41134
bannerkesz.png
**********************************************************



*******************************************

Megszűnt szolgáltatások:
Comodo elemzés
Valami nyavalya lezárta a gépem és kódot kér. :(

  • gergely1991
    #40974
    De ha próbaidőre "regisztrálod" akkor 30 napig valósvédelemmel véd. :D
  • Mayorpapa
    #40973
    Ja: Microsoft Security Essentials
  • Wreck86
    #40972
    Sziasztok,
    tudtok mondani olyan vírusirtót,ami a lehető legkevésbé terheli meg a gépet, Avaston kívül ?

    Malwarebytes ha jó ltudom nem véd,csak keres meg írt főleg férgeket,igaz ?

    Köszi a segítséget!
  • gergely1991
    #40971
    Szia!
    Kaspersky Rescue Disk(biztonsági segédprogramoknál van egy link)?
  • Laza
    #40970
    Sziasztok!

    Egyik cimborám bekapott egy email útján terjedő, FedEx-et állcaként használó vírust, ami most orrba szájjba küldözgetni a leveleket a gépéről.

    Az avast felismeri, hogy valami ellenőrizhetetlen módon SMTP kapcsolatokat nyit, de tenni nem tesz ellene, illetve fut most Stinger meg SpyHunter is, de még egyik sem találta meg :(

    Van erre valami leszedő cucc, a neten nem sok infó van róla?
  • Marci_
    #40969
    Kicsit visszaolvastam a topikot, letöltöttem a Malwarebytes anti malware t és megszűnt a probléma, elnézést a zavarásért, és köszi még egyszer :)
  • nandorb
    #40968
    A program icon-ra jobb katt es ott nezzel szet ahol latod hogy: Google\Chrome\Application\chrome.exe" +https://weboldal
    ezeket letorlod az osszes shortcutrol,a weboldal reszleteket... meg nezzel ra ugyanerre a cimre registry-be... ez nem igazan spyware hanem browser hijacker:D

    reszletes leirast hogyan takarisd el google-zd... mindegyik ilyen szutyoknak mas bepulese van.
    Utoljára szerkesztette: nandorb, 2015.07.17. 16:43:26
  • Marci_
    #40967
    Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni a következőben:

    Pár napja beszedtem egy spyware t (?), akármelyik böngészőben vagyok popmyads oldal új lapot nyit nekem (Ali express, vásárlási oldalak, társkereső oldalakat, stb. ). Super Anti Spyware Free editionnal állandóan találok is gonoszokat, és töröl is valamennyit, de a probléma marad. Továbbá BitDefender full scan se segít rajta (talál pár password protected archive ot, azzal kéne kezdeni e valamit?).

    Valami ötlet a windows újrahúzáson kívül?

    Köszönettel: egy noob
  • kl24h
    #40966
    Úgy írják hogy Cloud alapú, de internetkapcsolat nélkül is véd, leteszteltem és nagyon jó a detektálása.
  • KaBuTo666
    #40965
    Én meg kihasználtam. :D Ez van. :D

  • gergely1991
    #40964
    Vagy szimplán elfelejtette a idézőjelbe tenni ami félreértéseket hozz.
  • gergely1991
    #40963
    Most látom cloud alapú :D
    Ha egyszer megszakad nálad az internetkapcsolat akkor így reagálsz....
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2015.07.12. 22:10:01
  • KaBuTo666
    #40962
    Pedig leírtad, ott van a hozzászólásodban. :D
    Hagyd el az alkoholt. :D
  • kl24h
    #40961
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem én írtam hogy a legjobb, hanem Pandáék!!! Már le is teszteltem, hát... inkább nem mondok semmit sem, de mint otthoni felhasználónak eléggé megfelel.
  • KaBuTo666
    #40960
    Nincs olyan hogy legjobb.
  • kl24h
    #40959
    Panda Free Antivirus 2015
    A legjobb vírusirtó program otthoni felhasználóknak.
  • Mayorpapa
    #40958
    Köszi a választ, időközben sikerült nagy nehezen törölnöm. A MA-M segített, bár elsőre mikor kitöröltettem vele, újraindításkor megint betöltődött, aztán megint töröltem, lefuttattam egy Spyware Terminatort is, meg az EEK-t is, és úgy néz ki, megszabadultam tőle :)
  • kl24h
    #40957
    Ha csak ennyi baj van....
    Futtasd le a következőket: Malwarebytes Anti-Malware (a Free verziót töltöd le és a telepítés végén ne felejtsd el kivenni a pipa jelet a Pro verzió kipróbálása opciónál), Dr.Web CureIt! és az Emsisoft Emergency Kit (ennél elegendő csak egy Gyors vagy Basic vizsgálat).
    Ha a Malwarebytes Anti-Malware-t már futtattad, akkor még megpróbálod a másik kettőt egyelőre.
  • Mayorpapa
    #40956
    sajna beszedtem egy ilyen malwaret: trojan.bitcoin.miner, és hiába törlöm bármilyen antimalware programmal, újrainditáskor mindig betöltődik az svchost.exe-be, és 100%-os futtatja a CPU-t :( Tudnátok segíteni?
  • ak1AS
    #40955
    Adwcleaner a legjobb!
    Segíthet bármilyen adware.
    Adwclenaer segített adsupply http://pcspywareshield.com/guides/adsupply/
  • kl24h
    #40954
    Kíváncsi vagyok mi lesz a egészből. Ahogy látom itt vannak gyanús dolgok is. Pl. megfigyeltem az av-comparatives hogy pl a 2014 szeptemberi (a 2015 már kivették) teszten a File Detection Test-nél a Qihoo 360 gyengébben teljesített 99.3% mint a BitDefender 99.4% vagy az Avira 99.9%. Ebből az következik, hogy a teszten csak a Qihoo motorja detektált, a BitDefender és az Avira meg nem volt jelen. Saját magukkal ellent mondnak.
    Ha valaki feltelepíti, akkor tényleg be kell kapcsolni hogy vizsgálatkor azok is ellenőrizzenek, vagy még aktív védelemként is be lehet kapcsolni.
    Azt nem erősítem meg, hogy esetleg az idén másképpen adták volna a tesztprogramot.
    Valamikor azt is kipróbáltam, hogyha nincs bekapcsolva a BitDefender és/vagy az Avira, akkor kisebb a detektálása.
    Telepítettem fel valakinek 360 TS, azóta nincs gond a gépjével.
    Egyelőre nem nagyon hiszek az ilyeneknek, csak akkor, amikor én is meggyőződök róla, mert írni sokmindent szoktak írni. Másképpen a virustotal.com még megvan a Qihoo 360.

    Az is lehet, hogy azért adták ki ezt a 360 Total Security Essentials-t, mert a kínai cég "nem jár tiszta képpel", de meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.05.11. 20:09:41
  • alfa20
    #40953
    Pár napja én ezt olvastam a 360-ról.
  • kl24h
    #40952
    Ezt a dolgot olvastam már régebb a 360 Total Security-ról. Amit linkeltem, az egy leegyszerűsített Total Security olyan mintha csak Internet Security lenne, kibővítve az antivírus védelem még kettővel. Az este futtattam le és kapott egy hibát a rendszerben (hibás registry kulcs) amit ki is javított, de tényleg azzal a hibával már régóta "kínlódok", ez most megoldotta.
    Én használtam a 360 IS, viszont a 360 TS nagyon komplex volt (megnézte ha vannak Windows frissítések, stb.) nem tetszett és letöröltem, viszont látom ezt a 360 TSE-t már leegyszerűsítették. Egyelőre tetszik.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Olcsó húsnak híg a leve."<<<<< Van egy jó pár antivírus, amelyek csak ingyenesek: Microsoft Security Essentials, 360 IS vagy 360 TS vagy 360 TSE, Baidu Antivirus, Forticlient (a Fortigate fizetéses), SecureAPlus. Ezek közül a Baidu Antivirus-t és a 360 IS vagy 360 TSE tartom a legjobbnak, mivel a legtöbb dolgot véd (legalábbis ahogy írják!). Egyikben sincs tűzfal, de biztosítanak az adatlopás ellen, a Baidu még a hacker támadás ellen is nyújt védelmet (lehet hogy a 360 is megvéd). Mint antivírus biztonság általában felülmúlják a többi antivírust (Baidu-ban van az Avira motor és az övéké) és a 360 IS-ban van a Bitdefender vagy a 360 TSE van az Avira és BitDefender motorok és az övéké). A legtöbb problémát a vírusok okozzák és az utánuk levő változások.

    Már több gépet is megnéztem, akik panaszkodtak hogy nem megy jól a gépjük és a legtöbb esetben a vírus vagy a vírus utáni hibás beállítások (a Malwarebytes nagyon jó erre, mivel nagyon alaposan átnézi a registry-t). Mint átlag felhasználónak a Baidu-t tudom ajánlani, mert az nem kérdez, viszont a 360 az a registry módosítás esetében szokott kérdezni, ha a kritikus registry bejegyzéseket akarja valami módosítani.
    Én már régóta használok csak ingyenes védelmet és meg voltam elégedve vele, közben figyeltem azt is hogy az ingyenesek közül melyik nyújt a legnagyobb védelmet. A Baidu-nak van egy nagyon jó reklámblokkolója, ami nem épül be mint kiegészítő a böngészőbe, a 360-nak viszont beépített webvédelme van. Valamikor használtam fizetéses IS-t (hivatalosan trial volt) és megjártam vele, rájöttem hogy mégsem nyújtanak akkora védelmet, ahogy reklámozzák, akkor mi értelme fizetni érte?

    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.05.11. 15:25:01
  • emixa
    #40951
    nem akarok vitát gerjeszteni, csak ezt olvastam:
    http://dirtywindows.hu/2014/07/12/360-total-security-olcso-husnak-hig-a-leve/
  • kl24h
    #40950
    360 Total Security Essential
  • gergely1991
    #40949
    Talán annyiból állna az egész hogy a particiós táblát megmanipulálja (azért válhat "nehézzé" mert a particiókat így nem láthatja a windóz telepítő).Ezt meg egy particiónálóval orvosolható(pl GParted).
  • allock #40948
    aú ki ne találd már..
  • nandorb
    #40947
    ez marhassag... bios reset megoldja az ilyent. A media bemagyarazza hogy az igy van akkor biztos ugyvan:D
  • wollnerd #40946
    "és a kártevő még arról is gondoskodik, hogy a Windows újratelepítése is problémákba ütközzön."
    Ez elég durva lehet... lehet hogy partíciók alacsony szintű formatálasa sem segíthet?! Gondolom ez a vírus bele tud épülni a BIOS-ba eszerint... így csak az alapcsere lehet a megoldás....
  • Szabi #40945
    szemét egy dög :D
  • kjhun
    #40944
    Újabb ronda vírus a láthatáron. Az, eredeti cikk.
  • MerlinW
    #40943
    Átlag júzerként piszok nehéz vírust behúzni linuxra. Hacsak nem rootként tevékenykedik, de az meg ugye a legkeményebb user error Unix rendszereken:) Az olyan megérdemli:)
  • gergely1991
    #40942
    Azért azt valjuk be hogy nemcsak rendszergazdák használják a linuxos rendszereket.Vannak mezei júzerek akiknek már kezd elegük lenni a windows okozta csempéktől vagy csak szeretnének valami mást használni(ingyen,jogszerűen) de még tapasztalatlan a linux rendszerek használatából.Az említett terminal parancsok még működőképessek amíg később nem érik el hogy rootkit módjára rejtőzködhessenek.
  • MerlinW
    #40941
    Mindig voltak "vírusok" Linuxra, csak kevés, illetve igen egyszerű megtalálni, kiírtani őket. Nem a vírusírtó a megoldás, hanem egy normális minimálisan hozzáértő rendszergazda, aki értelmes jogusltság kezeléssel látja el a rendszert:) Xnote-ot is számtalan módon ki lehet mutatni, iptables, netstat, lsof parancsokkal. Az meg hogy bármi root jogokat kapjon - hogy hozzáférhessen az init-hez vagy iptables-hez - abszolut és kizárólag a rendszeradmin hibája, s nem a rendszeré. Arról nem is beszélve, hogy egy normálisa konfigurált szerver azonnal e-mail-t küld a rendszergazdának, ha bármi is módosul az etc-ben.
  • gergely1991
    #40940
    Lassan oda is aktuális lesz...
  • nandorb
    #40939
    Masik topikba irtad hogy linuxt hasznalsz oda minek avast?:D
  • hitman090
    #40938
    Sziasztok!

    Avast antivírust használok és szeretnék váltani Internet Security-re de ehhez az kell hogy 7 ember feltegye a gépére (a linkemen keresztül) az ingyenes változatot ha tudtok légyszi segítsetek köszönöm!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.avast.com/get/aUbQfNh5

    Utoljára szerkesztette: hitman090, 2015.03.26. 01:41:31
  • gergely1991
    #40937
    Ez manapság nem újdonság....
  • kl24h
    #40936
    Ne is várd hogy az ilyen megszünjen. Újabb meg újabb dolgokat fognak kitalálni.
  • wollnerd #40935
    Zsaroló vírusokból sosem elég?!?!
    GAMEREKET TÁMAD AZ ÚJ ZSAROLÓ VÍRUS!

    Rohadjon meg az összes ilyen szemét hacker!!!