24
  • xuldar
    #24
    Hát pl. videókódoláshoz vagy komolyabb rendereléshez a világ összes órajele is kevés.
  • dez
    #23
    Overclock nélkül gondoltam. (Meg nem tudtam, hogy Intelnél is még szinkronban megy az FSB-vel v. a core clockkal.)
  • feamatar
    #22
    AMD számomra marad olcsón jót... 15ért ajánlanak 4000+os procit vazz??? k00l!!!!!
    Lehet hogy csúcskategóriában zúzza őket az intel, de a megfizethetőben otthon vannak. HD2600at is az ár/teljesítmény viszonya miatt fogom szeretni ;)
  • Sanyix
    #21
    Asszem nem a 3200+ a leggyorsabb amd a proci, sőt ha jól tudom már 3 éve sem volt újdonság :)
  • Bith
    #20
    Ja várj, közben beugrott. Gondolom a szomszéd srácnak 132-vel több pontja van 3DMarkban. Így már értem, bocs.
  • Bith
    #19
    És miért is nem tudsz?
  • InfectedMann
    #18
    Hát néha egyre jobban elgondolkodok, hogy én idióta miért AMD -t vettem az új gépembe :( Nagyon nem azon az úton halad az AMD amin kéne :(
    Videkariból is ezért vettem nVidia -t. Régebben sokkal jobban preferáltam az ATI karikat, de az nVidia beelőzte nálam az ATI -t.
    Asszem be fog következni amire sosem számítottam. Intel + Nvidia páros a gépemben.
    Sajnálom, de eléggé sok erőforrásigényes dologra használom a gépet és most jele állás szerint úgy néz ki, hogy az AMD nem igazán tudja tartani a tempót és én nem tudok várni.
  • who am I 7
    #17
    építőjellegű hozzászólás.Mondhatnám azt is, h gyökér.Na mind1 van akinek csak ennyire futja
  • who am I 7
    #16
    úgy gondolom, először probálják meg jól optimalizálni többszálra a játékokat, h legyen is értelme az többmagosprociknak...ha ez lenne a legfőbb szempont akkor egy 3.5C2D mint az enyém, még jó ideig elég kellene, hogy legyen....
  • psishock
    #15
    "Nem tudom, az Inteles lapok támogatják-e"
    Természetesen, és tervbe is van véve a közeljövőbe, hogy 3200+ nál tovább húzzam a c2d-t ^_^, szegény 800mhz es ddr2-őket már nem lehet alacsonyabb arányra venni, hogy tovább emelhessek az fsb-n (masszív ram-klokkolás nélkül persze), na de itt jönnek képbe az eleve sebesebb memók. Miből jött a következtetés, hogy talán nem támogatják?

    "Mielőtt a DDR3 igazán beindulna, és nem kerül majd 10x annyiba, mint a DDR2, az 1066-os DDR2 lesz az ász"
    Azért is mondtam hogy még kb 1.5, 2 éves lefutás, ha így vesszük akkor a 1066ddr2-őt már holnap elmehetek megvenni normális áron a meglevő konfigomhoz. ddr3-ról meg még nagyon nem gondolkozok.

    "Attól nem félek, hogy jövő év ilyenkor nem lesznek már kint olyan videokártyák meg gémek, amiknek megint gyorsabb proci kell."
    ja, ezt sikerül mindíg megoldaniuk, de itt jövünk mi a húzással ;) így 1 év helyett 2-3ra lehet növelni a futamidőt (ami teljesen elfogadható már számomra) nagyobb kompromisszumok nélkül. A vidkarin ugye eleve kevesebb a lehetőség ilyesmire mivel ugye eléggé integráltak a komponensek benne, meg ott mondjuk a legsebesebb a technika fejlődés a játékoknak köszönhetően, és szinte direkt kénytelenek vagyunk évente válltani, hogy tartsuk a frontot.
  • dez
    #14
    Bár lehet, hogy az AMD-nek többet fog ez számítani, mint a C2D-nek, az utóbbi nagyobb cache-e miatt. De az is lehet, hogy részben ezáltal tud majd esetleg beelőzni.

    Attól nem félek, hogy jövő év ilyenkor nem lesznek már kint olyan videokártyák meg gémek, amiknek megint gyorsabb proci kell.
  • dez
    #13
    Mielőtt a DDR3 igazán beindulna, és nem kerül majd 10x annyiba, mint a DDR2, az 1066-os DDR2 lesz az ász (nem sokkal drágábban, mint a 800-as). Nem tudom, az Inteles lapok támogatják-e, de a Phenomok igen...
  • dez
    #12
    Azt hivatott jelezni a dolog, hogy az illető annyira excited, hogy erre már oda sem tud figyelni. :)
  • psishock
    #11
    húzott c2d még legalább jövő ijenkorik elég lesz szerintem mindenre amit elképzelünk, úgyhogy nem kell idegeskedni a válltás miatt, teljesen hidegen hagy mikor akarja kiadni az AMD. Majd a masszívabb dd3-ok körül lesz érdekes gondolkozni a válltáson, de az 1.5, 2 ev legalabb. Na persze várjuk azért a performance eredményeket ^_^.
  • gabore
    #10
    az áemdé elkészül valamivel is határidőre??? utóbbi időben vh nemigazán jön össze nekik a dolog.... csusznak a VGAk, a procik... Teljesitmény- és ÁRVERSENYT akarok!!! :)
  • Sanyix
    #9
    Azt sejtettem hogy a 4444 a shift nemnyomása miatt van, csak az gáz, hogy legtöbbször direkt elfelejtik nyomni a shiftet.
  • dez
    #8
    "miszerint a Barcelona magos szerverchipek"

    Azt hiszem, így nem igazán helyes, mert a "mag"-on az 1-1 alap magot szokták érteni, a L1-ig bezárólag. A Barcelona meg már eleve 4-magos. Végülis a Barcelona a többutas Opteronok kódneve.
  • dez
    #7
    Egy a magyaros e és i közötti hang.
  • dez
    #6
    Érdekes, pedig még nincs is olyan meleg...
  • Csaba42
    #5
    Magyarul gyökerek játéka.
  • mikloss
    #4
    Ez (D:S:AD:AS:D:AS) szerintem azt jelenti, hogy nevető smile után confúzionált(összezavart) smile. A Felkiáltójel után a négyes meg az elfelejtett benyomott SHIFT-et akarja ábrázolni de aztán nem biztos sokmindent kitalálnak a mai fiatalok... Bezzeg az énidőmben 5 éve még nem volt ilyesmi
  • Bith
    #3
    Ezt a Phenom-ot Finom-nak kell ejteni ugye? :DDD (én mostantól így fogom ;))
  • Sanyix
    #2
    Ezt az D:S:AD:AS:D:AS meg asasadadsasadsadasas-ázást még mindíg nem értemi mire jó, és hogy mi. Bár lehet hogy azért nem értem, mert értelme sincs :| de ilyen a pár !!!!!!! után 4444444-ezés is direktben, nem véletlenül. Ez most trendy?
  • who am I 7
    #1
    dez merre vagY?
    nem is érted a cikket, hisz neked már van phenomod nem? D:S:AD:AS:D:AS