17
  • Godefroy
    #17
    Igaz vónosnégyes nem volt.

    De igazából azt se tudjuk, milyen zene volt, egyetlen kotta vagy zene leírás sem maradt fönnt.
    Amit a filmekben lehet hallani fanfárok egyebek csak kitaláció, mert azt tudjuk használtak ilyet de hogy mit játszottak rajtuk azt nem.
    Egyetlen vizi orgona maradt meg ugy ahogy Aquincumban látható azt hiszem.
    de ebből is csak a hangok spektrumát tudjuk meg azt hogy milyen kombinációban azt nem
    (pl ha találnának 300 év mulva egy zongorát, és nem maradna semmi az elöző korokból kotta vagy leírás honnan tudnák hogy Mozart mű vagy Jazz hangzott el rajta?)
  • balee66
    #16
    Elkéne kérni tőlük a modelleket... rengeteg grafikus/3D tervező van aki, csak úgy hobbiból is elszórakozna vele szerintem...
  • Anteris
    #15
    ja, különösen a vonósnégyesre gerjedtünk ami köztudottan a római kor kedvenc hangszeres csapata volt..
  • haxoror
    #14
  • Godefroy
    #13
    A lényeg, hogy elkészült.
    Így készen vannak az objektumok, arra meg aztán késöbb tehetsz bármilyen texturát.
    De ez csaka külsőségen javítana, a város szerkezete és épitészete így is követhető.
  • m4G1c
    #12
    Ilyen kidolgozottság mellett egyszer sztem befigyel majd vmelyik Flight Simulator-ben :)

    Erre nyilván hatással volt a 10 évnyi kutakodás, bár '97-ben is voltak már egész korrekt cg-s megoldások modellezésre. (közben a grafikai munkaállomások is fejlődtek)
    De persze nyilván azt is szem előtt kellett tartaniuk, hogy a múzeumok nem sli-s gef8800-at tartanak az irodai gépeikben.
  • Tripax
    #11
    Azthiszem teljes mértékben egyet kell, hogy értsek az előttem szólóval. Ennél azért szerintem jobb hypertextúrát és sprit- ot is rákenhettek volna. Meglátásom szerint a tudományos munkára ment el több pénz és nem magára a programra. De egy ien munkánál azt sem tartom kizártnak, hogy egy olcsó programozó csapatot bíztak meg ezzel a feladattal. Mert ez így tényleg nagyon ArchiCAD kinézetű.

    Egyébként maga a városmodellezés remek dolog, én támogatom az ien és ehhez hasonló munkákat. Jó lenne végig menni egy ien virtuális időutazású városkában.
  • Tripax
    #10
    Azthiszem teljes mértékben egyet kell, hogy értsek az előttem szólóval. Ennél azért szerintem jobb hypertextúrát és sprit- ot is rákenhettek volna. Meglátásom szerint a tudományos munkára ment el több pénz és nem magára a programra. De egy ien munkánál azt sem tartom kizártnak, hogy egy olcsó programozó csapatot bíztak meg ezzel a feladattal. Mert ez így tényleg nagyon ArchiCAD kinézetű.

    Egyébként maga a városmodellezés remek dolog, én támogatom az ien és ehhez hasonló munkákat. Jó lenne végig menni egy ien virtuális időutazású városkában.
  • dez
    #9
    Láttátok a videókat? Hát ez kész förtelem. Állítólag élethűen vissza akarták adni a korabeli Róma kinézetét és hangulatát. Ahhoz képest úgy néz ki az egész, mintha a legócskább CAD programban nézegetnénk.

    Halgatyó: programozók? Olyan clipping-hibák vannak a megjelenítésben, hogy ihaj, és az árnyalás kb. 15 évvel ezelőtti színvonal.

    Ha már ennyi munkát belefektettek, miért nem vettek fel 1db 3D grafikában igazán otthon lévő programozót, és 1db 3D-grafikában igazán otthon lévő grafikust?
  • tothzozo
    #8
    Szerintem ez egy egyértelmű felhasználása a mai technológiának.
    Ha képesek virtuálisan felépíteni az ókori Rómát az csak az tudásunk és megértésünk bővülését jelenti.
  • savior
    #7
    ha napi 1 keppel szamolunk akkor 3 ember csinalja meg 10 ev alatt. meg azert nem csak annyibol allt a dolog, hogy akkor most csinaljunk epuleteket, hanem rengeteg utanajaras is kellett, hogy melyik epulet mekkora volt, hogy nezett ki, hol helyezkedett el, texturakat beszerezni/kesziteni stb
  • halgatyó
    #6
    Egyébként minden tiszteletet megérdemelnek azok a programmozók és tudósok, akik mindezt létrehozták. Ők hatalmas munkát végeztek.
  • halgatyó
    #5
    Nem akarom lebecsülni a 3D ábrázolást, mert tényleg páratlan lehetőségeket nyújt. De arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a "hagymányos" szöveges ábrázolást ne felejtsük el teljesen.

    A világban ma a képregények térhódításának korát éljük, egyre színesebbek és egyre 3D-sebbek a képek, és egyre egyszerűbbek és rövidebbek a szövegek.

    Akik egész nap a villogó képeket nézegetik, de kettőnél több tőmondat feldolgozása már gondot okoz, nos pont ők nem fognak érteni semmit az ókori Rómából asszem.

    Csak kisarkítottam egy jelenséget, hogy felhívjam a figyelmet. (A jelenlevőkre ez nem vonatkozik, de mintha évtizedről évtizedre kevesebben lennénk)
  • nenad
    #4
    10 ev meg 1 embernek is nagyon hosszu ido egy ilyen melohoz.
    a hazak nagy resze nem is texturazott ahogy a linkelt oldalon nezem, csak amolyan sketchupos 30 masodperces darabok (tenyelg ennyi idobe kerul ilyeneket felhuzni)
  • winters123
    #3
    sokkal de sokkal több emberre is kell ám építeni házakat ezt ne felejtsd el.
    Olyan kurva jól meg nem vagyunk ellátva nyersanyagokból(egész Földet érintő szinten) hogy pl. csicsázzuk a panelt.
  • Lame
    #2
    Azert felelmetes, hogy az epiteszet mennyire igenytelen lett mara.
    Csak kocka hazakat meg uvegkalitkakat huznak fel manapsag. Semmi stilus, nulla kinezet.