248
A média sokat foglalkozott már a kávé hatásaival pozitív és negatív értelemben egyaránt, de én most a véleményetekre lennék kíváncsi az sokkal hitelesebb sztem!
  • moruf
    #248
    a minőséget megkell fizetni, ezzel nem is vitatkoznék ...
  • maximilla
    #247
    Azt nem mondtam hogy jobbak mint a darálós, ki mit szeret:) Valaki a darálósat szereti mert helyben őrli a kávét, valaki a kapszulásat.Az biztos hogy a botba kapott tömbös kávénál biztos jobb a egész kávés darálós módszer.
  • CaptainJack
    #246
    nem rosszak azok se, csak egy normális daráló 40-50 nél kezdődik ami sokáig is bírja és akkor még nincsen kávéd(eg ygép plusz 40-50). Szóval elég sok pénzt kell belefektetni, hogy minőséget kapj ami sokáig is bírja.
  • moruf
    #245
    Eltaláltad, darálós volt. Akkor ezek szerint majdnem mindegyik kávégép fajta jobb a darálósnál...
  • CaptainJack
    #244
    Jófej a cégetek, ha így biztosítják a kávét, a régi munkahelyemen nekem is így volt,ott ihattam annyi kávét amennyit akartam, de a mostaninál nem :(
  • maximilla
    #243
    Cégnél is ugyanez a probléma volt hogy a daráló motorja feladta ami nem kis pénz:S Aztán most ilyen kapszulás van de annak egyenlőre semmi baja és finom kávét ad a kollégák szerint is meg jók az ízei is mer több fajta van.
  • CaptainJack
    #242
    nekünk is elromlott a daráló része múltkor a kávéfőzőnek, javításnál meg azt mondták vegyünk külön darálót, mert hiába cserélik ki jó pénzért ugyanolyan rossz lesz. itt megy el a kedve az embernek az egésztől.
  • maximilla
    #241
    Attól is függ milyen kávégépetek volt:) Darálós vagy ilyen kapszulás vagy párnás?Mer a darálós kávégépekbe a daráló szeret tönkremenni mindig.De egy ilyen kapszulásba nem tudom mi lehet tönkre...
  • moruf
    #240
    egy kávégépbe mi romolhat el? hát bizony volt már olyan kávéfőzőnk ami félév után feladta, ki is kellett cserélni.
  • maximilla
    #239
    Igaz a garancia az egy nagy kulcsszó, sokszor kibújnak alóla.De egy ilyen profi kávégépbe mi romolhat el?Olyan sok alkatrész nincs benne mint mondjuk a laptopban vagy ilyen komolyabb műszaki cikkben.
  • trabiubi
    #238
    Oké, köszi a tippet! Elnézek szerintem valamikor a mintaboltjukba. Hol is van pontosan?
  • electrokilla
    #237
    Egyetértek! Az Andrássy úton van a mintaboltjuk, ott mindent meg tudsz nézni, tapogatni, meg is kóstolhatod a kávékat, és minden kérdésedre meg fogod kapni a választ. Én már voltam náluk, és nagyon segítőkészek!
  • virsliman
    #236
    trabiubi szerintem a lehető legjobb megoldás az lenne ha személyesen kérdeznél utánna!!! Akármilyen "drágább" készüléket vásárolok, mindig utánna járok a dolgoknak, úgy a biztos!!!
  • trabiubi
    #235
    Igen, pont ezért kérdeztem, hogy milyen szervíz megoldások vannak, mert ha elromlana garancián kívül, akkor mit kezdjek vele?
  • VérDönci
    #234
    De mielőtt kiadják a terméket, nem lehet pontosan felmérni, hogy pont a 382. napon fog elromlani, max bizonyos tesztelés után lehet ilyesmire rájönni szerintem
  • Megtörhetetlen
    #233
    Ez nem murphy hanem az üzletpolitika... Az hogy a nagyok jobban meggazdagodnak, a szegényeknek meg nem jut!
  • VérDönci
    #232
    Nem feltétlen kell a rosszat feltételezni, de tény, Murphy törvénye mindenhol jelen van.
  • Megtörhetetlen
    #231
    Persze elvárható, sok minden, de mindig ott vannak a kiskapuk, és ennek is oka van, ha vállalják a garanciát akkor szinte minden esetben csak ritkán fog meghibásodni a garancia alatt a készülék, utána viszont azonnal, tehát addig ígérhetnek minden mézes mázos madzagot, mert addig csak kis esetben történik probléma utána meg szintén kijönnek de nem olcsón ;)
    Ki van ez találva gyerekek!!
  • virsliman
    #230
    " figyelmeztetnek és meg is csinálják ingyen?? Ez túl jól hangzik."
    Szerintem is jól hangzik :)
  • VérDönci
    #229
    Hát szerintem ha az ember megvesz egy ilyen kaliberű gépet, akkor elvárható hozzá megfelelő szolgáltatás is, amit jelen esetben meg is kapunk. Ez pedig mindenképpen pozitív, hisz van rá számos példa, hogy az emberre rásóznak egy terméket, majd ha valami problémája van, akkor magasról tesznek rá...
  • maszaniszlo
    #228
    jaja. De ez azért nem kis vállalás a részükről.
  • vexler
    #227
    Így van gondolom azért, hogy megtarthassák a vásárlóikat! És nem véletlen kerül annyiba amennyibe.
  • maszaniszlo
    #226
    figyelmeztetnek és meg is csinálják ingyen?? Ez túl jól hangzik.
  • vexler
    #225
    minden amiben víz folyik vízköves lesz, ez eredetileg így van de a mai technológiával ez már orvosolható! És 1 ekkora kaliberrel rendelkező cégnél ez már nem probléma azért kerül annyiba amennyi mert professzionális márka! AZ alkatrészek anyaga és minőségében rejlik a titok ami megoldja a vízkőproblémát! Bár nem 100%-ban de le van lassítva a folyamat, de a vízkő tisztítás ha jól tudom ingyenes és figyelmeztetnek rá időben!
  • trabiubi
    #224
    Köszönöm szépen a választ! Ha jól értem akkor egész komplett szerviz szolgáltatásuk van. Abban lehet, hogy igazad van, hogy nem kell félni az elromlástól, de ez nem nagyon vigasztal engem :)
    Mindenesetre jól hangzik. És az, amit csillafilla vetett fel? A vízkő? Minden amiben víz folyik az vízköves lesz, nem?
  • csillafilla
    #223
    és a vízkőteleníteni is kijönnek? vagy van valami spéci program?
  • CaptainJack
    #222
    Ha kijönnek a házhoz, nem azt jelenti , hogy ott szerelik meg, hanem, hogy elviszik a szervízbe helyetted és nem kell neked elvinni. Ha gondolom nagyon kis baja van akkor szerelik meg ott helyben.
    sőt még cserekészüléket is adnak helyette, legalább nem maradsz így kávé nélkül reggel :D
    De mivel nem olyan bonyolult rendszerezért adnak rá ennyi garanciát meg szolgáltatást., szóval nem kell félni az elromlástól. ( a samsung is azért ad az lcd tv-re 3 év garanciát, mert a legkisebb számban romló elektronikai eszköznek számít)
  • csillafilla
    #221
    és a vízkő? arra is érvényes a garancia, vagy van valami vízkőtelenítő programja esetleg?
  • trabiubi
    #220
    Hogyan is működik ez a "kijönnek házhoz" dolog? Ott szereli meg a szerelő, vagy micsoda? Mennyi garancia van ezekre a gépekre? Gondolom nem életed végéig.
  • CaptainJack
    #219
    A tisztítással nem kell szenvedni, mint minden más kávégépnél, mert itt a zacc bennemarad az alumínium kapszulában , szóval azt csak ki kell venni onnan. a szervíz pedig eléggé teljeskörű, mivel kijönnek házhoz is, ha elromlik a készülék. pont én is ilyen gépen gondolkoztam és elmentem a mammutba, hogy megnézzem és ott ki lettem "oktatva" a hostess által :D
  • csillafilla
    #218
    én pár hete Ausztriában ittam Vollutot egy vacsora erőtt, mert már nem akartam erőset inni, de nagyon finom volt, amennyire féltem tőle, hogy nem az eredeti kávéízt fogom kapni, annyira pozitív csalódás volt ;) mondjuk egy dolog, amivel nem vagyok tisztában és eézrt vissza is tart a vásárlástól az a tisztítás és a szervíz.
  • electrokilla
    #217
    Én kóstoltam a már a 2009-es különleges kiadásukat, a Singatoba-t. Kék színű a kapszula, és nagyon fincsi kávé van benne.
  • derzsikovi
    #216
    Persze,környezettudatos vagyok:)h ha visszaviszem az a legjobb megoldás,ők biztos újrahasznosítják..akkor a kapszulák se vannak ám hiába:)
  • Mikoto
    #215
    Kidobni semmi esetre sem szabad, mert szennyezi a környezetet ( remélem környezettudatos vagy :) )
    Csinálhatod vele azt is, hogyha sok összegyűlik, beviszed a mélytelepre
    De az sem utolsó szempont, hogy visszaviszed a boltba, és majd ők újrahasznosítják.
  • electrokilla
    #214
    Ne dobd ki ha lehet hisz az alumínium pont azért jó, mert 100%-ban újra lehet hasznosítani. Különben átveszik az üzletben az elhasznált kapszulákat, és majd ők megoldják, hogy hogyan hasznosítsák újra.
  • derzsikovi
    #213
    azon gondolkoztam, hogy az üres kapszulákkal mit lehet csinálni?kidobálni?és ezek a kapszulák nem olyan anyagból vannak,amik károsítják a környezetet?
  • electrokilla
    #212
    Nézegettem az oldalukat a kapszularendelés menüpontnál ott van, hogy dec31-ig, ha 150 vagy annál több kapszulát rendelsz, akkor ingyenes a kiszállítás.
  • derzsikovi
    #211
    hát elgondolkodtató h rendeljek..a bizonyos mennyiség az mit jelent nem tudjátok?gondolom nem 10 darab kapszulát kell rendelni:)ti kóstoltátok már amúgy vmelyik kávét?
  • Mikoto
    #210
    Neten rendelsz és házhoz is szállítják.
    Ha nagy kávé fanatikus vagy rendelj sokat, és még a kiszállításért sem kell fizetni :) legalábbis én úgy tudom hogy egy bizonyos mennyiség után elengedik a költséget.
  • derzsikovi
    #209
    hm olyan mint hogy ha egy kávézóba lennél, és előtted csinálnák meg a kávét:D a gépet és a kapszulákat meg lehet amúgy rendelni neten v telefonon?és ha igen, ki is hozzák?egyre jobban érlelődik a gondolat egy kávéfőző iránt..:)