208
Pannon Egyetem - régi nevén: Veszprémi Egyetem - előtte pedig: Veszprémi Vegyipari Egyetem
  • Narusco
    #208
    szerintetek van esélyem a magisterbe bekerülni szeptembertől elsőévesként, ha kb 80km-re lakom, és 380 körüli pontszámom van egy olyan szakra, ahol tavaly 300 volt a ponthatár? nem tudom mi alapján nézik, szóval azért írtam ezt le. azt jelölném elsőnek a koleszok közül.
  • Kmarha
    #207
    nem tudom miért van még mindig ez az elmaradiság. Már pár éve volt, mikor a BME-n kiprobálták, vajon mire képes egy kisebb virtualizáció, hogy nem 1 vas paraméterei határozzák meg a rajta futó szolgáltatás minőségét, hanem egy szép kis elosztott rendszer álljon szolgálatba. Ha jól rémlik, rátesztelték a vizsgaidőszakban megszokott forgalmat, és így sem tudták elérni a rendszer 20%-os leterheltségét sem? Lassan minden cég áttér erre, és pont a műszaki informatika szakokkal rendelkező egyetemek nem képesek rá? Kiadnák egy kisebb csapatnak szakdolgozat vagy TDK témának, és még ingyen is megcsinálnák nekik pedig :D Mindenhol van egy csapat kocka zseni aki képes lenne rá.

    De szóljatok rám, ha hülyeséget beszélek, és már kész van a rendszer.. csak éppen rosszul állították be.
  • Rage47
    #206
    A rendszert üzemeltetõ számítógépek túlterheltek.
    A szerverek száma a jelenlegi terhelés lekezelésére nem elégséges.
    Kérem próbálkozzon késõbb!

    yeah
  • ddomi87
    #205
  • Rage47
    #204
    en is ide jarok:-)
  • cukiszani
    #203
    Szerintem OTP vagy Erste Bank, most Ipadet lehet velük nyerni, meg asszem jogsit is…. Nekem a szüleim is az Ersténé bankolnak, így az sem utolsó dolog, hogy az átutalásnál azonnal ott van a havi zsebpénzem (pl. hétvégén a Szigeten kisegített nagyon, hogy anya utalt némi életmentő cash-t), míg más banknál jó pár napot kell várnom.
  • hencsike89
    #202
    szia,
    én az Erstebanknál nyitottam diákszámlát,náluk "bankolok" :D
    úgy tudom,hogy most lehet nyerni is autót meg jogsit ;)
  • ramimano
    #201
    Kérlek segítsetek!
    Már tényleg megkellene nyitnom a diákszámlámat,de nem tudom,hogy hol.
    Ti hol bankoltok?
    köszi
  • Narusco
    #200
    Valaki meg tudná nekem mondani, hogy hányan jelentkeztek tavaly a Gazdaságinformatikus szakra a MIK-en? mert csak ideit találtam, 220 ember jelentkezett, és 56 jelölte meg első helyen. tavaly a ponthatár 302 pont volt, és szeretném összehasonlítani. az én idei pontszámomat 370 köré tippelem, szerintetek esélyes hogy ennyit nő a ponthatár? elég sok embertől hallottam hogy érdeklődik a szak felé... neten nem találtam tavalyi év adatait a jelentkezőkkel kapcsolatban :S
  • Prd
    #199
    SQL hiba....
  • boomsly
    #198
    Sziasztok!

    Én a log. képzés után most a gazdálkodás és menedzser szakot jelöltem meg.
    Tud valaki mondani erről valamit?
  • tkobb
    #197
    http://pannonforum.netne.net

    Nem Hivatalos Hallgatói Fórum
  • cmsworld
    #196
    Az informatikai képzésről mi a véleményetek?
  • Narusco
    #195
    leírnád róla pár szóban a véleményed? szemezek vele eléggé, ugyanis jövőre kezdeném a felsőoktatást :D
  • ddomi87
    #194
    Szia!
  • Narusco
    #193
    gazdaságinformatikára jár valaki?
  • lami321
    #192
    Kolisok! Ha problemat jelnet hogy nincs torrent, webradio, poker elerhetoseg a kollegiumi halozatbol keress meg: [email protected] .
  • Trisztin
    #191
    szerintem is... egyátalán nem vettem komolyan a hirt... igazán nehéz volt komolyan venni itcafé-t,így :


    nevetséges...
  • autoszimulator
    #190
    többen is megerősítették már, hogy eléggé kamu jellegű a dolog, s volt, aki kapta mailben az "adatait", csak hogy azok nem is a jelenlegi loginek voltak. Valaki csak arcoskodott szerintem most
  • ddomi87
    #189
    itten irnak vmit:S

  • oneal1
    #188
    mostanában?

    a kolis téma óta nem hallottam ilyet.
  • Trisztin
    #187
    állítólag most neptunkódok és jelszavak kerültek idegen kézre.... vajon mennyi lehet az igazságtartalma???
  • Kluivert23
    #186
    Hy all,

    gtk-ra szeretnék menni ősszel, leveleő szakra viszont nem tudom, hogy hogyan kellene órákra járni? Minden hétvégén szombat vasárnap? Illetve, hogy mik a tapasztalatok a levelező képzésről? Aki válaszol előre is köszi!
  • daeemoon
    #185
    Itt elfelejtettem, hogy mindkét szak érdekelne, a programtervező, a másikról meg nem sok jót olvastam lenntebb :P
  • Danny1987
    #184
    Hol lehet megnézni hogy fsz képzésben ha nem sikerül egy tantárgy akkor a következő félévben mi épül rá?
  • daeemoon
    #183
    Sziasztok!

    Engem is érdekelnének az infós szakról beszámolók. Mennyire ajánljátok ezt a sulit? Mennyire nehéz? Ez persze tudom, ember függő. (hehe jókor kérdezek :) )
  • shad0w
    #182
    pannon egyetem sallalalalaaa...
  • davos80
    #181
    Nos,én mint HÖK-ös,azt kell hogy mondjam semmiképp sem szabad annak megnyugodnia, akinek a bankszámlája névvel, személyigazolvánnyal, lakcímmel, anyja nevével hozzáférhető.

    Ez egy súlyos felelőtlenség, valakire itt súlyos büntetés vár.Nem Dodó az egyetlen ebben...

    Aggódni valóban nem kell.Ha netán visszaélés történne, azért az egyetlen felelős az egyetem.

    Itt természetesen az elvekről van szó.Egy egyetem nem kezelheti ilyen lazán a hallgatók adatait.
  • ddomi87
    #180
    mikor elöször elolvastam, én is kiakadtam,de aztán beszéltem HÖK-ösökel és megnyugtattak(mondjuk ez a dolguk)!olyan adat, amivel igazán vissza lehetne élni, nem került ki!szerencsére!mindenesetre felelöltelnség volt,de nem botrányos!
  • davos80
    #179
    Minden szar kikerült a bankszámlaszámtól az anyám nevéig.Azért én túllihegném.
  • ddomi87
    #178
    nagyon szomorú dolog,de szvsz nem kell annyira túllihegni!(még viszonylag időben orvosolták a dolgot!)

    az iwiwen kikereséshez meg annyit,hogy ahhoz aztán már tényleg idő,meg pofa kell, h vki ezt megcsinálja!bár a mai világban...
  • davos80
    #177
    3. hiba:

    “Kedves Hallgató!

    2008. december 7-én észleltük, hogy a 2007/2008-as tanév kollégiumi jelentkezésének adatbázisa a benne lévő adatokkal együtt kikerült az internetre.

    Az érintett adatbázis már nem elérhető, a biztonsági hibát a rendszergazdák orvosolták.

    Az alábbi jelszavad: XXXXXXX
    nyilvánosságra került, ezért kérlek ahol ezt használtad, változtasd meg. ( levelezés, neptun rendszer, egyéb helyek)

    A biztonság miatt a Neptun rendszerbe a belépések jelszavait a Pannon Egyetem megváltoztatta. Az új jelszavad a születési dátumod (8karakter) lett, amit az első bejelentkezést követően változtass meg!

    A kellemetlenségért elnézéseteket kérjük.

    Pannon Egyetem

    Kollégiumi Iroda”



    "
    nagyon okos, főleg hogy iwiwen szinte mindenkinél ki van írva a születési dátum. annyi lenne a dolgom, hogy adatbázisból kikeresem a nevet, megkeresem iwiwen (részletes keresés –> felsőoktatás mező a barátom) és már bent is vagyok a neptunjában. nem is kell adatbázisból, simán ismerősökét el lehet baszni ezzel.

    Őszintén gratulálok, kurva okos emberek vannak ott. "
  • RaszPuty1N
    #176
    tulajdonképpen két hatalmas hiba volt, ahogy így nézem:
    1.) aki megírta a kódot, nem titkosította a jelszavakat md5-tel. ez bevett szokás, pont ilyen esetek elkerülésére (is). ő elvileg a netfüggő névvel nyomuló srác.
    2.) aki hagyta, hogy ez az egész egy nem titkosított könyvtárból működjön. ez megint csak farkashiba, elképesztően nagy baromság ilyet csinálni. ő pedig a dodo nevű srác lehet.

    ha így nézzük a nagyobb hiba a második, de az első sem elhanyagolható butaság.
  • Trisztin
    #175
    vajon miért félek attól,hogy megint valaki olyan lesz meghúzkodva aki a legkevésbé hibás??
  • oneal1
    #174
    az derék basszus:S:S
  • RaszPuty1N
    #173
    ahhoz mit szóltok, hogy az okos rendszergazda a neptun mentését publikus könyvtárban tartotta? gugli indexelte, jó isten tudja hány ember pedig letölthette 6000 ember adatait, jelszavát. bővebben a linken.
  • Lili88
    #172
    Sziasztok!

    A mérnökinfón milyen szakirányok vannak?
    Milyen az itteni programtervező informatika szak ?
  • autoszimulator
    #171
    hú viszont ott nem tudom hogy van nálatok, én csak az egyetemiről tudok nyilatkozni, és itt középfokú kell kiváltani...

    várakozási idő meg több mindentől függ, egy nyelvsulit érdemes megkérdezni, ők kb vágják
  • Danny1987
    #170
    felsőfoku szakképzésen vagyok (szóval nem kapok diplomat)
    logisztikai műszaki menedzserasszisztans 4 félév

    És az se gond hogy kötelező az angol?
    Mármint nekünk azt mondták hogy kötelező felvenni.

    Amugy a nyelvizsga ha megvan akkor mennyit kell várni arra hogy megkapjad a papirt róla.

    Ja és ami még durva hogy nem kell nyelvizsga a felsőfoku végzetséghez csak az órák miatt kellene.
  • autoszimulator
    #169
    de persze a félévet nem bukod, meg semmit, csak erre a tárgyra a vonatkozik. és mindig ez van érvényben.