96
  • Sil78
    #96
    Ha sebességről van szó, a Firefoxot azért lehet elég rendesen gyorsítani az alapállapothoz képest. Pl az about:config-ban érdemes bekapcsolni a pipelining-ot (network.http.pipelining vagy proxy használata esetén network.http.proxy.pipelining), annak a hatása érezhető szokott lenni. (Ez egyébként Operában alapból be van kapcsolva, az IE6 pedig nem tud ilyet.)
  • Sil78
    #95
    Ha arra gondoltok, hogy az IE7 átvette a Firefox feed ikonját, az igaz, de nem lopás. Volt több terv is rá, de a legjobb elég feltűnően hasonlított a Firefoxéra, és végül hallgattak a kommentekre és kértek engedélyt.
  • Dj Faustus #94
    copyright = szerzői jog
  • Penge4
    #93
    "RSS ikont is átvették az FF-től"

    Az RSS ikont nem a Firefoxtól vették át, hanem az volt a szabványos RSS ikon mindenhol.
  • cousin333
    #92
    Na, természetesen "engedélye nélkül"-t akartam írni...:)
  • cousin333
    #91
    Szó szerint: "másolási jog". Ergo a szerző (általában írásbeli) engedélyével nincs jogod felhasználni sem a teljes szöveget, sem egyes (nem túl általános, pl. "Ez van!") mondatait. Ez nem jogi magyarázat volt, hanem "való világ"-beli :).
  • cousin333
    #90
    "FF-et nem az IE-ről másolták, de tényleg hasonlít rá."

    Ezt azért kétlem :). (Szerintem a fő oka az volt, hogy segítsék az átszokást az IE6-ról)

    "Most őszintén, neked ne szokot olyat játszani, hogy egyszer csak random kiakad, és bezáródik az öszes megnyitott IE ablak?"

    Végülis érthető, hiszen meghal az (i)explorer.exe. Valóban elő szokott fordulni (mostanában nem, mert IE7-et használok - az esetek 5 %-ában. A többiben Opera, esetleg FF :) ), elég idegesítő tud lenni...

    "MIÉRT nem tudok letölteni egy olyan verziót, ami minden nyelven tud???"

    Opera, nemzetközi telepítő. 31 nyelv, 6.3MB, minden "franc"-al együtt ;).

    "egyre több dolog lett benne"

    Ez baj? :) Legalább nem folytatom a telepítést kiterjesztés vadászattal...

    "Email kliens, meg wap, meg minden franc, ami lelassította induláskor, én nekem sose volt túl gyors gépem, meg memóriám."

    Mail kliens valóban lasst, ha használod. Nekem most érzetre egyforma gyorsan indul a kettő. A különbség, hogy FF friss telepítés, kiterjesztések nélkül, míg az Opera régóta konfigurálgatott program, tízezrekben mérhető levelezéssel.

    "FF illet nem csinál, meg menti a munkamenetet. biztos opera is, de azt nem ismerem annyira."

    Tippjeid, hogy melyik böngészőből emelte át a Firefox ezt a funkciót? :) (csak, ha már IE7 féle lopást említetted.) Amúgy Opera is átvett pl. jónéhány FF billentyű kombinációt. Nem mintha addig nem lettek volna sajátok (régi userek anyáztak is miatta rendesen), csak a fejlesztők az egységesítés mellett döntöttek (RSS ikont is átvették az FF-től).

    "én nekem sose volt túl gyors gépem, meg memóriám." <-> "és igen... a Firefox tényleg egyre több memóriát eszik" :D

    "de ellenben gyors"

    Mint már írta, nekem induláskor nem az, de el kell ismerni sokat gyorsult az utóbbi időkben, már-már partiban van az Operával. Ideje vagyon egy Opera-motor frissítésnek...

    "Operában is vannak igen jó dolgok. Például tökéletesen követi a szabványookat, meg pl bármikor leállíthatunk benne javascriptet."

    Emellett tud még "néhány" apróságot, lásd pl. itt.

    Félreértések elkerülése végett, én nagyon jó böngészőnek tartom az FF-et is, valahogy úgy vagyok a dologgal, mint te, csak éppen ellenkező választással. Nem is vitát akarok generálni, hanem kicsit oszlatni a "homályt".

    ------------------------------------------------------------------------------

    "Nagyon eltértünk a témától, és ez részben az én hibám. Térjünk vissza az alapgondolatra."

    Minek? Megállapítottuk, hogy finoman szólva is bugos a Windows-os Safari, majd talán legközelebb. Addig meg nem érdemes beszélni róla :).
  • piamania
    #89
    Oké rendben ezt megkaptam,de a copyright mit jelent?
  • Dj Faustus #88
    "Hello!Bocsi,tom hogy ez off lesz,de meg kell kérdeznem."
    Helló, én is tudom hogy kissé "off" lesz, de mi az a kereső?
    Ja, hogy amivel meg lehet keresni, hogy mi a szerzői jog (többek között)?
    Például itt
    [url=http://hu.wikipedia.org/wiki/Szerz%C5%91i_jog]#1[/url]
    [url=http://www.mszh.hu/szerzoijog/alapok/szjog_fogalma.html]#2[/url]
    [url=http://www.artisjus.hu/aszerzoijogrol/jogszabalyok.html]#3[/url]
  • Penge4
    #87
    "Ebben elarulnad hol olvastad azt, hogy szerintem a teljesitmenye is eleg jo?
    Az ar/teljesitmeny viszonya nem jo, de en nem is errol beszeltem, csak te olvastal bele olyat az iromanyomba amit nem irtam
    A mini elegge bovithetetlen, lassu a vinyo, gagyi a video, kb. ennyi gond van vele, akinek ez elso blikkre nem tunik fel, az megerdemli."

    Nem azt írtam, hogy jó, hanem hogy elég jó, amit ahhoz mérve értettem, hogy milyen kicsi. Na meg az Apple oldalán is agyon van ajnározva.

    "Illetve MacOs alatt is ENNYIRE szar a Safari?"

    Nem. Úgy könnyű fullos oprendszert írni, ha ők fejlesztenek hozzá mindent (hardvereket, oprendszert, drivereket, szoftverek nagy részét...stb)

    A Windowsnak csak az API-ja áll a rendelkezésükre, hogy programokat írjanak rá, így nehéz optimalizálni. Főleg nekik, mivel a Mozilla és az Opera fejlesztői egész jól tudják (többé kevésbé), akkor csak bennük lehet valami.
  • piamania
    #86
    Hello!Bocsi,tom hogy ez off lesz,de meg kell kérdeznem.
    Mi a szerzői jog?Mit jelent a körben egy c betű?(copyright)Köszi
  • takysoft
    #85
    Nagyon eltértünk a témától, és ez részben az én hibám.

    Térjünk vissza az alapgondolatra.
    Talált már valaki bármilyen oldalt, amit Safari-val normálisan meg lehet nézni?
    Illetve MacOs alatt is ENNYIRE szar a Safari?
  • Sanyix
    #84
    "Win:
    1. IE (mert optimalizálva van. a kód felét a windows eleve betölti)
    2. Firefox.
    3. Opera."

    Ez melyik gyorsaságra vonatkozik? Mert az indulásnál lehet hogy ilyen sorrend(én meg naponta kb 1x indítok operát, az megy egész nap), de a böngészésnél, és minden használatnál, pont fordított sorrendben megy. Az általam linkelt sebességtesztekben is az FF a középmezőny közelében kóvályog, IE tartja a az utolsó helyeket, opera meg az élmezőnyben. És ezt tapasztalatból is mondom.
  • McMac
    #83
    "Haver a PC-jére rakott egy Mac-et(ilyen sse3-as gépekre már lehet az újabbakat kicsit trükközve).
    Az még ok, hogy a videokari river csak kextekkel megy, mert hát nem erre van tervezve nem ez a lényeg.
    Azt mondta, semmit se lehet vele csinálni. Tud ezt-azt, azt jó, de ha valamit nem tud, arra progit se lehet találni a neten se, meg sehol se."

    Nekem meg aszonta a szomszed pistike, hogy szar a windoz, es szerintem igaza van, mert o nem lehet total idiota hozza. En ugyan sosem hasznaltam olyant, de biztos igaza van.
    Ilyet en is tudok, altalanositsunk csak konkretumok nelkul, igy kell ezt

    "Meg a gép drága is. Ugyanilyen teljesítményű PC-t akármelyik Pc boltban harmadannyiért összedobnak.
    Akkor meg mitől olyan híresek ezek?"

    Ismet altalanositsunk.
    Varnam az osszeallitott harmadaru konfigokat konkret arakkal a core duo-s minire, a macbook-ra, a macbook pro-ra, a core duo-s imac-re, es a 4-8 magos xeon alapu mac pro-ra. (kulon megkoszonom ha a mini ellenfelenek nem egy 8x akkora hazban terpeszkedo gepet keresel, hanem egy azonos kategoriajut - masfel literes hazzal, pl. ilyet : http://www.fujitsu-siemens.com/products/deskbound/personal_computers/esprimo_q_series.html meg egy kis olvasnivalo: http://www.hwsw.hu/hirek/32210/Fujitsu_Siemens_Computers_Esprimo_Q5000_Mac_mini_klon.html )
    Koszi elore is.

    >"Vagy elhiszed, vagy nem, de kereskedoi visszajelzes alapjan eppen a mini az egyik >legmegbizhatobb Mac"

    "Kicsi is, a teljesítménye is elég jó és még a legolcsóbb Mac is a piacon... Hm, érdekes. De mindegy, fő a tapasztalat."

    Ebben elarulnad hol olvastad azt, hogy szerintem a teljesitmenye is eleg jo?
    Az ar/teljesitmeny viszonya nem jo, de en nem is errol beszeltem, csak te olvastal bele olyat az iromanyomba amit nem irtam
    A mini elegge bovithetetlen, lassu a vinyo, gagyi a video, kb. ennyi gond van vele, akinek ez elso blikkre nem tunik fel, az megerdemli.

    "Na meg nézegess Mac-kel foglalkozó oldalakat és az elején a "Jaj de jó a Mac" szövegekkel találkozol, de ha jobban belemerülsz, akkor meglátod, hogy az csak a látszat, ugyanúgy vannak azzal is problémák. "

    Igen, meg jo hogy vannak, nekem is vannak vele gondjaim barmilyen hihetetlen.
    Mas kerdes, hogy en tovabb boncolnam a kerdest: egesz konkretan mik azok a gondok, milyen gyakoriak, mennyit kell vele foglalkoznom, es mennyire kerget az oruletbe. Na velemenyem szerint itt alakit nagyot a mac os x barmelyik ms rendszerhez kepest. Most erre lehet osztani az eszt, hogy de hat en ezt meg azt megtom oldani pikpakk, mert ms guru vagyok. Ez bizony nacceru, de az atlagjuzer nem az, ok ugyanis nem toltik a fel eletuket a gep elott. Nekik keszult a mac. De persze a magyar ember eloszor az arat nezi, aztan osztja az eszt.
  • Penge4
    #82
    "Vagy elhiszed, vagy nem, de kereskedoi visszajelzes alapjan eppen a mini az egyik legmegbizhatobb Mac"

    Kicsi is, a teljesítménye is elég jó és még a legolcsóbb Mac is a piacon... Hm, érdekes. De mindegy, fő a tapasztalat.

    "Alapból mindent atz asztalra akar letölteni.. váááh..."

    A Windows meg alapból mindent a C:\Documents and Settings\ Zenék, Képek, Videók, Dokumentumok...stb könyvtárba akar menteni. Egyszerúen át kell állítani és aztán már máshova ment.

    "MIÉRT nem tudok letölteni egy olyan verziót, ami minden nyelven tud???"

    Gondolom nem sokan váltogatják a nyelveket, ergo, nincs rá igény. De nyílt forráskódú, ha annyira akarod, akkor írj egyet magadnak, amiben lehet utólag is váltogatni.

    "igazán nem zavar, ha 10 megával nagyobb"

    De még mindig van, akinek lassabb nete van, amúgy meg a "szükséges" kiterjesztésekkel együtt olyan 30 megával számolj.

    "Email kliens, meg wap, meg minden franc, ami lelassította induláskor, én nekem sose volt túl gyors gépem, meg memóriám."

    Hát ha a FF neked 2 másodperc alatt indul, akkor mégsem olyan szar a géped. Az Operában pont az a jó, hogy sokminden van benne, de nincs szem előtt, ha nem akarod használni, ha viszont igen, akkor nagyon jó, hogy van benne. Na meg miért zavar, amikor még mindig ez a böngésző, ami a legkevesebb memóriát eszi és még még mindig kicsi (4-6 mega) a telepítője?


    Azért fasza annyira a Mac, mert luxusoprendszer+luxusgép. Olyasmi, mint például a gyémánttal kirakott mobilok, elegáns megjelenés, stabil összetétel, időtálló anyagok, de tudásban nem sokkal jobb, mint egy hagyományos bármi. Emlékezz, sokan a Linuxot is istenítik, sokan büntetésként élik meg, ha használniuk kell, szóval az sem igazán mérvadó, hogy az a kicsinyke Mac-es tábor el van tőle ájulva, hogy mennyire jó. Steve Jobs az utóbbi pár cikkben többet hazudott, mint az összes eddigi politikusunk együttvéve.

    Na meg nézegess Mac-kel foglalkozó oldalakat és az elején a "Jaj de jó a Mac" szövegekkel találkozol, de ha jobban belemerülsz, akkor meglátod, hogy az csak a látszat, ugyanúgy vannak azzal is problémák.
  • takysoft
    #81
    Vannak a neten nehezen nézhető weblapok....



    Itt jelzem, nem csak egyszer fordult elő:D Mindig kiakad, ha megpróbálok oda beírni valamit.
  • takysoft
    #80
    Igen, tényeg a betöltési sebességre gondoltam, nem a html-fordításira.
    abban lassabb az Opera, mert mindenféle mellékprogi van benne.

    FF-et nem az IE-ről másolták, de tényleg hasonlít rá.
    Ellenben az IE7-ben megtalálható az FF szinte összes egyedi billentyűkombinációja, amik az IE6-ban még nem voltak benne.

    "A legkevesebb hibás oldalt IE6-ban láttam :)"
    Nem a weblapokkal inkompatibilis. a windows-zal, meg önmagával.
    Most őszintén, neked ne szokot olyat játszani, hogy egyszer csak random kiakad, és bezáródik az öszes megnyitott IE ablak? (ami elég gáz, ha éppen 4-5 weblapot is nézel).

    FF illet nem csinál, meg menti a munkamenetet. biztos opera is, de azt nem ismerem annyira.
    Operában is vannak igen jó dolgok. Például tökéletesen követi a szabványookat, meg pl bármikor leállíthatunk benne javascriptet. Ami megint jó, ha szívatós weblapra lép az ember.


    Nálam az Opera, meg az FF kb egyenértékű el nem döntött harc, bár én FF-os vagyok, de nem szidom azt, amit nem ismerek. Mindkettő fent van a gépen.
    IE-ről csak annyit, hogy bár a 6-os egy határ ***** volt, ahhoz képest az IE7 igen jó lett.
    Bár, hogy alapból nem látszik a file menü.... hm...

    FF ellen is valami: Alapból mindent atz asztalra akar letölteni.. váááh...
    MIÉRT nem tudok letölteni egy olyan verziót, ami minden nyelven tud???
    igazán nem zavar, ha 10 megával nagyobb, de ne játszunk már ennyire a méretre...

    Opera:
    FF előt használtam, de ahogy újabb verziók jöttek, egyre több dolog lett benne. Email kliens, meg wap, meg minden franc, ami lelassította induláskor, én nekem sose volt túl gyors gépem, meg memóriám.

    és igen... a Firefox tényleg egyre több memóriát eszik.... de ellenben gyors.(weblapok esetén nem mértem, de nálam 2mp alatt elindul)

    Hozzáteszem: Safari még mindig moslék:D

    Valamit viszont magyarázzatok már meg:
    Mindenki órákat zeng arról, hogy a Mac-ek miylen fasza gépek. ÉN csak azt tudom, hogy ez a Safari ez iylen, amilyen. Meg órákat kell szenvedni hogy találjon az ember iTunes nélküli Quicktime-ot találjon, mert az iTunes jelenléte szinte már meg is örjít.
    Haver a PC-jére rakott egy Mac-et(ilyen sse3-as gépekre már lehet az újabbakat kicsit trükközve).
    Az még ok, hogy a videokari river csak kextekkel megy, mert hát nem erre van tervezve nem ez a lényeg.
    Azt mondta, semmit se lehet vele csinálni. Tud ezt-azt, azt jó, de ha valamit nem tud, arra progit se lehet találni a neten se, meg sehol se.
    Meg a gép drága is. Ugyanilyen teljesítményű PC-t akármelyik Pc boltban harmadannyiért összedobnak.
    Akkor meg mitől olyan híresek ezek?
  • McMac
    #79
    "A minivel sok a gebasz, sokan írták, hogy zúg meg minden baja van, amit nem is csodálok, amikor minden abba a kis fosba van belesűrítve, nem is jósolok neki hosszú élettartamot, főleg nem állandó használatra."

    Vagy elhiszed, vagy nem, de kereskedoi visszajelzes alapjan eppen a mini az egyik legmegbizhatobb Mac (ha nem eppen az), es a G5-os powermac a legmegbizhatatlanabb. Az en minim is zug, bar csak akkor ha folyamatosan 50-60% felett jar a cpu-terheles, ez meg azert valahol ertheto, huteni kell a cpu-t, amugy legkevesbe sem mondhato a geprol hogy hangos lenne.

    Amugy meg http://arogo.net/Hosting/Mac/default.asp
  • cousin333
    #78
    Gyorsaság: minek a gyorsasága? Te szemmel láthatólag a betöltés sebességét veszed alapul. Engem az foglalkozat legkevésbé, mert fontosabb a böngészés általános sebessége (kezelőfelület "sebessége", oldalak betöltése...), ebben IE csúnyán elvérzik nálam.

    Használhatóság: ez így érdekes, és kicsit sem elfogult :). FF vs. Opera dologról lehet hitvitát folytatni (kinek a pap...), de szerintem mindkettő veri a két IE-t (FF kizárólag kiterjesztésekkel!).

    Az meg, hogy az IE7-et az FF-ről másolták, az a nap vicce :). IE7-nek éppen, hogy elég egyedi a felülete, kinek tetszik, kinek nem. De ha már másolás, akkor FF-ről ordít, hogy az IE6-ot majmolja (főleg az 1.5.x, ami jórészt szándékos, mert ez a könnyebb átszokást hivatott elősegíteni).

    "IE6 egy inkompatibilis szar"

    A legkevesebb hibás oldalt IE6-ban láttam :). Mindegy, hogy ez annak köszönhető, hogy arra optimalizáltak a fejlesztők, ez itt nem érdekes (legfeljebb nem szabványkövető, de semmiképp sem inkompatibilis a webbel).

    Ha a kezelőfelületett nézzük akkor ez a megállapítás nem vet túl jó fényt az FF-re, lásd korábbi bekezdésem.

    A Safaris résszel teljesen egyetértek :).
  • Penge4
    #77
    Szerintem a rendszereddel komoly gondok lehetnek, ha a Firefox neked gyorsabb (akár még kiterjesztések nélkül is), mint az Opera.

    IE egyértelmű, mivel be van töltve a Windowsba alapból.
    A memóriazabálásról nem mondtál semmit:
    1: Firefox (Guiness rekorder)
    2: Minden más Mozilla alapú browser
    3: IE6 majd IE7
    4: Opera (nálam 160-170 fölé még ha vagy 50 tab meg volt nyitva, tele flash objektumokkal, beágyazott videókkal, akkor sem ment).

    "az IE6 egy inkompatibilis szar, ellenben az IE7 egy remek felülettel rendelkező böngésző"

    HTML értelmezésben meg nem sokkal jobb, mint a Firefox.

    "Firefox jobban észreveszi, az "igen, ez a kód, de ezt akarák írni helyette" eseteket."

    Hirtlen csak a Gmail beépülő mp3 lejátszóját tudom felhozni, nézd meg mindkettővel.
  • takysoft
    #76
    Szabvány:

    1. Opera
    2. Firefox
    3. IE

    Gyorsaság:

    Win:
    1. IE (mert optimalizálva van. a kód felét a windows eleve betölti)
    2. Firefox.
    3. Opera.

    Használhatóság:
    1. Firefox
    2/3 Opera és IE.. attól függ, hogy IE6, vagy IE7. mert az IE6 egy inkompatibilis szar, ellenben az IE7 egy remek felülettel rendelkező böngésző(el se ronthatták volna, teljességben lemásolták a Firefox-ot:D még a gyorbillentyűket is, mint Ctrl+T, Ctrl + "+"

    Igen, Opera jobban követi a szabványt, de sajnos túlságosan "ragaszkodó".
    Firefox jobban észreveszi, az "igen, ez a kód, de ezt akarák írni helyette" eseteket.

    Pl az én honlapom sokáig csak Firefox alatt ment, mert IE inkompatibilis, Opera meg észrevette a hibákat(mindkettőre javítottam azóta.)

    Mint (kezdő) honlapkészítő azt javaslom, Fejleszteni Opera alatt érdemes(tesztelni legalább is), de használni FF-ot jó.



    A Safari? hmmm.. annyit tudok mondani, Senki Fel NE tegye otthon.
    Semmi se megy alatta, eddig 2 weblapot néztem rajta.
    Node bizonyítsunk:
    -az én weblapom abszolúte nem megy. menü be se jön, pedig IE miatt engedélyeztem a scrollt is:D(autoscroll csak, vagy firefox alatt ronda)
    nem nagy bizonyíték, mert nem valami szabványos.
    De azért jelezzük, hogy kezdő HTML kóder nem vágja alapból a szabványokat...

    -magyarítások.hu
    jobb oldalon a dátum alatt lenne egy "Legújabb letöltések". többi böngészőben megy:D

    -EZ NAGY! SG.HU
    Nálam még a felső menü se jön be:D Alul megakad a betöltősáv, azt köszönöm szépen:D

    3/3 hibás eddig, mit nézzek még meg?:D

    -Google. nem linkelek, mert minek?
    NA! a weblap még bejön!!! de ha be akarok írni valamit a keresőbe, akkor "Program működése leállt!".... ejha:D
    Nem egyszer!!! többször próbáltam!
    5 betűnél többet még nem sikerült begépelni a keresőbe:D

    4/4 szar

    Megyek tovább:
    -Sulim honlapja. GDF
    menürendszer nuku.

    Előző sulim honlapja. ELTE
    Egy ideig néz, nem jön be semmi, majd hibaüzivel kiakad.
    "Safari is missing important resources and should be reinstalled."

    6/6.

    Az EGYETLEN oldal, amit rendesen meg tudot nézni, az az alapvető kezdőlap volt. az Apple oldal.

    Linuxon vannak igen gyerekcipőben járó böngészők, sokat teszteltem már.(Epiphany meg a többi), vannak közepesek(Konqueror), de EKKORA F*ST még életemben nem láttam.

    SENKI ne telepítse!!
  • cousin333
    #75
    Ez jó meglátás, de az egyszeri felhasználó csak annyit lát, hogy nem jó a honlap, és nem érdekli, hogy ez kinek a hibája. Végülis igaza van...
  • Sanyix
    #74
    Hát az nincs ott, de ez az oldal hibája, ugyanis, több mint 100 css szintaktikai hiba van benne, még ugyanennyi kisebb hiba. És a szabványok meg nem dísznek vannak.
  • cousin333
    #73
    Jobb oldali oszlopot keresd. Azzal én is egyetértek, hogy agyoncsicsázott :).
  • cousin333
    #72
    Bocs, hogy futtattam egy felesleges kört veled. Próbáld inkább ezt. :)

    Legfrissebb Flash van fenn...
  • Sanyix
    #71
    Végigzongoráztam minden menüpontot, legördülős menüs dolgokat, semmi gond nem volt, minden működött. Egyébként egy egy flashel agyoncsicsázott oldal, szal ha gond van, akkor a flash playert lehet okolni.
  • cousin333
    #70
    Például a Pannon oldala például... Igaz, IE7-el sem megy jól :).
  • neevous
    #69
    Az véletlenül nem font smoothing?:)
  • Sanyix
    #68
    "bár egyrészt több oldal nem működik vele"
    Mondj egy ilyen oldalt! Régen 7-es körül sok volt, de ma már soha nem találkozom ilyesmivel, kivétel a hülye fos smc routerem fos konfig oldalával, ami kizárólag IE-n működik normálisan.

    "másrészt funkcionalitás szempontjából is elmarad az FF mellett (nem a core-ra, hanem a nekem kellő extension-ökre gondolok)."
    Megintcsak kérném, hogy írj egy pár ilyet.
  • GABOR16
    #67
    Valóban inkább azon a szinten van.. A Beta erős túlzás..
    Egyébként észrevettétek, hogy a safari kicsit elmossa a betűket? Teljesen más tőle az összes honlap..
  • A1274815
    #66
    Írták volna oda, hogy publikus pre-alpha, akkor nem szolnék semmit.
  • A1274815
    #65
    IE7 Beta 1/Beta 2 álapotában is működőképes volt és ritkán fagyott, akkor az Apple-féle beta miért nem olyan?
  • JeD
    #64
    "En veled ellentetben nem latok abban semmi furcsasagot, hogy atalltak Intel processzorra. ... Ami inkabb meglepo lehet, hogy nekik nem okozott problemat a valtas. A regi alkalmazasok tovabbra is siman futnak az uj processzorokon. A felhasznalo eszre sem veszi, amikor lecsereli a regi gepet ujra, hogy abban mar teljesen mas fajta processzor dolgozik, legfeljebb abbol, hogy gyorsabban futnak a szoftverek."
    No ezt nem tudom, honnan vetted, talán valami Apple reklámból. A váltás után jópár programot emulátorban kellett futtatni (nem két hétig), úgyhogy azok lassabbak voltak, mint PPC-n. Nem volt az olyan sima.

    Az viszont igaz, hogy a saját részükről ügyesen oldották meg a dolgot: már régóta Intelre is fordították a rendszert, így inkább csak tesztelgetni kellett egy kicsit, és már adhatták is ki. Csak hát a partnereiket "elfelejtették" értesíteni :)
  • Zsoltika 007
    #63
    Ne legyetek már szerencsétlenek! Ez csak béta verzió. Mindenki tudja hogy bugos. Mit vártatok?
  • JeD
    #62
    Hát azért ezt a "Firefox is clearly optimised for Linux" kijelentést nem kell túl komolyan venni. Legalábbis az én tapasztalatom szerint Windows-on gyorsabb, bár én használok mindenféle kiterjesztéseket, lehet, hogy azokban van a bug. De ez nem csak az én tapasztalatom.

    Opera minden rendszeren gyorsabb, mint az FF, az tény, bár egyrészt több oldal nem működik vele, másrészt funkcionalitás szempontjából is elmarad az FF mellett (nem a core-ra, hanem a nekem kellő extension-ökre gondolok).

    Safari Windowsra meg jelen állapotában vicc. Jó, arról is megvan a véleményem, aki az Apple-nek bármit elhisz :)
  • ChaosTeam
    #61
    Letöltöttem, felraktam, elindítottam, megnéztem 3 általam gyakran látogatott weboldalt és "atya isten mi ez?!?!?! " A Menüpontok helyén csak sima vonalak vannak....

    Kép a Safarimról....

    Le is töröltem...
  • asysoft
    #60
    Rosszul emlékeztem, Ubuntuból nem a PPC-s változat a harmadik, hanem az UltraSPARC-ra való.
  • bunny
    #59
    Aki még nem töltötte le, annak ajánlom, hogy KERÜLJE MESSZIRE a windows-os safarit. De nagyon kár volt ilyen állapotban megjelentetni, mégha beta akkor is.
  • asysoft
    #58
    Szerintem az lett volna a meglepő, ha minden zökkenőmentesen ment volna egy architektúra-váltásnál. Ubuntut is párhuzamosan fejlesztik x86-ra és PPC-re, előbbi mégsem tud sokat kezdeni a PPC-s verzióhoz készült .deb csomagokkal...
  • Athlon64
    #57
    Hát azért volt egy kis döccenő az átállással. Legalábbis én úgy hallottam ill. olvastam.
    Amúgy meg talán el is várható, hogy minél zökkenőmentesebb legyen egy platformváltás, de ez se 2 nap alatt ment végbe. Ugyanis az OSx-et x86-ra és PowerPC-re is párhuzamosan fejlesztették...