103
Az Apple böngészője.
  • MrTressy
    #23
    Nem rossz böngészö de még meglehetösen instabil, de tényleg nagyon gyors
  • Zsoltika 007
    #22
    Hát futott pár dolog.
  • Dj Faustus #21
    Hát szegény "egzotikus afrikai utazás, állatokkal" dobott egy hátast, és a coregraphics.dll hibájára hivatkozik.
    Más felhasználói fiók alól is ez a helyzet.
  • neevous
    #20
    Hát pl anyu Macbookjában 1GB ram an és simán megy rajta a PS. Milyen körülmények között tapasztaltál 2GB fogyasztást?
  • Zsoltika 007
    #19
    Hát feltörni már ezt is feltörték :)
  • Zsoltika 007
    #18
    Hát igen a 2Gb ramot úgy bepuszilja néha hogy a vista maga a takarékosság :)
    De cserébe piszok gyors tud lenni. Meg a legfőképpen látszik hogy a produktivitás van szem előtt. Legyen szó film, kép vagy zene szerkesztésről mindenben első osztályú szoftverek állnak rendelkezésre. És úgy egyben van az egész. Akár ha egy dokumentumot több programmal is szerkeszted csak egy menü pontra klikkelsz és a másik programban szerkesztheted ha végeztél máris frissül a nyitott programban.
    Meg nekem a Final Cut is nagyon bejött. Most is ahhoz szedegetek tutorial dvd-ket. Katt
    De ez már off :)
  • Aspyrin
    #17
    Uhh, bm-en én is voltam egy darabig, szörnyen elvakult, torz személyiségek járnam oda. Önmagában nekem is bejött az oprendszerük, csak a minim volt kevés.
  • Ability
    #16
    QT és iTunes szerintem ritka szar, ez a Safari is olyan, hogy semmi többet nem nyújt, mint a konkurens böngészők. Ráadásul még a kinézetet sem lehet firtatni -- mint előttem írták --, hiszen az Operát és a Firefox-ot is át lehet alakítani. Sebességgel nekem rég nincs bajom Opera alatt, ez sem lehet húzó szempont.

    Viszont ha jönne Linuxra is, akkor annak örülnék. Nincs rá egy épeszű böngésző. Firefoxnál amikor flash tartalom fölött van az egér, akkor nem lehet görgetni. Opera belassul egyes esetekben. Pl ha Youtube videót nézek, majd tab-ot váltok, akkor még a hang is megakad. Meg valahogy a smooth browsing nem az igazi, de rengeteg problémám volt még. :))
  • Zsoltika 007
    #15
    Hát igen. Elég sokan felsőbbrendűnek tartották magukat mert nekik mac van. Ahogy néztem a beszeljukmac.com-ot is néha a beszaras kerülgetett ahogyan el voltak szállva néhányan. :)
    De amúgy összességében nekem nagyon tetszik. (Főleg hogy nekem is pc-n van fent.) Agyaltam hogy vegyek-e de nevetséges hogy 15" kijelzővel csak Macbook Pro-t kapsz fél milláért. De ami döntött az a magyar szervízelés állapota. És ha már ennyit kicsengetnék akkor nehogy már 3 hónapokat várjak pl egy ventilátor cserére.
  • Aspyrin
    #14
    Én csak arra emlékszem amikor megjelent windowsra az osx tört verziója, na akkor fröcsögött a nyál rendesen.
  • Zsoltika 007
    #13
    Ez nagy tévedés mert ők is örülnek hogy ha valamiért windowst kell bootolniuk akkor már erről sem kell lemondaniuk csakúgy mint a Quicktime-ről és az iTunes-ról.
  • Zsoltika 007
    #12
    Mac Os X alatt a Firefoxot még a Camino is alázza pedig azt is ugyanaz a Gecko motor hajtja. De a safarinál gyorsabb böngészőt még nem láttam.
  • Miguel125
    #11
    Jaja Opera alap!!!
    Azért meglesem ezt a szafarit, csak kiváncsiságból...
  • neevous
    #10
    Mint ahogy Opera is:)
  • Roger6
    #9
    Én meg nem is tudtam, hogy van Mac-re Firefox... :-)))
  • Aspyrin
    #8
    Amikor váltottam teljesen idegen volt minden, jól esett legalább a firefoxot ismerni :)
  • Roger6
    #7
    Nekem Safarim van, meg Mac OSX-em. Eszembe sem jutott feltenni Firefox-ot! Mac-re Safari az isten!
  • Aspyrin
    #6
    Nekem volt egy rövid ideig mac minim. Tapasztaltam, hogy a safari érezhetően gyorsabb, mint a maces firefox. Igaz, eléggé szokatlan volt..
  • Borg
    #5
    Mondjuk bennem csak egy kérdés merült fel a képek láttán: Mitől lesz ez jobb, mint pl egy safari skinnel ellátott firefox? Ami már ugye van, jóideje...
  • Aspyrin
    #4
    Na ez már egy hír, a sok elvakult apple tulajdonosnak most tuti vérben forog a szeme
  • Zsoltika 007
    #3
    Érdemes az apple oldalát nézegetni vele. Ott nem láttam hibát. :)
    Nem véletlenül béta még.
    Ráadásul az egyik legnagyobb előnye a gyorsasága sincs még meg. Lomha. De tudom hogy milyen lesz mivel Mac Os-t is használok úgyhogy nem féltem.
  • Ability
    #2
    Hát tényleg jó bugos. Az oldalak hibásan jelennek meg, amiket kipróbáltam mindnél volt hiba. Olyanon is, amit én csináltam, teljesen valid, és tudom, hogy jól van összerakva. Bár azon minimális hiba volt csak. :P Ha rámentem a könyvjelzőknél a sor elején arra a könyv ikonra, akkor szépen le is áll a program hibát észlelve. Szerk.: sőt, több helyzetben is előjön a hiba!

    Viszont nem tudom mennyi létjogosultsága van. Aki professzionális "mindenttudó" programot akar, annak ott van Opera. Aki minél egyszerűbbet annak ott van FireFox. FireFox ráadásul nem csak az egyszerű felhasználó igényeit elégíti ki. Sok bővítmény van hozzá, teljesen jó tartalomszűrő és egyebek. Minden olyan, ami kellhet. Safariban nem láttam ilyet, viszont van cleartype font, meg néhol szép animáció.
  • Zsoltika 007
    #1
    Az idei 2007-es prezentációján Steve Jobs bejelentette hogy a Mac Os alatt népszerű böngészőjének legújabb változata Windowsra (Xp és Vista)is jön.

    Egy béta változat már el is érhető ITT.

    Jelenleg elég bugos rengeteg oldalnál de ha elkészül elég kellemes lesz.