34
  • Penge4
    #34
    Megnéztem. Nos erre csak azt tudom mondani, hogy ízlések és pofonok. A Google-nál egy egyszerű scripttel megoldható, hogy kilistázza a Wikipédia, Yahoo és a többi eredményeket is. Továbbá sokminden más is (pl Preview kis ablakok a találatok mellett), igény szerint persze.
    De pár szó az Ask-ról:
    1: A JavaScriptes keretezés számomra külön idegesítő.
    2: Én személy szerint ha Google-ban keresek, akkor Google-ban keresek. Operát használok, tehát saját keresőt tudok gyártani mindenhez, szóval +2 kattintással bármit a saját oldalán jeleníthetek meg, nem ilyen all-in-one megoldással.
    3: Az Ask-nak mióta van e-mail postafiókja, RSS olvasója, naptárja, webes doc és xls szerkesztő, kezelő, webes képalbum? Bár személy szerint mindet nem használom, de az Ask cookie nélküli konfigolásához regisztrálnom kell feleslegesen, mert csak egyetlen multifunkcionális keresőszolgáltatásért regizek, a Google-nál egy regisztrációval sok egyéb szolgáltatást is igénybe vehetek.

    De mint feljebb írtam, kár ezen vitázni, mert ízlések és pofonok. De az algoritmust nem lehet vitatni.
  • fade2black
    #33
    Nézd meg az ASKot keress vele párat és azonnal felfog tünni.....

    Nem nem az algoritmusa...
  • Penge4
    #32
    Én sarkítok?
    Mint írtam: van amiben a másik jobb. És ezt még véletlenül sem a szoftverellátottságra értettem. Szervernek például jobb egy normálisan bekonfigolt Linux egy normális rendszergazda keze alatt. Otthoni használatra jobb az OSX, mert stabilabb, letisztultabb, átgondoltabb, biztonságosabb rendszer, csak ennek se nagy a szoftverellátottsága, mivel a Microsoft van monopoly helyzetben.

    De ez a keresőkre nem érvényes, mert a Google attól, hogy az algoritmusa a legjobb még szabad akarata a többi keresőnek normális algoritmust írni, ellenben egy oprendszerre általában külső forrásokból írnak szoftvereket és ha ismeretlen az oprendszer, akkor senkinek nem éri meg fejleszteni rá.

    Most rajtad a sor, hogy kifejtsd: miben jobb az ASK vagy a Yahoo?
  • fade2black
    #31
    sarkítasz és terelsz!:
    "Csak egyet felejtettél el: A Google a legjobb kereső szolgáltatás! Egyetlen olyan keresőalgoritmust mutass, ami jobb, mint a Google és ezt indokold is meg miért. A Windowsnál már nem ez a helyzet. Van amiben a Linux jobb, van amiben az OSX jobb, szóval megoszlanak a tények."

    Akkor fordítsunk: MS alá van a legtöbb program! Egyetlen oyan op rendszert mutass amire több van és indokold is!. A googlen már nem ez a helyzet. Van amiben az ASK jobb, van amiben a yahoo, szoval megoszlanak a tények."
  • Penge4
    #30
    "Melyik kereső az amelyik kismillió progi telepítésekor erőszakosan telepíteni akarja IE-re a sidebarját?"

    Hát a Yahoo! A többiben igazad van. Csak egyet felejtettél el: A Google a legjobb kereső szolgáltatás! Egyetlen olyan keresőalgoritmust mutass, ami jobb, mint a Google és ezt indokold is meg miért. A Windowsnál már nem ez a helyzet. Van amiben a Linux jobb, van amiben az OSX jobb, szóval megoszlanak a tények.

    zzebi: Sokan a Spootlight sebességére is panaszkodtak, ezért van OSX-re is Google Desktop.

    ZoliJ: Brilliáns következtetés, azonban mikor írtam egy szóval is, hogy Vistára tettem fel? XP-n használtam, le is szedtem gyorsan. Mint már írtam: a Vista keresőjével meg vagyok elégedve, nem vagyok időmilliomos, de nem fogok 3 másodpercbe belehalni, főleg ha cserébe megspórolok órákat, ami alatt esetleg kutathatom, hogy miért nem megy az adott widget, meg miért nem tudom éjszakára hagyni a uTorrentet seedelni, mert reggelre mindenhol a "Hiba: A fájlhoz nem lehet hozzáférni." üzenet fogad.
  • vili2006
    #29
    Ez nem az elso eset.De mi nem az elso eset?
  • Morden23
    #28
    Ez mindkét irányba igaz lehet - nem az első eset.
  • ZoliJ
    #27
    nézzük csak:
    "meg instabil működés jellemezte az egészet emiatt, majd végül a googledesktop.exe hibát követett el ezért leállt."

    cikkből:
    "Mindössze annyit lehet tudni, hogy a Google a Microsoft eljárását és taktikáját kifogásolta, mivel úgy vélték, hogy Redmond megpróbálta ellehetetleníteni a programot a Vista operációs rendszer alatt."
  • zzebi
    #26
    Hmmm, az ilyen gyors kereses az OS X-ben mar regota nem kulonlegesseg. Sot, mondok jobbat, az OS X (de gondolom a Vista is) nem csak a fajlok neveben, hanem azok tartalmaban is keres. Tehat ha beirom a Spotlight-ba, hogy "gumicsirke", akkor 1-2 masodperc mulva mar latom az osszes olyan fajl listajat, aminek a neveben vagy a tartalmaban szerepel a szo. Meg azokban a fajlokban is megtalalja, amiben kodolva/tomoritve van, pl word dokumentum, pdf, etc... Ja, es mindez egy laptopon is ugyanilyen gyorsan mukodik.

    Amugy szanalmas ez a MS partolas az amerikai kormanyzatban. Radasul a ceg nyilvanvaloan monopol helyzetben van, tehat inkabb kussolnia kene az osszes versenyugyben.
  • DjDano
    #25
    Nézzük csak meg a Firefoxban melyik az alapértelmezett keresőmotor? A Google! A választhatók között nincs is ott a Live Search...
    Melyik kereső az amelyik kismillió progi telepítésekor erőszakosan telepíteni akarja IE-re a sidebarját? A Google! Melyik keresőt használja a weboldalak 99%-a? A Google-t.

    Mi ez ha nem egyeduralom? Nem csak egy szemszögből kéne nézni a dolgokat!
  • archkoven
    #24
    Mi a default? IE vagy fox?
    Hú bassza meg nem tudom átállítani!
    Láma vagy, nekem sikerült!
    Hihetetlen, hogy egyeseknek milyen lényegtelen, kis dolgokon van idejük meditálni!
  • csorfab
    #23
    "ám az igazságügyi minisztérium a szoftvercég mellett állt ki."

    Mert a Google valójában egy biobaromfi telep, és csak az MS gyárt szoftvereket, nem? LOL
  • Penge4
    #22
    Én amikor leszedtem az IE-t a Windows összetevők közül (a Program Files\Internet Explorer\ könyvtárban sem volt exe, még rejtett fájlként sem és mégis ment az MSN.
  • Lost Lont
    #21
    Hej, azt azért vegyétek figyelembe, hogy azért mert egy hivatkozásra kattintva nem az IE jön, még nem biztos, hogy nem is használja azt. Ha IE nem lenne nem is indulna az msn, hiába a firefox az alap böngésző (nekem is az, mégis kér kexplórert... szánalmas)
  • A1274815
    #20
    Bocsi az előbb még működött úgy tűnik áttették ide. Ha később ez sem működne akkor a winportal.net és ott meg lehet találni. Még ehyszer is bocsi mindenkinek.
  • xardas231
    #19
    bocs nem neekd akartam írni
    hanem erre:
    '"Szeretem" ezeket a parciális cikkeket!

    Szerencsére, ha egy másik parciálisat is melléteszünk, akkor már sokkal inkább hasonlít a teljesre.

    Ezt még ehhez a cikhez hozzá kell olvasni.'

    szoval fax link:P
  • xardas231
    #18
    Faxa link:PxD
  • Penge4
    #17
    Amúgy meg nem tudom ki hogy van vele, de nálam a Vista keresője egész gyors. A C-n lévő fájlokat már akkor megtalálja, miközben gépelem, a többire sem kell várni 5-6 másodpercnél többet (250 gigás IDE winyó, eléggé tele mindennel és 5 partíció). És legalább nincs vele szopás, nem akad mással. A sidebarból egyedül a méretezhetőséget hiányolom, ami 1:0 a Google javára, de widgetek terén megint a M$ a nyerő Google Desktophoz meg van egy rakás (csak 3-ba futottam bele), ami miatt mindenféle hibaüzeneteket kaptam, meg instabil működés jellemezte az egészet emiatt, majd végül a googledesktop.exe hibát követett el ezért leállt.
  • Penge4
    #16
    Azért a Google sem egy szent. Nálam a Google Desktop akkor ásta el magát, amikor a uTorrenttel akadt. (igen, beállítottam, hogy ne indexelje azt a könyvtárat, amiben a torrentek vannak, de nem használt. (Mellesleg Operával sem kompatibilis)

    "Winen ezt nem tudtam elérni."

    Az akkor user error. Nálam még az MSN és a Windows Update is az Operát indítja, persze kiírja, hogy nem kompatibilis, de akkor sem az IE indul. Ami IE-t indít alapból az általában spyware-t adware-t tartalmaz, aminek IE kell, amiben kihasznál egy biztonsági rést, ezáltal aktiválja magát.
    Mondj egy progit, ami IE-t indít alapból. Természetesen a Google és Yahoo toolbarok nélkül telepítettekre értem.
  • Szefmester
    #15
    fura módon nekem is a fox a default.. lehet én vagyok a béna és valamit valahol elcsesztem és azért :S
  • Sanyix
    #14
    Én meg azon lepődnék meg, ha kiderülne, hogy NEM szánt szándékkal csinálja :)
  • strogg
    #13
    Azért vegyük észre, hogy az m$ az USA (egyik) aranytojást tojó tyúkja. Most itt nem a bevételi oldalt nézzük, mert egy USA méretű állam költségvetésében nem olyan tetemes amit az m$ adózik. Hanem arról van szó, hogy a win miatt az USA informatikai előnnyel is rendelkezik a világ felett. Csak tessék belegondolni (tudom abszurd az ötlet, de jól érzékelteti a dolgot) mi lenne, ha a világ asztali gépeinek a 90%-án a kínai RedFlag linux futna? A politikai térkép is máshogyan festene... Ezt az előny biztosítja az usa-nak az m$, és ezért nem darabolták fel, ezért álltak ki az m$ mellett most is, mint az EU -val szemben is. A kérdés az, hogy a google-nak hogyan fognak alányalni, hisz a keresői szokások, és a google keresésekkor keletkező adatok legalább ennyire értékesek nekik. (az usa big brother hajlamai miatt)
  • asysoft
    #12
    "És az a fura hogy linux alatt ha beállítok egy böngészőt defaultnak akkor minden progi azt használja."
    Ez elvileg így van Windows alatt is, pl Messengerben kapott linkre kattintva Firefox indul. Persze ha valaki kifejezetten az IE-re építi a programját, akkor nem...
  • asdefge
    #11
    Jó az úgyis. Bízható, biztató, búzható, buzizható b@@@@@@@@tó, satöbbi. Kinek kinek szájíze szerint :-)
  • darkhill
    #10
    *bízható :P
  • darkhill
    #9
    Most hogy tudjuk hogy mennyire "megbuzható" az amerikai bíróság biztos vagyok hogy akár az életemet is rájuk biznám! (csak lennék milliárdos )
  • ssdb
    #8
    ha Bush a Ms mellett akkor ki ellene? Szörnyű, hogy ennyire képes egy IM... na mind1
  • A1274815
    #7
    "Winen ezt nem tudtam elérni."

    Dehogy nem csak azokkal van probléma, amelyek direkt az IE-t használják, de ilyen programot bárki írhat Linux-ban is.

    "egy win-es oldalon persze hogy az MS jófej és semmit nem csinált, hanem a szemét programozók akarják csak pézért beperelni. Ő nem csinált semmit."

    De legálább meg tudtad miért perelt, ezt az SG cikből nem tudhattad meg.
  • sathinel
    #6
    lol te ezt komolyan godolod? egy win-es oldalon persze hogy az MS jófej és semmit nem csinált, hanem a szemét programozók akarják csak pézért beperelni. Ő nem csinált semmit.

    Ez kb olyan mint amikor azt mondják hogy lehet más keresőt is használni nem csak IE-t de mégis a programok amik internetet használnak IE-vel komunikálnak, és nem kapásból egy másik böngészővel ha be van állítva defaultnak. Szemfényvesztés , parasztvakítás hogy szabadon választhatsz. És az a fura hogy linux alatt ha beállítok egy böngészőt defaultnak akkor minden progi azt használja. Winen ezt nem tudtam elérni.

    Egyébként amúgy is gázosan néz ki ez a BUSH kormányzat megvédi az MS-t. Bár jól egymásrataláltak világuralmi hatalmi vágyaik miatt.
  • A1274815
    #5
    "Szeretem" ezeket a parciális cikkeket!

    Szerencsére, ha egy másik parciálisat is melléteszünk, akkor már sokkal inkább hasonlít a teljesre.

    Ezt még ehhez a cikhez hozzá kell olvasni.
  • Su0my
    #4
    Szerintem nagyon nagy vonalakban arról van szó, hogy mivel Bush kormányzása a végéhez közeledik (hála..), megpróbálnak minél többet rabolni, amíg még hatalmon vannak... Nem véletlen, hogy mennyire veszti a népszerűségét a kormány, nem véletlen, hogy Iraq-ba mennyit invesztálnak (állítólag Bushéknak van a fegyveriparban érdekeltségük), stb. Úgy látszik a Microsoft is támogatja őket egy-két zöldgasúval
  • pilsner
    #3
    valami nagy szarkavarás mehet a háttérben
  • L3zl13
    #2
    Mellesleg az igazságügyi minisztériumnak, mint olyannak mi beleszólása van jogi ügyekbe?
    Az ügyészség eldöntheti, hogy van-e alapja a vádnak, és bíróság elé viszi vagy sem. A bíróság hozhat döntést az ügyben, ha elé került. A minisztérium egyik kategóriába sem tartozik IMHO.
  • smv
    #1
    Gondban lehetett az USA, hogy most melyik pénzeszsák pártját fogja. Persze gondolom amelyik többet fizetett érte. Mindenesetre az M$ -től igazán nem lepne meg, ha kiderülne, hogy tényleg szánt szándékkal nehezíti a gugli dolgát.