21
  • archelf
    #21
    Igényesebb HDTV rip-eket WMV9-ben is csinálnak (főleg muszternek), nem pedig rögtön XVID-be...

    AE
  • Lame
    #20
    Van jominosegu wmv attol, hogy ti meg nem lattatok ilyet.
    En anno meg is vettem a T2-t HD-ben es az is wmv, volt igen penge kepminoseggel.
  • m4G1c
    #19
    arról nem az ms tehet, hogy nem tudod használni a google-t...

    (csekk)
  • Penge4
    #18
    "a legrégebbi az AVI, de van Matroska(MKV) és OGG is!"

    Az ogg már szóbakerült máskor is, mkv-vel leginkább csak torrentre felrakott HD filmeknél találkoztam, az avi-t meg magam sem értem miért nem terjedt el, de ennek valami jogi háttere lehet.

    " mert a divx nagy cég és ki tudta harcolni (fizetni) magának a támogatottságot..."

    Mivel szinte minden film ami nem DVD az DivX-es/XviD-es avi. Ha népszerű lenne, akkor miért nem terjedt el, hogy úgy rippelik be a DVD-kel, menüvel, több hangsávval, 5.1-el ellátott avi, ami belefér a 4,5 gigába? Egy ilyen filmnek (formátumtól függetlenül) iszonyat jó lenne a minősége amellett semmit nem kéne róla leszedni, minőséget lerontani és már a legtöbb asztali lejátszó is viszi a DivX-et.

    "eddig még nem láttam jó minőségű(minimum DVD) videót wmv-ben"

    Na látod, ilyet én sem. De elvileg megoldható, még flv-ben is lehet HD minőséget csinálni, csak az kérdéses, hogy mekkora méretű lesz a fájl és milyen teljesítményű gép kell a lejátszásához.
  • szombi
    #17
    Nem az a gond a wmv-vel hogy M$, hanem hogy eddig még nem láttam jó minőségű(minimum DVD) videót wmv-ben...
  • avman
    #16
    az ogg nem konténer, az az ogm. de mostanra erősen visszaszorult, talán 1 éve nem is láttam úk splittert hozz, illetva a haali azért újt hozzá.
    az mkv-t dvd lejátszók azon egyszerű okból nem támogatják, h aránylag újonnan terjedt el, meglehetősen nagy meló lenne a firmware-ket hozzá alakítani. mellesleg elsősorban a hd világban hódít, illetve ideális egybefűzni a többsávos aac, ogg, ac3, mp3, stb. hangokat, illetve ssa, srt feliratok.
    amúgy semmi különbség nincs egy xvid/mp3 avi és mkv között, sőt pillanatok alatt áttehető avi-ba, kódolás nélkül, kimuxolható belőle a felirat.
    a wmv-vel minőségben meg nem tudom mi a gondotok, azon kívül, h mivel ms ezért bizonyos körökben elvárt a fikázása. ez meg nem a kodeket minősíti.
  • nickb
    #15
    Talán az a baj vele hogy "quicktime alternative-nak" hívják. Lehet már xvid se lenne ha "divx alternative" lenne a neve...

    A qt egyetlen előnye hogy van múltja és egy nagy cég áll mögötte.

    "Létezik egy sor JÓ MINŐSÉGŰ konténer, a legrégebbi az AVI, de van Matroska(MKV) és OGG is!"
    Mégis van mov mert apple-é, a dvd lejátszók se támogatják az mkv-t pedig sokkal jobb mint a divx-es avi mert a divx nagy cég és ki tudta harcolni (fizetni) magának a támogatottságot...
    Meg talán az hogy sokan ezt ismerik még régebbről és nem tudnak róla hogy van már alternatíva rá.
  • szombi
    #14
    Létezik egy sor JÓ MINŐSÉGŰ konténer, a legrégebbi az AVI, de van Matroska(MKV) és OGG is!

    Az egy másik ritka sz*r dolog, a WMV...
    Nem tudom milyen egzoitikus WOODOO gondolkodású lehet, aki WMV-be vagy MOV-ba tesz közzé videókat...
  • Wittao
    #13
    "nemcsak egy mindennel inkompatíbilis oprendszer" : azt hiszem ez alapján kell a hsz. többi "mondanivalóját" is megítélni...

    Win alatt szutyok a QT (ez a teljes képernyős fizetős dolog elég gennyládaság), de OSX alatt nagyon korrekt lejátszó (ott meg a WMP egy kalap szar...).
  • Penge4
    #12
    Akkor egy olyan formátumot mondj, ami vetekedhet vele. Azért ilyenbe rakják fel, mert a flash szar minőség lenne, a wmv megintcsak úgyszintén.
  • Gabest
    #11
    hogy mik vannak
  • Cat #10
    A trailereket olyan formában töltheted le, amilyen formában felrakják a cégek. Nem fogja azt neked átkonvertálni se a gamestar, se az SG.
  • szombi
    #9
    Ahogy mondjátok, a QuickTime egy nagy f*s, nem is értem hogy például a GameStar-os videók miért ilyenbe jönnek ki.
    Nem is inkább a formátummal(konténer), hanem a lejátszóval van gondom, amely winfos alatt iszonyú botrányosan viselkedik.

    Na ezért jó az alternatív kodek, neki köszönhetően kedvenc CrystalFree lejátszómmal élvezhetem...
    Remélem ezentúl az SG.HU-n EMBERI videóformátumokban fogják terjeszteni a trélereket, játékelőzeteseket!

    Nem is értem, miért használnak ma egyéltalán *.mov-ot, remélem CSAK AZÉRT mert van QuickTimeAlternative...
    Amíg nem ismertem eme nagyszerű programot, addig az volt a véleményem hogy a formátum halott, és a betiltás után az is lesz!!!
    Én tisztelem az Apple gépet használókat, de nem tartom elfogadhatónak, hogy az a pár százaléknyi ember miatt van
    nemcsak egy mindennel inkompatíbilis oprendszer, hanem a programok, és most meg a formátumok is hordozhatatlanok lesznek!
    Le az Apple-val!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kaadi
    #8
    erre biztos rafaragnak! ha nem lesz egy felhasznalobarat codec/filter akkor az emberkek majd mas formatumban fogjak nezni a trailereket. a flash amugy is hodit, divx-ben is sok minden elerheto, na meg jon a MS is...
  • avman
    #7
    a .mov ua-olyan konténer mint az mkv. mostanság mintha h264 kép + aac hanggal kerülne "kiszerelésre". a legjobbak között van mindkét kodek: alacsonyabb bitrétes mellett jó minőség, cserébe nagy processzorigény. h régebben milyen volt, passzolom.
  • Panyi
    #6
    A mov formátumról én nem tudom hogy milyen, hogy mennyire jó, de az tuti, hogy a Quicktime egy nagy szar, mert tényleg egy csomó erőforrást zabál és olyan bűnlassú hogy valami hihetetlen. Pont ezért használják amásikat!
  • Penge4
    #5
    A formátum (.mov) nem szar, a csúszka oda-vissza húzogatása közben játsza folyamatosan a videót, a mérete sem olyan nagy és a minősége se rossz. Jobb mint mondjuk az mpeg, wmv, asf és flv.
    A Quick Time-ról nincs különösebb véleményem, ugyanolyan erőforrászabáló szar, mint a Real Player és még sok más...
  • InfectedMann
    #4
    Quicktime -ot egyértelmű, hogy az ember csak a mov fileok miatt használja :)
    Aki másra is akarja használni az megérdemli :)
  • Filiic
    #3
    Sztem az apple fizet az mp3 használata után (bár ez csak tipp). A quicktime meg hulladék:c)
  • Gerygrey
    #2
    De szép is lenne ha a Frauenhofer beperelné az Apple-t, amiért az iPod lejátssza az MP3-at.

    A Quicktime formátum és a player is egy elfuserált szar (fullscreen csak pénzér? Nanemár), semmi szükség rá.
  • InfectedMann
    #1
    Azt kifelejtették, hogy a .qtl QuickTime "linkeket" nem kezeli :) Így ha egy videó így van fent valahol akkor marad a QT :)