50
  • aDannyBoy
    #10
    hát még larry kenswill milyen szimpi lesz :)
    pedig kiadó főnök :)
  • aDannyBoy
    #9
    ez egy régi probléma és hidd el nagyon jól tudom mit jelent a rövidítés, de magyarul logikusabb így és kész

    másrészt ha olyan korlátolt vagy, hogy nem tudod elolvasni a leadet végig, akkor ne hadonássz itt össze vissza, mert nem fordított, hanem saját anyagról van szó.

    amennyiben valami hasznosat is mondtál volna, akkor esetleg lehetne értékelni a hozzászólásodat, de így látszik, hogy csak és kizárólag a 16 éves szellemi szintű "elbújok a nickem mögé és fikázok bármit"-re vagy képes. Legközelebb írd le egy füzetbe az ilyeneket, ne itt sokkold vele az embereket.
  • Brainpumper
    #8
    A megoldás: legyen 500 Ft egy CD lemez. Ilyen egyszerű. A kiadók meg megérdemlik hogy tönkremennek mert undorító népség. Ők semmit nem csinálnak csak lefözik a pénzt.
  • HappyBoy
    #7
    Ben Verwaayen valahogy szimpi számomra. :)
  • t0ma
    #6
    "A CD lemez..."

    javasolnam a cikkironak (vagy inkabb fordito?), hogy nezen utana a CD rovidites jelentesenek.
  • Gerygrey
    #5
    a szerzők teszik a dolgukat ahogy eddig is, az ipar többi szereplőjének pedig az a feladata, hogy az ő műveiket a piacon értékesítse.
    Amíg az alaphozzáállás ilyen szinten téves, ne várjanak változást.
    A zeneiparnak, ugyanúgy ahogy annakidején a gőzmozdony- vagy lovaskocsi-gyártóknak, el kellene fogadniuk hogy a technológiai fejlődés elérte azt a szintet, hogy ne legyen rájuk többé szükség. Ma már, ha én zenész vagyok, nincs szükségem drága, otthonra elképzelhetetlen technikához ahhoz, hogy a hallgatókhoz eljuttassam a műveimet. Régen külön procedúra volt a kazetták/lemezek rögzítése, legyártása, becsomagolása, eljuttatása a boltba, stb... Tény, hogy ez macera, és kellett valaki, aki mindezt koordinálta. Viszont ma 5 perc alatt, különösebb technikai jártasság nélkül, otthoni technikával összedobok egy weboldalt, blogot, podcastot, webáruházat PayPal fizetéssel vagy emelt díjas SMS-el működő letöltőrendszert, vagy bármit. Kérdezem én, hogy ilyen környezetben mi szükség van még a kiadókra? Értem én, hogy ragaszkodnak a megszokott bőrfotelhez és az ingyen milliárdokhoz, de sajnos a világ megváltozott és nem ők diktálnak.
  • assdf
    #4
    100 szónak is egy a vége: a kiadók mint olyan egy teljesen felesleges valami.
    Én nem sirok azért mert eltüntek a kovácsok, és azért sem fogok mert eltünnek a kiadók, hisz már nincs mit "kiadni".
    Az átalánydij jó ötlet, hisz igy odamegyek x webes üzlethez, kötök velük egy átalánydijas szerződést és töltöm le a zenéket magamnak. Természetesen abban az esetben, ha ez a dij normális mértékü, a zenéket én válogathatom ki, a letöltési sávszélesség normális, és a zenéken nincs mindenféle drm.
  • hiftu
    #3
    Érdekes az zeneipar őskövülethez ragaszkodó hozzáállása. Aki nem fejlődik az elbukik. Ha a zeneipar 50 éves modell követ továbbra is, akkor lelke rajta. Majd a fejlődni hajlandó csoport jót röhög a többi dinón. Elég csak történelmi példából a középkori Törökországot venni. Nagyon erős birodalom volt, de a politikai berendezkedése miatt senkinek nem volt érdeke a fejlődés. Szét is esett, amint a környező országok túlhaladták.
  • UnnameD
    #2
    Hát igen, én mondjuk limewire-t használok, nemsemmi hogy amit hallok valahol, azt kb egy perc alatt már le is tudom szedni vele. De vettem már zenét a T-online oldaláról is, de mondjuk b@szott drága!
  • roliika
    #1