28
  • léry
    #28
    ez nem bolgyó
  • Pluskast
    #27
    Hülyeségeket beszélsz. Szerencse, hogy vannak emberek akik nem így gondolkoznak különben a tudomány ma is a kőbunkó meg a tűz felfedezéséig jutott volna.
  • L3zl13
    #26
    Szerintem a folyóvölgy szerű sötét vonalak nagyon jól megfigyelhetők.
    Ez pedig elég egyértelműen folyadék okozta errózióra utal. A hőmérsékletből, és az atmoszféra összetételéből következően ez feltehetőleg metán.
  • Su0my
    #25
    ki az, akinek 'lejött' valami a képekből? én csak gusztustalan négyzeteke látok a szürke sok árnyalatában...
  • L3zl13
    #24
    A Marson is volt egy meg a Ganymedesen is. Wiki - Messages from Earth (Babylon 5)
  • Kornan
    #23
    Az árny hajó meg a marson volt eltemetve :)
  • menpe
    #22
    Lehet, nem emlékszem tisztán.
    Hajj, de régen is volt :)
  • L3zl13
    #21
    A jelenlegi elképzelések szerint mindkettő.
  • RÓÓÓbi
    #20
    azon a qrva bolygón nem víz van hanem folyékony metán...
  • L3zl13
    #19
    Igenám, csak ha nem fordítanak pénzt most az űrkutatásra, akkor 2 generáció múlva is pontosan ugyanolyn gondot fog jelenteni odajutni.
    Igaz, az ásványi kincseink már pár évtizeden belül kifogynak, de sebaj. Majd építenek a kisunokák fából űrhajót.

    Nem vágom mit sajnáljátok a pénzt az űrkutatástól, mikor annyira egyértelmű, hogy kinőttük a bolygót. Attól, hogy hanyagoljuk az űrkutatást a fegyverkezés még nem fog leállni, és mindenképp tovább pazarolja a nyersanyagokat.
    Szerintem csak az innen-onnan felszedett szlogeneket ismételgetitek ilyenkor, és soha nem gondoltatok bele abba, hogy miről is van szó.
  • GYGERI
    #18
    és ez mért jó hogy víz van ezen a qrva bolygón??? elég messze van ahhoz hogy 100éven belül még ne nagyon gondolkozzunk azon hogy eljutunk oda vagy egyáltalán valamilyen tevékenységet folytatunk ott, ezt a rakás lóvét amit ilyen holt idióta felesleges kutatásokra költenek vagy adnák nekem vegy meg arra költenék hogy ezen a bolgyón(asszem Földnek hívják) amin élünk az okozott károkat helyrehozzuk/enyhítsük hogy talán még 1-2 generáció fel tudjon nőni, aztán ha azok odajutnak hogy más bolygó azok majd felfedezik amelyikhez kedvük van nem pedig most költsük rá a zsetont amikor másra is éppen kéne
  • Inquisitor
    #17
    "Ha sikerül megerősíteniük, hogy ez egy természetes jelenség, akkor megnyílik előttük az út, hogy betekintsenek a hold felszín alatti világába, ahol feltehetően egy földalatti óceán rejtőzhet."

    Na jah, a másik lehetőség ki fenét izgatna? :D
  • L3zl13
    #16
    Ha ez a Babylon 5-re vonatkozott, akkor az nem a Ganymedes volt?
  • menpe
    #15
    Inkább a Callistot kéne felfedezni, aztán megtalálni az árny hajót, ami ott van eltemetve...
  • L3zl13
    #14
    Olajért nem, de földgázért (metán) talán. :D
  • selekta
    #13
    mehetünk oda olajért?
    ha nem, nincs is benne semmi érdekes(Amerikának)
  • Bexter
    #12
    Megnézném annak a tudosnak a fejét aki annak idején majdnem leizadta magát az izgalomtol mert rádiojeleket észleletek, é smemgondjkák neki, hogy az csak a szondánk volt :)
  • L3zl13
    #11
    Gondoltam, hogy ilyesmiről van szó, csak éppen a mesterséges vs. természetes felosztást érzem helytelennek.
  • kukacos
    #10
    Sajnos ki kell ábrándítsalak benneteket, a mesterséges itt úgy alternatíva, hogy a szonda műszereiből származó zajról is szó lehet. Erről a fura zajról sok szó esett annak idején, mikor leszállt, és sokan azt a véleményt osztják, hogy mérési hiba.
  • Bexter
    #9
    Sokkal érdekesebb lenne, ha mesterséges lenne. Nem elképzelhetettlen ha folyadék van ott, nem de?
    Mi van ha tele van Yetivel? :) Akkor ott azt beszálik, hoyg embert látttál? :P
  • AranyKéz
    #8
    Szép tájképek vazz
  • 0Speed0
    #7
    A fotósnak belógott az újja az objektív elé
  • edios
    #6
    A felső kép egyébként milyen szögből készülhetett? Nem tudom eldönteni, hogy perspektív, vagy felülnézetes. Ha perspektív, akkor az egy pixel=20méter értelmetlen, ha pedig simán a szonda alatti rész, akkor nem tudom mivel magyarázni a felső elmosódott részt.
  • L3zl13
    #5
    Elvileg a Titán is: Titán
  • HuskyWolf
    #4
    " Ha sikerül megerősíteniük, hogy ez egy természetes jelenség, akkor megnyílik előttük az út, hogy betekintsenek a hold felszín alatti világába, ahol feltehetően egy földalatti óceán rejtőzhet. " Már bocs... de az nem az europa ???
  • lee56
    #3
    Ráadásul azonkívül minden más fekete-fehér, ééérdekes :))
  • L3zl13
    #2
    "Emellett egy rendkívül alacsony frekvenciájú rádióhullám észlelése is izgalomban tartja a tudósokat. Ha sikerül megerősíteniük, hogy ez egy természetes jelenség, akkor megnyílik előttük az út, hogy betekintsenek a hold felszín alatti világába, ahol feltehetően egy földalatti óceán rejtőzhet."

    Nem vágom miért vannak ráizgulva, hogybebizonyítsák, hogy természetes jelenségről van szó. Sokkal érdekesebb volna, ha mesterséges jelenségről volna szó.

    Szerintem azért tartott ennyi ideig, mert ki kellett vágniuk a képekből az ufókat. :D
  • CeNTeR
    #1
    Tyűha! De kasa szines nyilak vannak a Titánon. WoW .)