93
  • Aspyrin
    #93
    Digitális képformátumok.
  • ivjoe
    #92
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1032624484
  • Frigetrus
    #91
    Hy! van itt valaki aki gyakran használja a raw formátumot? Szeretnék többet tudni a raw-ról, hogy hogy célszerű használni, és mit állítgassak a kész (ill.félkész) raw képen utólag. szóval a rawról bővebben plíz!! thx
  • Inquisitor
    #90
    Nem tudja valaki, lehet csinálni fix állvány nélkül HDR képet, vagy ez majdnem lehetetlen?
  • Desmond20
    #89
    Jah mail:[email protected]
  • Desmond20
    #88
    Hello.Ha már itt tartumk az én Fujim is eladó:):):).Sürgössen nagyon.Többi privátba
  • ffxi
    #87
    Az enyém vagyis fateré is eladó!!! :)
  • vadászcsiga
    #86
    Ja az ára 59000 Ft teszvesz.hu/item241642596_fujifinepix_s5600_8_honapos_garis_karcmentes.html vagy vadaszcsiga kukac gmail pont com
  • vadászcsiga
    #85
    Gépváltás miatt eladó:

    Fuji finepix s5600
    Magyarországon vásárolt,8 hónapos, még több mint 1 éves garanciával, dobozával, kábelekkel, 3486 expós, megkímélt, karcmentes
    Adok hozzá: Cirkuláris Polár szűrő, Gumi napellenző, 256Mb Xd kártya
  • 89
    #84
    Használd max. zoom-mal a makró módot és úgy rá tud fókuszálni a témára rendesen.
  • asysoft
    #83
    Nekem is ilyen van. Nem egy csúcsminőségű eszköz (szeret becsillanni), viszont egyszer-kétszer már nagyon jól jött, s mégiscsak megfizethetőbb, mint egy Hoya:)
  • Fejes021
    #82
    Megrendeltem a géphez ezt a polár szűrőt. Majd ha megjön beszámolok.
  • Aspyrin
    #81
    Tegnap kísérleteztem egy kicsit, hát mint mondjak, nem vagyok elragadtatva. Remélem "éles" helyzetben működni fog.
  • Ersiman
    #80
    Lehet bizony, de ha használod a zoomot is makrózás közben, akkor a minimum határ is kitolódik ahonnan az autófókusz működik.
  • Frigetrus
    #79
    nosza hajrá, próbáld ki!!
  • Aspyrin
    #78
    Bevallom még sosem próbáltam a manuális fókuszt, sőt, el sem olvastam a használatijában de most már érzem a szükségét :)
  • Frigetrus
    #77
    öhhm, nálam akkor nem szokott sikerülni, ha rajta van a zoom makrónál... pedig elvileg lehet akkor is makrózni... nah mind1 lényeg az hogy én manuálisan szoktam fókuszálni olyankor ha nem sikerül neki
  • Aspyrin
    #76
    Na igen. De azért elváránám a masinától, hogy egy szitakötőt eltaláljon 15-20 cm-ről legalább 20-ból egyszer! A régi kompaktom fele ennyi tudással simén elkapta volna, annyira sajnálom, hogy nem jött össze.
  • Frigetrus
    #75
    Akkor használd a manuális fókuszálást. én mindig azt használom, ha nem sikerül neki fókuszálni...
  • Aspyrin
    #74
    Nem tudom ti hogy álltok makrózás terén de én egyszerűen képtelen vagyok normálisan fényképezni közelre, hiába a makró beállítás, nem találja meg a z autofókusz az ideális pontot :/
  • Aspyrin
    #73
    Sajna nem, bizonyos okok miatt most még várnom kell vele :|
  • Fejes021
    #72
    Megvetted a szűrőt?

    Ha igen lécci számolj be nekünk hogy pontosan milyet, hol, mennyiért vettél és hogy meg vagy-e vele elégedve.
  • Aspyrin
    #71
    Erről a konverterről mesélhetnél picit bőveben :)
  • Aspyrin
    #70
    Ersiman és Asysoft: köszönöm, ma délután beszerzek egyet :)
  • ivjoe
    #69
    2. Mondtam, én, hogy nem, vagy hogy ez baj?
  • ivjoe
    #68
    D1?
  • gnar killer
    #67
    értem, te D1 mániás (o:
    de van akinek csak erre telik, vagy beéri ennyivel is, ahoy én is. úgysem fogok jobban érteni ehhez, így tökéletes az 50k-s koNpakt is...
  • ivjoe
    #66
    Nem érted az iróniát. :C
  • gnar killer
    #65
    ennyire hülye nem lehetsz, pont te nem... ><

    nekem raynox dcr-250-es makró konverterem van hozzá, nagyon jókat lehet vele csinálni!
  • asysoft
    #64
    Én lineár polár szűrőt vettem, s semmi gond nincs vele ilyen téren (más kérdés, hogy nagyon tükröződik, de így jár, aki hamát vesz).
    #54: szerintem az inkább előtétlencse lehet, mintsem szűrő.
  • Ersiman
    #63
    A cirkuláris polár szűrőket főleg a tükörreflexes gépekhez javasolják. Az S5600 nem az, jó hozzá a lineáris polár szűrő is és még olcsóbb is valamivel.
  • Aspyrin
    #62
    Te nagyon hülye, a túrabakanccsal fogsz fényképezni? Állítsd le magad, privátban már elmondtam mindent.
  • ivjoe
    #61
    Értem, ha S5600-am van és el szeretnék menni vele kirándulni a Tátrába, akkor itt érdeklődjek, hogy milyen túrabakancsot kell hozzá vennem?
  • Aspyrin
    #60
    Nekem 5600-om van és szeretnék hozzá kiegészítőket venni, elég világos?
  • ivjoe
    #59
    Amúgy nem értem, ezeknek mi köze az S5600-hoz?
  • ivjoe
    #58
    dioptriát?
  • Aspyrin
    #57
    Más kérdés: makrokonverternél mit jelent az 1d, 2d stb. jelölés?
  • Aspyrin
    #56
    Időközben megtaláltam, cirkulár szűrő kell hozzá.
  • Aspyrin
    #55
    Ja és mégvalami ami nem tiszta:
    Azokhoz a fényképezőgéphez amik féligáteresztő tükröket vagy prizmákat használnak a belépő fénysugarak szétosztására, az expozició és a tárgtávolság meghatározására, azokra a
    Circuláris Polár szürőket javasoljuk az expozició vagy élességállítási hibák elkerülésére.

    Namost akkor ez kell ehhez a masinához?
  • Aspyrin
    #54
    Nagyon köszönöm. Én egy egészen speciális fajtát keresek igazándiból, ami azt teszi, hogy a középponttól távolodva összehúzza a képet.