19
  • cloud.strife
    #1
    Elég nagy szégyen ez........
    Hihhhhetetlen, hogy ugyes marketinggel és kamu hírekkel hogy át tudják cseszni a laikus vevok fejét....... :(((((

    pl.: idióta Csamcsung hír: "legyártottuk a világ legkisebb Cmos chip-jét"..... LOL

    Mégha legyártották volna legnagyobbat jó áron, akkor rendben, nade a legkisebbet??? LOL
  • Cat #2
    Szerintem inkább jó időben vették észre, hogy a vásárlóknak mire van szükségük. Míg a régi nagy nevek a funkciók halmozásával voltak elfoglalva, addig ők azt adják, ami a nagy tömegnek kell.
  • cloud.strife
    #3
    Naja, butul a világ.... :(
  • aDannyBoy
    #4
    én pl sosem viszem a gépem egy házibuliba vagy csak úgy magammal mert nagy, hiába csinál jó képeket

    nem butulás ha nem mindenki fotóművész vagy sajtófotós akar lenni, hanem mondjuk csinálna egyszerűen pár fasza képet akármiről.

    eddig egyszer volt a kezemben samsung fotómasina, de semmi baj nem volt vele, hpnál lényegesen jobb volt azért, de nehéz eldönteni, hogy mi a jó pontosan.

    nekem anno a Canon IXY (itthon ixus) volt a szívem csücske, amíg el nem lopták.

    cloud: az a szégyen, hogy örülni semminek nem tudsz te sem, ahogy a csürhe nagy része, de fikázásban elsők vagytok.
  • kvp
    #5
    A samsung-nak nagy elonye van a tobbi ceggel szemben, ugyanis ok foleg cmos memoriachipeket gyartanak. A cmos optikai szenzorok is csak jo nagy modositott cmos memoriachipek. (egy tokozas nelkuli dram chip mukodhet cmos erzekelokent is, ilyen volt a c64 elso hazikeszitesu kameraja is)

    Az olympus altal hasznalt szenzorok sokkal jobbak, de mivel szincsatornankent eltero a subpixelek elhelyezese ezert sokkal bonyolutabb a legyartasuk mint egy sima raszteres kiosztasu cmos erzekeloje. Egyebkent a cmos szenzor, a cmos dram es a cmos oled renszerek ugyanazt a huzalozast igenylik, csak eltero az aktiv elem es az atlagos meret. (erzekelo, tarolo, megjelnito funkciok es mindharom ram-kent cimezheto)

    Semmi akadalya nem lenne egy olyan egytokos chip-nek aminek az egyik fele cmos kamera, a masik fele oled kijelzo, kozepen meg a memoria es egy kis processzor van. Csak gombok es csatlakozok kellenek egy teljes kamerahoz vagy mobiltelefonhoz.
  • Zealot
    #6
    Én tegnap rendeltem egy Kodak Z612-t, remélem jó lesz :)
    A samsungokat nem ismerem, de mint márka sztem egyre nagyobb szinten van. A sonyval ellentétben ami egyre lejjebb csúszik az évek során. Ez személyes vélemény (és tapasztalat).
  • Hobot
    #7
    Egyetértek DannyBoy-al. A samsungnak azért lett ilyen nagy részesedése, mert tudják mi kell a népnek. Én sem vennék samsungot, az biztos, de ismerek jópár embert akinek csak azért van fényképezőgpe hogy összevissza kattingasson vele a bulikon, stb.
  • aDannyBoy
    #8
    pl nekem samsung porszívóm van és szívja a port :)

    ez a kulcsa a samsungnak, hogy minden szart gyártanak és nem olyan rosszat, igaz high end közelébe sincsenek, de az emberek azt mondják, hogy ha jó monitort csinált meg jó porszívót meg jó hdd-t akkor biztos fényképezőt is jót csinál megveszi
    próbáljunk keresni olyan terméket, amit nem gyártanak még és árammal megy :)
  • fade2black
    #9
    Minek örüljön? Hogy a kapható egyik hanem legpocsékabb képminöséget ellehet adni csak csinálni kell neki szép dízájnt meg nagy LCDt?
  • huuu
    #10
    Amióta világ a világ az emberek kényeztetik magukat a szép színes kütyükkel.
    A lényeg, amíg kibontja a tetszetős csomagot és megnézegeti a menürendszert.
    utána megy a szekrénybe és amikor esemény van kattint egyet mert a szomszéd is ilyen csillogó vacakkal kattintgat. Mindegy, hogy mi van ráírva a célnak megfelel, csak add a pénzed évente a multinak.
    Köszönjük a vásárlást! :)
    Zenit-E
  • roliika
    #11
    Ezért a cikkért mipénzt kapott az SG valyon? :DD Ja Samsung über fasza, Nikon meg egy csekmet... :D
  • zLk
    #12
    A másik topicban szétszedtek téged láttam. :D
    Sajnálom de nekem is meg kell jegyezzek egy aprosagot.. :D (amugy egyetertek a commenttel meg minden, csak:)
    a vajon sima "j", nem LY :D
  • waterman
    #13
    szerintem, annak aki nem tollpárnán hordja körbe a kameráját, jók ezek a gépek. tehát ha elmegyek biciklizni, akkor én is egy régi szirszar gépet viszek, mert képet egész jókat csinál és nem sajnálnám, annyira ha tönkremenne, mert mondjuk ráesek.
    különben a samsung porszívóm olyan jó, hogy képes kilazítani és felszívni a parkettát, valamint a samsung lcd-vel is meg vagyok elégedve (713n). biztos gyártanak ezeknél is jobb termékeket, de azok exponenciálisan többe kerülnek.
  • babajaga
    #14
    "samsung porszívóm olyan jó, hogy képes kilazítani és felszívni a parkettát"

    Hát az nem a porszívó jósága, inkább a parkettalerakás pocséksága.
  • zseko
    #15
    Van szerencsém két Samsung fényképezőhöz is a közelemben (öcsém S600, haver D700), a nagy kijelző az jó, egyébként nem vagyok megelégedve velük. Lehet hogy csak nekem nem felel meg a képminőségük, de nem tetszenek a képei. Leginkább a képélesség az ami nem jó, és kissé mosottak a képei. De mint írták is, tömegcikk, ez meg mindent megmagyaráz..
  • kompika
    #16
    Működésképtelen vagy sérült SAMSUNG DIGIMAX S600 - as fényképezőgépet keresek aminek jó a TFT - kijelzője! Nekem ez tört össze! Azt is szivesen veszem ha valaki tud segíteni hogy hol lehet ilyenhez hozzájutni!
  • mausermc
    #17
    Szia! Nekem van egy optika hibás S600-am. A kijelzője jó.Ha még érdekel írj.
    [email protected]
  • komisa
    #18
    Szia!! Engem is érdekel ha még meg van:)
  • mausermc
    #19
    Szia,még meg van.Helyileg Nagykanizsán.Tiédnek mi a hibája?
    Ha küldesz telefonszámot felhívlak.
    Üdv:mauser