139
Kertészek életét megkeserítő rágcsálok
  • eZo
    #59
    sziasztok !
    nálunk is hasonló a probléma volt...
    gyönyörű kert, tökéletes gyep, és jött a vakond:(
    1évig próbálkoztunk mindennel, de tényleg mindennel, zéró eredménnyel :(
    a vége felé, már kezdtünk megbarátkozni az ötlettel, miszerint ha van kutya nincs vakond..., de hihetetlen dolog történt tavasszal nem jött elő a kis haramia, sőt azóta sem, pedig már jun. van !
    ahogy nézem a szomszédoknál sincs túrás, szóval elköltözött:)

    A kutyás módszer állítólag hatékony, mert nem bírja elviselni a kutya folytonos szaladgálását a feje felett...mondjuk a többi módszerre is mindenki esküdözött, de nekünk egyik se vált be... szóval kitartás, majd elmegy magától :)
  • Dj Faustus #58
    A szomszédhoz való áthelyezés (pláne, ha pár telekkel arrébb van, vagy az utca túlsó felén) sem elvetendő. Megvan a jövő heti szórakoztató program: "A szomszéd és a vakond" címmel. Jobb mint a Mónika show, vagy Győzike.

    A robbanó hatású gázokkal meg óvatosan. Ismeritek azt a sztorit, amikor a böllérjelölt a kés, a pisztoly, az elektromos sokkoló helyett a gázcsövet választotta a malac életének kioltására... Pörzsöléskor a disznó és a böllér alkatrészei Föld körüli pályára álltak. ;)
    De hasonló volt a helyzet amikor az illető a sikeres légyirtás után, szellőztetés nélkül, zárt térben rágyújtott...

    Itt valaki emlegette a karbidot, mint az acetilén gázzal való vakondjárat-robbantást. Nos karbidot tényleg használnak kártevőriasztásra, de nem ilyen drasztikus módon.
    Karbidágyú néven létezik egy szerkezet, melynek lényege, hogy a karbidra vizet csepegtetve a keletkező acetilén gáz+levegő keveréket egy időzítő szerkezet segítségével időként szikrával meggyújtják, ami durranó hanghatást eredményez. Kiskertben nem annyira kellemes (már csak a háziállatok/szomszédok miatt se), de szabadföldi növénytermesztésben hatásos.

    Ha nincs karbid, lehet próbálkozni vízbontással (hidrogéngáz+levegő keveréke hasonló hatásra képes) is, csak óvatosan (lásd az előző példákat).

    A macskáról/kutyáról jut eszembe az eset, mikor a környékünkön elszaporodott egérhadat a keverék kutyánk, és a szomszéd macska közös erővel, kooperálva pusztította (macska-kutya ellentétek itt nem játszottak szerepet). Ráadásul mindkét fél büszke volt a teljesítményére: az elkapott és kinyúvasztott egyedeket frekventált helyen sorakoztatták fel.
  • OrioN the S
    #57
    :D!!
  • Sephi
    #56
    Vagy kolcsonadom Jozsikat a kutyankat. Par napp allat garantalt verengzest bisztosit. Imadja a friss vakondod , egyem a szivit.
  • Lacc
    #55
    Anno valamikor hozzánk is benézett a vakond. De nem számolt nagyfaterral, ha jól emlékszem kiöntötte slaggal :D
  • Bandee1987
    #54
    azóta nem anyáz téged a kukoricás tulajdonosa? :))))))))))))))
  • CattiBrie
    #53
    És mi lesz a növényeiddel? :)
    Tudod ilyen fa meg virág meg ilyenek is vannak a kertben. :)
  • Seth
    #52
    miért bántjátok szegényt :)

  • B0B0
    #51
    Tudom, hogy kurva idegesítő tud lenni egy vakond, de a leghelyesebb módszer, ha csapdába ejted és elviszed valahova messzire. Mi már vagy 4-5 vakonddal csináltuk ezt kb. 15 év alatt
  • havercsotány
    #50
    szerintem a legjobb módszer hogy tárgyalsz velük ...(valami diplomatikus juttatásban részesisd öket)
  • gyuri12
    #49
    félnek a tűztől? mert akkor molotov koktél a lyukakba!vagy beleöntünk egy kevés benzint,majd egy gyufa segítségével bumm! vagy természetesen egy lágszóró:)
  • CattiBrie
    #48
    Én úgy tudom, hogy nem szabad bántani őket. Ellenben valóban dühítő lehet, ha felássa a kerted, persze ültetés után. :) Inkább elzavarni kéne őket, mint bántani.
  • I.C.ram
    #47
    Mit bántjátok szerencsétleneket? :D Én megtürök minden állatot a kertemben, na persze a kutyám máshogy gondolja, de azt ő elintézi magának :)
  • Rash87
    #46
    4
  • Frosty01
    #45
    ez 3 mondat volt
  • davos80
    #44
    Fasz hozzáálás, ez csak egy állat,ketten is megférénétek.
  • phalanx
    #43
    igen ezzel a két mondattal szépen le is írtad magad, gratulálok
  • Dj Faustus #42
    13/2001. (V. 9.) KöM rendelet
    a védett és a fokozottan védett növény- és állatfajokról, a fokozottan védett barlangok köréről, valamint az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős növény- és állatfajok közzétételéről
  • Truck Driver001
    #41
    Én nem szarakodnék semmi ilyesmivel..Meglátnám,taposnám!:D
    Kiskoromba úgyis olyan jól ment a toporzékolás.Kapnának a szájukba kecaj!:C
  • Fido4life
    #40
    Ne öljétek, állatot nem bántunk ! Nálunk még 9 évvel ezelött vidéken turkált egy pofa, és mivel nagyon szerettem volna látni, elárasztottuk vizzel a lyukat hogy ki dugja a fejét xD Hát ki nem jött onnan többé... (azért muris, mikre vissza nem emlékszik az ember)
  • Rage47
    #39
    lol:D
  • 5w0rdf15h
    #38
    nálunk a macskák vadásszák le őket :D
  • syscoHUN
    #37
    TNT
    C4
    RPG
  • Count Adyn
    #36
    Lángszórót neki baszki:DDD
    (francba elkéstem.D)
  • SHADOWEYES7
    #35
    A vakond ellen már számos módszert találtak ki. Léteznek drasztikusabb és kíméletesebb megoldások is. Amikor ezek közül választunk, nem szabad elfelejteni, hogy a vakond védett és hasznos állat, tehát semmiképp ne a kiirtására, hanem inkább az elűzésére törekedjünk!

    Megoldás lehet terpentinnel vagy petróleummal átitatott rongycsomó elhelyezése a járatban. A vakondot elriaszthatjuk a hasindító kutyatej (Euphorbia lathyris) ültetésével, a gyalogbodza (Sambucus ebulus) levágott szárának a járatokba helyezésével.

    Lehet védekezni azzal is, ha az élelemforrást megszüntetjük. A vakond ugyanis a talajban lévő lárvákkal és férgekkel táplálkozik. Megfelelő rovarirtó, illetve féregirtó szerekkel próbálkozhat. Ez a módszer azonban nem hatásos azonnal, csak egy bizonyos idő elteltével
  • zoolee
    #34
    Vitriol??
    Termit???
    XD
  • Landren
    #33
    ez azért nem biztos, hogy túl jól mutat egy szép kerti pázsiton
  • Dj Faustus #32
    A vakond egyébként sem rágcsálók, hanem a rovarevők rendjébe tartozik, és a vakondfélék családjába. A mezei pocok például rágcsálók rendjébe tartozik.
  • SHADOWEYES7
    #31
    van 1 jó módszer,a földbe állits sörös üvegeket mindenfele,és legalább 3/4 kinn legyen a földböl,a szél mindig fujdogál és sípoló hangot ad,ez zavarja a vakondot,és arrébb kültözik,ez kipróbált módszer!!
    minden üveg függőlegesen álljon,csak meg kell kicsit dűteni mindet vali irányba kicsit ,így a szél bármerről fúj bele talál!!!
  • CoD23
    #30
    mustárgáz??
    hidrogénbomba??
    ez mind hatásos ellene de a legjobb a TRABANT vagy a VARBURG ezekkel könnyen ki tudod füstölni XD
  • Cat 02 #29
    nekem macska néha elkapja
  • Dj Faustus #28
    A vakond védett állat
    1901 óta
    Eszmei érték 2000 Ft
    Szóval ne öld meg. Egyébként is hasznos (sajna mellesleg kárt okoz, pedig ő csak azokat férgeket szeretné begyűjteni, amik a növényeidet rágcsálnák). Elűzni elűzheted, vagy kapd el a grabancát és tessékeld át a szomszédba (vagy valami közeli mezőre).
  • Pheaper
    #27
    azta ezt megnézném élőbe :D
  • Landren
    #26
    Van egy ilyen kis elektromos bizbaz, amit a földbe kell szúrni, és bizonyos időközönként remeg vagy sípol vegy ilyesmi, egy darabig jó volt, aztán megszokták a dögök. Elüldözni nehéz őket, én próbáltam sok féle képpen.

    Az egyik módszer, (csak saját felelősségre) egy pár métere nem szigetelt drót huzalt bedugsz a lyukak környékére, azt a drótot rákötöd egy hosszabbító segítségével a fázisra, és, vagy fellocsolod a terepet, vagy valamikor reggel eső után mikor látod, hogy dúr, akkor a hosszabítót bedugod a konektorba, de úgy, hogy arra az ágra amelyikbe a drót is van dugva, a fázis kerüljön. A közvetlenül a drót közelében van a jószág és vagy elég vizes a föld, akkor megmurdel, de ha szerencséje van akkor is messzire menekül.

    A másik módszer, nekem faterom révén volt még régről karbidom, ez egy szürke kő szerű anyag amit ha víz ér, akkor gáz termelődik, (régen ezt használták a lángheggesztéseknél) szóval ebből tettem kicsit a lyukba, leföldeltem és vizet rá, aztán ez a gáz szétterjed a lyukban, és hogy teljes legyen a öröm valamelyik lyukra rádobtam egy gyufát és durr, picit megemelkedik a járatok fölött a föld de nem vészes. Ha nincs is a közelben a dög, a robbanáskor keletkező légnyomás akkor is végez vele. Persze nem tudom, hogy létezik -e még karbid, meg aztán óvatosan is kell bánni vele, mert ha vizet kap és utána lezárod, akkor asszem 2,8 atmoszféránál magától berobban.

    Amúgy meg biztos vannak egyszerűbb módszerek is. :)
  • Evogordon
    #25
    Elmész az OBI-ba és veszel egy ilyet
  • passatgt
    #24
    nálunk is volt. Gazdaboltba vettünk valami golyót, megkellett gyújtani és beledobni. 1,5 éve 1 darab túrás nincs:)

    Mondjuk általános számítógépfelhasználó nembiztos hogy kap ilyent, mert valami vegyész képesítés vagy valami ilyesmi kell hozzá:)
  • Gerzson
    #23
    Van Kertészkedés topic, csak sajnos nem látogatjátok!
  • Picar77
    #22
    :DD
  • vegicsek
    #21
    Petárda.
    Ha nem jó, akkor dinamit.Legalább nem kell felásni a kertet...
  • Pheaper
    #20
    XDDDDD