72
A mai nagy teljesítményű VGA-k hibajelenségei, tápellátási gondok
  • NikeCortez
    #72
    Sziasztok!
    Shappire Radeon HD 6950 2Gb Vga-m elszált...azaz nem is, de nem megy.
    Értsd:

    -Minden müködik csak a 2 DVI Kimenetnél megégett a nyák és a Forrasztás...

    Lényegében azt szeretném kérdezni (mivel a VGA Dolgozik, belép rendszerbe, mert hallom a hangokat és nem sípol ki a bios előtt (kipróbáltam a 2lagos Dvi-t is, nem ment) ,hogy Ha HDMI-vel áttalakitom monitorosra a képet, elképzelhető ,hogy működni fog?

    Ha valakinek volt hasonló baja, kérem közölje , MobilX KFT-nél vettem, de nemigazán tudnám nélkülözni hetekre vagy hónapokra...és már a másodlagos 12 hónapos garancia (tehát nem a teljes körű) él csak rajta..

    Tippek? Trükkök?
  • giba
    #71
    Itt találtam én is sok infot kártyára lebontva keresges biztosan lesz vga tuningrol info.
    http://prohardver.hu/temak/videokartya/listaz.php
  • giba
    #70
    Hát amivel tuningolják a kártyákat másszóval huzzák a karit.Riva tuner Ati tools stb nem értek hozzá de kibróbáltam de nem emiatt, egyszerű programok valaki hozzáértőt kéne kérdezni.
  • RoCkEtAnDrEw
    #69
    és ezt mivel csináljam? feszültséget állitgatni...hát nemtom.
  • giba
    #68
    Én olvastam a prohardveren de nem tudom,hogy milyen kérdésre de ugyan ilyen hibára volt olyan javaslat is ami be is vált nekik,hogy programmal kicsit modositották a VGA paramétereit Ram Fesz stb le vagy fel összevissza próbálták és bejött nekik azthiszem feljebb emelték és úgy lett jó.De ez függ a VGA kari tipusától is gondolom.Mondom én a Geforce 4 Ti 4200-et 1hónapig variáltam.VGA driver, DirectX,de nekem nem kellet húzni mire jó lett.Majdnem kívágtam én is.
  • RoCkEtAnDrEw
    #67
    nekem lényegében minden ilyen még a vistás aknakereső is, de a jade empire hibát máshol is mondták. megpróbálok egy ősrégi drivert még aztán nemtom...
  • giba
    #66
    Nekem ugyanilyen a kép amikor elinditom a játékot de csak a Jade Empire gamenál,Geforce 7600 GT 256Mb AGP Inno 3D.De ugyanezt csinálta nem megfelelő driverrel a Black And White 1-nél is Geforce 4 Ti 4200 8xAGP, de arra megtaláltam a drivert a 66.93 ForceWare XP-re úgyhogy lehet,hogy mégsem kuka kari.A 3DMark 2005 simán lemegy többszőr is nincs vele gond de a Jade Empire ilyen darabos bárcsak tudnék rá valamit én is.
  • RoCkEtAnDrEw
    #65
    irónia volt de vistázni jó és van ismerős akinek arra elég. és itt az elég nem jár füsttel...
  • davidka003
    #64
    Ha ezt nekem szántad akkor annyi a válaszom, hogy hibás kártyát semmi pénzért nem vennék.
    Eladni meg csak úgy tudod, ha átbaszod a vevőt.
  • RoCkEtAnDrEw
    #63
    kell?
  • RoCkEtAnDrEw
    #62
    eladom
  • zoliapu
    #61
    Nem tesz jót a chip -eknek a 80-90 C az biztos, de processzora válogatja van amemelyiknek ez is sok.

    Ami ma nem fogyaszt vészesen az az ATI 9550 típusú Geforce 7300 kártyák valamint az alaplapra integrált VGA -k (intel), notebook -ok között találni jobbakat, attól függ kicsit többe fog fájni :).
  • davidka003
    #60
    Hidd már el, hogy a VRAM hibás. Hiába raksz rá akármilyen hűtést akkor is szar marad. Ez a kártya kuka. Venned kell egy másikat.
  • RoCkEtAnDrEw
    #59
    utánanézek h hasonló kártyával másnak voltak-e gondjai gyári hűtéssel és reménykedek... vf 700-as jó hűtő lenne rá nem?
  • Inquisitor
    #58
    Prescott vaskályhák gyári hűtéssel simán voltak 70 fokon vagy fölötte anno, 90 fok fölött már lehetek gondok :)
  • Zsolt1964
    #57
    Főleg valami iszony gépigényes alkalmazás után!
  • Anotino
    #56
    teljes mertekben processzor tipusa valogatja, hany fokon erzi magat jol.
    nemelyik 60 folott mar hibazgat, nemelyiknek 90 sem kottyan meg nagyon.
  • Schwarz
    #55
    hehe, gondolom akkor teljesen stabilan megy a géped 90 fokos CPU-val
  • davidka003
    #54
    "60 fok fölött már minden processzor instabillá válik!"

    Akkor itt majdnem mindenkinek leégett volna egy csomó dolga.
    A legtöbb processzor bírja 90 fokig is.
    VGA-k meg 120 fokig bírják.
    A GX2 is 90-100 fok küröl van.
  • Schwarz
    #53
    És ez neked nem túlmelegedés? 60 fok fölött már minden processzor instabillá válik! Tegyél rá normális aktív hűtést, utána nem lesz problémád. Feltéve, hogy nem károsodott maradandóan a szilíciumlapka.
  • RoCkEtAnDrEw
    #52
    mármint a gpu hőfoka asszem...
  • RoCkEtAnDrEw
    #51
    nem tom h jó-e. nem hideg a borda viszont volt már 70 fokos is...
  • Schwarz
    #50
    Döglődik a GPU, ami akár túlmelegedés is lehet. Jó a hűtés azon a processzoron? Attól, hogy a borda hideg, még az illeszkedés lehet sz*r.
  • RoCkEtAnDrEw
    #49
    video stress memory test nem talált hibát...
  • czky
    #48
    Meghalt a ram a vga-n. Ez sajnos biztos.
    Ha nincs gar, akkor vagy kuka, vagy kirakod a polcra... :(
  • RoCkEtAnDrEw
    #47
    más ötlet?
  • RoCkEtAnDrEw
    #46
    az a fincsi h nincs gari! :-(
  • davidka003
    #45
    Először még csak ritkán jelentkezik, utána már egyre többször előjön a hiba. Nekem is ez volt a 9600XT-mmel. :(
  • RoCkEtAnDrEw
    #44
    de jó h online vagy. a gondok nem azonnal, kisebb nagyobb idő után terhelés alatt jelentkeznek
  • davidka003
    #43
    Ezt 3 hiba okozhatja:

    Melegedés
    Driver hiba
    VGA memória haldoklik

    Első kettőt kizártad.
  • RoCkEtAnDrEw
    #42
    ne már...biztos?
  • Zoli007
    #41
    LoooooooL. Ez a tag se fog lediplomázni! Mármint akitől idéztél.
  • davidka003
    #40
    Haldoklik a VRAM.
    Vidd vissza gariba.
  • RoCkEtAnDrEw
    #39
    vki meg tudja mondani, mi okoz olyan grafikai hibákat egy új MSI NX7300GTnél, mint amik a linkelt oldalon látható képeken vannak??? több ötlet kéne, mert ne melegedés és nem is driver gond!
    http://www.rakitaweb.extra.hu/MSI_NX7300GT_256MB_DDR2_RAM/target0.html
  • Akuma
    #38
    Annak természetesen olyan a hangja, mivel az új porszívók jóval erősebben szívnak, jóval erősebb motor van bennük, és azon a sebességen már csak azt a frekvenciás hallani leginkább. Nekünk is olyan porszívónk van, de legalább egy húzásra felszed minden port...

    Erre még a fogorvosi fúrófej hasonlít, minnél gyorsabban pörög annál magasabban sípoló hangot ad ki.
  • sonance
    #37
    most, hogy beleástam magamat, már látom, nem egyedi probléma, sok sok oldalon találni hasonló eseteket szüttyögő, cürrögő, sípoló cicergő alaplapokról, vga-król. :) Az akusztikus sokk mellett azonban nem okoznak komolyabb problémát, az esetek nagy százalékában egy "lazábbra" tekercselt vagy a hőtől kitágult tekercs a hunyó.
  • sonance
    #36
    lol
  • wander01
    #35
    a szomszéd házban sípol a porszivo, hallom az ablakon keresztül. tuti tápellátási gond van...
  • Schwarz
    #34
    "videokazetta lejáccónk"
  • czky
    #33
    De nekem sercegett az Ati X1800GTO2-es karim. Leginkább a BF2 menüjében sercegett. De nekem ezzel a karival inkább az volt a gondom, h az alaplap ciripelt tőle a proci környékén bizonyos játékok alatt (BF2, HL2, CoD2 stb.)

    Volt már másik fórumon egy srácnak hasonló problémája, mint neked. Ő szépen visszavitte és kicseréltette garanciában a kártyát. Tedd te is ezt!