2111
A megmaradási törvények vesztették értelmüket
  • uwu
    #2071
    Ez a 4-es út Monori elkerülő szakaszának üllői úti csomópontjának a felüljárója.
  • Anaid
    #2070
    Hova készül?
  • uwu
    #2069
    Had lásson már ilyet is.
  • qetuol
    #2068
    most mit erőlködsz? csak nem egy trollnak akarsz bizonyítani? úgyis az lesz h az internetről szedted le.... =D
  • uwu
    #2067
  • Albertus
    #2066
    Köszönöm szépen!

    Így mindenki számára egyértelművé vált, hogy Uwu, DronkZéró és Qetuol egyetlen főiskolára vagy egyetemre se járt. Miután a matek és a statika a műszaki szakokon az első szemeszter anyaga.
    Azaz, aki legalább addig eljutott, az ezt a két nevet biztosan helyből ismeri, és nem a netről keresgéléssel próbál választ adni.
    Az más kérdés Uwu, DronkZéró és Qetuol, hogy a sörözgetés helyett nem ártana tanulnotok és azt is jó lenne belátnotok, hogy a ti tudásotokkal az eszetek játszása, a beszélgető partnerek sértegetése helyett
    értelmes hangnemű beszélgetésekben vegyetek részt.
  • Dj Faustus #2065
    Augustin Louis Cauchy - inkább ő:
    "Az első éves matematikát hallgató főiskolások és egyetemisták biztosan az ő nevét hallják a legtöbbször, ami annak a következménye, hogy a matematika alapvető fogalmait (mint például konvergencia, sorozat, határérték) ő fektette szilárd alapokra és definiálta a matematikában megkövetelt szabatossággal. Mély felismerései voltak a komplex függvénytanban, a differenciálegyenletek elméletében, de a fizikában is. Írt a hullámterjedésről, a rugalmasságtanban az ő nevéhez fűződik a feszültség fogalmának tárgyalása is."
  • qetuol
    #2064
    nem, nem vész el.
  • Anaid
    #2063
    S.Koshi

    Ő?
  • dronkZero
    #2062
    Látom nem fogtad fel, hogy "Koshi" az valójában "Cauchy". Sejtettem.
  • uwu
    #2061
    mármint nem árt ha vigyázol...
  • uwu
    #2060
    Azért nem ért ha vigyázol, ha mondjuk 1 év múlva mész a 8-as úton a 72-es hídja alatt, mert elég érzékeny a szerkezet a trollok által az éterben keltett rezgésekre. Tuti rád dől, ha átmész alatta. Szándékosan ilyenre csináltuk.

    Ezért kellett a monolit felszerkezet helyett előregyártott FCI120-as gerendákat alkalmazni, és azért olyan laposak a lábai, hogy a vízszintes erők eredője teljes terhelés esetén elérje a 8000kN-t. A teherbíró talaj 5%-os felszíni eséssel megáldott dolomit murva, amit a jobb támasz 4-6m hosszú cölöpfal segítségével ér el. Ezek fognak elcsúszni, ha arra jársz, és szörnyű halálod lesz.
  • gothmog
    #2059
    És meg is épültek, vagy csak tervezted öket?
  • Albertus
    #2058
    Oké.. Egyiketek sem mérnök. A hosszú tartók-Euler. Koshi pedig matematikus volt. Ennyit erről.
    Szóval Kedves trollok! Térjünk vissza a topic témájához.

    Elvész az energia Einstein 1905-ben megjelent cikke alapján:
    E=E0*gyök(1-(v²/c²)) arányban.

    Van-e tippje valakinek, hogy miként történhet meg ez az elveszés?
  • uwu
    #2057
    Akkor most jól nézd meg a 8/72 csomópontot, ahol 2 körforgalom fog épülni, közötte egy 70m hosszú egyedi technológiával épülő híddal.
    Ez az első V lábas híd az országban aminek a befüggesztett része nem monolit, és az alapozása is rendhagyó.
    Egyik közös munkánk zeroval.
    Az alapozás már kész. Azt nem fogod látni mert a föld alatt van.
    Elvileg tavasszal kezdik a felszerkezetet.
  • dronkZero
    #2056
    De. Közvetlenül nincs szükség a 2.-ra, de közvetetten is, és bizonyos hatások statikus erővé alakításához is kell.

    Mi lenne, ha nem akarnál belepofázni olyan dolgokba, amikhez nem értesz?
  • uwu
    #2055
    Ahhoz nekem semmi közöm.
    Tényleg vannak néha balesetek, mert olyan kóklerek is belepofáznak a dolgainkba akiknek nem kéne.
  • dronkZero
    #2054
    Szépen kérted? Nem. Akkor nyasgem, keresd meg magadnak, ha nem tudod! Egyébként is felesleges lenne elmesélnem neked, mert nem fognád fel. Amíg a vonatkoztatási rendszerek fogalmával nem vagy tisztában, kár ilyen "bonyolult" dolgokkal foglalkoznod.

    Ja, és ha keresed, akkor úgy több az esélyed, ha "Cauchy"-ként keresel rá.
    Jellemző, hogy a nevet sem tudtad helyesen leírni... Gondolom valahol hallottad, mérnököktől, aztán most próbálsz villogni vele, mint egy feltűnési viszketegséges gyerek.

    Hát ez azért gecirenagy pofáraesés volt...
  • Albertus
    #2053
    Srácok!
    Nektek annyi közötök van a tervezéshez, hogy hallottátok hogy van olyan..
    Én meg valóban terveztem gépeket. Portálokat, félportálokat, darukat, csigákat, keverőket, őrlő és daráló gépeket.. és még nagyon sokféle berendezést.
    Legjobban a levegőszállító berendezéseket szerettem. Igazi szépségek.
  • qetuol
    #2052
    Fejezd már be a trollkodást, mert ki leszel innen baszva.
  • Albertus
    #2051
    "A matematikai, hidraulikai, és dinamikai eredményeit is kénytelenek vagyunk néha használni."
    Jó szöveg, de mi van Eulerrel?
  • Albertus
    #2050
    Zéróka! Statikában nem kell mind a négy. Kötélsokszög, vagy vektorsokszögek..
    Ja és már sokadszorra térsz ki! Mi van Koshi-val? Még mindig keresed?
    nagy gáz, hogy így nem fogod a Google-ban megtalálni.
  • uwu
    #2049
    A matematikai, hidraulikai, és dinamikai eredményeit is kénytelenek vagyunk néha használni.
  • Albertus
    #2048
    "Nem, azt te mondtad." ejnye! Ne tagadd le! Még viccelődtem is a butaságod láttán a szétrepülő tartóval..
    Na mi van Eulerrel? Még keresgéled? a Yahoo-t is próbáld!
  • Albertus
    #2047
    "Olyan nincs, hogy "nem tehetem". " :):):) pedig nem teheted.. Einstein szerint.

    Szerintem megtehetnéd.. én megengedem.. De Einstein nem ilyen jószívű.. mert már kicsit halott.

    Na te tervezőke! Mondd csak hogy is van Koshi tétele?
  • dronkZero
    #2046
    Ki a faszomnak képzeled magad, hogy úgy gondolod, BÁRMILYEN elvárásod lehet velünk szemben?

    Ami segítséget önszántunkból adunk, amit beleverünk esetlegesen abba a faszarcú fejedbe, azt esetleg megköszönheted, de utána rögtön fogd is be a pofád, légy oly kedves!
  • uwu
    #2045
    Nem, azt te mondtad.
    Mi kénytelenek vagyunk mind a 4 törvényt használni.
    Csak a szuperpozícióra mondtam egy példát.
    Mindenki értette miről van szó, csak te nem, de ezt már megszoktuk.
  • dronkZero
    #2044
    Ne zavarjon, hogy a statika az bizony Newton 1-4., és MIND kell hozzá, az összes...
  • Albertus
    #2043
    Mit melyik?

    Méretezésről volt szó. Euler .. Mi van? A Google túl sok találatot adott?
  • Albertus
    #2042
    Zorró is ? Ó, akkor tőle meg a Koshi-tételt szeretnék látni.. ha valóban életében méretezett már tartószerkezetet..

    Bár, ha jól emléXem, a múltkor már bemutattátok, hogy fogalmatok sincs a tartók méretezéséről.. Ugyanis Newton IV. tételét használjátok..
    A statika helyett.. Nagy égés volt.

  • dronkZero
    #2041
    Olyan nincs, hogy "nem tehetem". Ha már ilyet le tudsz írni, ELMÉLETTEL kapcsolatban akkor biztos lehetsz benne, hogy faszságot mondtál. Felvehetem a fényhez a vonatkoztatási rendszert, csak legfeljebb a világ összes többi részecskéjének mozgását nem fogom tudni leírni abból a rendszerből. Na bumm. Használhatatlan vonatkoztatási rendszer, de attól még felvehető. És abban bizony a foton áll.

    Már megint csak az van, hogy hülye vagy. Mint Newtonnal kapcsolatban.
    Hát persze, mert ugyanaz a téma, elemi fizika: vonatkoztatási rendszerek. Még mindig hülye vagy hozzá.
  • uwu
    #2040
    Melyik?
    Van egy pár.
    Az egyik szerint te egy fasszopó geciszájú troll vagy.
  • Albertus
    #2039
    :) mi van szakikám? Leesett a villáskulcs? És pont a fejedre?

    De ne félj! olyan üresre esett amiben nem tehet kárt!
  • Albertus
    #2038
    Oké.. Eulert vezesd elő.. hogy is szól a tétele?
  • Albertus
    #2037
    "A saját rendszerében a foton áll. Nem zavar, hogy minden második mondatod oltári faszság?"

    A saját rendszerében a foton nem létező.. Einstein szerint rendszert SEMMILYENT SEM rendelhetsz a fényhez.. Ontod az eszméletlen butaságokat..
  • dronkZero
    #2036
    Nem, te vagy egy tenyérbemászó faszkalap troll.
  • uwu
    #2035
    Te mit hoztál létre a tudásodat használva?
    Én terveztem pár hidat.
    Zero is, kollégák vagyunk.
    Több olyan híd is van amit közösen terveztünk.
    Te meg csak egy troll vagy, egy utolsó szarházi senki.

    Qetuol-t nem ismerem személyesen, lehet hogy egy igazi pék, de az tuti hogy nagyságrendekkel több sütnivalója van mint neked
  • Albertus
    #2034
    "A vonatkoztatási rendszerek fogalmára."-Nos, ezt tényleg ne fejtsd ki.

    Egyébként nem csodálom, hogy nem az Einstein idézetet hanem az idézőjét sértegeted..

    Pont olyan buta vagy mint az a látogató, aki a van Gogh kiállítás vendégkönyvébe instrukciókat írt be a színek legközelebbi alkalmazásához segítségül.

  • dronkZero
    #2033
    "Egyébként a foton egyszerre mozog minden rendszerben!"

    A saját rendszerében a foton áll. Nem zavar, hogy minden második mondatod oltári faszság?
  • qetuol
    #2032
    mi miért nem ?