20
-
Lame #20 Ez igy van.
Bunko es primitiv ember eleg nagy szazalekuk. Szoval van miert nem szeretni oket. -
#19 "De mindennek mi köze az Észtorszégi cybertámadásokhoz?"
Az hogy az orosz rendszer nem teljesen kompatibilis a Nyugati normákkal, innen is ered a konfliktusok egy része, meg hogy nem fogadják el Putyint tárgyalópartnernek. -
interfleet #18 Nexus6,
Én úgy tanultam, hogy a demokrácia a nép akaratának érvényesülése a kormányon keresztül. Ha túl sokan akarják megszegni a szabályokat akkor az azt jelenti, hogy a szabályok nem a nép akarata szerint vannak. Tehát ha az ilyen szabályokat kényszerítik ki erőszakkal, akkor valóban megette a fene a "demokráciát".
A szólásszabadság meg olyan dolog hogy vagy van vagy nincs. Abban az államban ahol be lehet börtönözni egy újságírót azért amit mond ott nincs szólásszabadság, bármennyire is hirdeti a hatalom. És az sem demokrácia ahol 51% rákényszeríti az akaratát 49%-ra. Azt inkább úgy nevezik, hogy az erősebb kutya ..... (nemzi az utódokat).
Szóval mutassatok nekem egyetlen demokratikus államot ahol szólásszabadság van!
De mindennek mi köze az Észtorszégi cybertámadásokhoz? -
#17 Te tudod mit jelent az hogy független állam,????? -
#16 "Ez volt az első eset, hogy egy független államnak kibertámadásokat kellett elszenvednie."
Észtország hol független? Svájc az független, na de az észtek... -
#15 Az biztos, hogy nem attól lesz demokrácia, ha mindenki mellé rendőrt állítanak és aki nem viselkedik rendesen azt jól kupánvágják.
Ha túl sokan akarják megszegni azokat az íratlan szabályokat, amik egy demokratikus rendszert fenntarthat, akkor lehetnek bármilyen erősek a törvények és "talpraesettek" a rendőrök, titkosszolgálatok stb. sajna akkor a demokráciának lőttek.
Szerintem a demokráciának az használ a legjobban, hogy ha az adott országban az emberek kapcsolatban és elsősorban üzleti kapcsolatban állnak más, demokratikus országokban élőkkel és azokat, azok életmódját egyfajta referenciának tartják. Aztán ezt az életmódot próbálják a környezetükben is megvalósítani.
Ha szűkítjük a kapcsolatokat az oroszokkal, akkor az ilyen kapcsolatok lehetőségét csökkentjük.
Másrészt természetesen az olyan alapvető dolgokat, mint a szólásszabadság, meg hasonló nem illik korlátozni, de ha ezt az ellenzékben levő befolyásos emberek arra használja fel hogy szervezkedjenek és magánhadsereg szintű dolgokat, maffiákat, szervezeteket hozzanak létre, akkor az azért egy határt jelent szerintem.
Az usákék meg most azt akarják eljátszani kicsiben, amivel az oroszokat is szopatták nagyban 20 évvel ezelőtt. Az SDI-hoz hasonló védelmi rendszer gyak egy olyan védőpajzsot jelent, amivel kivédhetik, ha a kisebb országok, akiket mostanában szeret az USA megtámadni, végső eszközként korlátozott atomcsapást próbálnak mérni.
Egy pajzs, de azért ne feledjük el hogy az USA a kardját is rendesen használja, annyira védelmi eszköz, mint a harckocsi páncélja. Szavatolja hogy a Nyugat továbbra is viszonylag szabadon módon lehessen jelen a keleti térségekben azután is, hogy az ottani országok közül többen is korlátozott atomcsapás képességére tettek szert. -
Inquisitor #14 Ez érthető, de hosszú távon nem lesz egy demokratikus ország attól, hogy az antidemokratikus ellemeket elnyomják antidemokratikus eszközökkel. Másrészt a jóember vezető KGB-s volt, innentől nehéz elhinnem, hogy ő annyira antikomcsi lenne, viszont meglátszik a módszerein ...
Viszont azt se értem, hogy usákok mi lótüdőnek akarnak most itt tőlünk északra radarállomást? -
kev #13 "Putyin diktátor, mondjuk ki kereken, elnyomja a saját országában az ellenzéket, keményen beavatkozik a gazdaságba, nem tartja be a jogrendszert, koncepciós perek alapján zárja börtönbe az ellenzékieket támogatókat (lásd Lukoil ügy, ahol egy milliárdostól adócsalásra hivatkozva elvették a cégét, majd 8 évre Szibériába küldték egy varrodába)."
Oroszországban keménykezü vezetőre van most szükség. Az ellenzék pedig nem más, mint a kommunisták, a nagy Oroszország hívei, és azok a kiskirályok, akik a szovjetúnió bukása után, rátették egy-egy iparágra a kezüket és millárdokat tettek zsebre dollárban..
Ne felejtsd el azt sem, hogy Európa nagy része (mi is) az Orosz olajtól és gáztól függünk. Ezért mivel az energia az Oroszoktól jön, ők szabják a feltételeket. Putyin helyében engem is zavarna, ha egyik szövetségesem,(aki mindent megkapott anno.),lepaktálna az Usa-val..
-
#12 Az biztos, hogy minnél keletebbre megyünk, annál nagyobb defficitet látunk abban hogy a politikai vezetés mennyire képes a demokrácia játékszabályainak betartására.
Az együttműködés viszont egy folyamat, kapcsolatban vagyunk, engedményeket teszünk és el akarunk érni valahova a jövőben. Egy közös pontra, amit ma még mindketten máshogy látunk, de hiszünk abban hogy van ilyen.
Azt érzem, hogy a Nyugat szakítani látszik ezzel az egésszel, nincs közös jövő ahova el akarunk jutni. -
davos80 #11 ruszkik -
Cat #10 oroszországgal az EUnak semmi baja nem lenne, ha nem olyan agresszív vezetői lennének, amilyenek. Putyin diktátor, mondjuk ki kereken, elnyomja a saját országában az ellenzéket, keményen beavatkozik a gazdaságba, nem tartja be a jogrendszert, koncepciós perek alapján zárja börtönbe az ellenzékieket támogatókat (lásd Lukoil ügy, ahol egy milliárdostól adócsalásra hivatkozva elvették a cégét, majd 8 évre Szibériába küldték egy varrodába). Szóval korántsem az EU az aki nem akar együttműködni, csak egy ilyen országgal nagyon nehéz. Van nyersanyaga, szóval az EUban ez kényszer, mégsem lehet mindent lenyelni, hiszen fegyverként használja (pl. lezárták az Észtországba menő vezetéket karbantartásra hivatkozva, közvetlenül azután, hogy nem egy orosz, hanem egy lengyel cég vásárolhatott meg egy olajfinomítót). -
#9 Az biztos, hogy ha okot kell megnevezni, akkor az az emlékmű körüli hercehurca lenne.
De látni kell, hogy az orosz-amerikai, orosz-EU, orosz-NATO kapcsolatok fokozatosan elhidegülnek. Rengeteg konfliktus jött elő az utóbbi néhány évben, hónapban. A NATO-EU fokozott keleti irányú bővítése, az amcsi rakétavédelmi terv, orosz energiától való függetlenedési törekvés, egyéb napi politikai konfliktusok.
A Nyugat már nem akarja éreztetni az oroszokkal, hogy egy szoros partneri kapcsolatra törekszik, és hosszútávon esetleg Oroszország integrálása is szóba kerül.
Oroszország viszont azért nagyhatalom, katonai potenciálját, erőforrásait tekíntve mindenképpen. A jelenlegi EU vezető országok nem szívesen látnának ilyen szereplőt a kis szemétdombjuk közvetlen közelében. Az amcsik meg csak simán le akarják törölni őket.
Az hogy az EU nem számít rájuk szerintem szűklátókörűség, mert az oroszoknak megvan mindene ami az európaiaknak hiányzik, és fordítva, az együttműködésből mindenki csak nyerhetne.
A középkeleti olajtérségbe tett kaland nyílvánvaló kudarca után, jövőre amikor kivonják az amcsi csapatokat irakból, illetve az amcsi választások után én enyhülésre számítok az oroszokkal kapcsolatban.
Ha nem így lesz, megszívjuk, mert a Nyugat többfrontos szembenállásra fog kényszerülni: iszlám térség, kínai-orosz együttműködés, egyéb konfliktusok. -
Inquisitor #8 Szerintem elég sokan nem kedvelik az orosz külpolitikát (vagy simán az oroszokat) ahhoz, hogy a NATO nélkül is kellő számú ember segítsen egy "ellencsapást", csak a ruszkiknak Nexus által leírt ookból az nem fájhat annyira.
Egyébként akkor most mi lenne velünk, ha lebontanák azt a bizonyos emlékművet azon a bizonyos téren Budapesten? Csak mert ugye fenti "háború" is egy ilyen emlékmű balhé következménye, pedig csak áttelepítették, nem bontották le ... -
#7 Sajna egyre jobban átállunk arra, hogy nem csak IP alapú, de magára az Internetre is rákötött rendszereket használunk. Ha a nagy ösznépi internetet és az intraneteket normálisan kezelnék, normálisan kapcsolnák össze, akkor az ilyen támadások sokkal kisebb károkat okoznának.
Idézet az Index-es cikkből:
„Visszabombáztak bennünket a kőkorszakba: telefonon és faxon kell elmondanunk a világnak, mi folyik itt!” „Országunk nagyban függ az internettől. E-kormányzatunk van, ami nagyrészt papír nélkül működik. Minden banki szolgáltatás az interneten zajlik, még a parlamentünket is az interneten választjuk”
Höhöhö, bennünket ilyen veszélyek tehát nem fenyegetnek!
LOL -
netrunner #6 Olvasd el az index hasonló cikkét,
nekem úgy tűnik valójában durvább támadások zajlottak. -
#5 ez a cikk inkább visszafogott
ennél jóval nagyobb durvulások mentek -
tar86 #4 Mintha egy kicsit el túloznák az ügyet -
#3 grafitbomba, meg EMP sztán jóccakát.