77
  • Cat #1
    Megnéztem a videót, és lepadlóztam. Félelmetes mikre képes, ez valóban forradalmi eszköz.
  • valamit
    #2
    jópofa
    lehet, hogy idővel majd laptop is jön ki ilyen módszerrel, nem csak mobil
  • Caro
    #3
    Én is gondolkoztam egy ilyenen, csak szerintem nagyon drága lett volna.
    És az is :)
  • Zedas
    #4
    Elképesztő újdonság! Ilyen még nem is volt soha!

    ...Vagy mégis? És csak lenyúlták?

    http://www.youtube.com/watch?v=UcKqyn-gUbY
  • Yv@n
    #5
    Erről volt korábban valami video, csak akkor még nem Microsoft Surface volt. Úgylátszik időközben licenszelték az ötletet.
  • maestro85
    #6
    Sok újat nem látok benne, csak a meglévő technológiák ötvözését. De végre, ez egész, jó, bár szerintem egérrel élvezetesebb lesz játszani, ha ezt nem gondolják tovább. Ezek után garantáltan kezet mosnal majd a számítógép userek. :) Különben koszos lesz a számítógéped. :D
  • maestro85
    #7
    Sok újat nem látok benne, csak a meglévő technológiák ötvözését. De végre, ez egész, jó, bár szerintem egérrel élvezetesebb lesz játszani, ha ezt nem gondolják tovább. Ezek után garantáltan kezet mosnal majd a számítógép userek. :) Különben koszos lesz a számítógéped. :D
  • Ghilette
    #8
    dettó...
  • maestro85
    #9
    lol ezt hogy küldtem el kétszer ? csak egy backet nyomtam...
    Megnéztem a videót, még biztosan csak tervezési stádiumban van. A sráv csinált az interjúsról egy képet, rátette a multi touch-ra és letöltötte a rajta levő képeket. A srácról rögtön két különböző kép jött le, miközben csak egyet nyomott rólla. :D Kicsit fura, de azért jó lesz, ha tényelg elkészül. Elképzelem ahogy a tanár majd maszatol a táblára kréta nélkül. Jó lesz.
  • Caro
    #10
    http://youtube.com/watch?v=zEax1mJhJQ0
    Azért nem olyan rossz az a touchscreen ;)
  • maestro85
    #11
    Jah, az is érdekes, hogy ráteszem a hitelkártyát és vásárol vele, miközben a hitelkártya az adatokat egyenlőre mágnescsíkon tárolja, bár lehet ez már RFID chipes. Nem hiszem. A telefonos is érdekes. Bár lehet súly alapján érzékeli a hasonló méretű telefonokat.
  • wanek
    #12
    Ez is érdekes
  • wanek
    #13
    Ezek miatt egy kicsit manipulatívnak érzem. De elvileg megoldható, ha nem is a jelenlegi eszközökkel.
  • Match
    #14
    Höhöhö, tök jó lesz ha az éttermekbe ilyenekből lesznek az asztalok :)
    A főnök odaszól a pincérnek hogy
    - jancsikám, 3-as asztalon kék halál...
    És jön a hangvezérlés. Jancsika odamegy és spártás mentalitással elüvölti "THIS IS RESEEEEET" :D

    A microsoft is kezdi átvenni az apple szokását, hogy minden második szava az, hogy forradalmi.
    Nem akarom fikázni, mert jó ötlet hogy a touchscreen alapú gépeket kicsit magasabb színvonalra akarják emelni.
  • HUmanEmber41st
    #15
    Vidéki turizmus:
    házigazda helyett rendszergazda :D
  • MrTressy
    #16
    Mozgóképes puzzle nem semmi :)
  • haxy27
    #17
    Na megint feljöt a kékhalál! Baker vedmár észre nem a szoftver hibája hanem a hardveré a kékhalál. Mondjuk rosszul megirt bios. De látálmár mindjuk virtuális gépen kékhalált mondjuk az erröl hires win98 oprendszernél? mert én még nem pedig nekem mindegyik oprendszer megvan virtuális gépen.
  • Tetsuo
    #18
    Már ideje volt a touchscreennel kezdeni vmit, de ez qrva drága!
  • ivjoe
    #19
    Ezt is sikerült lenyúlniuk. -.-
    Apple Multi-touch
  • Yv@n
    #20
    Nekem is a BIOS a kedvenc hardware-em :D
  • roliika
    #21
    :)

    Ezt a cikkíróval ellentétben forradalminak akkor nevezném, ha 3D-ben kivetítené az asztallap fölé a képet.

    Egyébként ez tökéletesen megolható a mai kereskedelmi forgalomban lévő alkatrészekkel is...gyakorlatilag bárki készíthet otthon ilyet nem csak a BMW vagy az ms.

    Mi kell hozzá?

    - 4 processzor /mind1 hogy 2 2magos vagy 1 4magos, vagy 4 1magos/
    - 512MB videó memória
    - 2 GB rendszer memória
    - 21" TFT monitor
    - Touch fólia előtét
    - Linux oprendszer /a maximális kihasználhatóság miatt/
    - a parasztvakítást feldolgozó ablakkezelő

    Ez így cirka 300 000Ft. Konfigokat szívesen összepakolok + 100 000/db-ért, szoftot is adok hozzá, és akkor még mindíg a félárból megvan a dolog. :D
  • roliika
    #22
    Jó, hát asztalba nem építem bele, de aki asztalos, meg lehet vele beszélni. :D
  • Yv@n
    #23
    Csak a 12es hozzászólásig kellett volna visszaolvass. Mindenesetre youtube hozzászólások közt is az figyel, hogy nem apple találmány, ugyanúgy csak behúzták.
  • DjDano
    #24
    Te a cikkíróval ellentétben mindent fikázol ami MS... mint ahogy még jópáran a hozzászólók közül
  • roliika
    #25
    Ki fikázta? Mivel fikáztam?
  • roliika
    #26
    Ha fikázni akarnám akkor a Vistával kezdeném és az Xbox-al...XP-vel semmi különösebb bajom nincs. Sem konkrétan az MS-el...egy két termékével viszont van bajom.
  • Match
    #27
    poén volt zsenikém...
  • sathinel
    #28
    Lol ez mekkora lopás. Reactable, apple touchscreen, samsung, stb után kiadja ugyanazt, és úgy állítja be hogy ő a feltaláló. Le a kalappal ha ekkora pofátlanság után még el tudják hitetni valakivel hogy ők bármit is feltaláltak. Youtube tele van ilyesmi képernyők videójával, vagy a tech@blog
  • sathinel
    #29
    Pl :TED

    csak hogy nehogy hazugnak nevezzen valamelyik MS fan.
  • A1274815
    #30
    "Youtube tele van ilyesmi képernyők videójával, vagy a tech@blog"

    Pl.: BumpTop
  • pedrohsi
    #31
    szvsz az a feltaláló aki a legtöbb emberrel el tudja hitetni ezt - mindenhol így működik...
  • balee66
    #32
    Engem csak az zavar egy picit, hogy ez is a Microsoft neve alatt fog kijönni és elterjedni, legalábbis itt Mo-n biztos. Pedig tényleg nem nagy szám, már régebben is láttunk ilyet.
    Nem vagyok M$ ellenes.
  • Emmegki
    #33
    sorold fel azokat a találmányokat, amik nem a meglévő technikákat ötvözték...
  • turul16
    #34
    Transistor, dióda, tűz, kerék.. stb.
  • Picivizipaci
    #35
    Wow szerintem tényleg zseniális, sok sikert hozzá. A legnagyobb problémát az adatlopásban látom. Monjuk nem szeretném 1 vacsi után az egész kocsmát vendégül látni ! :) Ami a microsoft op renszerei ismeretében nem is olyan elképzelhetetlen.
  • turul16
    #36
    Senki nem mondta, hogy win van rajta.
  • Cheesy
    #37
    Ez nem igaz... a Microsoft ezt is magáénak vallja? Történt egy hivatkozás az egérre a cikkben. Azt ha jól emlékszem az Apple vezette be. A Youtube-on van jópár ilyen vid, a "perceptive pixel" videoi tetszenek a legjobban, már-már Minority Report szintű.
    Az viszont lehet, hogy a Microsoft lesz az első, aki tömegszoftvert fog adni ehhez a technikához. Pl. internethozzáféréssel rendelkező bárpult, ahol reklámokkal lehet bombázni az embereket :D
  • Su0my
    #38
    amit az apple be tudott zsúfolni egy telefonba, azt a Microsoftnak sikerült egy asztalba!

    félretéve a viccet: megint egy fölösleges találmány. és nem azért, mert MS. na jó, csak 1 kicsit
  • Frosty01
    #39
    értelmetlen eszköz, nem fogják használni sokan, nem lesz elterjedt, nyugodtak lehettek.
  • nenad
    #40
    sztem eppen az ellenkezoje. Piszok jo kis cucc, az otlet pedig fenomenalis.
    Sokat lendithet majd a szamitogepek a haztartasban hasznalatba hozatalaban, amit eddig az eszkozoknek csak szorakozas cimszo alatt sikerult behozni. (pl dvd player/recoder, playstation stb)