12
  • Tetsuo
    #12
    A lúdtalpat is, csak jól ki kell tömni a cipőt!
  • Mr Gumby
    #11
    Vagy nem.
  • Benedicht
    #10
    Gyogynovenyekkel a vaksagot is lehet gyogyitani mar evezredek ota.
    Vagy nem? Hoppa.
    :P
  • rotator
    #9
    Nagyon jó hír!
  • Rage47
    #8
    pont ezt akartam írni:)
  • Timbo
    #7
    :(
  • Dredd
    #6
    édesanyámnak gyermekkora óta van problémája a retinájával, kezelték xenonnal még a 80-as években, lézerrel többször a 90-es évek óta, legutóbb műtéttel, amikor is felnyitották a szemüregét és feltöltötték olajjal (hogy a levált retinát az olaj a helyén tartsa). ehhez jön még a korral együtt járó hályogműtét (mindkét szemében szilikon lencse van ma már). és mindez a sok beavatkozás csak arra jó, hogy lassabban, illetve később veszítse el a látását, vagyis vakuljon meg. úgy, hogy egyébként egy könyvmániás, olvasni imádó tanárnő-könyvtárosnő. :(
    én ezek miatt fogadok mindig kitörő örömmel minden olyan tudományos hírt, amely a szem "megjavítását" célozza, talán valamelyikből még időben hivatalos eljárás lesz, ami édesanyámon is segíthet majd. talán pont ez, amiről a cikk ír. de várom a digitális alapú szem-implantátumokat, amelyekkel szintén bíztatóan alakulnak a kísérletek. nagy felfedezések előtt állunk, remélem.
  • Darth Sith
    #5
    Egy igazi felfedezés, végre! gratula!

    amúgy kiváncsi vagyok este benne lesz e a hírekben.. :P Mert hogy ki lőtte agyon és késelte meg a szomszédját majd feldarabolta és megette, az tuti... de ez..
  • halgatyó
    #4
    Majd a géntechnológiát ellenzők kitalálnak valamit, hogy miért is veszélyezteti az emberiség fennmaradását a "génmanipulált gyógyszeripar"...

    GÉÉÉÉÉÉNNNN! GÉÉÉÉÉNN!

    "Akinek az úr vakságot adá, az ne akarjon Istent játszva meggyógyulni..." vagy valami ilyesmit.
  • k9duli
    #3
    miértnem kérdezték meg az egereket hogy látsz?
    nalátod...
    végre valami nagyon hasznos felfedezés.
  • haxy27
    #2
    Csak megint mi magyarok nem fogjuk elismerni és mehetünk kinába gyogyulni. Lásd ösejt beültetés.
  • Csaba42
    #1
    Remélem, embereken is mihamarabb gyógyítani lehet a vakságot (még ha "csak" az örökletest is, az is nagy eredmény lenne)!