48
  • kisb92
    #8
    Nem is tudom. Úgy látszik, széleskörben támogatott, ezért valszeg el fog terjedni, vagy legalábbis van rá esélye, de az interneten rengeteg 'csendes könyvtár' van már, és lesz is, ami pedig ingyenes.

    Egy rendes papírformájú könyv azért mindig is más lesz. Bár láttam már néhány érdekes e-book félét, ami talán nem is olyan rossz..
  • LacIII
    #7
    Mutassanak egy olyan DRM rendszert, amit nem lehet megkerülni.
    Ráadásul mindezt a felkészült és jól informált egyetemistáknak, akiket úgy is az érdekel, hogyan jön ki a félév a legolcsóbban. Az alacsony áraknál az ingyen még mindig vonzóbb!

    Egyébként jó ötletnek tartóm, de szerintem anyagilag nem fog bejönni nekik, hacsak nem váltanak nagyon gyorsan a jegyzetekről valami jobban jövedelmezőbbre.
  • ace02
    #6
    "A digitális könyvek és tananyagok kérdése még egész Európában újdonságként hat."

    mióta is teszi lehetővé a technológiai fejlettség könyvek digitalizálását? 10..? vagy 15 éve..? örülök, hogy a közoktatás is időben felismerte a benne rejlő lehetőségeket...
  • jalsomm
    #5
    http://caracallablog.blog.hu/2007/05/29/elektronikus_jegyzetkereskedelmi_kiserle
  • ZoliJ
    #4
    semmit nem ér az egész, ha nincs hozzá megfelelő hordozófelület (olcsó és könnyen beszerezhető e-papír)
  • kaktussz
    #3
    Tiszta fa*a, meg az a jo, hogy ugy ugyelnek nehogy valaki jogosualtlanul (anelkul hogy fizetne) hozzaferjen valami informaciohoz, ne agyisten tudashoz... hajra!! nehogy valki tanuljon valmit akinek nincs penze!
  • Caro
    #2
    Csinálják csak, nálunk a legtöbb tanár így is, eddig is feltette a netre a jegyzetét, amit akárki szabadon letölthetett.
    Mondjuk el tudom képzelni, hogy ez más karokon, más oktatókkal máshogyan van.
  • csorfab
    #1
    Na, erre várok már mióta. Így még több értelme lesz notebookot vinni suliba.