5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • kovecses
    #1164
    kb 1 hónap

    és addig van időm eldönteni a vga-t
  • kovecses
    #1163
    igazad van
  • madass
    #1162
    és a proci mikor jön meg??
  • grebber
    #1161
    Nemnagyon fogja megszorongatni a 3870 X2-öt
  • bardocz
    #1160
    nade nem azért,mert 3dmarkban több pontot kapok,hanem azért,mert látom grafikonokon teszteknél,hogy jól teljesítenek öszekötve,ha nem is dupla anyi fps(ami alapból lehetetlen lenne,mert ahhoz kétszer anyi ram meg kétszer anyi proci kéne,mert ezek is befolyásolják),de eléggé jól muzsikálnak,és így később jobb egy új vga-t venni pluszba,minthogy egy új gépet,és esetleg ugyan azt kapom,vagy ha jobbat is de kihasználtatlan marad
  • kovecses
    #1159
    1155
  • kovecses
    #1158
    Jelenleg az 1800mhz-es ddr3 megfizethetetlen és csak azt érdemes megvenni, mert a többi ddr3 jelnleg lassabb a ddr2-nél. Amugy a 4 gb ddr2-t már megvetem és az alaplapot is megrendeltem már.
  • grebber
    #1157
    De ki a tököm beszél most arról hogy melyik fos a csúcskártya? Arról beszélek hogy 2gpus-s megoldás még nem olyan szinten kiforrott.
  • strebacom
    #1156
    Vót má??
  • kovecses
    #1155
    Az hogy most az sli vagy crossfire egy nyákon valósul meg vagy az alaplapban teljesen mindegy

    sőt jelenleg az 1 nyákon megvalósult jobb mint az alaplapos!

    az alaplapban 2 kari max 40%-al ad töb teljesitményt mint az 1 karis rendszer.
    még az 1 nyákos akár 60%ot is elérheti.

    ha lenne középkategóriás x2 kari az lenne az igazi.
  • madass
    #1154
    nem ehhez de csak egy tipp ddr3 as ramot vegyél ha egy darabig megint nem akarsz gépet cserélni böviteni és azzal jobban tud majd együtt meni a vid kari meg minden....

    a pénzelös dologban igazad van....ez van de valahonnan megszerezte az ehhez szükséges keretet mig az nvidia nem.....
  • kovecses
    #1153
    Értelmetlen hát mert hülyeséget mondasz.
    Nézd meg a tesztet 1 game kivételével jelenleg az ati 3870 x2 a csúcskártya ha tetszik ha nem.
    Pedig én is nvida párti vagyok.
    Erről ennyit.
    Tudod az is sokat jelent hogy az ati már most 55nm-es technológiával gyárt még az nvida még a 9es szériát is 65nm-rel.
  • bardocz
    #1152
    én 1 évet adok neki,és az lesz majd
  • grebber
    #1151
    Ne ezzel védekezzél Nvidiának a kétkártyás rendszere ugyanugy lassabb sok helyen mint az 1 vga-val.Nem is folytatom tovább értelmetlen.
    Számomra nincs értelme dupla vga-nak egyenlőre.Majd egyszer normálisan kiforrott lesz majd akkor de az nem ma lesz az is biztos.
  • kovecses
    #1150
    na végre...
  • kovecses
    #1149
    A kivétel erősíti a szabályt. Nem kivételeket kell keresni, hanem felfogni a tényeket. Ez a kivétel az nvidia filozófiájának tudható be. pénzeli a játékgyártókat hogy nvidiára optimalizálják a játékokat:

    "Nvidia, its mean to be played"

    Az ati erről sajna nem tehet, ezért az ati ezen eredménye azért dicsérendő mert sok sok nvidiára optimalizált játékban is elverte az nvidiákat!
  • bardocz
    #1148
    na,ebben viszont egyetértünk:) ezért lesz köv gépem crossfire vagy sli-s ha kezd tunyulni a kártya benne
  • kovecses
    #1147
    Tehát vagy erős felsőkategóriás kari vagy sli-ben 2-3 db olcsóbb középkategóriás kari.

    Mérlegelni kell a fogyasztás és a zajt és a sebességet.

    A sebesség mérlegelésére jó a 3dmark ha tetszik ha nem.
    A többit meg fórumokból és egyéb tesztekből külföldi review-ból lehet megtudni.
  • bardocz
    #1146
    ránézésre nem akad>nem zavar>olyan mintha nem is akadna,mert nem veszed észre>elég a vga teljesítménye számodra

    én olyan vagyok,akinek az a lényeg hogy ránézésre legyen jó,ha nem látszik úgy,hogy szagat 18 fps-el(mondjuk az erősen úgylátszik:-)),akkor nem zavar,ha 60 fps-t eléri akkor már jó
  • grebber
    #1145
    Én nemértek hozzá de ez szerintem közel nem így van mivel van olyan game ahol 1 vga elveri a mélyen tisztelt 3870X2-öt.
    Tehát nincs miről beszélni.Számomra majd akkor lesz értelme max ilyen 2 gpus vga-ra váltani amikor nem lesz olyan játék ahol lasabb lesz mint az 1 gpus-s addif értelmetlen.
  • kovecses
    #1144
    Ráadásul minél nagyobb felbontáson játszol ez annál rosszabb.
    Annál jobb vga kell.
    És ez miért aktuális?
    Azért mert lcd-n kénytelen vagy nagy felbontáson játszani mert az a nativ felbontása a monitornak.
    Pl egy 17"-os vagy 19"-os monitorak a nativ felbontása 1280*1024.
    He ennél nagyobb vagy kisebb felbontást állítasz be rajta akkor csúnya lesz a kép, életlen darabos stb.

    Viszont 1280*1024-es felbontáshoz meg erős kari kell.

    Szóval nem azért kell az sli hogy kurva erős gépet hozzál össze, hanem azért hogy 2db olcsóbb középkategóriás kártyával tudjál nagy lcd monitoron nativ felbontásban játszani akadás nélkül.
  • kovecses
    #1143
    Ránézés kevés, mérd le a "fraps" nevü programmal. Ha nincs meg a 25 fps, akkor ha tetszik ha nem akad a játék.
  • kovecses
    #1142
    Olyan játék nincs ami nem támogatja. Azt nem a játéknak kell tudnia hanem a vga drivernek. Mert a vga driver lehetővéteszi hogy a game felé egy kari látszódjon és az adatokat a driver küldi szét a karikra az alaplapi chip támogatásának a segitségével...
  • bardocz
    #1141
    engem nem az érdekel,hogy 3d markban szagat-e a játék,hanem hogy ránézésre,amit én látok szaggat-e
  • kovecses
    #1140
    Egyszerű.
    Ha akarod kifejtem.
    Nekem most lesz új gépem.
    5 év után végre.
    Mivel új gépet veszek ezért a vga is jó lenne ha a lehető legújabb lenne, a lehető legtovább támogasság a játékok.
    Egyébb feltétel még a kis fogyasztás és az elfogadható teljesitmény na meg az ár.
    Mivel a tápom enermax liberty 500w, amin csak 6os pci-e tápcsati van, ezért eleve kiesnek az olyan kártyák amiken 8as pci-e tápcsati van (3870 x2, 9800 gx2).

    Mivel a 9800gtx újabb kártya mint a 8800gts és teljesitményben hasonló. Fogyasztásban minimálisan fogyaszt többet (18W-al azaz 2A-rel) ráadásul 2db 6os pci-e tápcsati van rajta, nekem jelenleg a legjobb választás.
  • grebber
    #1139
    Ez csak félig igaz, mert sok game nem támogatja a dupla gpu-t ott szarra sem megy a 30ezres 3d mark pottal se ugyhogy erről ennyit!
  • madass
    #1138
    ha ennyire szidod akkor miért van betervezve a 9800gtx??
  • kovecses
    #1137
    A köztudott tulzás. Annyit tudunk hogy a driverekkel lehet valamennyire manipulálni a 3d mark eredményét.
    Ezért valószinüleg ezt mindkét gyártó kihasználja.
  • petee
    #1136
    igaz,hirtelen egy tesztet néztem meg és abba volt 13K a pontszám,sajnos ahány teszt annyi eredmény.szvsz direkt csinálják,hogy jól megkavarják a népet,hogy ne tudd meg, melyik a jobb VGA.Sajnos én is idetartozom
  • petee
    #1135
    szerintem azért számít valamennyire,hiába jöttök azzal,hogy mit tud a játékban.Elvielg 3dmark-ok alapján,rangsorolni lehetne VGA-kat.Hangsúlyozom,elvileg,ugyebár köztudott,hogy elcsalják...
  • kovecses
    #1134
    Ennyire hülyék nem lehettek!
    3dmark = 3d tesztelő!
    Nem gyanus?
    A játék 3d alkalmazás.
    Ha a kártya keveset tud 3d markban akkor játékban is szar lesz.
    Csak sokan nem ugy állapitják meg hogy akad e a játék ahogy kéne hanem csak szemre.
    Azt mondják hogy nem akad pedig frapsal már rég csak 15-18 fps!

    Igaz hogy nem a 3d markkal játszotok. De ha azon nem muzsikál kellően a kari akkor a játékban sem fog.

  • davidka003
    #1133
    És az mit számít? Nem a 3DMark-al játszunk.
    Az a lényeg, hogy mit tud játékokban.
  • alakulat
    #1132
    gainward 512mb-t
  • kovecses
    #1131
    Erről annyit hogy ha néztél volna normális x2 tesztet látnád hogy 18k-t is elért.
  • Soldiers
    #1130
    jó kártya ez
  • madass
    #1129
    attol függ meik 960gt re......
  • alakulat
    #1128
    és ha nem kerül semmibe h a 8800gts 320mb vga-t egy 9600gt-re cserélném vagy max 3000Ft-be kerülne. ugyse érné meg nagyon kevés a különbség?
    köszi elöre is
  • petee
    #1127
    Tud 17K-t?Ha ez igaz,akkor nem szóltam.
  • petee
    #1126
    az rendben van hogy 8800ashoz képest parasztvakítás.De hogy a 2 magos x2-esnél is többet hozott ki,azt eddig nem vettem észre és ezen akadtam ki...
  • grebber
    #1125
    Attól függ milyen procko van alatta 3870X2 lazán tud 17ezer pontot is.
    De senki nem azzal játszik az nem mérvadó szinte semennyire sem.