5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • rumkola
    #4847
    mégjobb!
  • seck
    #4846
    FSP SAGA+ 450W ATX/EATX tápegység <--- Ez milyen lenne? Mert az a baj, hogy nem tudok gigabyt-ot venni mert abban a boltban ahol vettem a gépet ott nincs ilyen.
  • seck
    #4845
    Nos akkor ha veszek egy ilyen gigabyte tápot, szerintetek megszűnik a fagyás? :)
  • kifli
    #4844
    a hsz második része nemneked szolt :)
    mert gondolom te tudod ezeket...
  • kifli
    #4843
    300w? nemsokaz ? :D 400-as kódgány mercury és társai 250w-ot ha kieröltetnek magukból, a ráírt 400w az amit max le tud adni, de azt folyamatosan nem tudja biztosítani...
    460-as gigabyte egy átcimkézett 400w-os fsp táp ezekre a tápokra viszont azt írják rá amit folyamatosan le tud adni, tud az még többet is csak nem állandóan
  • seck
    #4842
    Nos, akkor mennyi esélyt láttok rá ha veszek egy ilyet a gépbe akkor nem fog többet lefagyni?
    Vagy esetleg ( a biztonság kedvéért, hogy tuti jó legyen) költenék még rá többet is (kb: 5.000-el tehát 15 körül) akár ha mondjuk ugyanilyenbe lenne jobb.
  • rumkola
    #4841
    a 400-as codegen kb. max 300wattot ad le, a 460-as giga meg 400-at tuti, de nem is ez a lényeg, hanem a 12V-os ág terhelhetősége amiben szerintem még nagyobb a különbség

    ez a 460-as giga sokkal jobb mint egy noname szar 500-as vagy 600-as
  • seck
    #4840
    1066MHz-en sztem. Én nem tunigoltam semmit, úgy van hagyva ahogy van de majd megnézem Everest-el.

    Én is a tápra gondolok de 60w segítene rajtam? akkor már inkább egy 500w -osat nem?
  • rumkola
    #4839
    amúgy szerintem inkább táp, nem bírja a terhelést
  • rumkola
    #4838
    mennyin megy a ram (Mhz, fesz, időzítések)? húzva van valami a gépben?
  • seck
    #4837
    60 w ennyit számítana?

    Alaplapot meg milyen ajánltok? Azért 20 alatt ha lehet :)

    Amúgy köszi a válaszokat és hogy segítetek.
  • kifli
    #4836
    gigabyte superb 460táp
    meg szerintem alaplap is elég gyenge
  • seck
    #4835
    Mit értesz rambeállítás alatt?

    Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT. Ilyenem van.

    Nem igazán értek hozzá, hogy hogyan kell beállítani. Gondolom akkor már bioszban.

    Mekkora és milyen tápot javasolsz/tok???
  • rumkola
    #4834
    táp vagy rambeállítás
  • seck
    #4833
    Sziasztok!

    Alaplapom: GIGABYTE G31M-S2L alaplap (s775) OEM
    Proci: Intel 4 magos q9300 2,5
    vga: asus 9800gtx+
    2giga memo
    500giga vinyó

    Csak játéknál, lefagy a gép, hang megy még egy darabig de aztán lefagy azis. Hetente 1xer 2xer csinálja. Szerintetek miért?

    Én sztem a 400wattos Codegen táp miatt lehet nem? Vagy az alaplap a szar?

    Köszi a választ!
  • Kurfürst
    #4832
    Hmm, hibás táp, csatlakozó, konnektor..?
  • zamballa82
    #4831
    2 hét nagyker volt az alaplap.

    :((
  • zamballa82
    #4830
    Hát ja mostanában minden sz*r.

    Most raktam össze egy új gépet.
    Az alaplap kapásból rossz volt 2 nagyker mire vissza jött.
    Utána azonnal a memo fordult fel.
    Most egy nap után a VGA.

    Már csak a porci és a táp maradt ki.

    200E Ft a gép és 3 hete van meg és csak 16 órát tudtunk vele játszani.

    Eltudjátok képzelni hogy mit érzek?
  • kifli
    #4829
    log to file? elmenti az adatokat...
  • cumfu
    #4828
    nem gondoltam h rossz márka a gigabyte de lejjebb olvashatsz egy 9800GTX-es gigabájt kártyáról az sem 100%-os gyárilag
  • cumfu
    #4827
    pedig gyári órajeleken nem kéne fagyogatni neki. Igaz énnekem is fagyogatott egy emelt órajelű kártya, de azt használtan vettem és nem tudom hogy mi miatt ment tönkre (elötte hogy volt használva nem tudom) de valszeg nálam ment tönkre mert elötte nálam nem fagyott. Egyre szarbbak a dolgok, rengeteg cucc gyári hibás, és nem csak a VGA-ra gondolok, sztem vidd vissza a p*csába
  • zamballa82
    #4826
    GIGABYTE 9800GT
    GV-N98TOC-1GH

    700MHz/600MHz használom ez az alap.
    Zalman hütö van rajta ami szinte hidegnek mondható.

    Nem csinálok vele tesztet mert le fagy a gép és a mérés ugy is elész akkor gondolóm.
  • cumfu
    #4825
    pontosan milyen márka? és milyen órajeleken használod?
  • kifli
    #4824
    melegszik szerintem...
    hőmérsékletet nézz gpu-z vel (kapcsold be hogy háttérbe is mérjen)
  • zamballa82
    #4823
    HELP.

    Most vedtem egy 9800GT 1Gb VGA-t és és 24 órát bita a kikébzést.

    Erösebb beterhelésnél bekockásodik a kép. (Fehér kockák jelenek meg rajta). Majd lefagy a PC.
    Mi lehet a baj?
    Garis igy hétfön megy vissza.

    HELP!!!
  • josi
    #4822
    Feleslegesen magyarázzunk neked, sajnos nem érted neg:(
  • kifli
    #4821
    szériahiba nem csak hardware-es lehet hanem szofware-es is pl nem jó az új driver
  • Livius
    #4820
    Hát ez a kártya régi driverrel minden feladatra jó, szóval nem széria hibás. Nah ezt megbeszéltük, ezen fölösleges rágódni már megoldahtó és jó más BIOS-al hogy telejesen kihasználható legyen.
  • Livius
    #4819
    Jó, én nem rá gondoltam amit írtál hanem fincsikére.
  • kifli
    #4818
    akiről én beszélek az osztálytársam és nincs is ezen a fórumon egy régi 17"-os crt-je van...

    chipseten is javít a biosfrissítés igen de olyan hibával nem adják ki amivel használhatatlan vagyha mégis akk szériahibás, akkor szériahibás valami ha az nem használható vagy csak részben működik és nem minden feladatra jó, bios update alaplapoknál nem olyan híbákat javít ami miatt használhatatlan a lap ha mégis akk szériahibás magyarul alapból valami súlyos hiba van a termékbe.
  • Livius
    #4817
    Pl chipsetten is javítanak az alaplapi BIOS-ban, ha ugyan ilyen driver hiba van pl egy hangkártyánál vagy LAN-nál. Nem csak azért van új BIOS hogy menjen az új CPU. De ettől még mégsem szériahibás. Akkor széria hibás ha elfüstöl ugyan úgy valami tömegszámra. Pl a 410W-os chieftec tápok.
  • Livius
    #4816
    Írta a konfigját már majdnem teljesen.
  • fincsike
    #4815
    Josi nem mindenki erthet a dolgokhoz mint te, pl én a fps játékokal kb 10 honapja jatszok ugyhogy nem nagyon ertek a gépekhez.Ugyhogy nem kell egybol lázadni ha valaki pl én nem értek hozzá nem mindenki lehet tudos :)
    de azert köszike a segitseget
  • kifli
    #4814
    lg monitor?? honnan veszed hogy milyen a monitor?
  • josi
    #4813
    Na végre valaki érti a dolgokat.
  • kifli
    #4812
    neméppen egyforma eset így neki a kari használhatatlan (mellékelt drivert tette fel azzal szar volt, eszébe nem jutott régebbi drivert felrakni) alaplap meg alap biossal is használható a frissítések során álltalába kap új procikompatibilitást, vagy ram kompatibilitást meg hasonlók, akk szériahibás lenne ha nem ismerne fel egy hdd-t sem a bios
  • Livius
    #4811
    Hát az 1024*768 érdekes Widescreenes LG monitoron.
  • kifli
    #4810
    am nemhiszem hogy megtudja csinálni a bios frissítést (driver telepítést is nekem kellett elmagyarázni :D) meg kicsit hogyismondjam balf@sz mert vett egy 9800gtx+ 1gb-t ahhoz hogy 1024*768-ba játszon az nfs-el, ami a legjobb autós játék szerinte (most lesz 20), kérdeztem is tőle hogy monitort mikor vesz erre azt mondja hogy minekaz...


  • Livius
    #4809
    Akkor szerinted egy alaplap is addig széria hibás ammedig BIOS javítások jönnek hozzá? Rengeteg hibát javítanak lapokon BIOS-al.
  • josi
    #4808
    Úgy látszik te se tudsz olvasni:D
    nem szar a kártya f2-es biosal is megy de csak a 178-XXX driverrel
    Azzal is ment minden rendesen.