5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • a shot
    #2967
    Azert kellett atnevezni, hogy vegye a nép. Mivel ezentul mar csak a 9xxx es szeriara optimalizal az nvidia. Igy szep lassan lemorzsolodik a 8as szeria es muszaj lesz megvenni az ujat.
  • Inquisitor
    #2966
    Jó mondjuk a régi újként való bejelentése eléggé tökönrúgássszerű volt az NVidiától. Magyarázza el valaki minek kellett kamuból átnevezni GF9 szériára az egész G9x családot? Régebben a GF vs GF7 témában is tudtuk, hogy ugyan az az architektúra, de legalább fel volt túrbozva, goyrsabb memóriakezelés meg ilyenek, nagyságrendileg 1,5x gyorsabb volt az egész. Na de most?
  • Dave0092
    #2965
    "rági" generáciot meg ujat nemfognak egyidőbe jelentetni
  • Inquisitor
    #2964
    És az mitől új generáció?
  • Inquisitor
    #2963
    A fene se tudja, össze vissza pletykltak, hogy lesz egy G100 magos új széria nyár elején, és G200-as széria ősszel. De ez nyilván kamu, nem fognak 2.5 generációt egy év alatt kiadni. Ráadásul a következő mag kódneve valami D10U vagy mi a szösz, na az szerintem legkorábban ősz bégére várható. (NVidiának jó szokása az október vége, november eleje bejelentés/megjelenés időzítése.)
  • Dave0092
    #2962
    dehogy.... a 9800 GT, meg a 9600 alatti vga-k nyár nyárvégére vannak bejelentve... Nembeszélve, hogy 9900 sorozatot is akarnak GT/GTX/GX2 -s sémábol... Jövöév mindenképpen a 10000-s sorozat
  • grebber
    #2961
    Elvileg nyárról pletykálnak de majd meglátjuk mi igaz belőle!
  • Dave0092
    #2960
    pff... jövö január-febr...
  • Mozes
    #2959
    Sziasztok!

    Mikor várható a következő generációs Geforce sorozat? Még ebben az évben megjelenik?
  • a shot
    #2958
    De nem magra optimalizalnak szoftveresen, hanem kartyara. Szoval, hacsak nincs a vidkari biosza, mondjuk egy 8800GTxnek felrissitve 9800gtx re akkor a driver nem fogja felismerni. Es a jatek sem lesz gyorsabb. En arra is gondoltam ,hogy talan meg telepiteni sem lehet. Dehat en pesszimista vagyok :).
    Ez a biznissz.
  • Inquisitor
    #2957
    Ez így nem igza, max. nem arra fognak optimalizálni. Ez meg megint félig igaz, mivel a GF8 széria fele ugyan arra a G92-re épül.
  • a shot
    #2956
    es hozzatennem, hogy nem jon ki tobb driver a 8xxx es szeriahoz .
  • czky
    #2955
    Én azért tudnám díjazni! :) (a drivert)
  • Inquisitor
    #2954
    Ne vegyünk rá mérget. Állítólag valami spéci tömörítő algoritmus az oka, hogy a G94 magos 9600GT fele SP-vel is alig lasabb a 8800GT-nél, na most a 980GX2 két darab G92 magot tartalmaz. Voltak róla találgatások, hogy lesz e driver ami a spéci tömörítést aktiválja majd a G92 magos kártyákban, mert akkor azok még gyorsabbak lesznek. De eddig nem jött ilyen driver, és erős a gyanu, hogy a G92 NEM tudja azt a bizonyos tömörítő eljárást.

    Ami tesztet látni lehetett a témában ott a GX2 picit gyorsabb volt, de nem volt meggyőző fölénye amivel igazolnád a dupla árat.

    (PH-n 31.900 az Inno 9600GT!)
  • a shot
    #2953
    Nem jobb. Huzva eri csak utol az alap 8800GT SLIt.
  • a shot
    #2952
    Igazad van, mert ha fel van huzva a 9600GT akkor lehet hogy gyorsabb:)

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3266&p=3

    Itt a gyari alap orajeles 9600GT SLI szerepel.

    Tenyleg nem tulzas, ez te'ny. Mit gondolsz miert nincs tobb osszehasonlito teszt a neten.
  • G18XM8
    #2951
    Na azért ne túlozzunk, a 9800x2-nél 100 hogy nincs egyszinten.
  • CroftManor
    #2950
    És jobb a 8800 GTtől is?
  • a shot
    #2949
    9600GT SLI, a leheto legjobb valasztas manapsag. Nekem is az van. 1600x1024 felbontasig 9800GX2 vel egy szinten van. Es fele annyiba kerul.
  • MaSzKa
    #2948
    9600 GT SLI azért jobb mert gyorsabb játékokba


    HD 3870 X2 azért jobb mert olcsóbb alaplappal is van CF a vga-n és olcsó a káryta maga is fogyasztásban is ez a jobb és filmeknél is
  • zoli47
    #2947
    GT SLI. Az X2 csak párban jó.
  • bardocz
    #2946
    ha jól emlékszem 9600sli,de nézd meg teszteket
  • Beni521
    #2945
    melyik jobb 9600 GT SLI v HD 3870 X2?
  • Promi #2944
    Dugas resznel en csak 1 -ikbe dugtam.:)
  • Solt
    #2943
    Na a "dugás" része megoldódott! A v-mod jumper beállításokkal kapcsolatban viszont várom a válaszokat. Akinek ilyen kártyája van az stabilan (nem 3dmark06 erejéig) milyen beállításokon használja?
  • Solt
    #2942
    Nem szeretnék hülyeséget csinálni, ezért inkább kérdezek. :) Szóval, a Galaxy 8800GT-n 2db 6 pin-es táp csatlakozó van. A tápomból egy ilyen jön ki, azt csatlakoztatom, eddig tiszta! :) Kaptam hozzá egy átalakítót, ami 2 db 4 pin-es (3 vezetékes) csatlakozót alakít át 1 db 6 pin-essé. A kérdésem az, hogy mindkét 4pines (3vezetékes) csatlakozót össze kell dugnom a tápból kijövő egy-egy 4 pin-es (4vezetékes) csatlakozóval, hogy az egy 6-pin-esnek feleljen meg, vagy elég egyet rádugni? (a logikus az lenne, ha mindkettőt rá kéne dugni, de bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :F :D )

    A másik pedig, hogy ezen a kártyán van v-mod jumper a tuninghoz. Tudnátok valami képet linkelni, hogy hol kell a jumpernek ehhez lennie? Egyáltalán érdemes ezt próbálgatni? Nem lesz baja a kártyának? A hűtéssel biztos nem lesz gond, mert nem referencia hűtés van rajta. :)
  • Col Andrew
    #2941
    Már pár hete kapni. nézz körül.
  • Beni521
    #2940
    GF 9800 GX2 mikortól lesz kapható a magyar földön?
  • grebber
    #2939
    Az tök frankó lenne ha nem tölünk 10 méterre rajzolodnának ki a textúrák.
  • Abu85
    #2938
    Valójában ez nem ilyen egyszerű. A távoli textúrák azért látszanak élesebbnek, mert megváltozik LOD szint az AF bekapcsolásakor.
  • Sgtfathi
    #2937
    Anistrop filter nam azt jelenti hogy távolabb rajzolodjanak a texturák,hanem a textúták "filtere"boritása részletesebb.
  • Ari18
    #2936
    Talán Quality???
  • grebber
    #2935
    AF->Anisotrop filtering Ez meg az asszem hogy minél távolabb rajzolodjanak ki a textúrák.
    16XQ AA -> AA-> Antialiasing (Ez egy olyan effekt, ami nagy kontrasztú széleket, ferde vonalakat, simává tesz) Q betüt nemtom mit jeletn :D
  • MaSzKa
    #2934
    látom belemerültél a tesztelgetésbe jócskán :D
  • Zinaj
    #2933
    16xq AA az mi?
    16X AF ?

    ezeket nem ertem
  • Solten
    #2932
  • grebber
    #2931
    13 bátor harcos eredményei a Crysisban Crysis és ami mögötte van
  • czky
    #2930
    Nagyon érdekes, hogy ba...ák meg a jó ku... an...kat!!!! xD
  • Solten
    #2929
    Milyen érdekes hogy ennyiért is lehet adni.. Nemde? :D (hogy <censored> meg a sok <censored> kapzsi <censored>....
  • czky
    #2928
    Én is ezt mondanám, ha visszaadnák a kártyám akkori vételára és a mostani ára közötti különbséget! :D