5047
23001954630.jpg\"


Az nVidia G90-sorozat
  • MerlinW
    #5047
    Új topik
  • dragon11
    #5046
    Én nem írtam semmi ilyet.:)
  • mezarius
    #5045
    Ez az a kártya amit írtál PC fórumon hogy valszeg túlmelegszik?
    Ha egyáltalán egy és ugyanaz a személy vagy.
  • dragon11
    #5044
    hello,

    elég régen írtatok ebbe a topikba de azért feltenném a kérdésem, ha nem baj!:)

    szóval tönkrement a Galaxy Geforce 9800GTm, -sajnos:(-.

    Nem tudjátok hány év gari van rá?

    Mert sajnos már elmúlt 2éves a kártya.. de reménykedem hogy 3év garis.:)

    köszi.:)
  • Puhos
    #5043
    Szerintem most nem éri meg Nvidia-s kártyát venni. Ezek ár/érték arányban jobbak:
    1.
    2.
  • KaBuTo666
    #5042
    Nem rég kaptam a kártyámhoz egy nem fontos, ám letölthető frissítést a windows updateben...nvidia display, other hardware...ránéztem az oldalára de nem találtam semmit, meg ugye látom hogy nem driver frissítés ez...érdemes lenne frissítenem ezt a displayt vagy mit...? Egyáltalán mi ez ?
  • fook
    #5041
    Sziasztok ! Nem kell valakinek egy vadiúj GT240 ?
  • kifli
    #5040
    egyiksem éri meg abban a kategóriában (bár most nemtudom melyik kategóriában éri meg nv-t venni)
  • triplet
    #5039
    A mostani Nvidia Geforce kártyák közül 40 ezer forint értékben melyik a legjobb kártya?:)
  • solo
    #5038
    Túlmelegedik valószínűleg.
  • Fery21
    #5037
    Hello Mindenki.
    Olyan problémám van, hogy elkezdek játszani. Kb. 2-3 perc és elkezd szaggatni a játék. )9800 gt-m van. Teljesen mind1 hogy Tom Clancy's Splinter Cell Conviction vagy WOW. Ugyanúgy neki áll szaggatni. Mi lehet a gond?
  • Dzsabba
    #5036
    Sziasztok.
    Nekem egy gigabyte 9600GT-m van és most sajna elkezdett nagyon csúnyán hibázni 2D-ben semmi baja de 3D-ben (lefagy,elindul,pöttyösödik,lilul a kép)arra a következtetésre jutottunk hogy valószínűleg a memóriával van gond és azt szeretném kérdezni hogy létezik olyan videó kártya memória program ami ki írja hogy tényleg a memóriával van-e gond és esetleg azt is hogy melyikkel?

    A segítséget előre is köszönöm.

    Dzsabba
  • SuzanneSophia
    #5035
    Üdv! Van egy nvidia px 9500 gt melyik driver a legjobb hozzá? (a legújabb van fent, de pl. Prince of persiánál nem látni mást csak sötétséget, meg pár körvonalat..és mivel régebbi kártyához nem biztos hogy a legújabb a legjobb..így:S) Köszi előre is a segítséget!
  • morphologu
    #5034
    Cső mindenkinek, tudna valaki írni egy gainward 9800gt kártya hossz méretet mert nekem ATX házam van és lehet hogy nem fog beférni. Meg valahogy most nem szeretnék másik házat venni.
  • ricska
    #5033
    Na végre, ez jó kis fejtágítás volt köszönöm szépen! Amúgy a háznak jó a hűtése, és a szoftver szerint az üzemi hőmérséklet 40°C, terhelve pedig 70°C.
  • Abu85
    #5032
    A processzor számolja a fizikát.

    Itt van az NV hivatalos listája azokról a játékokról, amik a GPU-n számolják a fizikát. Mint írtam a cikkben a PhysX az egy API és specifikusan kell írni a CPU-n a PPU-n és a GPU-n futó kódot. A Shift csak CPU-n futó kódot tartalmaz.
  • rumkola
    #5031
    madness engine
  • rumkola
    #5030
    pedig shiftben van physx de valami furcsamód működik...
  • Abu85
    #5029
    A 70 fok az üzemhőmérsékletnek is alacsony. No para, amúgy lehet, hogy félremér a szoftveres szenzor. Nem érdemes ezzel foglalkozni, a hardver úgyis tartalmaz hővédelmet.

    A GeForce PhysX csak azokban a játékokban működik, amelyekre az API CUDA platformot használ. Az NFS Shift nem ilyen játék. Itt írtuk hogyan működik a PhysX technológia.
    A PhysX-et nem kell konfigurálni. Be kell állítani, hogy aktív vagy passzív legyen a GPU a kódra, ezután mindent intéz a driver. Amelyik játék támogatja a GeForce PhysX-et, azon biztos működni fog a GPU gyorsítás.
  • sobika
    #5028
    Oké, igazad van, tényleg hülyeséget írtam. :) Grafikus processzor, grafikus mag végzi a számításokat.
    Köszi, hogy kijavítottál. :D
  • rumkola
    #5027
    a vga-ján lévő hűtő pedig passzív azért halk :)
    mellesleg kizártnak tartom, hogy ez terhelés alatt 70 fokon tartja a vga-t, inkább 100 lesz az... :)
  • rumkola
    #5026
    nv-nél a physx számolást a gpu végzi....
  • sobika
    #5025
    Hello! Ha a videokártya terhelve van, akkor abszolút nem sok a 70 fok. Én is GeForce 9-es szériájú kártyával rendelkezem, nekem még több is szokott lenni valamivel. Bár egy vga hőmérséklete attól is függ, hogy milyen számítógépházban van (milyen a hűtése), de megnyugodhatsz, ez a 70 fok nem sok. :) Amúgy ez a hűtő, ami a kártyán van szerintem egész jó (a nevében is benne van, hogy halk).
    Az Nvidia vezérlőpulton belül tudod megnézni a physx beállításait (pontosabban csak azt tudod állítani, hogy be- vagy kikapcsolt állapotban legyen). A fizika számolását tényleg a proci végzi, de azt természetes hogy nem tudod te magad szabályozni. :)
  • ricska
    #5024
    NAGYON örülnék ha végre VALAKI VÁLASZOLNA erre a kérdésre!
    Nektek is Boldog Ünnepeket!
  • solo
    #5023
    Még itt is szar..Elég 1x is:C
  • Dobronski
    #5022
    :D:D:D:D:D:D
  • Atika :o)
    #5021
    koszi :)
  • Puhos
    #5020
    Tessék
  • Atika :o)
    #5019
    Sziasztok a 9-es szeria tamogatja a CUDA-t?? pl 9800 GTX
  • ricska
    #5018
    #5015 valaki?
  • solo
    #5017
    Elég 1 topikba is:C
  • Szasza20
    #5016
    9800 GT-m van holnap lecserélem egy BFG GTX 260 Maxcore 216 OC2-es kártyára! Szerintetek jó választás? És az E8400es majd kihajtja?
  • ricska
    #5015
    Sziasztok!
    Van egy Gigabyte 9800 GT 1GB -os videokártyám, ezen ilyen "Silent Cell" passzív hűtő kapott helyet. Na most a kártya több órányi játék után mindig 70°C fokos, és azt szeretném kérdezni, hogy ez nem gond? Végülis tartja azt a 70 fokot, annál följebb sosem megy csak aggódok hogy az nem-e sok? Vagy egy ilyen teljesítményű kártyánál nem gond? Meg azt szeretném még, hogy fel van téve a PhysX, de amikor konfigurálni szeretném a PhysX-et nem lép bele a vezérlőpultjába, hanem egyből az nVidia vezérlőpultba. Az NFS Shiftnél tűnt fel, hogy a fizikát nem a GPU számolja, hanem a CPU. Nem lehet rajta valahogy változtatni? Előre is köszi a válaszokat!
  • hbarbi
    #5014
    Sziasztok!
    Vettem egy GIGABYTE GV-N96TSL-1GI 9600GT 1GB PCIE kártyát, ami tudja a dualview megjelenítést, de valahogy mégsem sikerül rávennem, hogy a TV-n,
    ami a másodlagos kijelző, video lejátszáskor csak a film jelenjen meg.
    Korábban egy 7600 Gs -emmel ez tökéletesen működött és nagyon komfortos megoldás volt.
    A monitoron az asztal és azon a média lejátszó (akár kis méretben), a TV-n pedig a film képe a lejátszó "gombok" nélkül, teljes képernyősen.
    Még azt is kipróbáltam, hogy a régi 7600 GS-hez leszedtem a legújabb Geforce
    programot és akkor kiderült, hogy azzal már a régi kártya sem tudja ezt a kényelmi funkciót.
    Segítsetek, hogy ne azt érezzem, hogy kidobtam a pénzt erre a video kártyára.
    Remélem, hogy van megoldás.
    üdv.: hbarbi (Laci)
  • reaper4
    #5013
    hát igen. mivel le van véve a ház oldala, így a légáramlat is megváltozik ugye. meg hát 1 passzív karitól mit vársz??
  • gabo91
    #5012
    Le van véve a ház oldala. game közben hamar, 10 perc után fent van 75-78 fokon...
    mind össze az a gond hogy vinyokat is megdobja 10 fokkal, meg alaplapon is dob egy 10 fokot.
    Ratyi egy hűtés ami van rajt...
    gondoltam másik kártyáról rászerelem a ventit, de ezen kisebb a csatlakozó, nem tudom beledugni...
    Meddig szabad felmennie a kártya hőmérsékletének?
    Nem igazán találtam erről leírást.
  • solo
    #5011
    Ha csak fél óra alatt megy fel az nem azt jelenti, hogy szar a gyári hűtés, hanem , hogy a házadban szar a hűtés, és felmelegíti a bentragadt levegőt.
  • gabo91
    #5010
    Helo.

    7600gt-m helyett vettem egy PALIT 9500GT 1GB DDR2 Super Plus -t.
    kép
    Kéne rá szerkeazteni valami ventit, mert csak borda van rajt. fél óra alatt ment fel 57C-ra de semmit nem is csináltam még gépen.

    Menyi neki az optimális hőmérséklet? Nem találtam róla sehol semmit.
  • Afe
    #5009
    Haho!
    Nekem is hasonló a problémám, mint lentebb itt néhány embernek.
    Eddig egy régi driver volt a gépen, és abban Klónozva használta a monitort meg a TV-t. Ott volt egy olyan opcio, hogy Átfedés beállítás, ahol a Teljes képernyős eszköznek be tudtam állítani a másodlagos kijezőt, így ha filmet néztem a TV-n egyből full kép volt, a moncsin meg azt csináltam amit akartam. Na ezt nem találom a mostani driverekben sehol sem.
    Valószínűleg ez a kiterjesztett mód dolog lenne, de ezt sem találom.
  • solo
    #5008