35
  • BiroAndras
    #35
    "Celeron pont tökéletes egy egyszerű irodában."

    Elégnek elég (komolyabb irodába már nem biztos), csak épp egy Sempron ugyananyiért sokkal erősebb, és kevesebbet is eszik.
  • Berber
    #34
    Most Core Duót, vagy duál core-t gyárt az AMD? És az asus DVD írót japánban csinálja a pionyír? Monitort egyébiránt az asus gyárt nem az Intel. Az intel kis fekete százlábuakat csunál az anyám lapjára....
  • duke
    #33
    Athlon64 3800+ procihoz keresek valamilyen jo kis alaplapot lehetoleg Intel-est.
    Kerdeztem egy ket uzletben,de azt mondtak az Intel nem gyart alaplapokat az Athlon procikhoz.Mekkora barmok mi ?,azt hittek attudnak verni,hogy ram tudjak sozni a szar noname lapjaikat.Azsus,Emesi,Gigábájt meg hasonlo szarokat.
  • mikloss
    #32
    Nekem egész jól szuperál a Pick alaplapom meg a Globus procim de a Head&Shoulders vidkarim se kutya (Tökömbököm magam ha gyártanak ilyeneket)
  • MetaMórfózis
    #31
    (tökönbökömmagam ha az intel gyart monitort:))
  • MetaMórfózis
    #30
    Tegnap vettem egy intel monitort.
  • Unreal1942
    #29
    Ez jó! :P
  • Tetsuo
    #28
    :)
  • Tetsuo
    #27
    Olyan csomagokat határoznék meg (ha boltvezető lennék:), h Konfig Gyereknek - 300e-500e ft, Konfig Apukának - 120e-300e ft, Konfig Hülyéknek - 80e-2milla, plusz speciális igényekhez..
  • Cleawer
    #26
    szem eléggé jó viszonyszám az hogy ha kiirják alkatrészenként a fogyasztásintervellumot,ol: 40-120W ig.Mindenki eldönti h mennyire galulja a procit,és besaccolja,a többi cumóval ugyanigy.
  • nyalógép
    #25
    Azért a fogyasztást csak fel kéne tüntetni meg a teljesítményt valamilyen viszonyszámmal ha másképp nem megy.
  • Unreal1942
    #24
    Igen ez sajnos tipikus...És el vannak képedve, hogy pont a játékokhoz kellene a legdrágább vas.
  • Unreal1942
    #23
    Celeron pont tökéletes egy egyszerű irodában.
  • Divergencia
    #22
    mindegy milyen márka milyen jelölés, az ár a lényeg.
  • HUNIgor
    #21
    Az én kedvencem a: "Nem kell drága gép, mer' úgy is csak a gyerek akar játszani rajta."
  • Wittgen
    #20
    Annyira hülye nem vagyok a témában, hiszen kb '90-óta használok pc-t, de az utóbbi 6-8 évben annyira megsűrűsödtek a különböző procik,alaplapok,chipsetek,vga-k, hogy szinte azt sem tudom már mi micsoda. Viszont ha utánaolvasok, nem nézek akkor sem bociszemekkel magam elé, hogy mit is írnak, mert tudom, hogy mit olvastam...

    Szerintem meg nem lehet úgy gépet venni - legalábbis nem szabadna -,hogy nem viszünk magunkkal egy hozzáértőt és nem olvasunk utána a dolgoknak. Még akkor is megüthetjük a bokánkat, ha suttyó sempront vagy celeront kapunk irodai gépnek (csak mer' jó vétel, aszongyák a cégnek), mert tapaszataltból mondom, hogy a mai xp és többi irodai alkalmazás simán meg tudja fogni, hiába tűnik a számozások alapján gyorsnak, valójában mégsem az.
  • Mike
    #19
    hehe, anno a 386-os és 486-os gépem (AT) egy big towerben lakott. minden laikus elámult, hogy mekkora gépen van, biztos brutálerős :DD
  • Mike
    #18
    vagy pofára
    vagy a kereskedő segít neki
    minth ahogy a számtech-ben is az az első kérdés mire akarja majd használni
  • Mike
    #17
    inkább csak gép kell
    aki nem tudja melyik márka mi, az arról sem hallott hogy intel amd
  • Mike
    #16
    idiótákat kérdeztek meg
  • Gerygrey
    #15
    Pontosan ezt az elvet követi a Tesco meg a többi hulladék, low-end gépeket kiraknak középkategóriás konfig áráért, és így a nép azt gondolja hogy jó gépet vesz.
  • MerlinW
    #14
    Egyszerű, az a jobb ami drágább
  • barret
    #13
    Nekem meg olyan van,amire jo nagy szam van irva:P Mer' az biztos a leg erosebb!
    A Pistike mondta,es o biztosan tudja...
  • mikloss
    #12
    Nekem is Pentium Celeronom van 80 gigás maxtor viedókártyával
  • irkab1rka
    #11
    Ja, irnák inkább rá, hogy az 1 terefloppos az +5 fps a 0.5 terraflopposhoz képest :)
  • assdf
    #10
    Ezzel az a bajom, hogy az 1 bites usernek tök mindegy mit irnak rá ugysem érti. Mert ráirhatnák hogy ez a proci 1 teraflops müveletre képes. És akkor ez most keresztanyámnak mit fog mondani?....
    Ugyebár egy proci teljesitményt nem igazán lehet mérni.
    Főleg azért nem mert minden összefüggésben van mindennel, egy jobb procis gép rosszabb alaplappal produkálhat rosszabb teljesitményt mint egy rosszabb procis jobb alaplappal...

    Aztán vegyük figyelembe a fogyasztást és ezzel együtt a melegedést is. Ezt megintcsak nem lehet számszerüsiteni, csak úgy hogy azt mondjuk alapjáraton x órát bir a laptop akksija... na de milyen vgaval? és ezt még lehet fokozni.
    Szóval csak azt akartam mondani, hogy egyszerüen az lehetetlenség hogy a különféle hardvereszközöket számozással lehessen csoportositani. Ezek csak támpontokat adnak, de ha valaki ért hozzá akkor úgysem az alapján dönt hogy hú ez x20000 hanem hogy milyen cahce van, mennyire melegszik, mennyi a fogyasztása, mekkora felbontást tud, stb stb...
    és hogy ezekről fingja sincs pista bácsinak? Hát istenem, az ember autót sem úgy vesz hogy odaállit és megveszi a legnagyobb számut, hanem elvisz egy szakembert aki majd megvizsgálja meg elmondja hogy akkor ezek a számok mit is jelentenek.
  • nedudu
    #9
    Videókártya számozásban logika? ;-)

    Geforce 7300GT ddr2 vagy gdr3 és a 8500GT esete csak úgy alapnak.
  • Gerygrey
    #8
    A videokarikkal különösebb bajom nincs (illetve volt, amíg bele nem ástam magam a témába, addig kaotikusnak tűnt nekem is a számozás, de most hogy jobban követem a piaci eseményeket, van némi logika benne) viszont a C2D procikon tényleg nem lehet eligazodni.

    Egyébként a széles tömegeknek teljesen mindegy mi van a dobozra írva, az átlag még ott tart hogy "pentium valahanyas", és minél több ez a "valamennyi", annál jobb a gép.
  • bakagaijin
    #7
    Hmm, dehát éppen azért hívják így ezeket a cuccokat, hogy az egyszeri vevő NE tudja (vagy csak akkor tudja, ha benne van a témában). Elég legyen neki tudnia azt, hogy amd-t KELL vennie vagy intelt-t és majd a pénztárcája eldönti, melyik xyz123 terméket fogja megvenni a már előre kinézett gyártótól... A gyártónak meg ez számít, nem az hogy melyiket veszed, úgyis kb. egy-két soron gyártják és csak tiltanak/állítanak ezt-azt az eltérő példányokon.

    Szerintem mindenkivel előfordult már hogy a rokon akárki inteles gépet kért, "mer az jó", de hogy pontosan miért is olyat, meg hogy azon belül milyen legyen, na, az már teljes homály.
  • turul16
    #6
    Mindenféle idióta mag nevet választanak, a fene se tudja melyik volt előbb utóbb.

    írjanak rá a dobozra,ill. részletes leírásban legyen benne: MIPS, FLOPS, L1,L2,L3 I,D cache méretét (Ha vannak), hogy ezek hányszorsan elérhetőek, a magok számát, óra jelet ,FSB -t, memória interfacet, foglalatot, utasítás készlet, pipe line szám.

    Az AMD jelölései elég jól követhetőek, 4000+, X2.
    Intelnél az érdekes, hogy a Core Duo ráver a régebbi kétmagosaira alacsonyabb órajelel.

    GT az most jó vagy rossz .. :)
  • Torrent911
    #5
    én egy ati 8800 at kérek amd sli lappal és egy supi celeronnal 1000 Ft ös 600 W táppal hynix rammal
  • n3whous3
    #4
    Bocsánat: még nem tartunk a KW-os mélynyomóknál :) (bár némelyik mégis)
  • n3whous3
    #2
    "Eközben hiányoznak a fogyasztást vagy órajelet jelző számok, hogy még teljesebb legyen a zűrzavar."

    ???

    1. Mit érdekel engemet a fogyasztás? És főleg egy laikust?
    2. Az órajel kb. annyira reprezentatív mára, mint a kilós mélynyomókon a KW jelző... Már régen nem az órajelen van a hagsúly és nem is lehet csak ez alapján besorolni egy procit. Gondoljatok csak a Pentium/Celeron sorozatpárosra...