88
  • strogg
    #1
    Meg is lepne ha perelnének. Olyan cégek esnének nekik, mint a google, novell,sun,ibm,redhat. Nekik sem kell a balhé. Ráadásul nem is akarják bizonyítani, mert vagy nincs mit, vagy pedig ehhez nekik is fel kéne mutatni valamit, ami alapján vádaskodnak.
    Tipikusan csak arra megy ki a játék (ahogyan meg is mondják frankón), hogy paktáljanak le velük.
  • haxy27
    #2
    én nem engednék szoftvereket szabadalmaztatni. sőt még továbmennék, egyes találmányokat sem ami a köz jót szolgálja.
  • tomo
    #3
    ez taktika, eleg nekik ha mondogatjak, azzal is oriasi kart okoznak a szabad szoftvereknek.
    hisz elultetik a bogarat a nepek fuleben, hogy ugye ez a cucc ugyan ingyen van, de.... azert jobb vele vigyazni.
    tipikus , mocskos FUD
  • strogg
    #4
    Jah. Nagyon böki a csőrüket, hogy van olyan is, amit nem ők "felügyelnek". Pontosabban: nem ők diktálják a feltételeket.
  • roliika
    #5
    Nyilván..feltalálók / programozók meg dögöljenek éhen...nem?
  • sathinel
    #6
    Torvaldson nevét is egy világ ismeri, és ingyen oprendszert fejleszt? Sok ember van akik publikálnak, linux fórumokon, rendezvényeken, és ők keresett progrmozók. Nem egy betanított programozók, és nem is korlátoltak mint sokan mások. Ismerek ilyen programozót, és az hogy a cégek kifizetnek neki mindent, pedig linux(free) progikon dolgozik, és azokat még fejleszti is. Mutass olyan win programozót aki ha feltelepít 30-40 szervert, és azokat karbantartja, ezek melett még 1-2 cégnél dolgozik is? Mert linux szerverekkel ezt meg lehet csinálni. Lusták, és úgy szeretik, megcsinálni, hogy ne keljen hozzá nyúlni csak ha nagyon muszáj, vagy fizetnek.
  • Penge4
    #7
    "én nem engednék szoftvereket szabadalmaztatni. sőt még továbmennék, egyes találmányokat sem ami a köz jót szolgálja."

    Akkor szerintem még a 3 nyomásos földművelést is most találnánk fel. Kevés olyan ember van, aki puszta jószándékból időt áldoz valamire, amit később népszerűsít és esetleg ha fel is találja, nem csak saját magának és szűk családjának tartogatja. Gondolkozz már mennyit dolgozik vele az illető, akkor már minimum, hogy valami köcsög ne koppintsa le aztán abból legyen milliomos nekem meg majd őrzik a nevem a történelemkönyvek maximum.

    "hisz elultetik a bogarat a nepek fuleben, hogy ugye ez a cucc ugyan ingyen van, de.... azert jobb vele vigyazni.
    tipikus , mocskos FUD"

    Oh, hogy a szívem meg ne szakadjon a szabad szoftverek felhasználóinak és a szimpatizánsoknak a mimóza lelkén, hogy ők ennyire szívükön viselik a szabadalmakat és a szerzői jogokat. Jelezzen már az a szabad szoftver felhasználó, (aki ezt olvassa) aki még életében nem töltött le egyetlen crackes alkalmazást, nem tett fel a gépére kalóz Wint, vagy nem használt olyan gépet, amin az volt, illetve csak fizetős és legális forrásból töltött le zenét/filmet, valamint nem vásárolt kétes eredetű kínai ruházati termékeket.

    Van itt ilyen? Na ugye...
  • turul16
    #8
    Pereljen Bameg, ha tud / mer :)

    Az oldal kicsit tulterhelt.
  • GulaSoft
    #9
    bebűrzött a szemük :-)
  • A1274815
    #10
    "Nem egy betanított programozók, és nem is korlátoltak mint sokan mások."

    Látszik is, általában komoly optimalizálási problémáik vannak. Nézzétek csak meg a Tenebrae Quake-t, a Quake Darkplaces-t vagy az OpenOffice-t.
    A Tenebrae Quake és a Quake Darkplaces még annyít, hogy sokkal bénábban néznek ki, mint a DOOM3 mégis 3x lassabbak, a Quake Darkplaces pedig még a Tenebrae Quake-nél is lasabb ugyan azokkal a beállításokkal.
  • turul16
    #11
    Ne hülyéskedj, tudod mennyi egy szabadalom, nem kicsi feltaláló védelmére van az elhiheted. A feltaláló ki sem tudná fizeti gyakran.

    Software szabadalom meg nonsens , el sem birok képzelni olyasmit amit tényleg lehetett volna szabadalmaztatni, egy józan hivatalnál.

    Egy -egy újabb fajta tranyónál megértem, hogy szabadalmaztatnak, óriási pénzekbe került kifejleszteni azt a technológiát amivel megbízhatóan gyárthatóak.
  • strogg
    #12
    Penge4
    Nem egészen van igazad. Egészen addig, míg fel nem találták a szabadalmakat, addig is fejlődött az emberiség:)
    Az emberiség ismert történelme nem szabadalom alapú volt. Egészen a XX. századig azt sem tudták miaz :)
  • turul16
    #13
    OpenOffice.org StarOffice -ból származik, Ilyen lassan kaptuk, de már rengeteget gyorsult az utóbbi időben. Valószínüleg JAVA -hoz szokott emberek csinálták, és nem vették észre, hogy C++ van előttük :)

    Tenebrae Quake -et történetesen próbáltam, fogták egy Quake1 -et és bekapcsoltak észnélkül minden szart, amit lehetett , van mezei OpenGL quake1, az gyors.
    Tenebrae ilyen nézzük meg milyen lenne full grafikával a quake1 szindróma :)
  • A1274815
    #14
    A XX. században azért mégis csak sok minden tudományos felfedezés robbant be, néhány szószerint is, amennyí a korábbi századok egyikében sem. Csak néhány nagyobb: váltóáram, transzformátor, rádió, TV, atombomba, hidrogén bomba, atomreaktor, kvantum fizika, űrhajó, autó, busz, tank, tengeralatt járó, helikoptervideó, magnó, elektroncső, félvezetők, LED-ek, antibiotikum, DNS felfedezése, stb.
  • strogg
    #15
    A1274815
    Nem azt állítom, hogy nem voltak a XX. században felfedezések, hanem azt, hogy nem a szabadalmak hajották őket.Pontosabban: a szabadalom nem előfeltétele, vagy hajtó ereje a fejlődésnek. Maximum eredménye.
    A szabadalom nélküli korokban is korszakalkotó felfedezések születtek.
  • A1274815
    #16
    "Tenebrae ilyen nézzük meg milyen lenne full grafikával a quake1 szindróma :)"

    Ez oké, de a DOOM3 mégis sokkal gyorsabb.

    "OpenOffice.org StarOffice -ból származok, Ilyen lassan kaptuk, de már rengeteget gyorsult az utóbbi időben. Valószínüleg JAVA -hoz szokott emberek csinálták, és nem vették észre, hogy C++ van előttük :)"

    De igazán optimalizálhattak volna komolyan rajta, mi előtt az 1.0-át kiadták volna.
  • A1274815
    #17
    "hanem azt, hogy nem a szabadalmak hajották őket."

    Volt amit igen volt amit nem, de a pénz hajtotta a legtöbbet, kivéve a két új bomba típust, mert azt a félelem hajtotta.
  • turul16
    #18
    Az OOo forráskódja óriási, fél napig tart lefordítani, nem egyszerű optimalizálni.
    fél perc helyett már csak 3 sec amíg betöltődik átlagosan, a betöltés főleg I/O waitböl áll, kevesebb filebol kéne álnia az sokat segítene.

    Doom III hoz képes azért elég fürge a Tenebrea, de mindjárt forgatok egyet.

    Quake 3 engines OpenSource játékok elég fürgék.
  • intrex
    #19
    Jaj de szép lenne látni egy microsoft vs. világ perháborút... :)
  • strogg
    #20
    turul: a fuhquake nekem akkor lassult, amikor újratextúráztam 512-es textúrákkal :) azért ahhoz a 32 megás gef4 kezdett karcsú lenni 1280-ban :)
    A Termulous azértn me olyan veszettül gyors. (igaz nagyfelbontáson tolom, minden csili-vilit ráangedve, és a videó memómriám 32 mb)
  • whitehawk
    #21
    csak 6 óra :D egy 3200+os A64en. :D
  • turul16
    #22
    tenebrea1
    tenebrea2

    Már van 2 -is?! Hol tart már a tudomány :)
    Melyiket probáltad ?
  • turul16
    #23
    Szégyelem bevallani, de binárisbol szoktam feltenni :)
    1.3 Ghz ThunderBirden 256 Mb rammal 2Gb+ tárhely kellet hozzá, is így volt több mint 12h.

    De az új binitulsal majd magam fokog egyet forgatni, kiváncsi vagyok gyorsabb lesz-e az új hash-style al. De akkor már inkább OxygénOffice -t probálom ki.
  • turul16
    #24
    Rákatantam a wesnoth -ra, pár pálya után függőséget okozz, Vigyázatt. Anno a Master of Orionnal voltam így, egyszercsak azt veszi észre az ember, hogy felkelt a nap.
    (Bocs ez nem FPS.)

    Valaki probálta már a Free Oriont, valamikor azt is ki kéne próbálni.
  • strogg
    #25
    Még nem.
    Én máig system shock (1-2) és deusex fun vagyok. (szigorúan az első rész)
  • A1274815
    #26
    "Doom III hoz képes azért elég fürge a Tenebrea, de mindjárt forgatok egyet."

    Dinamikus árnyékokkal mindennel együtt? Kétlem.

    "Quake 3 engines OpenSource játékok elég fürgék."

    Nem kétlem, a glQuake motors játékok is egészen addig voltak, gyorsak míg az id Soft által írott kódott nem haxolták sét, lásd Teneblae esete. De az még mindig sokkal gyorsabb, mint a még jobban séthaxolt Darkplaces.
  • turul16
    #27
    Hát, ha több számításra veszi rá a rendszert, ezáltal jobb grafikát elérve talán nem meglepő, hogy lasabb.
  • whitehawk
    #28
    Jaja, a wesnothh tényleg jó.
  • turul16
    #29
    nexuiz
    Description: Deathmatch FPS based on DarkPlaces, an advanced Quake 1 engine

    Jé ilyenem van, és nem lassú.
  • A1274815
    #30
    Kapcsold be mindenre a dinamikus árnyékokat, mint ahogy a Tenebrae-ben illetve a DOOM3-ban van, majd meglátod. Az FPS-t szépen hasonlítsd össze a Tenebrae Quake-ével, kb. fel olyan gyors lesz.
  • A1274815
    #31
    DOOM3-hoz pedig még nem is lehet viszonyítani.
  • A1274815
    #32
    Tenebrae Quake-hez, a bump mapping algoritmusa jó, ha tényleg igazi normal-mate adnának be neki, de egy kis optimalizálás oda se ártott volna, a Light attenationt nem éppen 3D-s textúrából a leggyorsabb ki look up-olni, helyette inkább megéri kiszámolni, vagy egy egyszerű 2D-s vagy 1D-s textúrából kiolvasni.
  • Csaba42
    #33
    Imádom az ilyen "szak"-szövegeket, pedig mindegyik szóra van értelmes magyar kifejezés, de angol a menő manapság, akkor angolozzunk. Ezzel persze nem Téged akartalak megbántani, de nekem ki van már a fél vesém ettől az angol-nyelv majmolástól. Olyan unalmas már ezt a primitív kifejezőkészségű nyelvet hypeolni, isteníteni, szörnyű. De ami a legszörnyűbb, hogy ez már sosem fog megváltozni. Mondjuk, ha a franciára gondolok, talán annyira mégsem szörnyű...
  • Csaba42
    #34
    Ja, és hogy valami érdemlegeset is szóljak: egyik kutya, másik eb. Sem a "linuxisták", sem a "gatesisták" nem jobbak a másiknál, mindkét félnek vannak sötét titkaik, és persze becses pozitívumaik.
  • NEXUS6
    #35
    "Akkor szerintem még a 3 nyomásos földművelést is most találnánk fel. Kevés olyan ember van, aki puszta jószándékból időt áldoz valamire, amit később népszerűsít és esetleg ha fel is találja, nem csak saját magának és szűk családjának tartogatja. Gondolkozz már mennyit dolgozik vele az illető, akkor már minimum, hogy valami köcsög ne koppintsa le aztán abból legyen milliomos nekem meg majd őrzik a nevem a történelemkönyvek maximum."

    Inkább fordítva, ha levédeti és hatalommal biztosítaná Istenntől származtatott szent jogát a tudás birtoklására, akkor az emberek többsége még mindíg ásóbottal túrkálná a ganét!
    Ehelyett vót olyan hülye hogy megosztotta annyi emberrel amennyivel tudta, így ma már azt se tudjuk ki találta fel, pl a fejlettebb gazdálkodást.
    Te lehet, hogy kevés olyan embert ismersz, aki az idejéből a köz javára tevékenykedik, de az emberek 90%-a ilyen, egyes felmérések szerint. Nem tartozol valami kisebbséghez?
  • NEXUS6
    #36
    Amúgy az ajándékozó jellegű kultúrákra az a jellemző, hogy az a jani aki minnél többet ad a köznek, nem pedig az aki minnél többet kuporgat össsze, vesz el másoktól, az olyanokat ott kiközisítik, betegnek tartják.

    A nyugati világban megvan az a gazdagság, hogy áttérjünk ilyen ajándékozó kultúrára, mint ahogy az open community már áttér, csak a zsubrákok ezt meg akadályozzák.

    És akkor most megvolt a napi betevő összeesküvés elmélet is!;)))
  • haxy27
    #37
    kár veszekedni a szabadalom az a fejlödést gátolja. a XX században azért volt ekkora ugrás a felfedezésekben mert addigra értük el a technikai fejlödés azon szintjét amely lehetövé tette a hirtelen technikai fejlödést. semi köze a szabadalomhaoz. de ha nem lenne egyetlen szabadalom sem akkor esetleg más cég sokkal olcsoban vagy ugyananyiért adhata általa modositott és talán jobb terméket. De ez az én véleményem, nem kötelező hinni bene. A szabadalom csak a cégeket védi és nem a feltalálokat. Ojat nem igazán tudok hogy egy szabadalom a feltalálonál lenne mert inkább eladja egy cégnek amej miliokat vagy miliárdokat keres rajta. A feltalálót meg jol átb@szta.
  • NEXUS6
    #38
    Ja, ez olyan mint a "szerzői jog", na az is a kiadónál van általában;)))
  • Cleawer
    #39
    Kérlek mondj egyet amin szabadalom van.
    Legjobb tudomásom szerint Neumann bácsi is "Open" is fan volt,mint ahogy a legtöbb neves tudós.
    Ez a szabadalmas dolog akkor jött be,amikor megjelentek a nagyobb cégek,és ők fejleszettek,vagy megvették.Amugy(asszem) azért terjedt el ,mert manapság nem olyan nívós egy felfedeztés,vagy kitüntetés,és a szabadalom adja meg a "megtisztelést"(pénzt,márakinek).Sajnos a legtöbb cégnél a munkáltatói szerződésben kikötik(persze ott ahol lehetséges a feltalálás) h bármit is talál fel az a céget illeti.
    Ki akar ugy fejleszteni h tudja h a következő 15 évben a mukája titoklesz,és "szarba" se nézik?
  • Archenemy
    #40
    "de ha nem lenne egyetlen szabadalom sem akkor esetleg más cég sokkal olcsoban vagy ugyananyiért adhata általa modositott és talán jobb terméket."

    IMO:
    Ezzel az a baj, hogy ha egy nem tokeeros, de okos ember kitalalja a Vilagmegvalto Otletet, es pl. piacra dobja, akkor villamgyorsan jon egy tokeeros ceg, lekoppintja egy az egyben, csak csinal neki meg teszemazt egy 1mill dollaros reklamkampanyt is, akkor aki kicsit is ismeri az uzletet, egybol rajon, mi lesz az eredmeny: Tokeeros ceg koppintasa a Vilag Uzlete (es bevetele) lesz, mig okos, de szegeny emberunk, aki mindezt kitalalta, ehenhal, mert mindenki a konkurrencia beharangozott termeket veszi. (Te melyik cola-t veszed le a polcrol, a coca-cola-t vagy a noname cola-t?) Na ezt hivatott megakadalyozni a szerzoi jog.

    Jobb, ha eladod a szerzoi jogaidat par millaert, mintha egyaltalan nem lenne mit eladnod.

    Mas kerdes, hogy baromsagokat is levednek, nevetseges osszegeket kerve a felhasznalasukert. Azonban alapvetoen a szerzoi jog, mint olyan, nem rossz koncepcio.