81
  • MacropusRufus
    #81
    bocsi, hogy beleszólok, de a becsapódás 1908-ban volt... ritka a 101 éves túlélő aki még tutin emléxik a dologra, pláne annak fényében igaz, hogy tudosók megállapították, hogy az emlékek eléggé durván képesek megváltozni.

    A gond ott van, hogy
    - elsösszőr meteor volt
    - aztán üstökös
    - aztán ufo
    - aztán atomrobbanás
    - aztán anti anyag

    ahhogy szépen haladunk a történelemben előlrefelé. Sztem az egy meteor felrobbanása volt. A sugárzás érthető, hiszen honnan is jött? És nem állíthatod, hogy ez nem elfogadott ui. a jól tudom jelneleg nincs egyetlen ember sem a Földön aki csak hasonló méretű becsapódást tudott volna vizsgélni műszerekkel.
    A fémrészecskék is érthetőek, hiszen a nagy hő a talajban lévő vasércet azonnal megolvasztotta ami cseppek formájában repűlt a csába, amíg lehűlve bele nem állt egy fába. Továbbá ha leásnak akkor ott üveggé keményedett talajt fognak találni. Ez is megtörtént. Minden inkább arra utal, hogy ott egy meteor/üstökös robbanás történt v. becsapódát mint sem valami ismeretlen izé okozta pusztítás. Megjegyzem: van kráter. Van ott egy tó a becsapódás környékén. MEredek pereme van, mindha valami lukat ütött volna rajta.
  • Willenbrock
    #80
    Sky kapitányban is így volt...:D
  • Epikurosz
    #79
    Hallatlan, hogy mire képes az emberi gátlástalanság.
    Az UFO-k nagyrésze kamu, ez már bebizonyosodott, az emberek nem veszik az ufós könyveket, magazinokat, nem hiszik, hogy a gabonaköröket ET-k csinálnák stb. így valamit ki kellett találni, hogy a figyelmet megint magukra vonják. Ez már a 8. bőr, amelyet le akarnak nyúzni szegény földönkívüliekről. Kegyetlenség :-(

    Amúgy az internet rendesen betett a szélhámosoknak. Régen itt Magyarországon amerikai, rbazil stb. eseteket adtak el, ott pedig magyarországi, orosz stb. esetekre hivatkoztak. Ma már ez nem megy, mert ha felröppen egy hír, hogy itt vagy amott történt valami, azt egy hírcsoport ottani tagja gyorsan leellenőrzi, és holnap már beszámol az egész világnak. Nem beszélve arról, hogy már mindenki kamerás mobillal mászkál. Ideje lenne dolgozni az ufóhívőknek, és úgy keresni a kenyeret.
  • Dj Faustus #78
    1:35-nél bevillan egy "nácinak álcázott" helikopter.
    Hm, gyanúsan egyezik az RAH-66 Comanche-ról készült képpel. Innentől fogva komolytalan az egész.
    Pláne hogy a szövegek 3. világháborúra kész új német hadsereget a 2. világháborús náci dolgokkal keverik - egy neonáci agyszüleménye a videó.

    Az 1:49-től jövő dolgot meg egyszer megtárgyaltuk.
  • Nabukonodozor
    #77
    Ha ennek a videónak a vége tényleg igaz...: 1:49 körül van asszem a lényeg. Szerintetek ez hamisítvány?
  • valamit
    #76
    Ha esetleg nem lenne világos a különbség. Én nem beszéltem kiemelkedésről. Hanem felföldről beszéltem, ahol a kőzetminőség különbsége miatt egy nagyon kemény rész jóval lassabban kopik csak. És erre hoztam párhuzamnak a badacsony környéki Tanú-hegyeket. Amik szintén nem hotspot vagy rezgés vagy földkéreggyűrődés által magaslanak ki környezetükből.
  • valamit
    #75
    " Siegert elmélete szerint a mélyedés alatt a rugalmas litoszféra, a szilárd kéreg és a felső köpeny vékony, közvetlenül a kéreg alatt elhelyezkedő része alkalmazkodott ezekhez a változásokhoz és befelé folyva megtámasztotta a kéreg vékony részeit. Egyes modellek szerint mindez plusz földkéreg gyűrődésekhez vezetett az Antarktisz közepén, ami felfelé nyomva a kérget hegyeket alakított ki. Ezzel az elmélettel az a gond, hogy ilyen mechanizmussal képződött hegységgel még nem találkoztunk a Föld felszínén. " - Az első kettőt kizártam mint egész más, mint amit én felhoztam, ezt talán te is belátod. A harmadik pedig ez alapján az idézet alapján szintén nagyon csak más. A kedvedért kiemeltem, hogy miért is.
  • Epikurosz
    #74
    1. vulkanizmus (hot spot)
    2. vezetett kompresszió (szuperkontines miatt)
    3. jég általi kidörzsölés (összesett süti körbe-körbe)

    Ehhez képest nem értem, hogy mi új van a te ötletedben...
  • valamit
    #73
    Egyik se ilyen. Én olyanról beszélek, mint a Badacsony környéki Tanú-hegyek. Itt meg:
    1. hotspot kiemelte
    2. rezgéssel kiemelkedett
    3. sütemény effekt
  • Epikurosz
    #72
    Bravó, spanyolviasz.
    Ez az ő egyik elméletük.
  • valamit
    #71
    az nem lehet, hogy ott valami különösen kemény kőzet van és lassabban kopik, mint a környező terület? tehát teszem azt valamikor az egész egy felföld volt, csak aztán a jég hatására ez helyenként változó mértékben csökkent?
  • Epikurosz
    #70
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=rc7mkHtuLOs]"UFO" a Holdon[/URL]
    És íme egy kis izgalom:
    ijedt holland pilóta
  • Epikurosz
    #69
    YouTube vidió
  • Epikurosz
    #68
    Figyu, ha már ilyen okos vagy: ezeknek a légi pisztrángoknak mily üzemanyaga lehet?
  • Epikurosz
    #67
    értekesz, értekesz :-)
    A Wiki persze erről is tud, de vajmi kevést
  • Epikurosz
    #66
    No, igen, amikor hülyeségről van szó, akkor tényleg szűklátókörű vagyok. Occam-beretvája: kecc-kecc! :-)
  • HöfEE
    #65
    Viktor Schaubergernek elég sok köze volt ezekhez a kutatásokhoz :)

    Viktor Schauberger

    Higanyhajtómű
  • JGTC
    #64
    Nekem erről az egész csészelj mizériáról a Schauberger szerkeberkéje ugrik be, ha valaha is volt a németeknek ilyen gépük akkor ennek biztos köze volt hozzá.
  • etnies
    #63
    ebben az egész néci csészealj sztoriről az jutott eszembe h ha ők csinálták(amit nagyon kétlek)mivel hajtották a csészealjakat?
    vagy ha találtak vmi új meghajtási módot hogyhogy nincs még semmi jele,már rég németek építették volna a legjobb repcsiket a világon.
  • HöfEE
    #62
    Végülis tényleg sokkal nevetségesebb azt állítani , hogy a náci németország már kifejlesztett ilyen szerkezeteket mint azt, hogy több száz fényévnyi távolból idegenek cikáznak a fejünk felett. Szük látókör rulez.
  • Wittgen
    #61
    Cikk olvasása közben nekem is az AvP ugrott be, majd azon nyomban a Thing c. film.

    Azért nem semmi (itt pl Poe és Lovecraft esete), hogy bizonyos írók megírnak novellákat, regényeket, majd 50-100 vagy több év múlva véletlenszerű felfedezések következtében kiderül, hogy ami fikció az igazából létezik.
  • roliika
    #60
    Náci csészealjak
  • Epikurosz
    #59
    Nevetséges:
  • roliika
    #58
    LINK


    LINK2

    Valahol láttam hogy átépítették és valami sárga épületek...nem tom már hol :(
  • Epikurosz
    #57
    Aki valah járt vegyi üzemben, vagy akár tejfeldolgozóban, sok ilyent láthatott. Tényleg kamu az egész sztori.
  • hiftu
    #56
    Én kérnék hozzá még náci bázis alaprajzot, belső fotókat. Csészealjak leszállópályáját. Illetve Bagamérit, ahogy a Déli-sarkon osztja a fagyit.
  • Epikurosz
    #55
    Itt alább be vannak linkelve. Lustaság.
  • funkybacsi
    #54
    Hmmm...érdeklődve olvasgatom a hozzászólasokat. Én is gyorsan megnyitottam a Gúgli Örszöt, de sajna nem találtam ott semmiféle nácibázist az Antarktiszon...
    Tudna esetleg vki belinkelni egy képet? Roliika? Esetleg egy műhódfotót?
  • roliika
    #53
    Erről a hgységről egy kicsit több infó.

    Manapság 211-es bázisként szokás emlegetni.
    Műhold felvételeken láttszik, hogy van ott egy szép nagy sárgás színű épület együttes, de a legenda szerint a hegy gyomrában /neem nem a film :)/ egy hatalmas kiterjedésű bázis található...lehet azért valami igazság alapja, mert:

    1947ben a 211-es bázist fel akarták számolni. Highjump(magasugrás) hadműveleti nevet kapta.
    4700 ember, 13 hadihajó, tucatnyi repülőgép, traktorok, hójárók vett részt.
    Ugye ha nincs ott semmi, akkor minek mennek oda ennyien ilyen komoly hadsereggel.
    70 000 fénykép készült közben, a képek sokasága egy új program kezdetét jelentette (Operation Windmill), a képeket kiválogatták, elemezték.

    4 hónapos volt a hadművelet, és a hivatalos álláspont szerint, csupán a személyzet és a gépek részére egy amolyan teszt volt, meteorológiai, geológiai kutatásokat végeztek, és a jégvilágban történő építkezési lehetőségeket vették számba. És ugye az Amerikai jelenlét fokozása volt a cél.

    Valódi cél: a 211-es bázis/náci/ elleni támadás. Ám Byrd admirális nem számított arra, hogy a németek fegyverével a Haunebu csészealjakkal is szembe kerülnek. Byrd visszament azonnal USA-be és 1947 március 11-én tájékoztatta a Pentagont, hogy komoly gáz van. Az elnököt értesítették, és a 6 óra 39 perces anyagot /konferencia/ azonnal titkosították.

    Byrd admirális a halálos ágyán 1958 áprilisában még megismételte:
    "Expedíciónk nagy és eddíg feltáratlan új területre bukkant egy csodás földrészen, amely az örök titkok hazája."

  • roliika
    #52
    A légkörben robbant fel.

    Ígyis lehetett anno érezni a rengést a Föld túloldalán is.

    Az szemtanúk szerint /ma is él néhány...nem sok/ a becsapódás előtt a "meteorit" pályát módosított.

    Fém szilánkokat találtak a fák törzsében, a robbanás egyébként rádioaktív sugárzást is hagyott maga után.

    Ez így összesen egy meteoritra nem jellemző.
  • akron
    #51
    Tunguzkában nincs kráter ...ezért rejtély :)
  • bandypappa
    #50
    Ez a sz*r nem tette be a képet, de ugy néz ki mint egy oriási tejesbödön.
  • bandypappa
    #49
    Ezt az egyik linkböl válogattam ki. Nahát ha valaki ezt csészealjnak nézi elég nagy marha. Lehet akár üzemanyag, vagy söröstartály is. Gyerekek nem minden arany, ami fénylik. Vna ami hihetö, de ez mint ufo vagy mittomén?
  • Griphons
    #48
    nna... szal az úgy volt, hogy kimentünk a haverokkal slideolni a hóra, és véletlenül megcsúsztam, és feltorlódott kicsit a jég... bocsi... komolyan: a térdemről meg lejött a plezúr... de a marianna-árok, az télleg nem én voltam... hanem a Döme búvárkodás közben... mert nem tudja visszatartani... na mindegy... ;)
  • Prof William
    #47
    Aha. :) Hatalmas az a fazon. :)
  • Randal
    #46
    A szibériai kráter (Tunguszka) legendája még a mai napig él tudtommal;D
  • Randal
    #45
    Csak nem Lovecraft?:D
  • Prof William
    #44
    Nem kell aggódni. A gonmosz erő úgyis New Yorkot és még max Los Angelest pusztítja el amíg a hős kigyúrt amcsi tudós rájön a megoldásra... Mindig így van. :)
  • Epikurosz
    #43
    "addig olvasztanak és fúrnak, míg föl nem hozzák azt, amiről mi tudjuk, hogy véget vethet a világnak. "

    A jó tudós meg késve fejti meg a titokzatos csomagból jövő kódolt jeleket: DO NOT OPEN!
  • Epikurosz
    #42
    Érdekes. De ez mind semmi azokhoz képest, amik a valóságban megtörténtek: gyilkosságok, megbolondulások, mérgezések stb. (úgy értem mindkét sarok felfedezése kapcsán, nem beszélve egyéb felfedezésekről. Kalandvágy, szerelem, árrmány, árulás, és az aranyborjú utáni hajsza. :-)