81
Internet mobilról
  • #1
    Sziasztok!
    Az a problémám akadt, hogy kb. egy hónapra az ország tulsó felébe kell vándorolnom.
    Internetre viszont napi rendszerességgel szükségem lesz, és a hotspoton kívül még nem találtam olyan lehetőséget ami ne kerülne 40 ezerbe beugrásként és ne lenne hozzá 2 éves előfizetés.
    Viszont nekem a hotspot se az igazi, mert nem böngészni fogok és nem akarok napi rendszerességgel laptoppal a hónom alatt vonulni egy kávézóba. Szóval valami mobiltelefonos kapcsolódási lehetőséget keresek, egy hónapra, emberi áron....
    Tud valaki ilyet?
  • Taranov
    #2
    Ha megfelelő telefonod van, szerintem bármelyik szolgáltatónál találsz ilyet, értelemszerűen a sajátodnál érdemes keresni.
  • Lacc
    #3
    Én a pannonnál és a t-comnál használom a mobil netet, előbbit a mobilon, utóbbit meg laptoppal, kártyával. Ahol van 3g hálózat, ott simán jön 1 mbit körül a net kb.
    Ahol gprs van, hát... ott annyira nem jön :) De levelezéshez, csak szöveges böngészéshez elég. És nem kerül túl sokba sem, nézd meg a csomagokat.
  • #4
    Igen, én Vodás vagyok és ajánlottak 40ezerért kártyát "beugrónak" meg utána kb. 16ezerért kapnék 1GB-t...
    Ez egy kicsit sok pár hétre, az egészből profitálni szeretnék, nem ráfizetni :-)))
  • #5
    A pannonnál jó lenne a mobilnet, de úgy láttam, hogy ott előfizetés kell hozzá, nem?
    A t-comnál a mobilnet hogy van?
  • ZilogR
    #6
    Egy másik topicból egy üzenetem:



    Árak és modemprogramozás:

    A GPRS tarifa most 8Ft/10kbájt. Azaz 1Ft/10kbit, vagy ha úgy tetszik, akkor 0.1Ft/1kbit. Ez nem is tűnik igazán soknak. Nézzük, mennyinek kellene lennie a HSCSD percdíjának, ha annyit akarok érte fizetni, mint a GPRS-ért:

    Ha semmi nem jön össze, a HSCSD 14.4kbit/s sebességgel döcög, de legyen ez 10kbit/s, mert az élet mégsem habostorta. Legyen a percdíj PD Ft/min. A HSCSD ára akkor egyenlő a GPRS-ével, ha

    (PD Ft/min) / (10 kbit/s * 60 s/min) = 0.1 Ft/kbit, ahonnan a percdíjra azt kapom, hogy: PD=60 Ft/min. Tehát ha ennél kisebb a HSCSD percdíja, akkor ez a kapcsolódási mód olcsóbban átszipkázza az adatokat, mint a GPRS.

    És mi van, ha minden összejön? A Pannon úgy szolgáltatja a HSCSD-t, hogy 4 időrést összevon a kommunikációra és ezt fel lehet osztani szépen 2+2, vagy 3+1 arányban (adat fogadás+adat küldés időrése). Tegyük fel, hogy mi javarészt böngészünk, vagy adatot letöltünk tehát ez utóbbit választjuk. Ez 3*14.4kbit/s-ot jelent, azaz 43.2kbit/s-ot az adatfogadásra. Ráadásul a Pannon van olyan rendes, hogy támogatja a V42.BIS adattömörítési szabványt, ami 4x-es adattömörítést jelent adatátvitelkor, gyakorlatban ellenben ez 2-3x-os összenyomásnak felel meg, ami a 43.2kbit/s-ot rögtön 129.6kbit/s-ra nyomja - mondom, ideális esetben (de a GPRS sem azzal a sebességgel megy, mint ami le van írva)!

    Hasonlóan megnézve, ekkor mennyi lehet a maximális percdíj, ameddig a HSCSD olcsóbb, akkor azt kapjuk, hogy

    (PD Ft/min) / (129.6 kbit/s * 60 s/min) = 0.1 Ft/kbit, és ebből: PD=778 Ft/min.

    Azaz, ha ennél olcsóbb a HSCSD percdíja, akkor kedvezőbb ezt adatátvitelre használni, mint a GPRS-t.

    A HSCSD percdíja jelenleg 36Ft csúcsidőben és 12Ft csúcsidőn kívül, így messze jobb adatátvitelt jelent, mint a GPRS. Hogy miért nem használja senki? Mert PERCDÍJA VAN! Ez ugyanis azoknak való, akik pontosan tudják, hogy mit akarnak csinálni a hálózaton és ha az megvolt, akkor szevasz, kapcsolat bont, modem zsebretesz!
  • ZilogR
    #7
    Ha vidéken vagyok, előszedem a kis Palm-omat (Aproneten 3-4000Ft-ért beszerezhető, BÁRMILYEN régi típus jó), elépakolom a Nokia 3650-emet (szintén bődületes 6-8eFt a reális ár, de más infra modemmel szerelt telefon jó, ami tud HSCSD-t). A Palm-ra felnyomom az Eudora Web-et és az Eudora levelező programot is, Pannonékhoz naponta egyszer-kétszer betárcsázok, egy-egy ilyen akció kb. 1-2 perc, max 3 perc volt eddig. Leveleket természetesen lehet szűrni, az Eudora nagyon inteligensen kezeli az efféle dolgokat, ha megvolt az adatátvitel, akkor kapcsolat bont, megírom a válaszokat és még egyet, vagy ha nem sűrgős a következő kapcsolódáskor elpostázom a termést.

    Nagy fájlokhoz persze ez nem járható, de levelezni ideális. Bárhol megy, ahol van GSM hálózat. Kényelmesebb, mint a telefon email kliense sztem.

    A tarifája kb. 30x2x3x12Ft=2160Ft/hó.
  • ZilogR
    #8
    " és még egyet" - értsd: " és még egyeszer felcsatlakozom"
  • Marcell
    #9
    Nekem T-mobilnal van GPRS Net elofizetesem. Ez ha jol tudom 3.500Ft havonta (ceg fizeti :) es 100Mb internetezest ad. A korlat folott 10kb/1Ft ha jol tudom, de nem vagyok benne biztos. Nem igazan szoktam atlepni (es ugyebar maga az elofizetes, az esetleges tullepes es a tobbi telefonalas egy osszegben jelenik meg a ho vegi szamlan).

    A sebesseg kicsit lassu, de azert hasznalhato (GPRS EDGE, kb. 10-14kb/s) web bongeszesre is. E-mailezshez boven eleg. Bluetooth adapter-t belokom a laptopba, telefonon aktivalom a bluetooth-t, aztan mar tarcsaz is. De ha nincs nalam laptop, mobirla is van Opera bongeszo. Ha nagyon kell valami honlap, akkor arrol is meg tudom nyitni (ha nincs teletomve flash-el mag java-val).
  • Rage47
    #10
    t-mobilenál milyen mobilnet van, ami nem havidíjas, hanem simán percdíjas? nem igazán tudok eligazodni az oldalukon...
  • HyperGames
    #11
    Pannon W@P rulZ!
  • Taranov
    #12
    Csak a HSCSD a percdíjas. (A néhai CSD már nem létezik)
  • Rage47
    #13
    hmm találtam olyat, hogy NET One, ott csak percdij van. de kell vmi t-emailt csináltatni...
  • ZilogR
    #14
    ... gondolom senki el nem olvasta, amit írtam :P
  • ZilogR
    #15
    Írsz egy kis progit S60 alá, h Bluetooth-on keressen egy másik csóka mobiltelefonját, amin keresztül te csatlakozol webre. Ez a legolcsóbb megoldás. :D
  • TommyC
    #16
    Ez azér nem ilyen eccerű
  • ZilogR
    #17
    ;) tudom, de valamivel fel kell dobni a topicot :)
  • rosta1994
    #18
    Ittvan a legjobb pénzkeresési módszer!NAGYON SOKAT LEHET VELE KERESNI!!!!!
    Rövid leírás:könnyen kereshetsz pénzt ezzel!Ha te naponta dolgozol 1 órát akkor nagyon sokat kereshetsz!Te napinta 1 órát chatelsz és továbadod!
    Te továbadod 1hét alatt 100embernek akik szintén továbadják további 10 embernek akkor te NAPONTA keresel 2000ft INGYEN!
    100X10=1000X2ft=2000ft vagyis egy hónapban 62ezer ft lesz a jövedelmed!!!
    Én már havi 200ezer ft-t keresek ezzel a mobilossal!(mellékjövedelem)

    Hosszú leírás:
    Pénzt kereshetsz a mobiloddal! Annyit kell tenned, hogy elolvasod reklámcélú SMS üzeneteinket, és ezért fizetünk Neked. Csak regisztráltatnod kell magadat!

    Szeretnéd tudni, mennyi pénzt kapsz?

    Minden fogadott és elolvasott üzenet után 5 Forintot kapsz, amit jóváírunk Mobilpont számládon, ezt weblapunk egyenleg oldalán kisérheted figyelemmel. Több pontot gyűjthetsz, ha a Mobilpont szolgáltatást ajánlod barátaidnak, ismerőseidnek, mert az ő általuk fogadott SMS-ek után pontokat írunk jóvá Neked.

    Ahhoz, hogy ezt a kereseti lehetőséget kihasználd, csupán az a teendő, hogy regisztrálod magad, és a fogadott reklám SMS-ek után a Mobilpont pénzt ír jóvá, melyet vagy bankszámládra utalunk, vagy postai utalványon kapod meg. Az átutalás havonta történik, ha eléri a 6000 Ft-ot. Amennyiben nem éri el, az összeget átvisszük a következő hónapra.

    Példa:

    Regisztrálod magad a Mobilponthoz és 5 barátodnak is ajánlod a szolgáltatást és ők is regisztrálnak. Ők tovább népszerűsítik a Mobilpontot személyenként három ismerősüknek.

    E példa szerint egy SMS fogadásánál a következőképpen írjuk jóvá pontjaidat:

    Az általad olvasott SMS után 5 Forintot kapsz.
    A barátaid által fogadott SMS-ek után még kapsz 5*3 Forintot.
    Az ismerősök által fogadott SMS-ek után kapsz 15*2.

    Összesen egy kampány után 50 Forintot írunk jóvá Neked.

    Egy kis számolás:
    ha csak 10 embernek ajánlod, és ők is további 10-10 embernek adják tovább, akkor havi: 10x20x(5Ft+10x3Ft+10x10x2Ft)= 51700 Ft üti a markodat.

    Ne feledd, ha sok ismerősödnek mutatod be a Mobilpontot, a pénzed hatványozottan nőni fog!

    Nem küld sok sms-t, túl sok pénzt sem jelent, de ha tagokat gyűjtesz, jóval többet kapsz, mintha csak magad lennél. Tudod... sok kicsi sokra megy!

    Hogyan regisztrálhatok?

    Erre a linkre kattintva kitöltheted a regisztrációs lapot:

    http://www.mobilpont.hu/be4.html

    FONTOS!

    A regisztrációnál Ajánlónak ezt a számot írd:

    06 20 443 1683


    Sok sikert!
  • zola2000
    #19
    Á, ugyan, nem tudtok ti semmit :) van ez az opera mini böngésző, saját tapasztalat, hogy az szinte mindenre jó. Letöltés: mini.Opera.Com naponta kb 2-3órát netezek így telefonnal, így szinte minden weboldalt ahol nincs flash helyesen jelenít meg, és 50mb (westelnél 1990ft) kb elég egy hónapig. T9el kb ugyanolyan gyorsan tudok gépelni mint billen (tehát egy karakter egy leütés). Ajánlom ehez a gmailt. (ezt is mobilról írtam be kb 3 és fél perc alatt)
  • grizzlyisback
    #20
    nem tudjátok , hogy van e olyan átalánydijas szolgáltatás amiért korlátlan mobil netet kapsz?
  • Taranov
    #21
    Talán a Vodafone-nál már van. A másik két szolgáltatónál biztosan nincs.
  • grizzlyisback
    #22
    nem tudod mennyibe kerül?
  • Taranov
    #23
    Nem tudom, de a weboldalon megnézheted.
    Csak a Pannonnal vagyok tisztában, ott az első három hónapban 6500, aztán 13000 a 10GB-os forgalmi korlát havonta.
  • grizzlyisback
    #24
    13 ezer? nem gyenge
  • grizzlyisback
    #25
    "Internet
    A Vodafone 2007. június 1-jén teljes 3G hálózatát szélessávú üzemmódra kapcsolta. A megújult mobil internet megoldásokat a Vodafone üzleti és egyéni, számlás és feltöltokártyás ügyfelei egyaránt igénybe vehetik.
    Az Internet Szabadon akcióban most havi fix 5000 forintos havidíjért forgalmi díjmentes csomagot is kínál a Vodafone, amely különleges a magyar mobil piacon."

    ez jól hangzik
  • Taranov
    #26
    Csak az a kérdés, hogy ez meddig lesz így. 3 hónapig? 1 évig?
  • grizzlyisback
    #27
    az a hátránya, hogy 2 éves hüségnyilatkozat kell hozzá
  • Inquisitor
    #28
    "havidíjért forgalmi díjmentes csomagot"

    Ja, csak a szokásos "kivéve" esetek felsorolása hiányzik. Lásd SG cikk vagy Indexes cikkek. Szóval bármi P2P program automatice szivatást okozhat, vagy extrém letöltés is.
  • fine2006
    #29
    Vodafone mobil internetet használok. Sajnos a gprs internet szolgáltatás nagyon lassú, és megbízhatatlan. Böngészni lehet, de anyagok (pár mega) még sok-sok kínszenvedés által sem lehet elküldeni. Sem a citromail, sem a vipmail, sem a gmail nem jön be tökéletesen.(hibát jelez)
    Van valakinek ötlete miért nem sikerülhet? Bejelentkezés után, nem látni a szövegrészt semelyik mail –es címnél sem.
    Köszönöm előre is mindenkinek a válaszát. Sajnos a telcsim nem ismeri a 3g-t, így csak gprs-el tudok netezni.
  • fine2006
    #30
    A flash playert, internet explorer 6-ot használok. A vodafone pogival hoztam létre a netes kapcsolatot.Nem értem miért jelezhet hibát a citromail..... bezárólag???
    Mégegyszer is köszönöm mindenkinek a válaszát.
  • fine2006
    #31
    Egyébként a vodának vannak a legjobb mobil internet díjai.
    Én 2000 Ft-ért/ hó (VITAMAX KÁRTYÁNÁL), !!!korlátoltan!!! 200 mb-ot használhatok.

    Korábban 3123 Ft/hó - 100 mb határ volt a limit.

    Csak az a baj, hogy az edge hálózat nincs kiépítve a vofafonnál. Akinek a telefonja nem ismeri a 3g-t nem tud szélessávon internetezni.
  • zola2000
    #32
    Telepíts a telefonodra opera minit, és azzal menni fog a gmail (nekem azzal megy). A wap böngésződdel menj rá a http://Operamini.Com címre.
  • fine2006
    #33
    Köszönöm a segítséget. De a mobil internetet, a laptopon segítségével érem el a mobilon keresztül. Nem wap-on!

    Inra kapcsolat révén. Ezért még egyszer összefoglalom mi miatt is kérem a segítségeteket.
    - a telefon infráján keresztül csatlakozom a laptopom infrájához. Kapcsolat létrejöttét a pc suit programn is bizonyítja.
    - -az internet létrejöttét a vodafon programja biztosítja

    Vodafone mobil internetet használok. Sajnos a gprs internet szolgáltatás nagyon lassú, és megbízhatatlan. Böngészni lehet, de anyagok (pár mega) még sok-sok kínszenvedés által sem lehet elküldeni. Sem a citromail, sem a vipmail, sem a gmail nem jön be tökéletesen.(hibát jelez)
    Van valakinek ötlete miért nem sikerülhet? Bejelentkezés után, nem látni a szövegrészt semelyik mail –es címnél sem.
    Köszönöm előre is mindenkinek a válaszát. Sajnos a telcsim nem ismeri a 3g-t, így csak gprs-el tudok netezni.
    Továbbra is adott a kérdés. Köszönöm mindenkinek előre is a válaszát.
  • fine2006
    #34
    Több helyről olyan infót kaptam, hogy azért nem jelenik meg tökéletesen a weboldal, mert gyenge az internetes kapocsolatom.
    Én is csak erre tudok gondolni, mivel gprs netet használok.

    Esetleg van valakinek más ötlete?
  • fine2006
    #35
    Mert akkor feltenném a vodának a kérdést, mire való gprs. Hiszen egy nyavajás vipmailt, citromail-t g-mailt nem lehet melléklettel elküldeni, sőt szöveget sem lehet írni. Magyarul levelet sem lehetne írni. Akinek gprs szolgáltatása van, tapasztalt már hasonlót???
  • fine2006
    #36
    Most, hogy az emlékeimben kutakodok, eszembe jutott, hogy néha a citromail-ál tudtam írni szöveget.
    Nem mindig történt a fent említett hiba jelenség.

    Kezdek aggódni!!!
    A vodafonnal lesz a gond???????????????
    Sajnos a kapcsolat nagyon gyenge.
    Hol 0 kbit/sec, hol 45 kbit/sec-mal jön. És valamikor teljesen "kiakad" és csak 0 kbit/sec-ot mutat. ?????????????
    Mi lehet a baj?????,
  • Taranov
    #37
    Én attól félek, hogy nincs megoldás a problémádra.
    Pár évvel ezelőtt, kb. 1 óráig próbáltam az általad használt GPRS internetet laptopon a Pannon hálózatán.
    Bár ennyire komoly problémák nem voltak, de böngészésre szinte használhatatlan volt az internet.
    Esetleg azt tudom javasolni, hogy az e-mail címeidet konfiguráld be Outlook Expressben, azzal biztosan le fogod tudni tölteni a leveleidet, illetve küldeni is fogsz tudni, ha van SMTP szerver hozzáférésed. (Nem tudom, hogy a voda ad-e).

    A GPRS elméleti maximum sebessége 64 kbit/sec, ha jól tudom, ami a gyakorlatban könnyen lehet, hogy csak 20-30kbit másodpercenként.
  • zola2000
    #38
    Explorerrel próbáltad csak? Próbáld meg firefoxal, operával, vagy safarival. Ezek fejlettebb böngészők mint az akár ie.
  • fine2006
    #39
    köszönöm mindenkinek
  • Taranov
    #40
    Én azért nem gondolom, hogy ez böngésző hiba, minden böngészőnek be kéne töltenie az oldalt.