524
Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • Locutos
    #3
    Na nyomassad miért....
  • sz4bolcs
    #2
    Örülök, hogy megszülted az első topicodban az első hozzászólásod. Már 10 perce frissítgetem, hátha végre beírtad. xDDD

    Kéne valami ilyesmi is: "Miért téved a tudomány?" xD
  • Locutos
    #1
    Nos igen, sokan úgy gondoljuk ez egy kemény téma, nem biztos hogy állunk ott hogy ilyen kérdésre válaszolni tudjunk, és különben is a lehetséges elméleteket mindenki ismeri:
    1. Elmélet: Istentől
    2. Elmélet: Az Ősrobbanásból.
    Természetesen nem nyitottam volna a topikot ha nem úgy gondoltam volna hogy van egy érdemes gondolatom - elméletem - amit érdemes lenne kicsit megboncolgassunk. Ez az én kis elméletem egy nagy fogfájásra tudna még magyarázatot adni: a kvantumfizikára/mechanikára. Szerintem sokan nem tudjuk feldolgozni hogy egy egzakt törvényű világban(tudom hogy nem pont így van) hogy lehetséges egy ilyen jólfejledt káosz léte, és legtöbben készpénznek veszik hogy ez így természetes ahogy van.
    Nos akkor szerintem kezdjem ott, hogy ha az eredetre akarunk rájönni azzal kéne próbálkozni hogy meghatározni a fizikát. Persze persze tanultuk suliba is hogy a természeti jelenségek összessége, de én inkább arra gondolok, hogy úgy meghatározni hogy minél többször feltenni a kérdést: "És az mi/miből van?"
    Mi is a természet? - ez a fő kérdés !!
    Hát úgy is mondhatom/határozhatom hogy minden atomokból áll, kivéve ami az atomok alaktrészeiből áll, és a természet törvényei az atomok törvényeire épül, és amit meg nem azt a részecskék magyarázzák...És már bele is mentem a folytatásba, hogy az atomok tulajdonságait a részecskék tulajdonságai határozzák meg, a részecskék meg bonthatóak(vajon meddig??) még tovább részecskékké, és azok is okoznak tulajdonségokat.
    Tehát következő kérdés: meddig bontható a világ?
    És meddig építődik felfele?
    Van-e az univerzum feletti, megnagyobb rendszer?
    Ha van miért, ha nincs miért? Ki mit gondol?
    Végezetül... az 1.es elmélethez kapcsolódóan....
    Én struccelméletnek mondom magamban. Ráfogjuk hogy Isten az axióma, az magyaráz mindent és kész. De közbe bárki észreveheti hogy az elmélet emberközpontú, pont mint annakidején a felfogás hogy a Föld a világ közepe. Hát most is így van, a világ csak is az ember alkotójától indulhat ki, emberi tulajdonságai vannak, jóságos, meg igazságos, meg nemtörődöm, ki mit mondd rá, meg ki mit tud róla. Nem kell mondani, sokónknak ez az elmélet is csiszolásra szorul(amit csiszolnak is sokan)