524
Az Univerzum eredete - próbálkozás a fizika meghatározására, értelmezésére
  • Gerbill
    #83
    Az érzelmet az agyad hozza létre, azért, hogy fenttarstd a fajodat. Mindig a számodra legszimpatikusabb ember tetszik neked(tudat alatt utódaid világrahozásának alkalmasra tartod[mint az állatoknál az ösztön], vagy a könnyű emberi befolyásolhatóság miatt tetszik[pl TV-ben éppen aktuális tini szupersztár stb.]). Vagy valami ilyesmi miatt. Ez egyáltalán nem megmagyarázhatatlan kérdés.
  • mikike
    #82
    csakhogy ez nem ad magyarázatot a "alap"anyagodra
    az érzelem csak hátráltatná, semmi haszna nincs
  • Locutos
    #81
    Ja...és jut eszembe...ezek irányítanak minket mint egy robotot :) az érzelmek léte nem mentesít a szabályszerűség alól, hanem hozzátartozik
    (Mátrix filozófia, "Nem azért vagyunk itt mert szabadok vagyunk, hanem mert nem vagyunk szabadok")
  • _Vegeta_
    #80
    Ugy dolgozunk mint egy gep. Az erzelmek es az ertelem pedig az eletunket konnyiti meg. ;)

    Locutos:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Olvasd mar azt a kiba**ott #5-s kommentet!
  • mikike
    #79
    ezt úgy tudom, jól tudod
    bár lehet, hogy a hit nem pontos kifejezés, inkább tudta, hogy van
  • Locutos
    #78
    Mikike olvass neuropszichológia könyvet ha nagyon bele akarsz merülni, de elmondom neked egymondatba mik az érzelmek: az idegsejtek közötti ingerületátvivő anyagok
    :)
  • Rise Against
    #77
    1. Elmélet: Istentől
    2. Elmélet: Az Ősrobbanásból.
    3. Elmélet: A seggem köpte.
  • Locutos
    #76
    Egy pillanat... Einsteinről úgytudtam hitt Istenbe, nem?
  • mikike
    #75
    amúgy még egy dolgot nem tudna megmagyarázni az elemi részecske:
    érzelmek
    ezek miért vannak? ha össze is állnak ezek az "atomok" egy kupacba, miért nem csak dolgozunk mint egy gép?
    minek nekünk érzelem, ami annyi problémát okoz?
  • mikike
    #74
    én ülök a széken
  • _Vegeta_
    #73
    Hidd el kiba**ott nagy a valoszinusege hogy a vilagegyetemben ertelmes elet alakuljon ki. Tudod van erre egy egyenlet is. :PP

    #66: Nem epp erre akarunk rajonni hogy hogy keletkezett? Minek foglakozni olyan dologgal amirol tudjuk?
  • Balidani
    #72
    mér most mihez csatlakozik a világegyetem? egy faágon lóg? szerintem most is lebeg a semmibe :D:D

    engem egész kis korom óta az foglalkoztat hogy mi van ott ahová még nem tágult ki az univerzum :) milyen a hőmérséklet stb stb...
  • homeless
    #71
    "Einstein �vallása", ahogy ő gyakran kifejtette, inkább kozmikus tisztelet, csodálat és a buzgó alázatosság a természet harmóniája előtt, mint hinni egy személyes Istenben, aki képes az egyének életét irányítani."
  • Locutos
    #70
    Ellenvetések?? :)
    (- arra hogy nem létezhet abszolut részecske)
  • mikike
    #69
    mi lenne?:
    szerintem: széthullana a világegyetem
    lebegne a nagy semmibe
    elvégre semmi nem kényszerítené arra, hogy csoportosuljon
    ellenne magában
  • _Vegeta_
    #68
    ->#5

    #62: :DDD
  • Locutos
    #67
    Szabolcs is jóhelyen szimatol...
    Eddig úgy néz ki hogy affelé hajlunk hogy nem lehet abszolút részecske :)
  • mikike
    #66
    csakhogy az "anyag"-ról NEM TUDJUK hogy keletkezett
    a mobiltelefonról igen

    nem tudom hallottál-e már analógiás gondolkodásról...
  • Balidani
    #65
    ebben van valami. bár, mennyi a valószínűsége, hogy létrejön élet a közel végtelen bolygók egyikén? elég nagy. Annak már valóban kisebb hogy egy olyan faj jön létre ami uralja a bolygóját minden tekintetben. annak pedig hogy most ott ültök a monitor elött... na ebbe ne menjünk bele.
  • _Vegeta_
    #64
    Erdekes hogy akkor nem is tehettek mast, ki is csinaltak volna oket ha nem isteneznek. :P

    #57: A magnesnek mi koze van a masik magneshez amit magahoz vonz?
  • Locutos
    #63
    Mármint az 57-es kérdés a bingo
  • sz4bolcs
    #62
    Ha az észlelt dolgok okból jönnek létre, akkor értelemszerűen nincs végső ok, mert annak is kéne lennie okának.
    Ha viszont a végső okot nem hozta létre semmi, akkor miért kéne feltételezni, hogy az észlelt dolgokat bármi is létrehozta?
  • Gerbill
    #61
    Te tanulsz fizikát vagy kémiát?
  • Locutos
    #60
    Bingo a kérdés Mikike!
    Szóval most épp az a házi feladat gyerekek, hogy mi lenne a világ, és az anyag definiciója, ha létezne abszolut elemi részecske, ami minden más tulajdonságot meghatároz, de ő nem határozható meg,(nincsenek tulajdonságai, csak ő határoz meg tulajdonságokat), mivel ő az elemi. Egyáltalán logikus-e egy ilyen? Lehetséges-e egyáltalán ilyen?
  • _Vegeta_
    #59
    De az anyagrol megy a diskurzus es nem a mobiltelefonrol az asztalodon.
    Amugy ertem en mit mondassz hogy az anyag amibol a mobiltelefonodat megcsinaltak mibol lett.
  • mikike
    #58
    hát igen, ez érdekes
    lehet, hogy okosabbak voltak nálnuk?
  • mikike
    #57
    még mindig nem értem
    ha van egy "alap" alkotó elem, akkor az miért is lenne kölcsönhatásban bármivel?
    mi köze lenne a másikhoz?
  • Merridious
    #56
    Érdekes hogy Einstein, Planc Newton mind úgy vélték ezek ne mlehetnek a véletlen művei-Istenhez kötötték a dolgokat
  • Balidani
    #55
    erre akarok ramutatni hogy a mai állapotok alapjan minden arra utal, hogy mindigis volt valami. sőt minden anyag ami ma van az mindig volt.
  • _Vegeta_
    #54
    Azt ertsd meg hogy ha van is "vilag vege" mararul az univerzum hatara vagy hogy mondjam akkor annyi ideit tartana odaig az ut hogy tenyleg eljonne a vilagvege mire odaersz csak nem terben erted el a vilagveget hanem idoben. :))

    #36: Szerintem most inkabb elmeleti szinten folyik a tarsalgas. ;)

    #38: Nemjol gondolkodsz. Az elemeket nem teremtettek hanem kialakultak kulonbozo hatasok miatt. Az elemek miert "csomosodtak" ossze? Hat kulonbozo hatasok miatt. :)
  • Kaszi46
    #53
    Az alap alkotóelemi igen. Az már meg már az adott személytől függ, hogy istenhez, vagy egyéb elméletekhez köti ezeknek a kialakulását.
  • mikike
    #52
    mert arról speciel tudom, hogy jött létre
    goto #45
  • homeless
    #51
    Miért hasonlítod egy TV-hez az univerzumot?
  • mikike
    #50
    miféle kölcsönhatásban?
    miért kellene kölcsönhatásban lenniük? mi okuk lenne rá?
  • mikike
    #49
    van valami TVfa, ahol ezek teremnek?
  • Kaszi46
    #48
    azé' mer' ennek a sok anyagnak a tulajdonságai kölcsönhatásban vannak egymással.
  • mikike
    #47
    tvk mindig is léteztek?
  • passatgt
    #46
    es előtte mi volt?:D
  • mikike
    #45
    ba*meg nem azt kérdeztem, hogy mi az, amiröl lövésed sincs, hogyan jött létre, hanem amiről TUDOD, hogy hogyan és MAGÁTÓL
    vili?
  • homeless
    #44
    Nem magától jött létre, mert mindig is létezett.