356
2 túrórudi, 1 axe spré
  • Renata100
    #356
  • sparrow35
    #355
    Az is egyértelmű hogy te milyen buta vagy...
  • Desiderata #354
    találtam két képet a neten
    kép1 kép2
    egyértelmű hogy valaki lopott valakitől
  • TomBond
    #353
    Sajnos a "szakma" annyira fel van hígulva, hogy sok minden megtörténik. A baj csak az, hogy az itt is olvasható negatív véleményekkel többek között engem (minket) is azonosítanak akik tényleg komolyan kondolják ezt az egészet.
    Na, de nem akarok mártírkodni. Egyszerűen csak végzem a munkám.
  • sz4bolcs
    #352
    Jó látni, hogy így állsz hozzá.
  • sparrow35
    #351
    Sajnos...
  • TomBond
    #350
    Biztonsági vezető vagyok az áruházunkban és nagyon nem szoktam szeretni azokat a kollégákat, akik nem tudják, vagy nem akarják betartani a törvényeket (legyen az szakmai, vagy erkölcsi, az őrre, vagy a vásárlóra nézve). Rendszeresen írunk teszteket is.
    Sajnos azonban nem minden vezető beosztású ember gondolkodik úgy mint én.
  • sparrow35
    #349
    Az lehet hogy nálatok úgy megy, de sokat írtak megengedhetetlen hozzáállású biztonsági őrökről...
  • A mindenes
    #348
    Jah és természetesen nem loptam.
  • A mindenes
    #347
    Én anno 5-6 éve beugrottam egy fagyiért edzésre menet mert dög meleg volt. Kb. 2 percnél többet nem nagyon voltam bent, de a pénztárnál már várt a biztonsági őr... Kifüzettem a terméket mondta, hogy menjek vele.
    Bementem abba a kis szobába erre elkezdi, hogy "Na akkor most mi legyen?". Én persze csak néztem. Ő meg kifejtette, hogy loptam és mit...(11-12 évesen tök valószínű...)
    Aztán átnézett 1-2 dolgot és elengedett... 3-as vagy 4-es voltam...Tök megilyedtem. Ráadásul még a fagyim is elolvadt.
  • TomBond
    #346
    Sajnos abszolút nem vagy képben ! Nem odamennek okoskodni meg megmotozni. Nálunk a következőképpen megy a dolog: fickó becsipog, őr odamegy, megkérdezi, mi a helyzet (mivel lehet más áruház csipogója is), ezután ha kell felkíséri a biztonsági helységbe, ott kézi ellenőrzővel megnézzük. Kb. ennyi! Egyébként a kapu véletlenül nem csipog. Ha mégis csipog, és nem mozdul az őr annak oka van (pl. végig lekövetett a monitoros és tudja hogy nincs nálad semmi, vagy látja hogy olyan terméket fizettél ami ugyan csipog csak a kasszás nem hatástalanította, stb.)
  • vénfarok
    #345
    én a suli büféjében loptam egy savanyu cukrot, amikor elfordult a büfés néni...ez büncselekmény?:/
  • sparrow35
    #344
    Csak az lehet zavarü, meg megalázó ha odajönnek okoskodni, meg kipakolni, megmotozni, érted...
  • hungary27
    #343
    nekem volt ilyen megyek ki a boltból és csipog a kapu megálltam nem jött senki és ottthagytam őket de nem loptam semmit.
  • sparrow35
    #342
    Mindenesetre biztos nem hagynám magam, ilyenkor elborul az agyam, mondjuk ha látja hogy nem hagyom magam, csak nem olyan hülye hogy nekem essen...
  • 0Fritz0
    #341
    Nem hagyják, hogy elhagyd a helyszínt. (Illetve akár hazáig is követhet, hogy pl. a címedet átadhassa a zsaruknak)
    Ez gyakorlatilag lefogást, extrém esetekben megkötözést is jelenthet.
    Viszont ez sem támadás, hiszen nem a fizikai bántalmazás a cél.
    (Persze ez csak a papírforma, az életben mindenkét oldal talál valamit utólag, ami az ő igazát bizonyítja)

    A szívatásra csak akkor hivatkozhatsz, ha már bizonyíthatóan többször szálltak rád teljesen feleslegesen.
    Ilyenkor tegyél panaszt a feletteseiknél.

    Azt meg senki sem fogja elhinni neked, hogy ártatlanul elfutottál, mert megalázottnak érezted magad.
    Ez max. a cigóknál működik, mint a rasszista lap kijátszása.
  • sparrow35
    #340
    Én nem bírom ki az ilyen megalázó helyzeteket, főleg ha teljesen alaptalanul akarnak szivatni. Mi az h nem támad hanem visszatart, ez hogy néz ki, megfogja a kraomat? Mert akkor sztem húzom hazáig magammal... Mármint ha nem támad akkor nem is tud semmi olyat csinálni amivel visszatartana.
  • 0Fritz0
    #339
    Ilyen esetben nincs "jogos önvédelem".
    Egyrészt azért, mert a kapu jelzése alapján lopás alapos gyanújába keveredtél és a joguk van a rendőrség kiérkezéséig visszatartani téged akár testi kényszer alkalmazásával is.
    Másrészt nem támadnak, hanem visszatartanak.

    A legegyszerűbb, ha belemész az átvizsgálásba.

    Meg aztán komolyan leállnál pofozkodni a biztonságiakkal?
    Téged visznek be az őrsre a fakabátok.
  • sparrow35
    #338
    Szevasztok! Olvasgattam a topicot, és érdekelne ha így ok nélkül akarnak elvinni motozni, mert csipog a kapu, vagy mittomén, tehát a lényeg h 100% nem loptam semmit, csak ők hiszik, és mikor felszólítanak akkor mondom h nem megyek, és a kijárat felé indulok, mit tehetnek? Spec nem vagyok az a félős típus, sem kis darab ember, ha hozzám ér jogom van önvédelemre, nem igaz?
  • Kaplan
    #337
    Én körözve vagyok, nem kéne magam a nyílvánosság előtt felfedni ^^
  • TomBond
    #336
    Én meg dolgozom!
  • SNAKE01
    #335
    én elbújtam!:DDD
  • szurop
    #334
    Mindenkit lecsuktak lopásért? Kihalt a topic rendesen.
  • fifi
    #333
    nem-nem

    a T-nek a kára nem térült meg,mert te kifújtál a spréből, de visszatetted, nem fizetted ki stb... hivatalosan vesztett az értékéből... Jegyző visszaír a T-nek háthogyne...
  • SNAKE01
    #332
    :)
  • JoeGunn
    #331
    Még fel volt háborodva, hogy visszatettem a spré-t, és mégis beírták, hogy elloptam, rongáltam... Pedig csak fújtam egy kicsit, ahogy mindenki szokott. Vissza is írt a tesco-nak a jegyző. :)
  • SNAKE01
    #330
    ja,hát tudhattad hogy nem fog komoly dolog lenni ebből...
  • JoeGunn
    #329
    Gyors voltál. :)
  • SNAKE01
    #328
    :S
  • JoeGunn
    #327
    Megvolt tegnap a "tárgyalás", a jegyző rendes volt, megígértem hogy nem lesz több ilyen, szerinte megúszom egy figyelmeztetéssel.
  • akyyy
    #326
    tőlem mindig megkérdezték előre hol szálok le:DDD
  • Tetsuo
    #325
    Nem tudom honnan idézte Prank, de szó szerint így van. Ezt tanultam én is.
    Pl a BKV ellenőr sem tartóztathat fel téged SOHA! Ha sérti a személyi szbadságodat, akkor ő bűncselekményt követ el.
    Hogy a gyakorlat más mint az elmélet azt nemtom, de egy engem feltartóztató jegyellenőr valszeg szabadságvesztést kap, de minimum kirúgják.
  • haxoror
    #324
    Ez a gyakorlatban úgy néz ki hogy a biztonsági őr vagy akárki más simán lefoghat bárkit aki lopott függetlenül az értéktől mert egyetlen bíróság sem fogja ezért elítélni.

    Elég vicces lenne ha ez a törvény tényleg így működne a gyakorlatban mert az azt jelentené hogy akármelyik boltból kisétálhatok büntetlenül 10e alatti cuccal pl a napi bevásárlást megjátszhatnám teljesen ingyen hiszen ha lebukom, 10e alatt senki sem érhet hozzám és mire a rendőr odaérne addigra simán elsétálok.
  • haxoror
    #323
    Ha a biztonságiak átkutatják a tolvaj ruháját és ő később ezért feljelenti őket, én erről beszélek.
  • Prank
    #322
    "Csak akkor nézheti meg, illetve pakoltathatja ki a csomagot, ha bizonyossá vált a bűncselekmény elkövetése. (ekkor azonban bármely állampolgár feltartóztathatja) A csomag értelmezése itt: a rendőrség jogállásáról szóló tv. meghatározása, tehát a ruházat is ide tartozik, és még ún, fémkeresővel sem nézhetik át. DE! Amennyiben a biztonsági őr rosszul méri fel a lopás mértékét, és a másoktól elvett dolog, amelyet jogtalanul akart eltuljdonítani nem éri el a bűncselekmény elkövetésének alsó értékét, azaz tízezer Ft-t (ez alatt ugyanis csak szabálysértésről beszélünk), akkor jogtalanul tartóztatja fel, tehát a rendőr megérkezéséig sem teheti! Példa: 8000 Ft-os magnó eltulajdonítását nagyobb összegű eltulajdonításnak hiszi (ekkor esetleg jogi tévedésről beszélhetünk), és feltartóztatja a rendőrség megérkezéséig, akkor elköveti a Btk. 175. §. szerinti személyes szabadság megsértést, ami három évi szabadságvesztéssel is büntethető..."
  • TomBond
    #321
    Szerinted miért lenne bárkinek is érdekében hogy bárkit is meghurcoltasson? Tudod mennyi nyűg van vele? Papírmunka, fölös stressz, a rendörségre, polgármesteri hivatalba járásról nem is beszélve. Örülünk ha nincs semmi, nem még hogy csináljunk magunknak.
    Egyébként azok a kamerák nem olyan beszarós fajták. Ha meg nincs felvétel gyakorlatilag észre sem vesszük, mivel nem az őr mellett fogják eltenni a cuccost.
  • haxoror
    #320
    Nem a motozásra írtam hanem a ruházat átviszgálásra.

    A bizonyíthatóságnál meg a lopással gyanúsítottról beszéltem hogy ő nem tud semmit bizonyítani, igaz hogy a helyiség be van kamerázva viszont simán mondhatják a biztonságiak hogy beszart a video és nincs felvétel.
  • TomBond
    #319
    Én szintén csak azt tudom mondani, ami nállunk szokás.
    Nem motozunk! Ahogy fifi (nagum) is írta, a motozás kiterjed a testüregekre is, mi max ruházatot vizsgálunk át. Van egy fémkeresőnk, meg egy speciális keresőnk, ami kimutatja az áruházi védelemmel ellátott dolgokat. Megkérjük hogy adja elő a dolgot, ha megteszi (az esetek 99%-ában együttmüködőek) akkor ennyi, ha nem akkor majd a rendőrök megoldják a dolgot. Egyébként "bármire" meg lehet őket kérni (persze normális kereteken belül), de sem ruhába, sem táskába (csomagba) nem nyúlhatunk bele. Különben ott a kamera a detektívhelységben, és bármikor visszanézhető a dolog, tehát nem bizonyíthatatlan, egyik oldalról sem az állítás.
    haxoror: Nem teszi meg a motozást a gyakorlatban sem. A főnök pontosan tisztában van vele hogy a saját seggével is játszik, így nem éri meg. Tisztában kell lennie hogy mikor mi a joga különben nem is dolgozhat(na). A töke tényleg tele van vele, éppen azért adja át a inkább a rendőröknek, nem bírkózik vele.
  • haxoror
    #318
    Nincs sok értelme feljelenteni őket mert te A-t mondasz ők meg B-t és ennyi, bizonyíthatatlan.
  • dotkom
    #317
    Reméltem hogy nincs joga. De az nem izgatja őket, hogy utána följelenthetőek? Vagy senki nem foglalkozik ilyenekkel?