551
Országúti kerékpáros versenyek
  • nono84
    #201
    Attól tartok az nem taktika volt. Azt mondták a Pireneusokra van kihegyezve bár az még melegebb klímájú hegy ezértnme értem ha ezt nem bírta ott mit akar taktikázni. Bár cáfoljon rám.
  • jbal
    #202
  • hunbasser
    #203
    ejj,annyira sajnáltam a kutyát :(
  • nono84
    #204
    A mai szakszon elszállt Vino esélye az összetett győzelemre.
  • L Viper #205
    Hát elég meggyötört volt az arca a célbaérés után.
    A bukás is rátett egy lapáttal, nehéz lesz összeszednie magát.
    Jó volt ez a mai szakasz ezekkel az óriási hegyekkel
  • gercse
    #206
    jaja, bár nem tudom, nekem nem tetszik annyira ez a tour,
    hiányoznak a nagy egyéniségek,(nekem)
    mondjuk annyiból jó nézni, hogy én is kedvet kapok, és elmegyek tekerni egyet a szakaszok után
  • nono84
    #207
    esztoszteront találtak Patrik Sinkewitznek, a T-Mobile csapat kerékpárosának a szervezetében - adta hírül a Német Kerékpár Szövetség (BDR).
    A német versenyző egy június nyolcadikai ellenőrzésen produkálta a pozitív doppingtesztet.

    Sinkewitz már kénytelen volt feladni a francia kerékpáros körversenyt, a Tour de France-t, miután egy nézővel történt ütközése után eltört az orra, és megsérült a válla.

    A 26 éves kerekest jelenleg egy hamburgi kórházban ápolják.
  • hunbasser
    #208
    én már komolyan gondolkoztam azon is,h elkezdek gyűjteni egy ilyen bringára :)
    csak hát,ha már normálisat akar venni az ember,az elég húzós.

    Touron is több mint 4000 €-s bringák vannak,és lehet,h még keveset is mondtam.időfutam bringák meg még ennél is sokkal drágábbak.
  • ForzaInter
    #209
    min 500 ezer egy touros bringa:|
  • gercse
    #210
    hát jah...
    nekem csak egy kis "nyomi" biciklim van, 17e-ért vettem használtan, de mivel nyaranta megyek vele, kb 3 hétig napi 15 km-t, így bőven megteszi, meg olyan helyen lakom, hogy nem is vennék drágábbat, nem azért mert ellopnák, csak az út gagyi, ezt meg annyira nem sajnálom
  • nono84
    #211
    Nagy volt ma menés a szakaszon :D Vino meg az Astana akcióba lépett és elég durva tempót diktált . Lehet hogy tényleg feltámad az időfutamra ? :S
  • gercse
    #212
    lehet, de nagyon kell hajtania, mindenesetre becsülöm érte, hogy akar
  • L Viper #213
    Felesleges annyitt kiadnod érte, ha nem csinálod olyan professzionális szinten.
    Ha már 100 - 150 ezret rászánsz abból is komoly dolgot lehet összerakni.
    Az én bringám már megvan egy jó ideje és bevált, pedig kapja az ívet és kb ez az árkategória
  • ForzaInter
    #214
    boonen megint
  • nono84
    #215
    Ez már tényle sok [szenzációhajhászás]
  • ullrich
    #216
    Vino megnyeri a tour-t! ;)
  • ullrich
    #217
    Tegnap dumáltam Vinoval és megkértem hogy tiszteletmre lépjen már oda kicsit az időfutamon, persze mint látjátok megfogadta a kérésem.
  • gabber_saviola
    #218
    Vino mit ment, hát hihetettlen a pali :O
  • L Viper #219
    A hozzászólásokat is érdemes elolvasni, sajnos sok benne az igazság, Rasmussen esetét meg inkább nem kommentálnám, mert felesleges.
    Aki a sportág közelében mozog, úgyis tudja mi folyik ott és mi megy az élsportba.
    Ilyen lett a sport világa, akárki akármit is mond, vagy tesz. Ennyi.
  • nono84
    #220
    Úgy látm Rasmussent nem fogja idén meg senki. De azon a véleményen vagyok hogyha nem lett volna az aszökése az első hegyi szakaszon nem ott tartana ahol.

    L Viper: Nem hiszem azt hogy ezt a versenyt minden 'dopping' nélkül tekerik a top versenyzők. Csak ennyi erővel majdnem mindegyik versenyzőt ki lehetne emelni csak most Rasmussen vezet a versenyben.
  • L Viper #221
    Nem is Rasmussent akartam fikázni, csak most ugye az ő ügyét piszkálják, ott forró a talaj.
    Bárkinél lehetne kutakodni, de már teljesen rányomta a bélyegét az utóbbi Tourokra ez a furkálódás a dopping után és sajnos a médiát , bulvársajtót ez jobban érdekli, mint maga a verseny.

    Viszont a mai és tegnapi szakasz elképesztő jó volt. Nagyon szép sport ez, aki egyszer belekóstolt az igazán tudja ezt...
  • nono84
    #222
    Vino tényleg egy állat pali, sok ember lehetne a példaképe.
  • robotnyk
    #223
    Tour de France pre-race favourite Alexandre Vinokourov has tested positive for illegal doping.

    The Astana team revealed that their Kazakh leader failed a test after winning Saturday's time trial in Albi, and have withdrawn from the Tour.

    Vinokourov's blood sample was analysed at Châtenay-Malabry and reportedly showed two different types of red blood cells, showing the rider had received a transfusion shortly before the start of the stage.
  • nono84
    #224
    Sipi megmondta valamelyik reggel amikor a Rasmussen ügy volt. Azt mondta hogy ki akarják csinálni a nagy körversenyeket. Bár én sem értem. És doppingolással kapott ki a Plateu-n? nem is kevéssel .
    Ezzel visszaléptette az Astana egész csapatot. Byby Klöden meg Kacechkin 5. és 8. helyezettek.
    Szomorú dolog ez. :(
  • robotnyk
    #225
    nem vagyok nagy guru, de sztem a vérátömlesztés rövidtávon használ inkább
  • nono84
    #226
    Egyébként rövid távon használ. :D
  • L Viper #227
    Zajlik az élet megint a Touron, pont erről beszéltem lentebb !!!
  • L Viper #228
    Skoda kivonul a Tourról és az Adidas is...
    Nemsoká itt a kínai olimpia, ott nem lesz dopping, ugyebár az csak a kerékpársportban van ( HEHE )
  • nono84
    #229
    A kínaniak 100 aranyat ígértek Pekingben. Hát persze hogy az agyondoppingolt sportolóiktól :D
  • gabber_saviola
    #230
    nem unalmas az idei tour :)
  • jbal
    #231
    úristen mi folyik itt
    jurósporton is beszélnek végig a doppingról és jaa közben elrajtolt a mezőny.
    nem tudom mi olyan nehéz.ha valaki doppingol kitiltják és a mögötte lévők egy hellyel előrébb jönnek ha meg nem akkor hagyják békén.ennyi
  • nono84
    #232
    Most Vino a tour végén Rasmussen vagy Contador. Magasabb szinten megy itt a vita csak a versenyzők szívják meg.
  • hunbasser
    #233
    te jó ég,mi van a Touron:az Astana visszalépett,Rasmussent keményen támadják...ez annyira gusztustalan.Üzletekben is,h van kiírva?Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.mert ugye még most is vizsgálgatják Landis vérét és vizeletét...miért nem lehet azt,h akit elkapnak Tuor előtt,az már eleve nem indul és kész?közben meg persze komolyan figyelve lennének a bringások,és a sérüléseket is nem a csapatorvosokkal kéne ellátatni.csapatorvosra nem lenne szükség,a Tour szervezői küldenének a csapatokhoz orvost,és a doppingolás lehetősége kisebbre csökkenne.
  • hunbasser
    #234
    mondjuk így is doppingol mindenki.szóval,ha senki nem doppingol,vagy ha mindenki doppingol szvsz semmi értelme ezen rágódni,mindenki tudja,h doppingolnak,és a Tour szervezői is tudják,h dopping nélkül szinte lehetetlen lenne végigmenni egy Tourt,főleg,ha az ember jó teljesítményt is akar elérni.

    Viszont még most sem értem,h Bodrogit miért nem indították,ha jól tudom Hoshovd is megmondta,h neki szüksége van Bodrogira.
  • robotnyk
    #235
    Just a day after Alexandre Vinokourov tested positive for blood doping, L'Equipe report that a senior French doping official has revealed to them that an unnamed rider tested positive for testosterone on stage 11.

    The French sports newspaper added that the UCI, cycling's governing body, would announce the latest test result shortly.
  • jbal
    #236
    ya ilyenről volt már szó hogy a versenyzők van amikor nem is tudnak róla és beadják nekik a doppingszert
  • gabber_saviola
    #237
    mindenkit aki doppingol, ki kell zárni és akkor legalább esélye lenne olyan versenyzőknek mint pl. Sandy Casar.

  • robotnyk
    #238
    ha jól emlékszem a szakasz elejére, többek között a Cofidisesek is 1-2 percig csak álltak a rajtnál, tiltakozásképpen. ehhez képest vicces, hogy valószínűleg Morenit kapták el túl magas tesztoszteron szint miatt.
  • nono84
    #239
    Nekem Rasmussen is nagyon gyanús :o
  • robotnyk
    #240
    lehet, de az az igazság, hogy magának köszönheti a mezőny. a 8dik szakaszon hagyták elmenni, mert senki sem számolt vele. azt hitték, hogy csak a pöttyös trikóra gyűjtöget, és azon a szakaszon 3:30al verte Contadort például.