489
2007. május 19 : ?
  • Aspyrin
    #121
    Jaj minek, teljesen jó 19 colos monitoron 800x600-ban játszani :D
  • Dodo55
    #122
    Csak egy példa:
    Starcraft (1678 üzenet)
    Diablo 2 (19401 üzenet)

    De ismétlem, ez csak egy példa volt, de pl a magyar viszonylatokat valamennyire mutatja.
  • Zsoltika 007
    #123
    Diablo 2 release date 2000
    Starcraft release date 1998
    Ennyi...
  • magus
    #124
    a diablot lanon meg singleben játsza néhány ember, bneten funolgat néha valaki, sc-t aktívan játszák és még mindig kemény pénzek vannak benne. Szerepjátékot amúgy is necces kiadni, nagy a konkurencia most. na vajon mi jön ki
  • Dodo55
    #125
    Pénz, verseny, pénz, verseny, pénz...

    Na egy játéknak nem erről kellene szólnia! Hanem a játékról!

    És egyrészt a Diablo nem sima szerepjáték, hanem Hack&Slash(abból kicsit kevesebb van, mint sima RPG-ből), másrészt meg a Diablo név elég ismert ahhoz, hogy akkor is megvegyék 10000000-an a D3-at, ha nagyon fos lesz.
  • BEAST #126
    teljesen felesleges vele "vitatkozni" ... nezd meg a mostani valaszat is, sut rola hogy fogalma sincs mirol beszel megint ... csak hogy ot idezzem

    "Én meg az elméletgyártást élvezem :D"

    A gond csak az hogy o ezekrol "globalis tenyekkent" beszel :DD
  • Dodo55
    #127
    Ne forgasd ki a szavaimat.

    "Én meg az elméletgyártást élvezem :D"

    Ezt úgy értettem, hogy a blizzard.com-on lévő képekről való elméletgyártást élvezem.
  • [HUN]FaTaL
    #128
    Remélem SC2 lesz imádtam az egyet, bár a dio2-t is szerettem de annyira nem fogott meg.

    Dodo55 te meg ne beszélj már össze-vissza mindenféle faszságot:D
  • Nuki
    #129
    Ne haragudjon meg senki amit most írni fogok de a következő a helyzet :)
    Diablot azért játszanak többen, mert ahhoz, hogy végigcsinálj egy baalrunt hellen, nem kell túl sok agy...
    Viszont egy darab starcraft meccs lejátszása is sok-sok kombinációt, lehetőséget, fejtörést igényel, reflexeket (najó ez diabloban is megvan néha ;)
    ..szóval hogyha globalizálni szeretnénk, meg általánosítani, szerintem azért játszanak többen diablo-t mert azzal 'jobban ki lehet kapcsolódni' mint egy 'gondolkodtatósabb' starcraft-al, ugyanis diablo-ban a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy tudd az éppen aktuális árakat, hogy ne verjenek át.

    Ha pesszimistán nézzük, azért játszák többen mert a butuló társadalomnak Hack&Slash az igénye.

    Ha optimistán, azért mert azzal könnyebb kikapcsolódni, és nem igényel sok szellemi energiát. (többet mint a tévé, az biztos, de mechanikus cselekedeteket végrehajtani nem nagy kunszt- ergo jobb kikapcsolódási lehetőség)

    Bocsánat hogy sokszor ismételtem magam, de azért írtam így, hogy remélem megértitek. :)
    (arról hogy magyarul nem tudok írni, az már az én bajom, szorri:)
  • Dodo55
    #130
    De figyelj.
    Egy játéknak pont az a lényege, hogy kikapcsolódj.
    Nem az, hogy versenyeket játsz vele pénzért, mint a koreaiak...

    Szóval ilyen szempontból a Diablo az, ami jobban játék, mint a SC.
  • miilann
    #131
    sztem lesz sc2 meg d3 is : o
  • Zsoltika 007
    #132
    Hát én azért a Starcraftot favorizálom. Amúgy meg tök értelmetlenséget írtál ezzel. Mi az hogy jobban játék? Játék mind2. Az most tök mind1 hogy melyikből csinálnak versenyt és melyikből nem.
    Én azért elég jól kikapcsolódom egy starcraft partin haverokkal. Diablo nekem nem jön be. A második részt elvittem a sivatagos részig aztán meguntam. A starcraftot legutóbb tegnap este játszottam.
  • BEAST #133
    Te ezt nem ertheted
  • Palinko
    #134
    van benne valami.
    én speciel kezdem hülyének érezni magam,hogy nem játszottam még soha a starcraft al, de a dio 2 nagyt kedvenc volt nálam tehát logikus, hogy jobban várom a dio 3 at... de akkor sem fogok megharagudni, ha a starcraft ot folytatják és egy jó játék mutatkozik be :) remélem lassan kapunk új híreket, mert már a kacsákkal gondolom mindenkinek kivan...
  • BEAST #135
    a Blizzardot ismerve szombatig egy arva szot sem szednek ki beloluk :c
  • Aspyrin
    #136
    De rossz ez a nézet. Ha csak Blizzard lenne a világon talán megállná a helyét, de így nem. Én nem azért diozom mert hülye vagyok az sc-hez hanem azért, mert nem érdekel.
  • Palinko
    #137
    ja az 100% ha eddig tudtak hallgatni akkor mostmár ezt a pár napot kibírják. én őszintén mikor elkezdted warcraftozni a blizzardosok, nem is gondoltam,hogy lesz a diablonak folytatása. de most ha egy régi gamet folytatnak az már jó jel. talán mindkettőnek lesz folytatása :)
  • BEAST #138
    Nemis azt mondta hogy aki Diablozik es nem Starcraftozik az hulye, hanem hogy mas a celkozonsege a ket jateknak, te bemesz bohockodni, "funolni" egy runra ... mig masokat az kot le ha egy rts-ben osszemerhetik az "erejuket" a tobbi jatekossal.
  • magus
    #139
    hát, a warcraft3-al játszók szerintem fele csak dotázik (egy mod, van egy hősöd, két bázis, köztük mennek a creepek és ölik egymást), ott meg annyit kell tudnod, hogy ismered mindegyik hőst (40 körül mozog talán), a képességeiket, azt a 40 itemet, és onnantól kezdve csak játszol, élvezed. amúgy ez igaz, én azért hagytam abba a war3-at anno, mert nem volt kedvem bemagolni minden egyes kombóhoz a megfelelő kombót, de pláne a war3 matching systemével azért lehet találni magadnak megfelelő partnert.

    azt meg a blizzard tudja a legjobban, hisz félig ő tehet róla, de manapság kezdenek kikopni a single player játékok, egy jó multijáték ezerszer jobban megéri, a diablo meg nem hiszem h felvenné a versenyt az mmorpgkkel újra, a 2-nek nem volt nehéz mmorpgk nélkül.

    az meg, hogy játék, és élvezni kell, meg gondolnak a régi rajongókra, ugyan már, pont leszarják, a blizzard egy pénzéhes cég
  • Nuki
    #140
    Tegnap este?!?!
    Azonnal jelentkezz ITT!!!! :D

    #136: (ritkán de akkoris:) láttál már diablo topicban, én is játszanék Diabloval, hogyha nem lenne ez a hülye érettségi tudod :)
    fórum-diablo-starcraft-érettségi... ezek nem-nagyon férnek meg egy csárdában
  • shala
    #141
    amugy miért is pénzéhes cég? ja, mert egy játékukért havonta kell fizetni? remélem azért előbb utóbb eljuttok arra a szintre, hogy rájöttök nem warezból áll a világ.
  • Nuki
    #142
    jogos ^^
    ez így van, WoW előtt, és után is lesznek MMORPG-k...
  • wantonly
    #143
    http://diablo3.fr/
    http://diablo4.fr/
    http://www.diablo3.nl/
    http://www.diablo4.nl/

  • SLICK
    #144
    Nekem csak annyi a véleményem, hogy ha már a Blizzard bejelenti vmelyiket is, akkor nem arra fog hajtani mint pl az EA hogy csak a bevétel a fontos, tehát egy élvezhető játékot csinál bármelyik is lesz az...
    igaz személy szerint jobban örülnék egy Diablo 3-nak, mivel engem nem tudott annyira lázba hozni az SC, de ha SC 2 lesz az már talán engem is letud majd kötni :)

    szal a lényeg az, bármely játék is lesz, csak élvezhető legyen és tudjo nlekötni, legyen egyfajta varásza mint az elődeinek (feltéve ha folytatás lesz)

    amúgy, régebben hallottam egy Warcraft fanatikus ismerősömtől, hogy lehet egy Warcraft rész lesz a következő, habár a WoW-ból most elvan látva a nép
    Kiváncsi leszek a reakciókra, ha mégis egy teljesen új játék lesz és enm SC vagy Dio folytatás :D
  • scorpeeon
    #145
    Ezt mondjuk épn sem értem, hogy honnan szoptad, hogy jobban várják a Dio3-at, mint az SC2-t...
  • scorpeeon
    #146
    Szvsz MMO az az ami abszolút nem kellene most. Ha MMO lesz belőle akkor én nemtommitcsinálok. Rühellem az olyan játékokat, ahol csak az dönt, hogy 2000 vagy 3000 órát b@sztál el az életedből a játékban és nem az, hogy mennyire vagy ügyes.
  • Nuki
    #147
    Kerrigan-es idézet!!!! :D (sc2?:)
    *fap* *fap*
  • SLICK
    #148
    sztem mind2 játékot közel hasonló arányban várják :)
  • scorpeeon
    #149
    Ez viszont tényleg mehetne bannerbe, mert ez a Blizzard oldaláról van közvetlenül linkelve így ha ott változik, itt is változni fog.
  • BEAST #150
    :DDDDDD
  • Nuki
    #151
    minden játékban ez számít, hogy 2000 vagy 3000 órát töltöttél el vele az életedből.
    Szerinted ki sakkozik jobban? Aki 2000 partit, vagy 3000 partit játszott már le életében?
    (vegyük az esetek nagy többségét, adódhatnak kivételek 1%-ban;)
  • Dodo55
    #152
    Egyetértek, főleg EA-vel kapcsolatban.
    Fogadni mernék, hogy ők tehetnek a HL2EP2 csúszásáról is.
    Szemét egy pénzes cég, lecsapnak minden névre, és összedobnak valami közepes játékot, amit 15000-ért adnak.
  • Nuki
    #153
    hát de most nem? :$ (pironkodós szmájli)
  • Nuki
    #154
    bocs az itthoni árat nem ők szabják meg. tudod hogy megy ez, kereskedelmi uzsorahaszon, és társai (ha jól tudom)
  • Dodo55
    #155
    Szóval akkor a starcraft2.com-os előnye is elúszott az SC2-nek, mert Diablo 3, 4-es domainjei is ugyanúgy vannak a Blizzardnak.

    Tehát akkor nagyjából már csak az a rendezvény a StarCraft 2 esélyelőnye.
  • Dodo55
    #156
    A forgalmazó.
    Jelenleg kapcsolatban állok egy nagy forgalmazóval, és ők most 6990-ért hoztak forgalomba egy játékot, amit neten 40€(+áfa)-ért(10000-12000Ft) lehet megvenni.

    Ez konkrétan az a forgalamazó, aki a Vivendi játékokat is forgalmazza, szóval ő fogja az új Blizzard játékot is.
  • Lynx_TWL
    #157
    bf 2142ben ugyanolyan jól játszom most, mint amikor megjelent
    war3ban a sok idővel amit bele nyomtam fejlődtem is, de aztán elértem egy szintet amit nem tudtam felülmúlni (mégis élveztem végig a meccseket)
    wowban, hogy valamit kezdeni tudjak kurvasokat kell farmolnom (na ezt nem élvezem).
  • shala
    #158
    igen,de a www.starcraft2.com a blizzard oldalra visz, a www.diablo3.com meg vmi suttyó banda oldalára
  • Nuki
    #159
    köszi ilyeneket jó tudni :)

    #157: szerintem csak nem veszed észre, de jobban játszol... vagy nálad biztos vannak jobbak :) ...nem azért írom hogy azt mondjam hogy te nem vagy profi, de szeretném a saját előző állításom igazát megtartani, esetleg kompromisszumot kötni :D
  • Lynx_TWL
    #160
    igazad van, csak nem teljes mértékben:)
    van játék ahol nem az a jobb aki 3000 meccsel többet játszott