1945
Futás
  • Fbn Lx
    #343
    igazából azt vettem észre, hogy a zsibbadás azzal párhuzamosan kezdődik, hogy merevedik fokozatosan a bokám. a jobb bokámnál valami izom fokozatosan megmerevedik, és leszűkül a mozgástartománya, talán elnyom valami ideget is? na de hogy mitől lett ez :S
  • Fbn Lx
    #342
    hmmm... úgy emlékszem ugyanúgy húzom meg mindkét lábamon, de ma majd lazítok rajta. kösz a tippet!
  • zenoka
    #341
    nem lehet hogy tul huztad a cipofuzot? nekem akkor volt ilyen zsibbados dillemam amikor tulszoritottam.
  • Fbn Lx
    #340
    nem értem... :S valaki tud erre megoldást?
    az utóbbi időben ha futok (salakon, a cipőm is jó volt eddig), a jobb bokám a 10. kör környékén elkezd merevedni. ahol a lábfejem kapcsolódik, ott az izom feszes lesz, és elkezd zsibbadni, ami miatt egy 15-16 körnél nem tudok többet futni, mert addigra teljesen lezsibbad és olyan, mintha egy fadarabbal lépkednék.
    És kizárólag a jobb lábam... pedig nem figyeltem meg, hogy máshogy lépnék, mint ballal.
    a lábfejem közepe is, ha felülről megnyomom, van egy pont, ahol érzékeny
  • zenoka
    #339
    noh gratulalok az elso csonthartya gyulladasodhoz:D ezzen mindenki keresztul megy:)
    rice javasolt: rest ice compress elevation..
    ezt olvasd vegig
    http://www.futas.net/cikkek/serules/sipcsont.html
    valszeg az lehetett a baj hogy tul hirtelen jott az olyan terheles a labadnak amit nem szokott. pihentesd aztan lassan kezdj (tudod az a jo tempo amikor meg tudsz mellete beszelgetni siman)
  • Samurai84
    #338
    Sziasztok.

    Én kb. 1-1,5 hónapja kezdtem el futni, aszfalton, edzéskiegészítésképp, meg csak úgy, mert jólesik. Egy nap futi, egy nap pihi, heti 3x. Olyan 4km / alkalom.
    A 3. héten elkezdtem érezni hogy picit fáj a bokám, és a térdkalácsom alatt a sípcsontom felső részén lévő kidudorodás. Körbekérdeztem, azt mondták nem jó a cipőm. Vettem egy szakboltban egy Nike Lunarglideot (ezt tanácsolta az eladó), de tegnap voltam benne futni és még mindig érzem hogy - nem nagyon - de ha ráterhelek, fáj az a dudor. Futás előtt nem volt ilyen problémám. Ez lehet attól hogy tutira nincs futótechnikám, csak úgy futok ahogy jön???
  • dave10000
    #337
    Rendben köszönöm a tippeket, meglátjuk beválik e valamelyik. Persze ha még akad valami meglátásotok szívesen fogadom.
  • Fbn Lx
    #336
    nekem akkor szokott kellemetlen lenni a torkomnál, ha nem jól tartom a nyakam, pl túlzottan hátrahúzom. ha a torkodnál lévő izmok görcsösen feszesek az kellemetlen lehet és tényleg égni kezdhet, próbálj figyelni rá hogy lazán tartsd a fejed
  • DIESEL DOG #335
    Most hirtelen annyi jut eszembe hogy kontrolláld a légzésed. Orrodon keresztül szívod a levegőt, szádon keresztül kifújod.
  • dave10000
    #334
    Üdv.

    Most kezdtem a futást és lenne 1 problémám. Gyakorlatilag a távval (persze bizonyos fokig) nincs semmi baj mert a lábaim nem is igen érzik meg sőt a tüdőm is bírja, csak a torkom már 1km után gyakorlatilag elkezd égni. Lehet, hogy "edződnie" kéne a torkomnak de ez, hogy működik? Folytassam a futást és idő múlva már nem lesz hasonló, vagy van valami módszer amivel könnyíteni lehetne eme problémán?

    A választ előre is köszönöm.
  • karapakoska
    #333
    Látom ti is szeretitek a columbiát :) nem hiába... megbízható márka.
    Most még nyerni is lehet náluk.
  • majaskenyer
    #332
    Ami a dzsekit illeti: Omny Dry-t a tömegnek :D

    És az ízelítő: xd

  • zenoka
    #331
    cipot erdemes szakboltbol venni vagy ott kinezni es utana mashol beszerezni mert ott (is) meg tudjak mondani hogy esetleg kell e valami ala tamasztas vagy hasonlo.. tehat milyen stilusban futsz (pronalsz, szupinalsz, neutralis)
    valoszinuleg ettol fajhat a labad futas utan.
    szakbolt: spuri, nyulcipobolt pl.
  • zenoka
    #330
    fuu en telen is egy sima olcso dechatlonos kalenji szeldzsekiben toltam semmi problema nem volt vele.. amire figyelj oda hogy egy baseball sapka jol jon mert igy veded a fejed ami leginkabb a kellemetlen terulet..
  • ZsaniC
    #329
    Nekem inkább cipő problémáim vannak. Van egy adidasom, de nem az igazi...
    Valahogy mindig fáj a lábam futás után
  • lakampa
    #328
    Szerintem ilyesmi való neked: http://www.columbia.com/Men%E2%80%99s-Switchback%E2%84%A2-2-Omni-Tech%C2%AE/BM3675,default,pd.html

    én is túra cipőben futok a természetben :) Nagyon kényelmes
  • amortisz
    #327
    Üdv mindenkinek!

    Nem akarom félbeszakítani a futást, mivel már félmaratont futok, és ebben a bolond esős időben is napi szinten futok. Viszont kéne egy jó széldzseki. Az előző "széldzsekim" ha lehet annak hívni, nem éppen volt jó választás. Lehet az volt a gond hogy sajnáltam rá a pénzt...
  • DannyL
    #326
    Halihó!

    Tanácsot szeretnék kérni. Hetente kétszer szoktam 10km-t futni. Sajnos a jobb lábam eléggé meg szokott fájdulni boka tájékon. Futó cipőben futok, a Spuri boltban vettem, úgyhogy nem azzal van a gond. A bal lábam egyébként sem fáj.

    Szóval én arra gondolok és mióta figyelem a dolgot szinte biztos vagyok benne, hogy rosszul ér földet a jobb talpam. Azt vettem észre, hogy míg a bal lábam a a boltozaton "gördül" végig, addig a jobb lábammal a jobb--külső részére érkezem le.

    A kérdésem pedig az lenne, hogy ismertek -e valami megbízható szakit, aki talpbetétekkel fogalkozik? Olyat keresek aki profi módon meg tudná mondani nekem, hogy pontosan mit kellene tennem/vennem ahhoz, hogy ezt a rossz tartást megszűntessem.

    Nagyon köszönöm!
  • circa
    #325
    Sziasztok!

    Kérdezni szeretnék, hogy próbált-e már valaki futáshoz ilyesmi cuccokat. esetleg hasonlót ettől a gyártótól?
    ColdGear1
    ColdGear 2

    Előre is köszi a válaszokat :)
  • Adrienn00
    #324
    <blink style="color: rgb(0, 0, 0); background-color: rgb(255, 0, 0);">ADRIENN</blink>
  • damien1989
    #323
    ELADÓ!

    GYÓGYSZERIPARBAN HASZNÁL HATÁSOS ÉS GYORS FOGYASZTÓSZEREK!

    HA GYORSAN,BIZTOSAN,CSALÓDÁSMENTESEN SZERETNÉL FOGYNI!!!

    ÉRDEKLŐDNI HONLAPUNKON!

    www.monthlyweightgainer.5mp.eu

    VAGY E-MAILEN!

    [email protected]

    JÓL BEVÁLT FOGYASZTÓSZEREK ELADÓK ORSZÁGOSAN!
  • tominator07
    #322
    esetleg túracipőknél néztél már körül? elég jó technológiák vannak ma már, ami rögzíti a bokát, csuszásmentes stb! furcsán hangzik de állítólag van aki túracipőben jár futni..
  • fann
    #321
    Sziasztok!

    Én is most kezdenék futni, de a terep nem valami egyenletes (erdő). A sima sportcipő nem elég, valami olyasmi kellene, ami jól rögzíti a bokám, ugyanakkor nem ázik át, nem nehéz...kicsit olyan, mintha ilyen tökéletes cipő nem is létezne
  • DannyL
    #320
    Haliho.

    Koszi a tippeket,kicsit megnyugodtam hogy nem
    megy ez olyan gyorsan.

    Erdoben futottam eddig egy Nike Airmax-ben.
    Teljesen OK is volt,mig szet nem ment a legtalp,
    amit nem vettem eszre idoben.

    Azota vettem a Spuri boltban egy Saucony-t, csak
    fene tudja mikor leszek kepes ujra futni.

    Betonon sose futottam, de azt hiszem atterek a salakra
    mert az erdoben eleg egyenetlen mifelenk az ut.
  • DIESEL DOG #319
    Ha nagyon megvan duzzadva akkor inkább etofenamát hatóanyagú gyulladás csökkentő készitményt kenjél rá. Ilyen pl. az Activon extra gél 10% etofenamáttal. Nem szteroid gyulladásgátló alkalmazhatod nyugodtan, hatásosabb mint a diklofenák...
    A legfontosabb az hogy pihentesd, egy darabig most hanyagold a futást, és ha visszamész futni egy javaslat: ha lehetőséged van rá akkor inkább puhább, lazább talajon fuss, pl. salak, erdei talaj, mert a beton nem tesz jó sem a bokaizületnek, sem a térdeknek, sem a csipőknek!

    És jobbulást! :)
  • Hymtozis
    #318
    A boka nagyon para hely, nkm 2 hónapig be vlt dagadva nm rég, d úgy, h 2 héttel a sérülés után már tudtam használni, mert sportoltam is vle (bokafogóval)...
    Én is csak krémet, polcolást, borogatást tudok ajánlani, meg persze, h ne erőltesd meg.
    Viszont ha már javul, akk nm árt sétálgatni vle, meg nm kell mindig bekötözni ha pl elmész vhova, csak ha terheled, különben megszokhatja a bokád, h nem kell magát tartania...
    (Nkm egyik legnehezebb ált. megállni, h feszítgessem, hátha jobb, d elvileg az nagyon nm tesz neki jót...)
  • DannyL
    #317
    Sziasztok.

    Elegge porul jartam a mult heten. Szetment a futocipom
    sarka. Nem vettem eszre es min. 5km-t rafutottam meg.

    Most epp mindket bokam kesz van, gyalogolni is alig tudok.
    Csak abban bizom, hogy nem porc vagy csont serulesem van.

    Dokihoz elmentem es meg se rontgenezte csak adott ra
    valami kremet. 2 napja itthon vagyok, felpolcoltam, de erdemi
    javulast nem tapasztalok. Elegge meg vagyok ilyedve.

    Volt mar valakinek hasonlo? A bokacsontom korul faj, de
    fingom sincs mit kezdjek vele. Raadasul mindketto.
  • Punker
    #316
    Garmin futó óra érdekel valakit?
  • Narusco
    #315
    hm?
  • harmat24
    #314
    Igen, az az. Menj föl az Aréna honlapjára. Ott mindent megtalálsz. A térképen könnyen megtalálod az ületet is. Most van akciójuk is, ahogy néztem, ha még ma mész. Ezek a kuponok kellenek hozzá: http://www.arenaplaza.hu/cikk/nyomtathato-kuponok-februar
  • lacrimabilis49
    #313
    Az Aréna ugye az a nemrég megnyilt pláza a keletitől nem messze?Tudsz valami konkrétumot a plázára?
  • harmat24
    #312
    Szia! Van több is. Nem tudom, hogy hol vagy és mi a legjobban megközelíthető neked. Van Kőbánya felé a kék metró végénél, a Határ útnál. A Mamutban (Moszkva tér, piros metró), Aréna (Stadionok, Piros metró - ott a keleti is.) De a Hervis honlapján szerintem megtalálod az üzleteket.
  • lacrimabilis49
    #311
    Szia!Köszi a választ.Tudnál esetleg egy Hervis üzletet ajánlani valahol a Metró vonalán,mert nem vagyok ismerős annyira a városban.És még ma meg kellene vennem mert este utazok vissza a fatornyos kisfalumba.
  • harmat24
    #310
    Szerintem bármely sportboltban tudnak neked ajánlani egy jó cipőt. Hervis, Nike, Adidas. Én ezekre esküszöm! :)
  • lacrimabilis49
    #309
    Sziasztok!16 éves lányomnak születésnapjára szeretném meglepni egy kényelmes sport cipővel.Olyasmi cipőre gondolok ami kényelmes ,könnyű mert sokat jár benne (szórólapokat hord).Nem piaci cipőre gondolok hanem valami márkásra.Tudom sok féle márka van de a tapasztalatokra szeretnék hagyatkozni,hogy melyik volna a legjobb és hol tudnám megvenni esetleg akciósan is.
  • Narusco
    #308
    a futástól hízni szoktak?:O


    én is most kezdenék el futni, és szeretném a tanácsaitokat kérni. szerintetek jó ha ezt csinálom? :

    Futás/gyaloglás program heti három alkalommal
    1 perc futás/2 perc gyaloglás (hétszer)
    1 perc futás/1 perc gyaloglás (tízszer)
    2 perc futás/1 perc gyaloglás (hétszer)
    3 perc futás/1 perc gyaloglás (ötször)
    4 perc futás/1 perc gyaloglás (négyszer)
    5 perc futás/1 perc gyaloglás (háromszor)
    6 perc futás/1 perc gyaloglás (háromszor)
    8 perc futás/1 perc gyaloglás (kétszer)
    vagy 3 perc futás/1 perc gyaloglás
    12 perc futás/1 perc gyaloglás (kétszer)
    20 perc futás/3 perc gyaloglás
    18 perc futás/1 perc gyaloglás (kétszer)
    30 perc futás a futás



    rábukkantam neten egy ilyenre, és megtetszett. mondjuk az elsőt lehet kihagyom, az elég gyengének néz ki... + még1 kérdés: ha elkezdek futni, deréktól lefelé elképzelhető hogy elkezdek fogyni? mondjuk ez nem kifejezetten célom, de nem lenne rossz...
  • Jeti48
    #307
    thx a gyors választ :)
    a konvektoros dolgot meg lehet h még átgondolom :P
  • Fbn Lx
    #306
    Szerintem inkább vigyél magaddal egy konvektort, és szigszalagozd az orrodhoz, hogy ne fázzon :]
    Szóval nemtom, de szerintem bármi jobb annál, mintha a szádon vennéd a levegőt. Még a hétköznapok során is, de egy egyórás kocogás során nagyrészt végig... külön rossz a légzőszerveidnek, másrészt ha a szádo lélegzel az nem filterezi annyira a levegőt.
    Szerintem annyira azért még nincs hideg, hogy ne lehessen orral.
    És ja, elvileg egyenletesen kéne fogynod, bár szerintem kifejezetten seggre-lábra a legjobb megoldás rugdosni a zsákot...
  • Jeti48
    #305
    Sziasztok!

    na szal az a helyzet h ugye most már elég hideg a levegő meg minden, és egy kis idő után szó szerint szarrá fagy az orrom. nos én ezt úgy oldottam meg, hogy az orromon csak ritkán veszek levegőt, viszont tekerek egy sálat a számra is, és bár így úgy nézek ki mint egy gettószökevény, legalább nem fázok meg :) na most az lenne a kérdésem h ez mennyire épeszű megoldás meg hogy milyen hátrányai lehetnek hosszútávon, vagy pl nagyobb hidegekben?

    na meg még azt szeretném megkérdezni, hogy ha így folytatom a kocogást/futást, akkor mindenhonnan hízok ahol van felhalmozódott háj? ugyanis férfi létemre seggre és hasra hízok leginkább, és hát így elég hülyén nézek ki :)

    egyébként most én is ezt az 1 óra kocogás témát csinálom, és sztem jó nagyon. bocs mindenkitől a hülye kérdések miatt :D
  • Crumeron
    #304
    Jó értem. Köszönöm a tanácsokat és válaszokat!