1945
Futás
  • smith09 #1905
    Gratula a kisgyerekhez!!

    2000 m en sikerült 8'03" futnom, hát a vége nem esett jól, az elejét pedig elfutottam.

    Tegnap igen 800 lassu 800 gyors - akat futottam 2 x
    utána pedig ugyan ezt 400 m el szintén 2x
    A gyors 1'30" körök voltak. Hát éreztem is a lábam a végén.
    Meglátom itt mikor áll el az eső aztán futok egy jót ma is.
  • Csabesz6
    #1904
    Húú, ezek a majd besz@rós sztorik a legjobbak...de csak utólag. Imádom, amikor a ~7,7 km hosszú Öreg-tó felénél(!!!) érik be a cucc. Nyilván akkor már lefutja...sétálja...akármizi az ember, ha már ott van. De ha sétálsz? Lassú az egész, cserébe könnyebb szorítani. Ha futsz? Banyek.. :DDDD Fúú, de kivagyok ha ilyen van. Én előtte SOSEM eszem, max 1 korty víz (reggel szoktam futni). Ebből is látszik, hogy az esti uccsó kaja mennyit tud számítani.

    Más. Pont ma egy hetes a kislányunk ( ) , és most vasárnap lesz két hete, hogy nem voltam futni. Jövő héten jó lenne "visszatérni".
  • smith09 #1903
    Sikerült egyik nap 8'23" at mennem 2000 m - en , nagyon büszke voltam magamra.
    Szerettem volna ma is lemenni, de most eső és szél van, majd meglátom délutánra hátha enyhül ez az idő.
  • smith09 #1902
    na szép vagy.

    párszor előfordult velem is régebben, úgy hogy most már figyelek, :)
    max egy darab trappista sajtot eszek, ill pici víz max.
    Figyelni kell nincs mese. :D
  • grebber
    #1901
    Fu ez ma de szar volt Idén eddig felülmúltam a tavalyi futásokat km-ben mert ugye a kabaré miatt nincsenek foci edzések,de ez a mai szar volt..

    Első 3-at se tudtam úgy megnyomni ahogy akartam mert az első km után már minden bajom volt. Mondjuk én vagyok a faszt mert kaja után kínzom magam. Most vulgáris leszek ,de a 15km se lett meg csak 14.5 km ,mert már alig tudtam ánuszból tartani a dolgot. Hazaérve szeplősre fostam a budit.. 5km-től a hátralévő részt végigfingtam Basszus ha nekem valaha szorulásom lesz kajálok egyet az elmegyek futni nekem az totál fosás mert szétrázódik a gyomortartalom.

    2k: 7:59
    12 perces etap pedig 2950méter körül mert 3-4 sec hiján nem lett meg a 3k

    Nem esett jól sehogyse, innentől a maradék 11.5km-et úgymond vergődtem 5 perces átlag lett kereken azzal nem volt gond. De rohadjak meg ha még egyszer kaja után megyek futni akkor inkább aznap kihagyom..
  • smith09 #1900
    Csak ne szedj össze semmit, ha az elejét megnyomod.
    Nekem ma meló, holnap megyek futni.
    Este már tuti vannak bogarak, napközben még nincsenek.
  • grebber
    #1899
    Tényleg már jó idő van kell tolni a 3K-t ami ígérve volt mert hogy állítólag hidegbe szarabb futni olyat...
    Holnapi 15km-em első 3km-ét akkor megküldöm mire lesz elég..sajnos most a hideget a bogarak váltották aminél jobban semmit nem rühellek a futásban
  • smith09 #1898
    Térd sérülés elmúlt. :)

    8'53" 2000 méteren. :)
  • smith09 #1897
    A heti 3 - 4 db tempósabb 2000 méter után pár napja érzem a bal térdem hogy fáj itt ott.
    Remélem elmúlik mert ez a salakos futás nagyin jót tesz az aszfalt után.
  • grebber
    #1896
    Minden egyedül megyek, nekem így a jó magam ellen vagyok. Néha segítenek ha biciklisek vannak ,mert akkor mindig ráerősítek..
    Most is annyian voltak hogy Győrfi Pál besírt volna Nesze neked maradj otthon.
  • smith09 #1895
    Szép munka, dícséretes.
    Volt kísérőd?
  • grebber
    #1894
    Gondoltam tököm mindig a gyors 10-esbe feljebb toltam a lécet

  • smith09 #1893
    Nagyon jól mész,
    Én a 2000 métereket futom a pályán most. 9'10" alá nem tudok menni egyenlőre.
  • grebber
    #1892
    Na már csak 34 másodpercre van a 2016os rekordom..


  • smith09 #1891
    Az elműlt két napban 2000 méter futottam a pályán, kicsi északi szél volt, de legalább jól esett a futás.
    9 : 40 és 9 : 20 as 2000 m - t sikerült mennem, magamhoz, a mostani állapotomhoz képest elégedett vagyok. Inkább futok kicsitt kevesebbet, de legalább nem fáj a térdem és a derekam mint az aszfaltos zötykölődés után.
  • smith09 #1890
    Tegnap délelőtt futottam itt a városban egy 4 km t 4:50 körüli idővel ha jól emlékszem,
    Éreztem hogy nemsok erőm maradt a végére és hogy az aszfalt annyira nem tesz jót.
    Szerintem ma a salakos pályán folytatom.
  • grebber
    #1889
    Na ma majdnem 1 percet vertem magamra

    44:57



    Hihetetlen hogy ez a garmin mekkora egy trágya pedig elvileg ez erre szakosodott. Strava sokkal jobban írja ezeket
    Mondjuk ott meg azt írja ez volt a 3. legjobb 10k-es eredményem. Igen de az első kettőt sehol se látom ott

    Garminba van a legjobb időm:

    10 km 43:49 4:23 p/km okt. 31, 2016
  • grebber
    #1888
    Ej ma akartam tolna egy erő 10-est de 2 db 3:49-es km után már tüdöemboliám lett
    Azt a 2016-ban futott rekordomat ahogy elnézem a büdös életbe nem döntöm meg, nem hogy a 10km-eset de az 5kmeset se. Öregszem na


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.04.16. 19:33:51
  • Csabesz6
    #1887
    Térd témához. Szombaton egész nap autót szereltem, folyamatosan ugrálás kocsi alá, majd vissza. Sok guggolás, stb. Rendesen "kapta" a térdem (bal), a végén már ropogott is néha. Viszont nem fájt. Másnap reggel semmi bajom nem volt, csak a szokásos izomláz. Természetesen a világért nem hagytam volna ki a vasárnapi futást, szokásos ~11-12 km. Futás közben is minden okésnak tűnt. Viszont délutánra mint az állat, úgy "beállt" a bal térdem. Mintha egy óriási duzzanat nőtt volna bele, illetve oldalirányú kitérésnél (irányváltoztatás) elég érzékény. Mondjuk úgy, hogy nem sz@rok be a fájdalomtól, de szerintem akármilyen óvatlan mozdulatnál magam alá csinálnék. Tök örülök
  • smith09 #1886
    Na látod pontosan erről van szó.
    nagyon észre veszem magamon főleg utólag hogy aszfalton futok vagy füvön esetleg salakon
    betonról ne is beszéljünk.
  • Tikal #1885
    Voltak itt hónapok is kihagyva. A túrázás már csak később jött, hogy mégis legyen valami mozgás a lábamban,

    Ja, más edzéseket csinálok most, máshol erősítek, meglátjuk...
  • Tinman #1884
    Na de hát leírtad... nem gyógyult meg és ezen a túrázás se segített. Nekem 6 hetet mondtak anno, szerintem neked nem volt nem, hogy 6, hanem 4 heted se futás/túrázás nélkül. Értem, hogy túrázáskor kevésbé érzed, de attól az még ott van. Túrázáskor máshogy terhel az ember, mint futáskor.

    Amúgy nagyon sok pro vallja, hogy ilyen-olyan fájdalmakra csodaszer a torna/úszás, mert a futás egy baromi komplex mozgásforma, egy rakat izom, ín és ízület munkája van benne és ha egyik másik nem elég erős, akkor az az egészre kihat. És itt nem vádlira, meg combizomra kell gondolni, hanem egészen finom, picike izmokra, amik együtt a stabilitásért is felelnek. Ezeket is lehet erősíteni és nem feltétlenül attól erősödnek, hogy felszántjuk a terepet... sőt, attól csak terhelődnek.

    Sok profitól hallottam már: A futás a jutalom. Önmagában nem elég, a megkoronázása egyéb aktív tevékenységeknek.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.04.02. 22:07:19
  • Tikal #1883
    A helyzet az hogy gyakorlatilag egész múlt évben ezzel szoptam, szóval télen, nyáron mindegyik évszakban, nem most kezdődöt :( Túrázgattam a télen, 30-40km, semmi fájdalom, csak a futást nem bírja.

    Most még 5km-t se bírok emiatt, combom, testem bírná, csak a bal lábam nem :D
  • Tinman #1882
    Nekem anno röntgen is volt, szóval biztos diagnózist kaptam. A lényeg a SEMMI futás és erőltetés. Sima általános sétálgatás, ami az életben maradáshoz kell, de az se erőltetve. Utána pedig szégyen ide, szégyen oda:

    ÖT km-es felkészítő n00b szinten!!!

    Nem viccelek. Ha valaki nem akarja, hogy visszatérjen, jobb, ha komolyan veszi, örüljön neki, hogy futhat egyáltalán. Az 5km-es láma felkészítő arra pont jó lesz, hogy pici terhelést kapjon, ne veszítse el az állóképességét, meglegyen az egészséges mozgás és hát mégiscsak futás... még ha lassú is. Utána jöhet a 10km-es kezdő... ez van. Ez itt akár a "futókarrier" végét is jelentheti!

    Ja és qrvára NE terepen! Füves focipályán, ha lehet, ami puha, selymes, lágy és szűzjányok' vérével van behintve.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2020.04.02. 21:50:05
  • Tinman #1881
    Bemelegítés. Bemelegítő 5-10p-es 2-es zónás kocogás. Edzés. Levezető 5-10 perces kocogás. Nyújtás. Másnap keresztedzés.

    Nem vagyunk egyformák. Van akinek a fentiek közül csak az edzés kell és semmi gondja, van aki meg nagyjából megcsinálja és mégis lesérül.

    Viszont ez olyan, mint a rák. Lehet, hogy hajlamos vagy rá, de mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ne derüljön ki, hogy a dohányzás nálad 10 éven belül katalizálja és tüdőrákos leszel. Ugyan ez igaz egy rakat kínra, többek között a csonthártya gyulladásra is.
    Mindent meg kell tenni azért, hogy minimalizáljuk az esélyét, mert ha egyszer beüt, akkor nagyon nehéz tőle megszabadulni. Nekem anno mázlim volt.

    Amúgy vallj színt! :-)

    Télen jártál ki edzeni? Mikor, hány naponta, kb. milyen távokat? Nem kell szégyellni, ha sok kimaradt, nem ez a lényeg.

    A lényeg az, hogy ha jártál ki és túl sokat toltad az a baj, ha nem jártál ki, akkor meg az a baj. Télen kilométereket gyűjtünk, nem akkor kell rekordokat döntögetni, meg maratoni edzéstervet követni, mert nem fog menni a szar idő miatt. (Nem a hideg a gond, hanem az eső és a szél.)

    Szóval, ha télen nem nagyon jártál ki és most elkezdtél úgy futkosni, mintha nyár vége lenne és mögötted lenne több hónapnyi edzés, akkor az lehet a helyzet, hogy most túlterheled magad.

    Ezen ma én is meglepődtem, pedig KICSIT SEM érzem magam túlterhelve az edzések miatt!



  • Tikal #1880
    Előjön minden terepen, kb 3-5km futás után van hogy elmúlik egyébként, vagy csak nem érzem nem tudom :)
  • smith09 #1879
    Ez igaz, megye 2 ben tuti vannak jó pályák! ezt már beszéltük is.
    Mondjuk ha lemegy ez a virus nem tudom hány csapat lesz ősztől mert az idősebb játékosokat, fogalmam sincs mivel veszik rá hogy hétvégenként újra eljárjanak meccsre.
  • grebber
    #1878
    Szerintem ez genetika kinek jön elő... Én nem "nagyzolásképpen" mondom ,de soha se nyújtok se futás előtt se után. Betonon tolom szinte mindig vagy kemény "döngölt" köves uton ahol autók járnak ..és nem volt ilyenem pedig én még focizom is a stoplis meg a beton kemény jó megye 2-es talajokon oda tud tenni a lábnak és nekem mégse volt ilyen.
  • smith09 #1877
    Nyújtás tényleg fontos, inkább elengedhetetlen azt mondják.
    Bevallom néha ellazsálom azt a részt kicsit, bár mikor haza érek és kicsit tvzek közben mindig nyújtok egy kicsit azért.
    Kemény talajtól nem lehet esetleg ez a dolog?
  • Tikal #1876
    Pihentetésen már túl vagyok többszörösen, nem terhelem, más gond lehet. Lábszárnál szokott fájni a sípcsont előtti részen, és szerintem nem elég laza ott a lábam, szóval most a nyújtásra mentem rá.
  • smith09 #1875
    Tegnap este futottam egy kört itt a városban 5.06 os tempóval 3.12 km.
    Jól esett a végét kicsit meghúztam, ma is megyek szerintem.

    Ezzel a csonthártyagyulladással én úgy vagyok, hogy sok mindenre azt mondják ami nem is az.
    Én azt tapasztaltam, hogy akkor szokott ez jelentkezik, ha olyan sportot ( futás, tenisz ) végzel nagy mennyiségben amit előtte nem ekkora mértékben vagy ritkán és rendszertelenül. Na ez kegyetlen tud lenni. Barátom járt lökéshullám terápiára, nem tudom használt e neki , de sok pénzbe került az biztos! :D
    Mást nem lehet tenni szerintem mint várni, pihentetni és talán ez az a megoldás ami nehéz lehet viszont annál hatásosabb.

  • Tinman #1874
    Csak a jobb. Térd, szárkapocscsont környéke.
  • Tikal #1873
    Mindkét lábad? Nekem csak az egyik..ha abba hagyom a futás tiz perc mulva elmúlik, szóval nem olyan vészes hogy gyógyszer kéne
  • Tinman #1872
    Kemény! Grat!

    Tudunk ennél jobbat is, ha erre edzenénk direkt, meg ha mondjuk nem egy megterhelő csapatás után tolnánk :-D

    Nekem a pulzusom ilyen elcseszett. Reggeli pulzus tök alacsony, volt már 49-52 között minden. A csutkamax meg 204, de akkor már felállt minden szál szőr a karomon, meg borzongtam, fura volt. Már félek 190 fölé menni, de néha meglépem. (Papíron 180 fölé nem kéne menjek.)
  • Tinman #1871
    2015 tavasz-nyár körül. Ortopéd magándokinál is voltam. 6 hét teljes eltiltás a futástól és egy olyan gyógyszer felírása, ami néha gyomorvérzést okozhat egyes embereknél. Egy szemet se szedtem be. 4. hét közepén mentem kocogni. Nagyon lassan emeltem újra távot és tempót, többet nem tért vissza. Egyértelműen a túledzés okozta. Akkoriban naponta mentem és toltam 10-15 km-eket.
  • grebber
    #1870
    Megnéztem én is.De kurvára nem szeretek én sprintelni... A végén már úgy vettem a levegőt mint valami tüdőembóliás..aztán kis laza kocira visszaállás után még1x toltam egy ilyet...

    legjobb tempó: 2.12
    leggyorsabb sebesség 27.2

    Ami érdekes most ezer év után vettem fel pántot és a max pulzusom csak 178 volt...régebben tuti volt 190 felett is meg ilyenek..
  • Tikal #1869
    csonthártya gyulladás. volt már valakinek?
  • Tinman #1868
    Köszi :-)

    Azon gondolkodtam, hogy ilyenek a legtöbb emberben simán benne vannak. A gond ott van, hogy meló, család, otthoni meló és aztán edzés. Amikor az ember élete tényleg csak az edzésről szólna, úgy őrület miket ki lehetne hozni egészséges emberekből.

    Mi akik cirka 2 naponta eljárunk 1-2-3 órát futni, szerintem a lehetőségeink, terhelhetőségeink, képességeink jó, ha felét ki tudjuk aknázni. Egyszerűen ennyi edzés elég valamire, ami nem rossz, de arra vastagon kevés, hogy eséllyel versenyezz is vele.

    Voltatok ma is? Jártok ki?

    Mentem ma is, kár lett volna kihagyni, jó kis "threshold" volt, 25 percig nyélgáz alatt kicsivel... és azt is megfigyeltem más sokszor, hogy ilyenkor van esély flow-ra/futó nirvana-ra. Az alacsonyabb pulzustartományban nem nagyon jön elő, az nem elég megterhelő, nem elég dinamikus.
  • Csabesz6
    #1867
    Beteg vagy ember! Grat
  • Tinman #1866
    Voltam ma is, terep, dimbes-dombos, sok intervall benne. Na mondom a végét meghúzom... közel 200-as pulzussal, az utolsó kb. 300 méteren toltam egy ilyet 40 évesen :-)