140
Amire egy bajnoknak szüksége van:)
  • extrem10
    #140
    Bocsi a linket lehagytam:)

    watch?v=G1uD3IqC7Bw]http://www.youtube.com/watch?v=G1uD3IqC7Bw[/URL]
  • extrem10
    #139
    heló találtam egy linket az új Honda Accordról szerintem lesz ebben a topicban olyan aki szivesen megnézi:)
  • csoola
    #138
    power?
  • Énvagyokazapád
    #137
    megvan a drága :)
  • bander04
    #136
    Hali!

    Nagy gondom volna...megfordult már pár verda nálam,de ez má sokk!Hozzám került egy 90-es Honda nsr 125...és mitagadás megfeküdtem mint hülye gyerek a rollerrel!Melegen cseszik indulni...kompresz okés!Egyszerüen nem bírom azt leküzdeni,hogy hirtelen gázra ne gondolkodjon 2 ezer és 3 ezer között...persze ezután belekarcol a pirosba!Tippeket....lécci valaki!
  • csoola
    #135
    ajj olvasom itta dolgokat:D mindnenki versenyez stb:D én meg örülnék már annak a régi tuareg rallynak, mennék erdöjárni haverokkal, meg ilyesmi...
  • pszihopata
    #134
    Többen voltunk,a BM /rendörség/ rendezvényein csináltuk,meg különböző rendezvényeken /aug 20,egyetemi napok ,gyereknap stb/volt műsorszám,hungaroringen , szemöldök /angyal zoli streetfighter/ előtt nyomtuk mint kiegészítés,motorostalálkopzókon.
    Pénzt csak azért kértünk hogy a kiadásainkat fedezze.Már nem csináljuk,mert a triálversenyek mellett már nincsen rá időnk,csak ritkán megyünk ha ismerősők hívnak.

    A helyzet az,hogy a triál élvezetesebb,mikor már rutinból nyomjuk huszadszorra ugyanazt,kezd unalmassá válni.
    Lehetne még sokat fejlődni,de inkább marad a triál.
  • BlackLabel
    #133
    Miután elküldtem a hozzászólást rémlett a jog.. Mind1...

    Persze, de sajna többen vannak akik csak huzogatják a gázt hogy felemelkedjen az eleje aztán meg jön a baj...

    Eddig volt 2 db 2k4 gsxr 600 unk. Azzal faterom meg én mentünk a gsxr kupában. Meg úgy simán nyílt napokon is. Egyszer indultam a 200 mérföldes versenyeb is a hringen. Ezen kívül még annó megspórolt pénzemből van egy honda nsr em. Azzal is indultam 125 ős amatőr kupán, de nem sokra mentem az aprilliák meg a mito-k ellen. :D
    A 2 gsxr ből már csak egy van (anyagi gondok miatt eladtuk), az nsr-el meg mostanában csak a gond van. Főtengely szimering töltés-szabályzó stb... Kijött rajta minden :S

    Amúgy te szoktál valahol úgymond "fellépni" is vagy csak hobbiból nyomod?
  • pszihopata
    #132
    Én is pályáztam csak a pannónia-ringen,de lassan 3 éve nem voltam.Nem mentem igazán jól.
    Hányszor megfosatott a talma mikor elhúzott mellettem!
    Túl drága,és veszélyes ezért hagytam abba.

    Te mivel nyomod?
  • pszihopata
    #131
    Megvan a jog is,de csak akkor veszem elő,ha valami rendezvény van.

    A shercóval edzek folyamatosan,most beteg voltam egy hétig,addig csak egyensúlyozás volt a garázsban,felállok rá,aztán hallgatom a rádiót.
    Áprilisban vettem újonann,még bírnia kell sokáig,mert nincsen pénzem lecserélni.Asszem ha nem esik ma kimegyek edzeni,rámfér.
  • pszihopata
    #130
    Ha nyersen fogalmaztam akkor bocs!

    'Jah és mit nevezünk egykeréknek?

    '-ezt azért írtam,mert az olyan hülyék miatt akik seggen csúsznak a tömeg előtt,hiszik az emberek, hogy ez veszélyes.
    Ha lépésről-lépésre tanul meg valaki,és tudja mik a határai,akkor semmivel sem veszélyesebb mint megtanulni biciklizni.

    A baj ott van,hogy néhány hülye tudás nélkül akar virítani.
    Városban közlekedve sosem csinálom,nem azért tanultam meg hogy játszam az eszem,hanem mert kihívás volt.

  • ColdFire
    #129
    Yamaha Jog lol :D
  • BlackLabel
    #128
    A kanyaros dolgot nem egykerekezés közben értettem. Hülyén írtam. Arra gondoltam hogy azok akik egykerekezgetnek a városban és produkálják magukat azok nem negyon tudnak normálisan motorozni (itt gondoltam a kanyrodásra)... Tisztelet a kivételnek.
    A 3 méteres körre: egy szóval nem mondtam hogy nem hiszem el. Elhiszem és grat hozzá hogy megtudod csinálni. Engem az ilyesmi nem annyira izgat. Inkább az hogy minnél gyorsabb legyek a pannónia ringen meg a hungaroringen...

    Lehet hülye vegyok de a "jogod" az mi?
  • csoola
    #127
    psziho elismerem h "szakértesz", joval nagyobb tudásod van ebben mint nekem (meg lehet h sokmindenkinek itt), de öt sztem nem akart kötözködni neked viszont eléggé ilyn a hangvételed sztem:P még megvan a jogod?:D és shercoval mi van? megy még?
  • pszihopata
    #126
    'Aztán ha jön a kanyar vagy meg kell állni akkor jönnek a bajok, mert csak egyenesen tudnak menni..."

    3 méteres sugarú körben egykerekezem neked 1.5 percig!
    A jogomnak meg semmi baja a mai napig!

    De gondolom te ezt jobban tudod nálam,és nem hiszed el.

    Jah és mit nevezünk egykeréknek?
  • BlackLabel
    #125
    Én nem vagyok egy nagy "egykerék-jani" de 10 kerekezőből 9 úgy odaba***a a gépet hogy csak nyekken. Aztán ha jön a kanyar vagy meg kell állni akkor jönnek a bajok, mert csak egyenesen tudnak menni...

    Egyébként én nem értek azzal teljesen egyet hogy a motor értünk van. Persze, vannak dolgok amik tönkre mennek, de azért az ember törekszik arra hogy megóvja azt amit drága pénzért megvett. Nem?
  • csoola
    #124
    hát nemtom, sztem gyuti kapna többet is 350k-nál érte, de pont azért enyi mert kell neki a pénz az RS-re... na, ha már eladta majd megirom:)
  • ColdFire
    #123
    hát ha ilyen jó családból származik a motor, lehet jövöre érdekelni fog :)
  • csoola
    #122
    az RS-nek kuka votl az egész eleje, kerékkel együtt, pont ma beszéltem vele h vmi gyári kereket vesz bele drágáér... meg az egész idomozás, azt beszéltük h találhat-e rá vmi pályaidomot amivel csuzdáztak... de sztem jol megcsinálják majd, kiváncsi vagyok mi születik, mert volt pár motorjuk, gyutinak elötte futurkája volt, apja meg gixxeres (mellesleg szerelö, kontár dolgokban mentes a motor, bárminem ü elfogultság nélkül állitom)...
  • csoola
    #121
    öö azt pár hete vette a gyuti, összetörték csunyán és megcsinálja, pont azért adja el a mitot, mert amugy RS buzi a srác:D de amugy jol meg van csinálva a mito, eredetileg magának vette... csak aztán találta ezt az RS-t amit meg akar csinálni
  • ColdFire
    #120
    hogy mindenki lássa :)
    meg hát hogy mindenki lássa azt a szép rst, omg mi van azzal :D

  • Attila8805
    #119
    Hali all.
    Gondolkozom az A korlátozott jogosítvány letételén és az lenne a kérdésem hogy a rutinon milyen feladatokat kell megoldani?
    Elég soakt mentem már nagyobb motorral mert van egy Mitom de ugyebár közúton nem kell szlalomozni meg ilyenekXD
    Előre is thx!
  • pszihopata
    #118
    Nekem se létfontosságú,de örülök hogy megtanultam és jólesik ha valaki értékeli a belefektetett 4 évet.Igaz már pár éve csak akkor csinálom ha meghívnak valahová.Először cikinek érzi mindenki a térd/könyökvédőt,de anélkül új dolgot sosem csináltam,és nem is tört semmim.

    Mindenesetre itt mindenki megmutathatja 'mennyire kemény" ,mert egy 1500-as chopperről böfögni a sörhabot az még szerintem nem az.:)

    Élete mindenkinek egy van,úgyhogy 60 km fölötti egykeréknek semmi értelmét nem látom,feleslegesen rizikós és igazából lassan sokkal nehezebb csinálni.
    Streetfighterben is a lassú dolgokat szeretem,most meg már jó ideje triálozom,ahol szintén lassan megyünk.
    Na az még ennél is keményebb világ,mikor az 5. esés után újra neki kell menni,pedig tudod hogy csak 20.-ra jön esetleg össze.

    Én mindenkit rábeszélnék akit érdekel,de csak védőcuccban és biztonságos helyen.Gyors sikerre ne számítson senki!
  • csoola
    #117
    freestyle powa:D engem annyira nem érdekelnek az ilyesfajta dolgok, persze biztosan fogom probálgatni meg gyakorolni de nekem alapvetöen nem létfontosságu az h keréken tudjak menni:D
  • pszihopata
    #116
    Nyomok két régi fotót,mert azt mondjátok vakerok!




    Megtanulni egy jog a tuti.
  • pszihopata
    #115
    Nekem africa twinem van,azzal is könnyű.Persze megérzi ha 20 lityi lötyög a tankban,de mivel magasan van a súlypontja,és hátul a hosszú rugóstag hamar összeül,ezért 1-ben elég vissza-és rátekerni a gázt,2-ban kell már kupplung.Persze nálam elég 4000-en csinálni,innen váltás nélkül is bármeddig lehet nyomni,ha az ember néha negatívba húzza.


    Ugyanez egy sportmotorral sokkal nehezebb.
  • csoola
    #114
    nem engedi a képfeltöltésponthut ugyhogy kapsz üzit priviben, mer milyen jofej vagyok már
  • csoola
    #113
    imserösé a hirdetés, paksi, a képen a gyári van, hát sztem kb ilyen állapotban van most is:D mito evo
  • csoola
    #112
    igazábol tuareg rallyban annyi van h orrnehéz azért kell vele jobban megtanulni, teletankolt állapotban 20 liter benzinnel biztosan nehéz lesz elöször:D de lenne már meg, ejj:D
  • pszihopata
    #111
    Tuareggel könnyű!Csak nehéz előrelátni,oldalra kell kikukucskálni.
  • ColdFire
    #110
    képt:)
  • csoola
    #109
    igaza van pszihonak, amugy ha érdekel tudok egy nagyon jo állapotu mitot, megcsinálva, reális áron! nekem nagyon tetszik, ha sportmotorban gondolkoznék akkor nekem vagy mito vagy RS... kerekezni elöször egy bóbita dizájnos peugeotval probálkoztam, azzal egyszerü volt:D DT-vel is probálkoztam de most majd a tuareggel egyszer:P
  • pszihopata
    #108
    A power szelep pont azért van hogy kisimítsa a nyomatékgörbét.
    Alapban olyan a kétütemű hogy megindul fent,de ha jó a kipufogószelep akkor alul is erős.
    10 éves korukban már felén nem működik,és mivel nem szűkíti a kipufogónyílást nyomatékszegény a motor.Aztán mikor elkapja a fordulatot meg olyan mintha seggbe rúgták volna.
    Persze ha kopott a motor kétüteműn az is inkább alul érződik,fent még 3 baros kompival is erős.

    Endúró jobb egykerekezni,könyebb felemelni és jobban bírja a strapát.

    Legegyszerűbb megtanulni egy olcsó jog-on,igaz utána át kell szokni a lábfékre.
  • ColdFire
    #107
    én majd jövőre akarom elkezdeni, csak ha nem cbr lesz, akkor mitonál fosok a powertől, mert haver úgy esett hátra hogy nyitott neki kerék közben :D
  • pszihopata
    #106
    Gázzal kell lerakni,aki jól tud annál be sem ül a teló.
    Inkább lánc lánckerék,kuplung de szerintem a motor azért van hogy szolgáljon,ami kikészül azt ki kell cserélni.

    Ha kerekezni akar valaki,1 barnál több nem kell se előre se hátra stabilabb a motor,és jobban csillapít lerakáskor.
    Jó hátsófékkel türelemmel esés nélkül is meg lehet tanulni.

    Szerintem a motor van értünk,és nem fordítva.
  • ColdFire
    #105
    hmm, szerintem kinevezhetjük ezt a topikot kis ccm-es motorok topikjának :D
    mert 125be nem ír senki, robogókba se, szval marad ez :P

    Hmm, ma tisztitottam a sportlégszűrőm vízben, majd megszárítottam, vissza karbira... de szerintem vizet nyelt a karbi, mert olyan 6000nél hörög...

    majd holnap reggel megnézem elpárolgott-e a víz, ha meg nem az a gond, ujra szétszedem, aztán megnézem, lehet vhol rosszul passzintottam rá
  • csoola
    #104
    tellik ottan rája:D
  • BlackLabel
    #103
    Jól tönkreteszi ez a nyakcsapágyat... Kb fél év és csere... XD
  • csoola
    #102
    nekem most lesz elég pénzem, anyámék hiteleznek, meg vmilyen részben a jézuska is besegit, de nagyja megvan, és olyan motort veszek amit nem kell javitani, max az ülést kell áthuzni... összetörését meg nem tervezem, amugy utcán vezetni majd cask akkor lehet ha meglesz a jogsim, priusszal nagyon megszivnám ha elkapnának...
  • matthias92
    #101
    ami azt illeti talán van elég pénzem az aprilia rs-re, de a javíttatására meg nem (anyámékat meg nem akarom azzal lehúzni)