275
  • wantonly
    #115
    ESC 2007 - Interjú Rúzsa Magdival

    Itt szerencsére már nem próbált angolul beszélni.

    Már csak 1 nap a középdöntőig...
  • Voltan
    #114
    Ezdegáz...
  • wantonly
    #113
    Hja, én is meglepődtem, hogy miért erőlteti az angolt, ha ott a tolmács. Izgult? :) Tényleg elég furán jött ez ki...
  • Harly18
    #112
    Ez egy kicsit kínos. Most vagy angolul beszélt volna végig magától (ami látszott, hogy nem megy neki, mert nem beszél angolul túl jól) vagy végig a tolmács besszélt volna. Ez annyira gáz, hogy elkezdi angolul és nem tudja mit mondjon és a tolmács fejezi be. Enyhén kínos, nekem égett volna a fejem. Én azért vettem volna fel kendőt :(
  • wantonly
    #111
    Eurovision 2007: Rúzsa Magdi Interjú - Magyarország
  • Voltan
    #110
    Mit vársz a Story-tól?
  • Mo.Organ
    #109
    a hír

    Ki a f***t érdekel hogy hogy aludt az éjszaka. Komolyan mondom szánalmas ez a cikk és nagyon felbosszantot.
    Én meg azt hidtem hogy arról fognak irni hogy megtöltötte a Hyde parkot
    140000 nézővel és fergeteges koncertet adott, de nem csak fingott és azt világgá kell kürtölni.
  • Guilty01
    #108
    thx
  • Voltan
    #107
    Hm. Nem rossz.
  • wantonly
    #106
    DÁTUMOK:

    2007.05.03-06: Elődöntős országok 1. és 2. próbája
    2007.05.04. 15:30: Magyarország - színpadi próba 1.
    2007.05.04. 16:55: Magyarország – sajtótájékoztató
    2007.05.06. 15:20: Magyarország - színpadi próba 2.
    2007.05.06. 16:35: Magyarország – sajtótájékoztató
    2007.05.07-08.: Döntős országok 1. és 2. próbája
    2007.05.09-10: Elődöntős országok próbája fellépőruhában
    2007.05.10. 21:00 M1: EUROVÍZIÓ 2007 – középdöntő
    2007.05.11-12: Döntős országok próbája fellépőruhában
    2007.05.12. 20:10 M1: Visszaszámlálás
    2007.05.12. 21:00 M1: EUROVÍZIÓ 2007 - döntő
  • wantonly
    #105
    Jobb minőségű videó Helsinkiből: 2. PRÓBA MAGYARORSZÁG
  • Harly18
    #104
    m1
  • Match
    #103
    Ez inkább marketing rész. A producernek annyi a dolga, hogy olyan albumot préseljen ki az előadóból, ami kurvanagy siker lesz. Ez ismertebb zenekarnál úgy megy, hogy valami új is legyen benne, de meglegyen a zenekar saját stílusa is benne stb stb.
    Magyarországon, felfutó sztároknál pláne pedig úgy működik, hogy megnézik azt, hogy az adott sztárnak a célközösségének legnagyobb része milyen zenét akarhat vajon hallani, és ez alapján készítik el az albumot.

    A média pedig úgyis felkap mindenkit akinek egy kicsi sikere is van, a producer semmit nem szól ebbe bele (a manager is csak mond egy összeget hogy mennyibe fog ez fájni az adott műsornak/csatornának, aztán ennyi).
    A no thanx is lesz még eleget a tv-be, pedig nem hiszem hogy túl sokat élnének meg, de nem vagyok én jós...
  • Voltan
    #102
  • Guilty01
    #101
    melyik tv közvetíti az eurovíziós dalf.-t?
  • Palinko
    #100
    jaja!
    a #95 ösben is szépen le van írva minden! szerintem az is baj,hogy nincs nagyon magyar hallgatóság... a fiatalabbak letorrentezik a külföldi számokat ki-ki a maga ízlése szerint. a zeneipar meg nem nagyon mer komolyabb számokkal előrukkolni,mert nem veszik az emberek, és csak a médiára hagyatkoznak. és most a média is a "leg trendibb" divatot követi,elég csak a stúdiókra nézni a vezető csatornáknál. és szintén érzésem szerint inkább sztárokat próbálnak csinálni a producerek akik elmehetnek a tévébe bohóckodni, mint igényes sokszínű zeneipart létrehozni... ez megint csak 1 szempont lehet téves, ha az majd valaki nálam okosabb kijavít
  • Voltan
    #99
    Értem, és igazad van, de a konklúzió akkor is az, hogy szánalmas a magyar zeneipar :D
    Az embereknek bármit el lehet adni, csak azért ez a szar zene megy, mert a producerek magasról nagy ívben tojnak az egészre. A kilencvenes években rácuppantak egy dajcs-brit pop vonalra, és azóta ezt nyomják. Persze ehhez kell a sok kretén birka is, aki megeszi a szart.
    Ha a producerek, meg a PR-osak nagyon akarnák, akkor akár grindcore zenéből is tudnának mainstream-vonalat csinálni.
  • McGrady
    #98
    így van :-)
  • Palinko
    #97
    te mondtad:
    " itten nem megy ám. Ezt nem lehet eladni"
    aztán
    "Szánalmas az egész magyar zeneipar..."
    szóval az a szánalmas aki vevő az ilyenre. nekem is kezd tele lenni az alsó részem,hogy mindég más arc ua. hangal,vagy valakit külföldről leutánnoznak és akkor már húdemegy a bolt 1 évig aztán nem is hallasz felőlük. szóval azzal van a baj,hogy el lehet adni az ilyen szarokat, mert biztos nem csinált volna belőle a producer majmot,ha nem arra bukna a hallgatósák. lehet kicsit túlmagyaráztam,de remélem érted...
  • wantonly
    #96
    Hja, de ez nemcsak a magyar zeneipar, ez a nyugati példa. Ez kell a népnek. Mondjuk én a rockzenét szeretem meg látom te sem popzenében mozogsz. :D Ez a világ engem sosem hatott meg. De, ha van egy számomra érdekes személyiség jó hanggal, akkor nem zárkózom el.

    Akiről beszélsz a Kontor Tamás. Én is úgy érzem, hogy ügyeletes szépfiút próbálnak belőle csináli, de már ez ment a Megasztár alatt is.. Azóta én nem nagyon követem.

    Remélem Magdiból nem stylist-ok által megkreált divatzenész lesz, hanem majd rátalál a saját stílusára, mert szerintem ő nem ilyen zenét csinálna, mint ami az albumán is hallható, ha hagynák..

    Nemtudom emlékszik-e még valaki Magdi első fellépésére a Megasztárban amikor az AC/DC számot adta elő és ilyen "fekete ruhás punkcsaj imidzs-t" erőltettek rá. Na, azt inkább nem is kommentálom.
  • Match
    #95
    Na, megint összegyűlt a divatfikázó illetve értetlen sg-s társaság.
    Az hogy valakinek külsőre tetszik, nem tetszik, teljesen szubjektív. Valakinek az nem fog tetszeni akit pl te istennőnek tartasz. (akinek inge, vegye magára).

    Hogy a hangja tetszik, vagy nem tetszik valakinek, az szintén szubjektív. Ezért nem 1 zenekar létezik a világon, és nem egy zenei stílus. Így mindenki megtalálhatja azt, ami neki tetszik. Az hogy neked nem jön be, az nem azt jelenti hogy szar. (szintén vegye magára aki akarja). Zenei szempontból még senki nem írt egyetlen érvet se, hogy miért szar, bár tudom, nem várhatom el itt hogy esetleg normális vita kialakuljon a szokásos "azénapukámazerősebb" szintű flame-elésen kívül.

    Akárki akármit mond, Rúzsa Magdi egy hihetetlenül tehetséges énekesnő, ritka, egyedi, egyéni hanggal. A lemeze pedig egy üres, átlagos (vagy azon aluli), semmitmondó, semmi újat, megfogót fel nem mutató szar.
    És a Magdi a köcsög, mert ilyen albumot csinált...jah, a kurva anyját.
    Menjünk már oda a produceréhez és csókoljunk neki lábat amiért ő határozza meg hogy milyen dalok kerülhetnek a lemezre, hogyan énekeljen, ki írja a számokat, milyen számokat, hogyan játszák fel, hogyan adja elő.
    Ezt hívják biznisznek...Ha a producer úgy gondolja hogy ez így lesz kurvanagy siker, akkor (mivel papírja van róla), kiadathatja úgy a lemezt, ahogy ő jónak tartja.
    Ezért lett ilyen a lemez. Egy átlag pop szenny.

    Alapvetően a magdihoz sztem a rock/pop-rock.
    Emlékezzünk vissza arra hogy hogy énekelte a Highway to hell-t. Már ha összehasonlítjátok azokkal a dalokkal, amiket később, megkötések mellett énekelt, látni és hallani hogy nem annyira az ő stílusa. Ott volt az az oláh ibolya szám, amit közösen énekeltek. Az alapvetően pop féleség lenne, de elég sok rockos elem van benne. Van benne lüktetés, erő, minden ami szintén illik sztem a magdihoz. Ott volt a united szám, amit stílusilag nem tudok besorolni, de hallani lehetett hogy hihetetlen érzlemteljesen adta elő.
    Na ilyen számokat kéne csinálnia, de amíg mindenféle nagy producerekkel van szerződése, addig baszhatjuk az ilyeneket.

    Valamint a sok okoshoz (sorry, nem beszólni akarok) akik azt gondolják, hogy jobb lett volna elmennie egy kiadóhoz, aki majd mindent elintéz, azokkal közölném hogy ez korántsem olyan egyszerű. Tekintve hogy a kiadó kijelölhet producert, és akkor már meg van lőve az egész. Továbbá a kiadóhoz nem úyg kell bemenni hogy énekelek egyet aztán majd fizetnek nekem studiót. Kell egy demó, kislemez, vagy valami promó anyag, és az alapján döntenek. Továbbá ha beküldesz egy cd-t egy kiadónak hogy kovács marika vagyok és nagyon szeretnék énekelni, valószínűleg bontatlanul a kukában köt ki. Ehhez kapcsolatok, vagy lehetőségek kellenek. A megasztár pl egy lehetőség volt, csak sajnos most egy ideig emiatt meg van kötve a keze.
  • Voltan
    #94
    A Megasztár nem gyűlölni való, szerintem. A műsor maga jó volt, csak amit utána csinálnak a versenyzők(ből), az rém ellenszenves.
    Volt például az a cowboykalapos szőke hosszú hajú srác a legutóbbiban, annak tök jó rekedtes blues-rock hangja volt. Véletlenül láttam egy klipjét a Viván, és nyoma sincs a dögnek a hangjában, azon a színtelen, fiúbandás tucathangon gajdol, mint a magyar "énekesek" 90 százaléka.
    Szinte hallom is a producert:
    "-Figyejjé, ez a blúz dolog ez itten nem megy ám. Ezt nem lehet eladni, vigyé bele több nyálat, meg nézzé kisfiúsan, és tuti aranylemezed lesz."

    Szánalmas az egész magyar zeneipar...
  • sharpshooter #93
    ne bántsátok, Gázspár Láci a mádzsár Sean Paul:)
  • sharpshooter #92
    nem kicsit...
  • wantonly
    #91
    Ezt nemtudom miből szűrted le. Szerintem nincs igazad.

    Gáspár Laci meg saját magából csinált hülyét, senki sem mondta neki, hogy így nézzen ki, tényleg elszállt magától. De őt ne keverjük bele.

    És tudom, hogy a Megasztár egy nagyon gyűlölnivaló dolog, de azért nem kell egyből utálni azt aki onnan került ki. Ezt most nem neked mondom, csak megjegyeztem. :)
  • McGrady
    #90
    dehülyevagy.
  • Voltan
    #89
    Nincs rossz hangja (bár volt nála jobb is a mezőnyben), de sajnos egy hisztis, hülye képmutató p**a. Kár.

    Amúgy egyébként is nagyon gáz, ami a megasztáros "tehetségekkel" történik általában. Pl. a Gáspár Laci is hogy elszállt magától, és ez az új "ese-ganxsxzsta" imidzs rém röhejes.
  • Harly18
    #88
    Gondoltam :P
  • wantonly
    #87
    A "kedvencet" nem úgy értettem. :D Szánalmas szerintem.
  • Harly18
    #86
    Kedvenced??? Ez enyhén szólva is nevetséges. Kicsit komolyabb dologgal is indulhatott volna, mert ez még a mulatósoknál is gagyibb...
  • sharpshooter #85
    élőben csak igazán...:)

    már a Cotton Club Singers-ből is kimagaslott az énektudásával, de szólóban egyszerűen mennyei hallgatni...

  • Harly18
    #84
    Régen is volt egy transzvesztita vagy átoperált, aki meg is nyerte a 90-es években. (talán 95-ben?!)
  • Harly18
    #83
    Igen, ő is tud énekelni élőben, csak neki nincs olyan erőteljes hangja, inkább lágyabb...
  • wantonly
    #82
    Egyébként korábban belinkeltem a többi versenyzőt. Hát nem ájultam el senkitől sem... A kedvencem : az ukrán transzvesztita "énekesnő". XD

    [URL=http://youtube.com/watch?v=fkoU3lJymj4]Verka Serduchka -"Danzing" (Dancing)[/URL]
  • wantonly
    #81
    Élőben is? :) Én nem ismerem, annyira nem követem a hazai pop életet.
  • Harly18
    #80
    Igen, sajnos sokszor kiabál éneklés helyett, így van...És tényleg tud élőben énekelni, ez is igaz. MOndjuk megnézném a Fresh lányokat, hogy mit alakítanak élőben. Szerintem életükben egyszer sem énekeltek élőben és annak ellenére, hogy a playback-elős korszak már rég lejárt még mindig itt vannak. Mondjuk ez a külsejüknek szól gondolom....
    És senki nem bántja szerintem a külseje miatt, mert az az egyik olyan dolog, amiről senki nem tehet, persze javíthat rajtra. Nekem nem azzal van bajom, hanem néhány nyilatkozata miatt nem kedvelem...
  • sharpshooter #79
    "de már így is jobb mint a hazai énekesnőink"

    azért Zsédával szemben nem sok esélye lenne...
  • wantonly
    #78
    Tény, hogy a smink sokat dob rajta. :) De nem csúnya. Mondjuk szerintem kicsit idősebbnek néz ki a koránál, nem mondanám meg róla, hogy 85-ös. Meg a nagy sztárok nagy része szerintem keményen nézhet ki smink nélkül. :P De tényleg ne bántsuk, ő énekesnő nem topmodell... És vessetek meg, de nekem is tetszik és én nemcsak a külsőt nézem.

    #72: Egy-két helyen még tényleg nem tökéletes a hangja. Nekem az nem tetszik amikor szinte már kiabál. Ez főleg a Megasztáros szereplései alatt volt zavaró, az albumon már nem annyira. Sokat kell még fejlődnie, de már így is jobb mint a hazai énekesnőink, akik élőben nemnagyon tudnak énekelni..
  • Harly18
    #77
    Szerintem fölösleges ezt boncolgatni, mert mindenkinek más tetszik. De azt akkor is le lehet szögezni, hogy nem tartozik bele a bombanő kategóriába, amiről nem tehet, mert annak születni lehet....vagy csak sok pénz kell....Persze sokan vagyunk, akik a bombanőket sem választanák életük párjának....
  • blackgamer
    #76
    nekem tetszik!
    Dorinától, Fresh lányoktól (és sorolhatnám...) tudok hányni