15
  • dara
    #15
    A C2D már a K8-hoz hasonlóan nem éppen sávszéléhes. Ha az intel is IMC-re vált, akkor neki is meg fog gyűlnie a baja az időzítésekkel.

    A lehúzásról meg annyit: csak azt húznak le, aki hagyja magát (esetleg még oda is tartja).
  • 2097
    #14
    Az Intel oldalon más a helyzet, mert ott jobban számit a memoria órajele mint a késleltetése. Én az intelemnél hiába állitottam a késleltetést nem sokkal gyorsabb, de ha a memoria órajelet állitom az látszik. Csak az AMD-eknek nagy fájdalma a késleltetés.
  • panther112
    #13
    Arról nem is beszélve, hogy a ddr2 olcsóbb. Geil ddr2 1Gb 800MHz cl4 (4-4-4-12) 18000ft. Egyébként pedig nem kötelező megvenni az új fejlesztéseket, ha nincs rá szükség. Egyik itteni hsz-ben, 'arra jó, hogy lehúzzák az embereket'. Nem tudom, de nekem nem szorítottak még puskát a fejemhez, hogy vedd meg...
  • archkoven
    #12
    "az elmúlt 2-3 év memória fejlődésével nem vagyok megelégedve"
    -akkor legjobb lesz ha azonnal nekifogsz a memóriafejlesztésnek! Már alig várjuk az eredményt:)
  • dara
    #11
    Mégis mire számítottál? A DDR(1)-hez viszonyítva 3x-os órajelen alacsonyabb időzítéseket? DDR400 CL3 rosszabb, mint DDR3-1066 CL7, és a DDR400 CL2,5 is csak éppen jobb nála. Az ős DDR200 CL2,5 pedig sokkal rosszabb. Szóval nem értem miért nem jól halad a fejlődés.
  • Hegyikecske
    #10
    nekem sincs, de valszeg épp ezért fogom kivárni a 3ast, kihagyván a 2-t, mer addig elég is lesz ez nekem
  • waterman
    #9
    nem kell megsúgni, mert remélem hogy csinálnak valamit. nem akartam senkinek a munkáját leszólni, csak annyit akartam hozzáfűzni, hogy az elmúlt 2-3 év memória fejlődésével nem vagyok megelégedve.
  • dara
    #8
    Megsúgom, a DDR3 jobban fog indulni időzítési szempontból, mint eddig bármely DDR szabvány. A DDR(1)-hez viszonyítva pl majdnem 2x az előnye (25ns vs 13,3ns, utóbbi a DDR3-1066 ciklusideje)
  • Sanyix
    #7
    Mintha az intel sram-ot akart volna bevezetni a dram helyett. Úgylátszik megint csak a szokásos kamu, reklámhalandzsa volt?
  • Tetsuo
    #6
    Hát ezaz, nagy parasztvakítás az egész. A flasht viszont várom, mert az télleg újdonság.
  • waterman
    #5
    szvsz ez az egész már megint egy olyan dolog, hogy valamivel le kell húzni a népet. le kell nyomni a torkunkon ha tetszik, ha nem.
    a szobában van egy régi athlon gép(socket 754), ddr400-as rammal 1 giga, és egy x2-es 667mhz-s ddr2. a memória írás/olvasás sebességben a régi ddr1-es jobb, mint a 667mhz-es ddr2-es. azt hiszem 800mhz körül egyenlítődne ki ha képes lenne egy 4-4-4-12 időzítésre a ddr2-es. tehát ha 2 év múlva megengedhetek magamnak egy ddr3-ast akkor annak biztosan nem a csúcs-szegmens beli időzítései lesznek. tehát úgy is felfoghatjuk hogy 6 év alatt a fogyasztáson kívül nem sikerült semmin javítani.
    de a másik oldalról is megközelíthetem. a ddr400-as ramon nincs hűtőborda. a mostani nem noname ddr2es ramokon van hűtőborda. láttam már vízzel hűtött ddr2es csodát is. tehát a hőleadás csak növekszik. hogy fog kinézni egy ddr3-as memória modul? heatpipeok meg ami ráfér?
  • mad mind
    #4
    Ezért majd csak 2009-ben fogok gépet váltani. Addig jó lesz a mostani 939-es.
  • panther112
    #3
    Pedig most érdemes váltani. Én a régi (1 magos S478 proc/agp/drr) gépemről 5000ft ráfizatéssel tudtam vátani újra (LGA775 dual mag/pci-e/drr2). Drágább mindenből a régi szabvány, agp/pci-e esetében akár 10000ft is lehet két amúgy teljesen azonos kártya között.
  • HaDes007
    #2
    még ddr2-m sincs...
  • kisb92
    #1
    Hát hajrá...