8
  • hypno
    #8
    A Pelikan már akkor gyártott tintát, meg mindenféle irodaszert, amikor a nyomtatni még csak nyomdában tudtak. A legelterjedtebb számítógép meg az abacus volt.
  • turul16
    #7
    De az nam csak 150-300 oldalt tud nyomtatni ?
  • waterman
    #6
    jogos.
  • Tothenkopf
    #5
    Jah én most akartam töltetni a nővérem lexmarkába a tonert... 13,000 a festékpor bele,mondjuk 12,000 oldal az tuti.Gyári toner 35 ropi,utángyártott 26.
    Vettem neki egy uj epsont 13-ért.
  • GABOR16
    #4
    Nem tudom most, hogy ki a Canon tintabeszállítója (régen olvastam valahol), ha tőlük veszed akkor olcsóbban kapod meg az eredeti keverésű tintát (kb az ererdeti patron árának a fele megspórólható és ugyan az az alapanyag).
  • silanor
    #3
    Canon is levihetne az arakat. En csak gyarit veszek a nyomtatomba, mert eddig minden ismerosomnek megdolgott az IP4200-asa az utangyartottol. Viszont gondolkodtam mar azon, hogy patroncsere helyett inkabb veszek egy uj nyomtatot...
  • turul16
    #2
    Az első patronod mellé ajándék nyomtató jár.
    Kb. ilyenek a gyári patron árak :)

    (Laser nyomtatók üzemeltetési költsége alacsonyabb, ha jol tudom.)
  • arty
    #1
    amig egy gyári patron 10x-20x annyiba kerül, mint egy utánygyártott, addig a HP és társai bekaphatják, soha nem fogok eredeti patront venni ... van az az összeg, amiért garantált patront veszek az utángyártott helyett, de ami MOST van, az pofátlanság, lehuzás.

    Talán nem kellett volna belemenni a tizezer forintos nyomtatók árpolitikájába, akkor nem a tintán kellene behozni a veszteséget ... maguknak csinálták.