111
10 év alatt szerintetek mennyit fog fejlődni?
  • suba53
    #111
    6-8 mag bejött, 10-15GHz nem. 16-32GB ram nem kuriózum, 2 Tera HDD, de mellette SSD megvan, a gondolat interfész még kísérletezési fázisban. Otthon a Gigabites net már szinte alap.

    Érdekes így vissza tekintve az elmúlt időkre.
  • Ainz
    #110
    Majdnem talált, pedig még van hátra 2 év.
  • Ainz
    #109
    Úgy fest igen.
  • suba53
    #108
    A 2007-es évi díjnyertesek kategóriánként.

    http://www.bit-tech.net/bits/2007/12/19/the_bit-tech_hardware_awards_2007/1

    Minden gyorsult, a CPU a GPU, a busz sebességek SATA, USB de igazán látványos és érezhető rendszer sebességet az SSD szinte általános felhasználása adott.

    A tabletek piaca telített, az okos telefonok egyre jobbak, de még mindig PC-t használok ha leülök játszani, filmet nézni, zenét hallgatni.
    És a digitális világban felnőtt gyermekeim is alapnak még ma is a PC-t, laptopot tekintik, és használják.

    Az okosórák megmaradtak kuriózumnak, az okos szemüvegektől mindenki fél, a dolgok intenete alakul, de csak egy szűk réteg játékszere egyelőre. A 3D megjelenítés visszaszorult a mozikba. A VR adhat majd egy komolyabb minőségi szintet, de ahhoz még ma is brutális hardver háttér kell, nem tömegcikk.

  • Zozo0122 #107
    Hoppáré :D
  • Ainz
    #106
    Még van 5 éved, bár nem fogadnék rá.
    :D:D
  • Desiderata #105
    SATA Express lesz a SATA 6 Gbps (vagyis a SATA 3) utódja
  • Desiderata #104
    Egyre nagyobb kijelzőre vágyunk, de ...
  • Desiderata #103
    Terabájtokat is tárolhatnak az optikai lemezek?
  • EnxTheOne
    #102
    vagy a google glass szerü szemüvegel, sisakal mmo játékok.
    MOndjuk mint a tron, meg rengeted anime foglalkozik ilyesmikel.
  • EnxTheOne
    #101
    Akkor már nem cask softwareket, játékokat, meg filmeket fogun warezolni, hanem hardwaereeket is.
    INtel i7 128 cores, 20 ghz, DOWNLOAD
    nvidia gtx 19900 pro 8 gpu cores DOWNLOAD
    alianware mx27 DOWNLOAD


    Meg jo lenne ocsoé' holosugárzo, és akkor lehetnének olyan játékok mint a star trekben.
  • Inquisitor
    #100
    Eddig is voltak ilyen próbálkozások. Egyik fórumozó beáztatta egyben egész gépet, mert nem tudta az szétmarja a nyákot :P
    Amúgy a legtöbb trafóház hűtése is olaj, el is szokás lopni sajnos.
  • Jrex
    #99
    Remélem tisztább lesz, és ebben ti is segíthettek: Itt.
  • atomkrumpli
    #98
    az olajba mártott hűtés egy elég régi találmány már, lásd pl. az olajjal hűtött heggesztők
  • Desiderata #97
    2018-ban ugrik 10 nm-re a TSMC

    A friss útiterv szerint a 450 mm-es waferek bevezetése legalább három évet csúszik.
  • Desiderata #96
    Ilyen anyag nem is létezhetne

    "Az MTA Természettudományi Kutatóközpont Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetének kutatói, Tapasztó Levente és munkatársai a világon először készítettek nanométeres skálán hullámos membránokat. A terület annyira új, hogy a kutatócsoportnak saját elméletet kellett kidolgoznia a tapasztalataik magyarázatára. A felfedezés forradalmasíthatja a digitális elektronikát, és valószínűleg hazánkban ki tudják fejleszteni a nanomembránra épülő eszközök gyártásra kész változatát."
  • Desiderata #95
    Olajba márthatják a jövő számítógépeit

    "a módszerrel hatékonyabban és olcsóbban lehet hűteni a jelentős mennyiségű hőt termelő hardvereket, mint a hagyományos ventilátorokkal"
  • grizzly21
    #94
    Ebben van igazsag, a diktalo szoftverek egyre jelentosebbek lesznek. Szerintem tul korai 10 ev mulva, hogy teljesen eltunjon a pc az atlagember szamara. A 2001: Űrodüsszeia-tol kezdve sokan tul hamar josoljak a valtozast:)
  • GregSB
    #93
    Olyan környezetben meg ahol hülyén venné ki magát hogy diktálsz, ott bedokkolod majd őket és billenytűzeten pötyögsz.
  • GregSB
    #92
    Ezeken a hordható küytükön nem gépelni fogsz, csak bediktálsz szöveget. Már most elég jól teljesítenek a diktáló szoftverek mind Andoidon mind iOS-en, 10 év múlva már szerintem olyan szintre fognak fejlődni hogy minimális lesz a hiba.
  • grizzly21
    #91
    Nem ertek egyet igazabol, illetve felig igen. A kerdes az az input eszkoz / periferiak, most az, hogy a szamitogep milyen alapu rendszer az mindegy.
    Arra gondolok peldaul, hogy pl amikor most ezt is irom, vagy barmilyen hosszabb szoveget, egyszeruen nem vagyok hajlando legepelni virtualis billentyuzeten, mert annyival lassabb.
    Tehat lehet hogy egy mobil kepes lesz pl kivetiteni a falra vagy a levego reszecskeire egy nagy kepet, de csatlakoztathato is lesz hozza fizikai bill peldaul.
  • GregSB
    #90
    2007-ben amikor a topik indult még nem gondoltam volna, de szerintem mostmár tisztán látható hogy merre halad a számítástechnika: a hordozható / hordható kütyük felé.

    Szerintem 10 év múlva a PC-k, számítógépek megmaradnak specifikus feladatokra: grafika, audio, video szerkesztés, CAD, stbstb, ezekre még mindig számítógépeket fogunk használni.

    Az átlag emberek életéből viszont teljesen el fognak tűnni a PC-k, és mindent okostelefonokkal / hordható eszközökkel (karperec, szemüveg - Project Glass, kontaktlencse) fognak csinálni.

    Amikor nagyobb képernyőre / billentyűzetre lesz szükségük, akkor csak rárakják a kütyüiket valami otthoni / munkahelyi dokkolóra, ami rá lesz kötve nagyobb monitorra, projektorra, akármire. Én már most is úgy dolgozom, hogy csak egy laptopom van, és bárhova megyek cégen belül midnenhol le tudok ülni egy asztalhoz és rá tudom tenni egy dokkolóra a notit, és máris ott a nagy kijelző és teljes értékű nagy billentyűzet. Ez fog továbbfejlődni, a laptop helyett egyre kissebb küytüket fogunk magunkkal hordani, 10 év múlva nem csodálkoznék ha egy karperec méretű valamibe bele tudnának majd zsúfolni olyan erősségű HW-t, ami tökéletesen kielégítené az átlagember hétköznapi- és munkaigényeit. (netezés, fészbúkozás, képek alap szerkesztése meg leválogatása, munkahelyen Office futtatása stb...).

    Végezetül egy kicsit beteges jövőkép :)

    http://vimeo.com/46304267
  • Desiderata #89
    egyes SSD árak fél év alatt a felére estek
  • reaper4
    #88
    remek... jó lenne ha 1 oprendszer legalább 5 évig kitartana, de ami itt megy most... lol
  • suba53
    #87
    A memrisztoros memóriacellák fogják átvenni a tárolás funkcióját minden téren. PC-ram, SSD, memóriakártyák, stb.

    Gyorsabb mint a dinamikus RAM, töredéknyi energiát igényel, nem öregszik mint a flash, hosszú távon stabil írott állapotban, ideális minden írható tároló feladatra tápfeszültség mentes állapotban is.

    A HP fejleszti, nyitott szabványt tervez, úgyhogy ha elkészül rövid időn belül minden félvezetős alapú memóriát gyártó cég ráfordulhat.
  • Desiderata #86
    jah, Maxwell asszem 2014
  • Desiderata #85
    a múlt
  • Desiderata #84
    Nvidia tervek


  • Desiderata #83
    jó, hát topik címe ez, különben senki nem nézne be ide :))
  • Inquisitor
    #82
    Nem gyárak, hanem gyár úszott el. Ez csak a WD egy gyárüzeme. A többi nem úszott el, a többi gyártó meg nem érintett. Amúgy WD Blue Caviar szériában eddig is volt SSD. :)

    10 év múlva vagy elöbb, meg talán már plazmon procik lesznek.
  • Inquisitor
    #81
    Miért kéne erre várni? Normálisabb lapon volt és van, házak közül nem egy tartalmazza ... Jelenleg szerintem csak adathordozókhoz érdemes használni, aztán ki tudja? De eme célra szerintem az eSATA jobb.

    PCIE-E 3 meg felejtős, majd két (alaplap) generáció múlva talán.
  • Inquisitor
    #80
    10 év? Jó lesz az kettőnek is. :)
  • Desiderata #79
    USB 3.0 alaplapi támogatásra érdemes várni?
    mit hoz a jövő? mihez kell majd USB3?

    illetve

    PCI-E 3.0?
  • Desiderata #78
    jelen állás szerint
    Windows 8 in August 2012
    Windows 9 in November 2014?
  • lo9in
    #77
    10 év múlva 4gb-s videokártya , 16gb ram és 10 mag feletti proci lesz az általános , ebben biztos vagyok
  • Desiderata #76
    elúsztak a HDD gyárak

    talán ez megdobja az SSD-k fejlődését és terjedését?


  • Desiderata #75
    Komoly hibával érkezhetnek az első Sandy Bridge-E CPU-k
  • Desiderata #74
    LGA 2011 most fog megjelenni (wikipedia)
  • Desiderata #73
    A JEDEC bejelentette a DDR4-es memóriaszabvány főbb paramétereit
  • Desiderata #72
    2018-ban jönnek az Intel 10 nm-es processzorai

    link