81
Segítsetek létrehozni az új világvallást!
  • Zephyr Retiring
    #81
    Ez esetben a lehető legrosszabb helyre írtál.....itt ugyanis az lenne a cél, hogy valami új, mindenkinek megfelelő vallás szülessen.

    Bár az ötleteidet részint lehetne hasznosítani az "új" vallásban is. Mármint ha lesz valaha is olyan.

    Kivéve persze a teljes őszinteséget. Ha itt mindenki teljesen őszintén leírná a véleményét a mások véleményére reagálva, abból iszonyatos anyázások és elborulások lennének. Pedig ez csak egy fórum, s nem a való élet. Ráadásul gondolj csak bele alaposabban: felsőbb vezetők, irányítók nélkül, mennyire is lehetne életképes egy társadalom? Ha elég sokat filózol rajta, előbb utóbb rájössz, hogy semennyire sem. Kellenek tehát irányítók. De ki akarna ugyanannyit kapni a több tanulásért cserébe, mint egy "kétkezi munkás"? Valszeg senki sem.

    Egy életképes társadalomban megvan az egyensúly. Épp ugyanolyan fontos egy kétkezi szaki munkája, mint egy szellemi vezetőjé, aki fizikailag nem termel semmit ugyan, viszont azt tudja, hogy a kétkezi szaki munkája nélkül, este ő sem tehetne vacsit a pulya elé odahaza.

    Másrészt mucsácsó kolléga igen jól átlátta a helyzetet a lustaság előrevetítésekor.
    Bár a lustaság félegészség, tartja a mondás, de ez csak féligazság. Mert félig meg betegség is.
    Ergo: minden éremnek két oldala van. Ha törlöd a vallásokat és a pénzt, azzal még nem oldottál meg semmit sem.
    Mert a java még csak aztán zúdulna a nyakadba...
  • hiper fizikus
    #80
    Gyorsan külföldre szöknék .
  • Musachy
    #79
    Ez a te véleményed, amit nem erőltethetsz rá másra. Ha már vallás: te mit szólnál ahhoz, ha a meggyőződésed ellenére azt sulykolnák beléd, hogy muszlimnak vagy jehova tanújának kell lenned, mert ez vagy az az egyetlen üdvözítő és a társadalomra, az emberiségre nézve nem mindegy mit vallasz?
  • hiper fizikus
    #78
    Nem mindegy a társadalomra, hogy milyen nézetet valsz, mert sajnos részt veszel a szavazáson, és ha rossz oldalra szavazol, akkor az a többieknek is rossz lesz . A centrumpártok a megváltás .
  • Musachy
    #77
    Értelmetlen lenne. 1) ha azzal szimpatizálok, akkor azért - 2) ha meg nem, akkor meg azért...
    Továbbá nem vagyok arról sem meggyőződve, hogy neked kellene engem meggyőznöd...

    Csak azért firtattam a témát, mert hogy jön ahhoz bárki, hogy kvázi felelősségre vonjon egy másik embert a világnézetét illetően.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.10.30. 13:01:37
  • hiper fizikus
    #76
    Gondolj Soros-féleség hülyeségeire ...
    A centrumpártokban az igazság, ha politiakilag éret szeretnél lenni, akkor légy centrumpártista .
    Én erről nem foglak sokat győzködni Téged .
    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.10.30. 11:14:22
  • Musachy
    #75
    És mi van akkor, ha az?
  • hiper fizikus
    #74
    Te balos szimpatiáns vagy ?
  • Musachy
    #73
    Szép gondolat. De mit tennél a léhútőkkel, akik csak az "igazságos" szétosztásban akarnának részesülni, abból, amit mások megtermelnének helyettük?
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.10.30. 08:40:46
  • czihaki
    #72
    Mindenkit üdvözlök! A vallást és mint fogalmat is eltörölném. A népet arra tanítanám és terelném, hogy mindent el kell és szét kell osztani az emberek között igazságosan amit a népünk megtermel, megalkot és a pénzt megsemmisíteném. az igazságos életre annak megteremtésére tanítanám az embereket. mindenki egyformán részesülne mindenből. A munka mindenkinek kötelező lenne,aszerint hogy milyen tehetséget fedeztek fel nála fiatal korban és fejlesztettek tovább amikor még tanult. De nem élvezhetne többet semmiből egy magasabban képzett, vagy kinevezett irányító" mint az alkotásban ügyes két kezű munkás, vagy földműves. A legfontosabb tudnivalókkal ismertetnék meg mindenkit gyermekkortól kezdve amely nem szólna másról mint a teljes őszinteségről, szorgalomról, egymás elfogadásáról, tiszteletéről és szeretetéről.-- Szóval nem vallást alapítanák hanem a népet visszavezetném abba a korba, amikor a népek csoportokban éltek, ahol mindenkinek meg volt a maga tehetsége és aszerint dolgozott és mindent amit elértek, igazságosan szétosztották.
  • hiper fizikus
    #71
    Sziasztok !
    Neketek az a bajotok, hogy vallást akartok alakítania civilmozgakmakból, a klubokból, az egyesületekből és a pártokból !
    Így akkár a Jobbik vallás is lehetne, és akkár a Jobbik Isten is lehetne, ami ugye gázos ötlet !
  • BártfaiB
    #70
    Én is alapítanék egy vallást, amiben néhány a mai törvényekben büntetendő, de amúgy teljesen ésszerűtlen dolog a vallási szokásjog része lenne, így ha elő akarnának venni érte, akkor azt mondhatnám, hogy csak a vallásom gyakorlom, ami pedig alkotmányos alapjog.
  • laurella
    #69
    Én meg egyesületet. Az lesz a neve, hogy tetovált szemgödör.
  • Fbn Lx
    #68
    Én klánt akarok alapítani... Borsodi Repülő Spagettiszörny Klán! azt hogy kell? :D
  • The Garrett
    #67
    1./ 100 ember aláírása.
    2./ Alapszabály.
    3./ Jegyzőkönyv a képviselők megválasztásáról és nyilatkozat a képviselőktől, hogy elfogadják a képviselőséget.

    Amint ez megvan, beadod a Fővárosi Bírósághoz, mely bejegyez 30 napon belül. Ezzel kész is vagy. Aztán mehetsz adószámért az APEH-hez - feltéve, ha az új egyház akar bankszámlát nyitni.

    (copy paste az index forumbol)
  • Csero90
    #66
    fúú nem most volt h utoljára ide írtunk...a jedi-s téma ezek szerint megbukott...felelevenedett bennem az 1háztéma megint mert haver elkezdett imádkozni órán és a tanár nem engedte h befejezze pedig tiszteletben kéne tartania az ilyen vallási dolgokat...nah szóval most 1 olyan vallást kéne gyorsan összedobni ami felment a szalagavatón kötelezően ellejtendő tánc ropása alól (pff hogy lehet ilyen idióta mondatot leírni xD) szal jó lenne ha az 1ik parancsolata az lenne h: Nem táncolhatsz soha szalagavatón...nameg persze sokat fizessenek a hívők...őőő alapja legyen mondjuk a Büdi a Vérpocok felé irányuló isteni tiszteletünk...mitszóltok? pár aberrált szalonnát már gyűjtöttem a baráti körből Szal már vunk 5en :D rajta ne hagyjuk veszni a témát...és tényleg mondja meg vki aki tudja h hogyan kell államilag támogatott egyházat/vallást/klánt alapítani pls...
  • Airborn
    #65
    nagyon elviccelitek a témát, pedig elég komoly dolog :)
    sokmindent lehetne kezdeni, ha tudnánk, hogyan kell egyházat bejegyeztetni, úgyhogy aki tudja, az légyszi írja meg :)
    amúgy nuke: a cigánygyűlölet egyáltalán nem antiszemita dolog...
  • Csero90
    #64
    Senki sem akar Jedivé válni...töröljétek a topicot!
  • Mirk
    #63
    én mester vok-.-
  • LasDen #62
    a jedi vallásról jut eszembe, hogy nálunk suliba volt 1-2 hirdetés, hogy lehet jelentkezni jedi képzésre..... :D
  • Nuki
    #61
    sirály, véletlen leigázzuk toront, és minden Tharr kutyát eközben, nekem jó :D
    tied lehet az anyagi haszon
  • Prince of Máté
    #60
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=3KiAvmzcZbg]This[/URL
  • feamatar
    #59
    van egy minimumlimit talán a bejeléntéshez; plussz szükséges a tanoknak a lefektetése; és hogy a vallás nem ütközik e az alkotmánnyal; be kell nyújtani a kérvényt és tadammm: adómentesség a tiéd
  • csgery
    #58
    Egyébként, ha létre akarunk egy ilyet hozni, ahhoz mit kell tenni?:)
  • AranyKéz
    #57
    Az én vallásom 3 egyszerű dologból áll:

    1) Én vagyok az Isten/Messiás/akármi (lehet válogatni)
    2) A vallásomat minden problémára felhozhatom mentségként ( - Megeszed a spenótot? - Tiltja a vallásom!)
    3) A hipokritészi eskü alapján bármikor radikálisan megváltoztathatom a véleményemet, akár visszamenőleg is, beleértve a vallásom tetszőleges csűrését, csavarását.
  • feamatar
    #56
    k00l; ketd alakulni; az első 100 még ingyen jöhet; utánna alaptagsági ezer; aki szeretné hogy jedi védelmet élvezzen 5000; egy két egyszerűbb trükk 10000 padawan képzés I. szint 50000;
    eddig ha jól számolom 4e vagyunk; a következő hat még alapból mester lehet; és egyben a Council tagja is
  • LasDen #55
    a Jedisben én is benne vagyok :D
  • csgery
    #54
    HI all! a Jedis nekem is bejön:)
  • LasDen #53
    legyen MS-13 vallás..... :D
  • Csero90
    #52
    Jó ez a Jedis...erre szavazok! Zöldszar meg lehet a jelképünk...nekem bejön.
  • Dragooon #51
    jelképként lehetne akár egy zöldszaris :C vagy vmi más.
  • feamatar
    #50
    és erre kiemléxik?
    Death to Satansoft!!!! For St. Sony!!!!!
    ÉS majd halálunk után megtérünk Panasonicaba
  • feamatar
    #49
    én inkább RAnagol párti lennék; mit szólnál egy vallás háborúhoz(de csak úgy hogy mindketten jóljárjunk?
  • feamatar
    #48
    na sztem maradjunk a jedi vallásnál; annak van egy használható alapja...:D
    a millenium falconon hoztak minket ide 65 millió évvel ezelőtt;
    meglátva a falcont a dínók szörnyet haltak;
    padawan képzés kezdődhetne 50000től; kisebb kártyatrükköket már 10000től
    persze ha valaki master akar lenni az vagy 1 millióba kerülnek...
    az újzélandi jedik lehetnének eretnekek...
    gyorsan létre kell hozni a Jedi Councilt meg lefektetni az alapokat... és már dől a lé
  • Nuki
    #47
    végre valami használható ötlet... importálni lámákat
  • LasDen #46
    az jó..... :D
  • Lacee
    #45
    saját boltjában pl lehet venni :)
    egyik kedvenc az "Allegória" című kötet, ami üre3s lapokból áll...
  • blackgamer
    #44
    térítsük meg a 780 000 Index.hu fórumozót hogy inkább az SG-n társalogjanak
  • LasDen #43
    az írásai csak megvannak vhol :D
  • 0Fritz0
    #42
    De ő halott! :)