428
miért van rasszizmus?
  • homeless
    #388
    A nagy részük kihalna ha nem kapnának segélyt és dolgozniuk kéne. Ebbe szinte 100%ig biztos vagyok.
  • Herr Lehrer
    #387
    Na igen ezt KÉNE csinálni de a baj ott van hogy nem csinálják mer ta mélyentisztelt vezetők szerint minden jó úgy ahogy van
  • havercsotány
    #386
    tökre egyet érte csak otvan mindig a "ha" nem biztos hogy igaz az amit irunk megálapítunk .mert ha cigány lennék biztos hogy ebben a társadalmi nézettben .nem érezném magam jol és tutko nagyobb esélyel bünnöznék lopnák csalnák inygyenélnék meg ilyenek ...de minden hozzá állást a dolgokhoz megtudok érteni minden részröl (csak ugy beböföktem ebbe a topikba ,érdekes olvasgatni a véleményeket ebben a témakörben..grat remélem nem zárják be vagy nem rakják a dühöngö részlegbe)
  • bardocz
    #385
    és az a durva,hogy úgy van több cigány bűnöző,hogy kevesebben vannak
  • Zóanagyvarázsló
    #384
    Nem lehetőséget kell nekik adni, hanem egy kis kényszert. Ha nem kapnak alanyi jogon segélyeket, csak ha valmilyen szinten mukát keresnek (akár utcaseprés vagy bármi), alkalmazásuk esetleges állami beruházásoknál (nem olcsó dolog, de megérné), gyerek után nem járná támogatás csak , ha tanul, emellett meg kellene erősítweni velük szemben a rendőrséget (mert gyakran a bűnözők kilétének tudatában is tartanak tőlük), megfelelő büntetőjogi szigort kell alkalmazni, illetve a kommunikációra is ráférne egy reálisabb szemlélet, mint a jelenlegi álságos (lásd rasszizmus kiáltása már a tények ismerete nélkül a Mortimer-ügynél, ahol az elkövető is cigány, a szegény kis áldozat pedig egy kis bűnöző).

    Eredmény csak hosszútávon lehetséges, de más szalonképes megoldás nem létezik. Persze, ha valakinek van valami ötlete, kíváncsian hallgatom.
  • homeless
    #383
    "cigányság integrálása a társadalomba (munka, tanulás, bizonyos előjogok megszüntetése útján - egyre több adót kell fizetni, ah el akarjuk őket mind tartani)"

    Ez szép és jó, de a cigány a fajtájából adódóan, nem tud és nem is akar se dolgozni se tanúlni. A kutyáknál is vannak különbségek a fajták között. Pl pitbull agresszív, a bassethound barátságos. Szerintem a cigányoknál is valami genetikai alapja van a butaságnak és lustaságnak, amihez még jön a "nevelés" is. Az a baj, hogy ha valaki ilyen vizsgálatot végezne és kiderűlne, hogy igaz amit fentebb írtam, akkor kúrvanagy gázok lennének.
  • Herr Lehrer
    #382
    és melyikből van több?
    miért van az hogy engem még sose húztak le/vertek meg magyarok és egyik haveromat se? Cigányokkal pedig már rengeteg haveromnak volt dolga, velem is már kötekedtek nemegyszer. Persze ez is biztos csak teljesen véletlen...
    A magyar bűnözőket is ugyanúgy utálom mint a cigánybűnözőket csak az a helyzet hogy a cigányok között sokkal több a bűnöző ami statiszikailag bizonyított tény LEHETNE ha felmérnék, de nem mérik mert annak is csak rasszistázás lenne a vége. Sok embernek fáj az igazság...
  • Zóanagyvarázsló
    #381
    Szerintem sem a legjobb helyen tart az emberiség, de bizonyos organikus közösségek elutasításval (család, nemzet), ez csak tovább romolhat. Közösség kialakulás nélkül valószínűleg mindannyian valami barlangban ülnénk, és néha napján a territórium védelmében vagy a nőstényekért gyilkolnánk egymást. Sokkal jobb lenne?

    Mindenki utálja a bűnöző magyarokat is, csak az a baj, hogy számszerűen kevesebben vannak, az gyerekek már az iskolákban a cigánygyerekek tolvajlásait látják. Természetes, hoyg az ember nem szereti azt, aki neki, vagy a hozzá közelebb álló embertársainak ártott. Lehet, hogy csúnya dolog ezekből általánosítani, de bizonyos önvédelmi mechanizmusok (és nem a gyűlölet) tudatosítása a gyakorlatban inkább előnyös, mint hátrányos. Szerintem bolond ember az, aki a statisztikákból nem vonja le a tanulságot, anélkül a helyzeten változtatni sem lehet, csak papolni a rasszizmus ellen.
  • olympus
    #380
    0nah itt a pont!
    Az embereknek nem a romákkal van bajuk, hanem ennek a csoportnak a bünőző gusztustalan részével.
    Csak eztz kell megtanulni különválasztani.
  • Herr Lehrer
    #379
    hiába adsz nekik munkát meg tanulási lehetőséget, ha nem akarnak dolgozni, tanulni.
  • havercsotány
    #378
    meg össze kell velük fajilag keveredni és akkor nem lenne vita!(mert szegények már csak vérfrtözéssel tudnak szaporodni azé van a sok buta ,de ezt félve és meggondolatlanul irom)
  • Zóanagyvarázsló
    #377
    Nem tartom rasszizmusnak azt, ha valaki tart a cigányoktól, undorodik egy jelentős rétegük életmódjától (pl. üvöltözés Mindenszentekkor a temetőben, elképesztő arányú bűnözés). Nem minden cigány bűnöző, de a probléma megoldását nema rasszizmus elleni fellépés jelenti, ez ugyanis nem oldja meg a problémákat, hanem cigányság integrálása a társadalomba (munka, tanulás, bizonyos előjogok megszüntetése útján - egyre több adót kell fizetni, ah el akarjuk őket mind tartani). A rasszizmus kiabálása minden esetben, csak pont a rasszista felhangokat erősíti, a valódi szociológiailag kimutatható problémákat csak az asztal alá söpri.
  • havercsotány
    #376
    Miért most hol tart az emberiség ..mindegy ezt logikusan nem lehet meg magyarázni hogy minek a rasszizmus csak valami filozfiai magyarázattal sztem aki nem tejel vagy nem mosolyog azt ösztönösen utálni kell én például utállom a fönök fajt
  • havercsotány
    #375
    nekem meg a mocskos magyar bünözökkel van a legnagyobb bajom ::::....ekkora hülyeséget
  • Herr Lehrer
    #374
    + a fekákat pl. birom pedig sokkal sötétebb a bőrük szine mint a cigóké. Persze ettől még megfogom kapni hogy én mekkora rasszista vagyok mert a sok nagy antirasszista elitél mindenkit akinek nem tetszik hogy lopnak csalnak nőket erőszakolnak meg, öregasszonyokat kirabolnak + megvernek. Na igen persze most majd az is jön hogy a magyarok is az utcán káromkodnak meg szemetelnek, végülis persze, a szemetelés és az öregasszonyok félholtra verése ugyanolyan súlyú dolog nem?
  • Zóanagyvarázsló
    #373
    Különböző méretű emberi közösségek létrejötte természetes az emberek társadalomfejlődése során - család, nagycsalád, nemzetség, törzs, majd később család, ismeretségi kör, helyi közösség, valamely funkcionális közösség (foglalkozás, érdeklődés, sportegyesület, hasonló poltikai vélemény stb. szerint), nemzet, efelett esetlegese pedig jöhetnek az esetleges különböző internacionális identitástudatok (iszlám, kereszténység, "európaizmus", kozmopolitizmus, antiglobalizmus, kommunizmus stb).

    A lokálpatriótzismus, az egészséges nemzeti érzelmek hozzájárulnak egy valódi közösség, illetve annak közös értékeinek létrejöttéhez, megtartásához. Ezek nélkül nem tartana ott az emberiség ahol. Persze ugyanezt a mondatot el lehetne sütni negatív értelemben is, de a jó és a rossz egyaránt hozzátartozik az élethez, szinte mindennek van árnyéka. Természetes, hogy valaki jobban szereti a családtagjait, barátait, mint másokat, ugyanígy természetes, ha a nemzetét, honfitársait is értékeli. A baj ott van, ha a család szeretete összekapcsolódik a szomszéd utálatával (sovinizmus, rasszizmus).
  • Fresh Duke
    #372
    Na, egyet értek veled!
  • Herr Lehrer
    #371
    Azért van rasszizmus mert az ÁTLAGOS értelmi szintű emberek, akik nem szeretik a bűnözőket a statisztikákból egyszerűen leolvasták hogy a bűnesetek nagyrészétr cigányok követik el és a tapasztalataik is ezt mutatják, és ezáltal logikusan elkezdték nemszeretni a cigányokat. Aztán jöttek az ÁTLAGON ALULI értelmi szintű emberek és elkezdtek összevissza rasszistázni miközben fingjuk sincs semmiről. Most sorolhatnám a példákat olaszliszkától kezdve a topik elején látható videóig de minek? Mindenki tudja mik történnek és aki nincs beburkolózva a saját világába az rájön hogy a cigók nagyrésze VESZÉLYES!!
    ennyi. Vannak köztük rendesek, nekem is van olyan haverom. A romákkal semmi bajom de a mocskos szemét bűnöző cigányokkal van.
  • bracsek #370
    egy centivel se akarok közelebb menni azokhoz a magyarokhoz csak ha van elég nyers tojás nálam :P
  • Fresh Duke
    #369
    (Ezzel arra utaltam, hogy a cigányok nem dolgoznak, csak biciklit lopnak, ebből adódóan nem veszik el a munkát.)
  • havercsotány
    #368
    nekem a vélemény az levan szarva de szerintem ez a faji csoportosítás értelmetlen mert hát mi a francnak kéne örizni a tiszt magyar vért meg mittom én nem látom értelmét majd egyszer elmegyünk egy bojgora ahol csak magyarok laknak vagy mi?
  • Fresh Duke
    #367
    És elveszik a munkát!

    XD Csak vicceltem. :D (Kivéve ha munka a biciklilopás. )
  • Zóanagyvarázsló
    #366
    Én megértem az anyaországiak iránt érzett haragot, de az ilyen jellegű fejtegetések nem visznek közelebb minket semmi jóhoz, és a kérdés megválaszolásához sem...

    Én itt történelmi okokat leátok, hiszen ez (mármint a határotúli magyarok kérdése) a rendszerváltás előt tabutéma volt, éppúgy, mint az egészséges nemzeti érzelem, a rendszerváltás után pedig sokak a létbiztonságuk féltése okán nem szimpatizálnak a bevándorló olcsó (és esetlegesen fekete) munkaerővel. Az már megint más kérdés, hogy egyesek történelmi tudása (főleg az előző rendszerben szocializálodottak között) tényleg azon a szinten van, hogy az erdélyi amgyarokat elmagyarosodott románoknak vagy cigányoknak tartják.
  • Totya15
    #365
    Elég annyit elképzelni,hogy pár év múlva mikor a gyerekeddel meg férjeddel/feleségeddel együtt mész ki az utcára akkor mi fog várni..a cigányok lassan többségben lesznek mint mi..
  • havercsotány
    #364
    rasszizmus nincs!!!! csak egy pár gyökér rasszista ember!!!!!!!
  • Fresh Duke
    #363
    Én nem vagyok rasszista, csak utálom a cigányokat!!!!!!!!
  • bracsek #362
    mert ők se MAGYAROK hanem.... kitudja mi a rosznyavaja származásuak Magyarországon ha van 10%magyar az már nagyon jó arány...sajnos
  • Zóanagyvarázsló
    #361
    "(mondjuk egyeseket én is megvernék ott budapesten december 5 óta)"

    Ez jogos, innen már jöhetne is a következő kérdés, miért kezelik románokként, szlovákokként, szerbként stb, a határontúli magyarokat idehaza.
  • Zóanagyvarázsló
    #360
    Nem hiszem, hogy szégyen kérdése, ha este az utcán a román vendégmunkások éppen többen vannak (és késsel), mint az áldozat. Legfeljebb az a szégyen, hogyha fordítva történ volna, nagy hír lett volna belőle mindenhol. Mindenesetre úgy tudom, hogy a rendőrök elkapták őket.
  • bracsek #359
    Hát az már a ti saját szégyenetek(mondjuk egyeseket én is megvernék ott budapesten december 5 óta)
    LoL még itt romániába sem kapok ki(sőt arra sem emlékszem mikor hallottam ilyen esetről utojára) pedig semmi féle formán nem türköztetem magyarságom igaz azért éjjel egyedül sötét sikátorokba nem ugatok hangosan
  • Zóanagyvarázsló
    #358
    Fordítva van az, múltkor (pár hónapja) Budapesten vertek a románok magyart, a magyarsága miatt. Szerencsére még nem ez az általános.
  • bracsek #357
    Budapesten én is kikapnék el kezdenék oláhul beszélni nem? igaz anyi zsido közt nem biztos lenne aki megtegye...persze tisztelet a kivétel
  • Balinthun
    #356
    nem ez tényleg így van! A legjobb haverom arab! Na és akkor mi van ?! Szerintem semmi. Nekem csak azzal van bajom hogy a cigányok meg sem próbálnak beilleszkedni! Ez itt a nagy probléma mert ha én mondjuk elmennék japánba élni akkor meghúznám magam( mondjuk nehezen a magam 195 centijével ) ami nem azt jelenti hogy elfelejteném honnan jöttem csak nem polgárpukkasztó jelleggel vállalnám fel ahogy azt a cigányok teszik!
  • Ronny
    #355
    ez a "nem vagyok rasszista, de a cigányok így meg úgy" dolog valami közelező topik kellék lett?
  • scs17
    #354
    *azok a románoknál kisebbség
  • scs17
    #353
    Igen, egysrészt a történelem miatt. Másrészt meg ott vannak/voltak a magyarverések is. Egyik ismerősöm már megjárta (erdélyi), azért verték meg Bukarestben mert magyarul beszélt. Persze akik ezt csinálják az csak a románoknál a kisebbség. Ellenben a cigányoknál...
  • Balinthun
    #352
    EGyébként ha az folytatódik az országban ami most van akkor 30 év múlva a (rohadt)cigányoknak kell megoldaniuk a magyar-kérdést nem pedig fordítva! De csak így tovább annak a pár millió embernek aki a győzikét nézi! Nem vagyok rasszista de húzzanak el innen van elég baja az országnak az ingyenélő cigányok nélkül is!
  • BIZ0906
    #351
    Akkor az arabokról ne is beszéljünk. lásd hírek
  • bracsek #350
    A válasz: Azért van rasszizmus mert a zongorán a fekete billentyük rövidebbek mint a fehérek.
  • bracsek #349
    én nem vagyok se rasszista se fasiszta de ha ember legyen fehér és magyarul beszéljen [ja és ha nem, legalább miközben főzöm ne lopja a krumplit a levesemből][viccel]