90029
  • G18XM8
    #86344
    http://www.google.hu/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCEQtwIwAg&url=http%3A%2F%2Fm.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DcFkerbu9VBA&rct=j&q=270x%20mantle&ei=kA0XVbHjLqPgyQPnkoDYDA&usg=AFQjCNHrRDdPm0dfZkjtPAHcUX-oP0dWEQ

    270xnél pl. nem volt egetverő javulás. Nem olyan mint amit várni lehetett. Vagy csak én vagyok maximalista. Igaz itt nem amd cpu van.
  • arty
    #86343
    lehet akkor a te kártyád voltage lockos :)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.03.28. 21:17:19
  • rvn
    #86342
    Nálam az sem hozott sikert. Hiába állítom fel vagy le ugyan ugy marad 1.225
  • Solt
    #86341
    Pont a gyenge CPU-k esetében hozott sokat! :)

    A PC piac azért stagnál, mert nincs semmi amiért a júzerek pénzt adnának... mindenki ül a többéves hardveren, mert ugyanazok a fosok jelennek meg évről évre. Akinek kenyérre is alig van pénze, az gyanítom eddig sem nagyon gyarapította az iparág bevételeit.
  • G18XM8
    #86340
    Már az is jó lenne, ha csak negyed olyan gyors lenne mint 3d markban, sőt. De akkor lehet bármit is mondani ha előjönnek a játék alatti tesztek.
    A mantle pont ott hozott gyorsulást, ahol nem igazán kellett volna, kisebb hardvereknél már nem volt ekkora növekedés, pedig ott várták volna igazán.
    Hát a pc piac az tényleg stagnál. De nem csak azért mert drága, az a baj, hogy az embereknek nincs pénze, sokaknak még kenyérre is alig, nem hogy pc-re.
  • Solt
    #86339
    Nagyon nincs mit elkiabálni ezen... ha csak a felét hozzák játékok alatt, mint ami az új 3D mark tesztben jön, már hatalmasat léptünk előre! :)

    A mantle korszak most kezdődik csak igazán, ne nagyon írd le... az, hogy a BF4 alatt ki mit várt, az egy dolog, de ahogy elnézem a PH-s 290X topikot nem igazán elégedetlenek vele... főleg azok nem, akik valamilyen FX procival használják... 30-40% gyorsulásról beszélnek, ami szerintem nem rossz. Főleg úgy, hogy a BF4 engine még nem az alapoktól támogatja... ez az egész akkor lesz érdekes, amikor jönnek azok a motorok, amiknél már a DX12 / Vulcan a fő prioritás. Nézd meg, hogy draw calls szempontjából mennyire brutális az eltérés... ÍME

    Írtam már lejjebb, hogy ettől a hardvergyártók nem lesznek Teréz anyák, ez tény... őket ugyanúgy a profit érdekli továbbra is, de a jelenlegi állapot nekik sem jó. A PC piac befagyott, mert évek óta semmilyen érdemi impulzus nem éri... ezen jelenleg csak szoftveresen lehet változtatni, ergo az ő érdekük is az, hogy a holtpontról elmozduljunk... pár év szoftveres felzárkózás után, a hardver eladások is felgyorsulhatnak... főleg, ha a VR akkora durranás lesz, mint amilyennek ígérkezik.

    Nem a monitor a lényeg, hanem a VR... ahhoz fog igazodni a piac, nem a 144Hz-s monitorokhoz... azok eddig is voltak, akinek kellett, megvette. Ha a VR azt hozza amit várunk, akkor rengetegen fognak új hardverbe invesztálni miatta...
  • G18XM8
    #86338
    Majd meglátjuk, az a biztos, hogy még most semmi sem biztos. :D De amúgy én sem látok sok esélyt.
  • broman191
    #86337
    Bejön akkor drágább lesz? U wot m8? Ha valami elterjed éppen hogy olcsóbb lehet...kivéve ha kartelleznek. Mondjuk az ilyesmi rétegtermékek térnyerésére nem látok sok esélyt, így tárgytalan... :)
  • G18XM8
    #86336
    Jól van, de ne kiabáljuk el ezekkel az új api-kal kapcsolatban. Nagyon a jövő muzsikája még. A mantle sem lett akkora nagy durranás bf4 alatt mint amit vártak tőle. De én szeretném a legjobban, hogy bejöjjön a dolog. Viszont ha bejön, akkor a hardvergyártók nem lesznek olyan kedvesek, hogy az árakat a mostani szinten tartsák, biztos hogy emelni fognak, ez üzlet. De az is tuti, hogy nem 100ezer forintos 100hz monitort fognak venni az emberek, amikor még egy 35ezres monitorra is mély fájdalommal adják ki a pénzt. :)
  • broman191
    #86335
    A 30 FPS CRT-n is hasonlóképpen 30 FPS-nek tűnt emlékeim szerint, ami bizonyos kategóriájú, lassabb játékmenettel rendelkező játékokban szinte fel sem tűnik, legalább is nincs ok rá, hogy zavarónak hasson, viszont gyors mozgásra épülő játékmenettel a 60 FPS-es élményhez szokás után a 30 kis túlzással nyögvenyelős slowmo'...pár óra 60 FPS-es játék után visszalassulni akármilyen 24 FPS-es HD filmhez különösen diavetítős élmény... :))
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.28. 17:46:25
  • Solt
    #86334
    De a 30 FPS nem folyamatos... ÍME! :) Az lehet, hogy az emberek többségének most 60 HZ-s monitora van, de én ugye azzal jöttem, hogy az új API-k többletét mire lehet elkölteni... ;)

    Borg #86331: Az ilyen agyonlassított képek lehet, hogy ezt kimutatják, de használat közben ezt látni? No meg hasonlításnak azt fogadom el, amikor mondjuk két Asus Rog monitort tesznek egymás mellé. A gsync modul felesleges... legalábbis én tuti nem kötném magam semelyik gyártóhoz, és nem is fizetnék 200 usd felárat... főleg nem ilyen "előnyért". :)

    arty #86332: Nekem nem volt még szerencsém 120/144 Hz-s monitorhoz, de aki próbálta, látta mind azt mondja, hogy a 60 Hz-hez képest is sokkal folyamatosabb a kép. Aki pedig a 30 vs 60 FPS közt nem látja a különbséget, az rohadt nagy mázlista! :D Mondjuk lehet csak az idő szépíti meg, de például a 19"-s CRT-s monitoromon nem emlékszem, hogy zavart volna a 30 FPS... :)
  • arty
    #86333
    remélem ez inkább benq vs. asus, semmint freesync vs. gsync, mert ellenkező esetben az amd megoldása temethető...
  • arty
    #86332
    biztosan van kölönbség, hiszen a szám nagyobb ugye, de h a felhasználók igen kis része látja a 120hz/fps plusszát a 60hz/fps után, az tuti - ez így nem lesz piac...

    (basszus, rengetegen a 30fps után a 60fps-t se "látják/érzik"... pedig az ég és föld)
  • Borg
    #86331
    A szinkronizált fps-ek között is szépen látszik a különbség, ráadásul úgy tűnik, hogy a gsync modul mégse annyira felesleges, mint azt néhányan szeretnék gondolni.
  • G18XM8
    #86330
    Asus gpu tweakben nekem alapból elérhető. De nézd meg a beállításokban.
  • G18XM8
    #86329
    Igazad van, de a 30 fpsre nem is azt írtam, hogy jó, hanem hogy folyamatos és 60tól jó, lehet nem derült ki abból ahogy írtam. Abban is igazad van, hogy pl. 100 hz monitoron már más, de mivel az emberek többségének 60hz van, ezért ezzel példálóztam.
  • Solt
    #86328
    Ezzel nem nagyon értek egyet! :) 60Hz-s monitoron a 30 FPS vállalhatatlan, de forgó mozgásnál még az 55 is kevés! 60 felett is van különbség, de nyilván nem egy 60Hz-s monitoron! :) Nem véletlen, hogy a VR kütyüket 75-90 Hz-re tervezik, nem véletlen, hogy jön a 120 FPS rögzített mozifilm, és nem véletlenül vannak 144 Hz-s monitorok! ;) Van különbség, hidd el...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.03.27. 21:28:14
  • rvn
    #86327
    Hello, r9 270xnél hogy lehet feloldani a Gpu feszültségének állitahatóságát? Sem a trixx sem az afterburner nem hajlandó változtatni.
  • G18XM8
    #86326
    A fix 60 fps-nél fölösleges többet, mert ez az emberi szemhez van mérve. Igazából 30 fölött már teljesen folyamatosnak látja az ember a mozgást, de persze van különbség azért 30 és 60 között, minél magasabb 60ig, annál simábbnak lágyabbnak látja a mozgást az ember szeme. Viszont 60 fölött semmi különbség nincs, nem látsz különbséget 60 és 120 fps között. Én csak reménykedek abban, hogy tényleg megvalósul egy ilyen mértékű gyorsulás, de nem vagyok benne biztos, hogy valóra is válik. De majd meglátjuk. Broman191 fórumtársammal egyetértek, hogy a grafika sok esetben élettelenül fejlődik, pl. Crysis sorozat. Szép lenne, ha közel valósághű világot tudnának modellezni az új dx12 motorral, de nem csak képi megjelenítés szinten, hanem mozgás, részletesség, környezetre gyakorolt hatás stb. szinten is.
  • arty
    #86325
    intel740em volt, az csomo effektet iszonyat fos minőségben tudott, szal vitába szállnék :P
  • Solt
    #86324
    Na igen... hol lehetnénk már, ha ez lezajlik 3-4 évvel ezelőtt... :( Na mindegy, reméljük a legjobbakat... 1-2 év múlva mindenesetre érdemes lesz visszanézni a mostani hozzászólásokat! :))
  • broman191
    #86323
    A látótáv és az egységek száma is fontos persze, persze az ilyesmit korlátozni fogja továbbra is a textúramemó nagysága, sávszélessége stb. a korszerűbb szoftver csak részgyőzelem...mindenesetre kíváncsi leszek, hogy az elkövetkezendő években milyen mértékben javulhat majd élvezhető sebesség mellett a detail distance stb. az open world játékokban, mondjuk az új Fallout-ban, The Elder Scrolls folytatásban...és mindenhol ahol számíthat. Mondjuk a messzi látótáv értelme sokszor megkérdőjelezhető, lásd Dying Light...egy sniper rifle sincs a játékban, de úgy gondolták lássunk már el a város másik felébe is, ha felmászunk egy toronyba...mert csak. Kifekszik DX11 alatt a 6 magos enthusiast i7 is, a videokari etetésében, no problemo, 'cinematic experience' ugye. Jó lett volna API témában itt tartani már évekkel ezelőtt, manapság szinte pedig tegnapra jelleggel szükségességű.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.27. 19:53:13
  • BooMiller
    #86322
    Hehe:)) Képminőségben a jó kis Matrox:)
  • Solt
    #86321
    A szimulátorok miatt nekem a látótáv, egységek száma, és a VR a lényeg... no persze tény, hogy a környezeti rombolás, sokkal okosabb AI is jól jönne! :)
  • broman191
    #86320
    Nekem megfelel a 'glorious 60 FPS', az annál magasabb fix FPS hajhászása helyett, inkább költsék el a korszerű API által nyert számítási teljesítményt bármiféle érdemi fícsörre, ami részemről nem a felbontás felstórfolását és a VR-t jelenti. Élvezhetőbb - khömmm egyáltalán minimálisan létező - fizikai modellezés és egyéb a gameplay élményre alapvetően kiható innovációk stb. Hosszú évek óta, szinte sehová nem fejlődött az ipar az utóbbi tekintetben, remélem a fejlettebb API ad egy löketet az ilyesminek is... Mindig a Crysis első része jut eszembe, ahol pl. ott voltak a rombolható tákolt házikók és hasonló építmények, aztán a folytatásokban rendre milyen hiper szuperebb lett a grafika, csupán a környezet lett interakciókban szegény, statikus, élettelen...'fejlődés'...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.27. 19:14:31
  • Solt
    #86319
    Van egy fejlesztői videó valahol, ahol arról beszélnek, azért mondanak csak 50-60%-s gyorsulást, mert a több száz százalékot az emberek nem hiszik el. Ilyen lényegi változás a DX szérián belül még nem volt, tehát felesleges az eddigi DX váltásokhoz hasonlítani.

    Jön a VR, oda kell a teljesítmény, tehát azt az extrát amit ezek az újítások nyújtanak, bőven el lehet költeni. Az eddigi fix 60 helyett jön majd célnak a fix 75, meg a fix 90 FPS, jóval nagyobb felbontáson. A gyártók lépéskényszerben vannak, mert a PC piac stagnál, zsugorodik, stb... nem érdekük, hogy ne vásárolj, viszont vásárlás most sincs, tehát valamit lépni kell... most lehet, hogy "ajándékba" kapjuk a pluszokat, de ezzel hosszú távon lökést adhatnak a piacnak.
  • Inquisitor
    #86318
    Rage 128 akart az lenni, csak túl régen volt már. :D
    Mondjuk a 3Dfx-nél kb. mindennek szebb képe volt, a Rendition Varieté is sokkal szebb képet renderelt, a Rage 128 is, sőt még a joggal szidott lassú Intel 740 is.
  • BooMiller
    #86317
    Riva 128 az Nvidia olt:))) De tényleg szebb volt a képe mint az adott 3Dfx kártya aztán övék lett a 3Dfx:DDD
  • G18XM8
    #86316
    Nv az amúgy nem lassult sőt nagyon minimálisan gyorsabb is volt dx10 alatt. De a dx az mindig is inkább az nv-nek kedvezett, nem véletlenül fejlesztette ki az amd a mantle-t. Majd meglátjuk mi lesz a dx12 alatt. De amíg az nv-nek van több pénze, addig valszeg jobban tudja "támogatni" a szoftverfejlesztőket. Üzlet... pontosan ahogy te is mondtad. Én is drukkolok nekik, ha végre kialakulna egy rendes verseny a hardvergyártók között, akkor kénytelenek lennének lentebb vinni az áraka. Mert jelenleg az egekben vannak.
  • grebber
    #86315
    Ezért veszi meg őket a Samsung lesz pénz lesz hatalom
  • Inquisitor
    #86314
    Mivel Vistától felfelé NINCS DX9 (DX9.0C) a rendszerben hanem helyette van egy DX9.0L nevezetű wrapper, azaz fordító, ami átfordítja DX10 hivatkozásokra, az lett volna a fura, ha nem lassulnak tőle a DX9 játékok.
  • Inquisitor
    #86313
    Eddig sose jött be nekik, hogy okosabb volt a vasuk. Hiába volt a Riva 128 képe szebb, a konkurencia gyorsabb volt. Hiába jött ki anno a Radeon 256 (az első Radeon hivatalos neve) PixelShader 1.0-val, ha a végleges DX8-ban 1.1 lett a követelmény. Hiába adták ki a Radeon 8500-öt 1.4-es shaderrel, ha a konkurensben lévő 1.3-at használták a fejlesztők mindkét gyártó cuccán elmenjen és így tovább. Persze én drukkolok nekik, de ez a pénzről és marketingről szól.
  • G18XM8
    #86312
    Na pont egyre gondoltunk, csak éppen megelőztél.
  • G18XM8
    #86311
    Ja még az is lehet, hogy semmi teljesítmény növekedés nem lesz, csak szebb lesz a kép, még élethűbb effektek lesznek. Sőt talán még csökken is a teljesítmény. Anno dx9-ről dx10re a radeon kártyákon csökkent a teljesítmény. Nekem akkor egy 3870esem volt, és teljesítmény csökkenést tapasztaltam.
  • arty
    #86310
    dx10et is latvanyra koltottek, gyorsabb sosevolt, sooot
  • grebber
    #86309
    Mivel a játékok jobb/szebb/többek lehetnek még annyi sem lesz. Mindenki álomvilágban él.
  • G18XM8
    #86308
    Most nincs olyan helyzetben, de ha a dx12 tényleg bejön az amd-nek és nem csak a szintetikus tesztek alapján, akkor majd figyeld meg, hogy emelnek. De sztem nem lesz abból semmi, ahogy azt alább is írtam. Szintetikus tesztekre nem szabad alapozni.
  • G18XM8
    #86307
    Ez egyébként túl szép hogy igaz legyen. Gondoljatok csak bele, ha csak negyed akkora teljesítmény növekedés lesz játékok alatt, mint a szintetikus teszt alatt, akkor dx12 alá elég lesz egy most 30 ezer Ft körüli videokártya. Ezt a hardvergyártók úgysem hagynák. Sztem max. 5-10 % teljesítmény növekedés lesz dx11-hez képest, és akkor a hardver gyártók sem járnak rosszul.
  • Borg
    #86306
    22-ért vettem Core2 E8400-as procival, 4gb rammal, 320-as winyoval komplett Dell gépet, decemberben faternak. Szóval a 15k az elég soknak tűnik érte, de lehet hogy sokkal olcsóbban már úgyse adják el ezeket, akkor inkább ott rohadnak meg valakinél.
  • arty
    #86305
    amd nincs abban a helyzetben, h árat emeljen... nekik piaci részesedés kéne, de nagyon gyorsan