90029
  • BooMiller
    #86384
    Én éltem kint családdal, most meg itthon:) De nem sokáig már reményem szerint... de azért abban meg egyezhetünk hogy lényegesen egyszerűbb kint építeni egy combos gépet egy dolgozó embernek mint itthon:) Átlag embernek! le kell menni vidékre körülnézni:))
    de ez még mindig olcsóbb lesz mint 3x 42coll+390X:)))
  • Solt
    #86383
    Ha ez így lenne átlagban, akkor mindenki a Titan X-ért állna sorban, de ugye nem így van! Azokat kell nézni aki kint él életvitel szerűen, családdal... mert amikor a szolgáltatásokra is költeni kell kint, óvoda, iskola, orvos, és társai, akkor pörögnek az eurók. Jobb az életszínvonal ezen kár is rugózni, de kolbászból kint sincs a kerítés, tudom! :)

    A költségek engem sem különösebben zavarnak, mert kell a 390X plusz a VR és kész... pedig én itthon élek, családdal... :))
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.04.01. 20:35:09
  • BooMiller
    #86382
    Olvass útánna de szerintem vagy 2 éve nem lehet állítani semmit se progival se bios-al...
  • BooMiller
    #86381
    Értem én, legutóbb mikor kint voltam tényleg csak 1300 eur maradt a hónap végén amit felgyújthattam volna:)) Mikor eg csövesben toltam akkor 2200 de az putrizás volt, de nem a segélyen élőket kell kint nézni meg a tiniket zsebpénzből...
    Engem nem zavar majd a nagy gép, mert elég régen kivárok. Hogy tripple screen vagy VR valszeg VR lesz na most a tripple screen is húzós mivel minima 300e a 3 képernyő plusz oda is pajszer HW kell:) Ha így nézem akkor sporolni fogok és nem foglal el egy szobát a cucc:)
  • rvn
    #86380
    Üdv!
    Nos, sehogyan sem tudom rábirni egyik programot sem, hogy a Gpu feszűltséget állítani tudjam. Arra gondoltam hogy egy módositott biost tennék rá, amiben az eredetihet képest csak a vcore-t vennem lejebb 1.225 ről 1.2-re. Az lenne a kérdés, hogy mennyire nehéz felflashelni az uj biost a vga-ra. Illetve, hogy ez a módosított fesz elég lesz e a gpunak? Vagy milyen feszűltségeken mennek az ilyen Gpuk, mert gondolom nem egyformák. A kártya: Sapphire R9 270X dual x oc boost.
  • Solt
    #86379
    Nem nagyon értjük egymást... :)

    Nem, nem fog maradni az 1080p-nél a játékosok zöme, mert ahogy belenéznek egy ilyen VR bigyóba, lehugyozzák majd a bokájukat, és mennek vásárolni. (ne gyere azzal, hogy nem kapható nálunk, máshol sem kapható... nincs is még kereskedelmi forgalomban, ezért írom, hogy majd!) Ha nem hiszed el, próbáld ki valahol, és te is azon a véleményen leszel, hogy KELL! Na most, ha ez megvan, akkor jön majd hozzá a hardver is, mert a jelenlegi nem nagyon lesz elég...

    Nyilván lesz olyan, aki nem vált, és egyelőre marad az 1080p-nél, de ettől még azok, akik váltanak, lendületet tudnak adni az iparágnak, ergo ott tartunk, hogy ez a nagy API izé, JÓ lesz(!) a gyártóknak is, és nem azzal növelik a bevételt, hogy árat emelnek, hanem azzal, hogy kiszolgálják az új igényeket.

    A VR kütyük vélhetően egy középkategóriás VGA árába fognak kerülni... (2-250 ajró) ez még itt nálunk sem az elérhetetlen kategória!

    BooMiller #86376: A keresetek magasak, de a költségek is nagyobbak... nyilván jobb az életszínvonal, de azért érdemes megnézni, hogy külföldi fórumokon milyen gépekkel rendelkeznek... ott sem divat a csúcskategória! ;)

    broman191 #86377: Nyilván idővel az lesz, hogy a teljes élményhez a drága hardverek kellennek, de ez mindig is így volt, és aki azt hiszi, hogy az új API-k ezen bármit is változtatnak hosszú távon, annak bilibe lóg a keze! :) Az lesz a különbség, hogy idővel most majd a hardverek lesznek a limitáló tényezők, nem a szoftverek... :) A lényeg szerintem az, hogy maga a játék élmény mennyi pluszt fog ehhez az egészhez adni mind a VR, mind az okosabb AI tekintetében! :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.04.01. 19:38:37
  • grebber
    #86378
    Én ugyanezt szajkózom ,de prohardveren kb boszorkányüldözés zajlik emiatt ellenem ,mert hogy egy senki vagyok mit írogatok nem értek hozzá stb.
  • broman191
    #86377
    Szerintem egy kicsit túlhypeolt ezeknek a korszerűbb API-knak a megjelenése, kétségkívül remek dolog és hosszú évek óta talán a legjelentősebbnek mondható esemény a számítógépes grafika történetében, csak ugye a fejlődés nem áll meg...szvsz ha lesz is egy olyan átmeneti időszak, amikor a fejlesztők még nem aknázzák ki az újabb API-kkal elérhető aktuális hardveres korlátokat, nem fog örökké tartani, nem lesz mostantól a világ létezésének a végéig elég egy tisztességes középkategóriás videokari az 1080p full-full @ 60 FPS-hez - nem lepődnék meg rajta, hogy tegyük fel 2 éven belül a majdani játékokkal az említett grafikus beállítások és futásteljesítmény is elérhetetlen lesz egy mostani felsőkategóriás GTX 970/R9 290 mellett...és ahhoz képest a 4K és VR mód étvágya pedig még több lapátnyi számítási teljesítményt kívánhat...Látótávba kerülnek az x éve még a 'zisten gépén órákig renderelt state-of-the-art animációs filmek grafikus színvonalát valós időben biztosító motorok. Feküdni fog a Titan X is, a -> jelenleg <- gigamegagamer termék szintjével és OMG teljesítményének ellenére is... Ugyanígy lehetséges a CPU használatban is egy időszak, amikor kisebb teljesítményű, olcsóbb megoldások is elegendőnek bizonyulhatnak az emlegetett 1080p-s remek futásteljesítmény biztosításához, de amint ott is elkezdenek ráfeküdni az ilyen-olyan fejlett szimulációkra, okosabb mesterséges intelligenciára és minden másra, ami mindmáig ígéretes ötletként végezte egy letörölt táblán bizonyos játékok fejlesztésének során, számítási teljesítmény hiányában...új korlátok, új lehetőségek, amint ki lesznek használva, ugyanúgy igény lesz egy majdani tisztességes, fájó pénztárca nyitogatással járó erős számítógépre mint ahogy volt és van jelenleg is....
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.04.01. 17:57:41
  • BooMiller
    #86376
    Azt tudod hogy jóformán egy heti keresetről beszélsz az USA-ban?:))) ez olyan mintha itthon 30e lenne egy ilyen gép.. Vagy a segélyből élőket vesszük bele vagy a tinik akik zsebpénzből rakják össze a gépet:)))
  • G18XM8
    #86375
    Usa/Eu-ban stb. sem tehetik meg sokan, hogy 1500-2000 dolláros/eurós gépet rakjanak össze, vagy még drágábban. Külföldi fórumokon látni, hogy sokan 500-1000 dollár között dobnak össze gamer gépet (budget gamer pc). És ez elég kevés 4k alá, még az új api-k után is. Hiszen 1000 dolcsi egy titan x, 700-800 között lesz egy 390x, de egy gtx 980 is 550-600 dollárnál kezdődik. És ez csak a vga.
    Utoljára szerkesztette: G18XM8, 2015.04.01. 17:20:17
  • BooMiller
    #86374
    Még mindig MO-n és hasonló nyomorult országokban gondolkozol, van ilyen USA/EU-nak a rabszolgatartó fele/JPN/Korea bármilyen hihetetlen ezek a csapás irányok:)
  • G18XM8
    #86373
    A játékosvilág java része maradni fog az 1080p-nél még sokáig, mivel nem tehetik meg, hogy százezreket fizessenek ki egy gépre, ami elbírja a 4k monitort, vagy a vr-t (a vr alá is kell vas). Sőt azt sem tehetik meg, hogy 4k monitort, vagy vr-t vegyenek, amit Magyarországon még nem is lehet kapni és nem is fogják tudni megvenni, mert ezek nem nagyon lesznek olcsóbbak egy darabig. Ezek a felhasználók vannak többségben és az új api-k szerintem ezeknek a felhasználóknak fognak kedvezni. Aki pedig eddig is megtehette, hogy többszázezres gépet összedobjon, azt nem hatja meg semmilyen api.
  • BooMiller
    #86372
    Pedig azt hittem simán elviszik a desktopot most is:))
  • G18XM8
    #86371
    Hát egy 4k monitorhoz megfelelő gépet nem csak Magyarországon nehéz megfizetni. Ezek azok a monitorok, amihez az api-k (ha beválnak) után is erős, drága vas kell.
  • BooMiller
    #86370
    Magyarország nem a világ közepe:)
  • Solt
    #86369
    A játékos réteg java része mindig megy a fejlődés után... megvan az új cél, ez beindíthatja a piacot. Az, hogy lesz olyan aki marad az 1080p mellett, irreleváns... most is van olyan, akinek meg Vista, vagy XP van a gépén, és több éves gépen játszik 17"-n.

    Egyébként pedig kíváncsi leszek rá, hogy a VR megjelenése után, a júzerek mekkora része fogja úgy gondolni, hogy neki az nem kell...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.04.01. 15:40:45
  • G18XM8
    #86368
    Igen ez igaz, de a felhasználók többségének nincs pénze 4k monitorra és a hozzá megfelelő vasra. Többségében a 60hz full hd monitorok fognak maradni még egy jó darabig.
  • Solt
    #86367
    Szerinted 4K-ban egy 970, vagy egy R9 290 stabilan tudni fogja mondjuk a fix 75, vagy 90 FPS-t? Ha 100%-t ugrik a teljesítmény a mostanihoz képest, akkor is csak 60 FPS-nél járunk egy 980 esetében a jól optimalizált BF4 alatt 4K-ban!

    Tehát a lényeg az, hogy olyan dolgok jönnek (4K, VR), amire vágyni fognak a júzerek, ezért majd ehhez veszik is a vasakat... az új API-k hozadéka az lesz, hogy mondjuk a csúcs 1 GPU-s VGA majd tudni fogja közel maxon azt az állandó FPS-t, ami kell mondjuk egy Oculushoz 75Hz-n.

    Csak egy példa... a 4K miatt jelenleg ott tartunk, hogy az 1200 eurós Titan X jobban fogy, mint anno az első Titan...
  • G18XM8
    #86366
    Ezt előre nem lehet megmondani a piac esetleges változása fogja befolyásolni. Hatalmas emelés nem lenne valóban, mert érdeke a gyártóknak hogy vásároljanak, de lenne emelés. Viszont a drágább termékek meg lehet éppen olcsóbbak lesznek. Továbbá akinek már most is jó hardvere van pl. gtx 970 vagy r9 290, akkor annak hány évig nem kell majd fejlesztenie, mert az új api-k miatt nem hogy elég, de már túlzás is lesz a teljesítményük.
  • Solt
    #86365
    Árat emelni jelentős mértékben nem fognak már piacon lévő terméknél... a többi részét meg azt hittem már tisztáztuk. A júzer igényeket fogják növelni... például az eddigi 1080p 60 FPS elvárás helyett, jön mondjuk az Oculus minimum 2560x1440 + 75Hz, egyre olcsóbbak a 4K-s monitorok, és a többi. Magyarul újra beindul a vérkeringés, és ebből lesz pénzük... a lényeg, a PC-s ipart feltámasztani a tetszhalott állapotból! Ezt áremeléssel nem lehet...

  • G18XM8
    #86364
    Ezért írtam, hogy most még semmi biztosat nem lehet mondani. Majd meglátjuk.
  • grebber
    #86363
    De mint eddig soha sem dx12-vel sem lesz így.Vágyálom.
  • G18XM8
    #86362
    Igazából biztosat akkor mondhatunk ha megjelennek játék tesztek is, amiben látszik a valós teljesítmény növekedés, mert a jelenlegi szintetikus tesztekből nem lehet kiindulni. Mert ha a valós teljesítménynövekedés csak negyede lesz mint a szintetikus teszt alapján, akkor egy 270x, sőt talán 260x is elég lehetne játék alá. Ha pedig esetleg valami csoda folytán ez így lenne, akkor a felhasználók miért vennék meg 70-80 vagy még több ezerért a hardvert, amikor 40-50 ezerért is vehet olyan hardvert amivel normálisan élvezhetően játszik. Akinek meg van már az meg nem fog fejleszteni, vásárolni.Viszont ha ez megtörténne, akkor a hardvergyártók a drága hardverek nem keresletét úgy kompenzálnák, hogy az olcsóbb hardver árát megemelik. De még semmi sem biztos, csak találgatok, az api-k még fejlesztés alatt állnak, de gondolj csak bele, ha elrerjed egy olyan api, ami leküzdi a cpu és gpu limitet, akkor van abban valami amit írtam. De ez még nem most lesz, ha lesz.
  • Solt
    #86361
    Te ezt egyébként, hogy képzeled el? Megjelenik egy DX12-s játék, az kurva jól fut majd egy R9 280-n, erre zsupsz, megemelik az árát?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.04.01. 13:37:24
  • G18XM8
    #86360
    Van aki maximalista... :D
    De ha bejönnek az api-k amiket sztem már évekkel ezelőtt kifejleszthettek volna, akkor még olcsóbban össze lehet állítani egy gamer gépet. Ha a hardvergyártók nem emelik meg az árakat, mert nekik csak a saját profitjaik számítanak, gépet meg úgy is vesz aki akar, aki meg eddig nem vett az ezután sem fog.
  • alyr2
    #86359
    Most sem kell, csak valaki kifizet 5 fps miatt plusz 100-200 ezret:D
  • G18XM8
    #86358
    Cpu limit után gpu limit leküzdése... Még a végén elég lesz játékra egy 150ezres gép. Kíváncsi vagyok mit szólnak ehhez a hardvergyártók, ha ez megvalósul, mi lesz a felsőkategóriás videokártyákkal? De arra is kíváncsi vagyok, hogy vajon mennyi idővel ezelőtt készíthettek volna már ilyen api-kat, hogy ne kelljen 250ezret költeni egy gamer gépre.
  • grebber
    #86357
    Az AMD bővebben beszélt az aszinkron shader nevű titkos fegyverről
  • Blum
    #86356
    Jólvanna...R7...tökömet ezekbe az elnevezésekbe :D
  • Hunor1
    #86355
    szerintem megmaradtak az előző gépemből :)
    ja most csak kb- én is 20K körüli kártyában gondolkodom, így talán még 1-2 évet kihúzhatok ezzel a konfiggal, procival. majd aztán építtetek egy jobbat.
    köszönöm a segítségedet !
  • broman191
    #86354
    Hogyan sikerült DDR2-es RAM-okat tenni a DDR3-at kezelő - a lentebbi pontos típus alapján legalábbis - alaplapba? :) Gondolom a videokártya valami DDR2 modulokkal szerelt csoda, arra gondolhattál... Én egy tetszőleges márkájú HD 7770 1 GB GDDR5 felé kacsintgatnék 20e Ft környékéig használtan, erősebbet szvsz nem érdemes tenni a konfigba, a következő lépcsőnek tekinthető R7 260X-hez jelentősen erősebb CPU lenne javallott és persze 8 GB rendszermemó!
  • Hunor1
    #86353
    köszi a választ! azt hittem az alaplap befolyásolja azt hogy milyen kártya mehet bele, de ez akkor inkább a processzorokra igaz ugye? ( valami socket szám miatt?)
    még annyit hogy az alaplapomban most csak DDR2 RAM-ok vannak, az újabb kártyáknál meg DD3-at látok. ez is befolyásolhatja a kártyát? illetve szimpéán kicserélhetek a DD-es RAM kártyákat DD3-asokra ?
    Köszi.
  • Borg
    #86352
    Itt szépen elmagyarázza, hogy pont az ilyen ghosting meg stutter csökkentése miatt van szükség a modulra. A magas fps/Hz és az alacsony is más problémához vezet, paneltípustól IS függően, amit az async ilyen ellenőrző framebuffer híján nem kezel sehogy se.
    Elég sok ilyen videó van már, és a külföldi fórumok tömve vannak az async-es ghosting témával...
  • Blum
    #86351
    Alaplappal kompatibilis? Miva'? Semmi köze az alaplaphoz, van rajta PCI aztán kész. Bármi belemegy.

    Nem írtad, hogy mennyit szánnál rá de igazából lényegtelen...R9 260X-nek futnék neki így elsőre (amit ezzel a géppel nagyon nem fogsz tudni kihajtani) de ha a jövőben építesz köré egy új vasat akkor jól jöhet a kraft. Bár ennyi erőből a 270X-280 felé is mehetnél de az jelen pillanatban jelentős overkill lenne.
    btw, most jön majd az új széria, nem vagyok benne biztos, hogy most nagy biznisz lenne VGA-t vásárolni.
  • Hunor1
    #86350
    Szevasztok !

    Egy mára már elavult konfigom van, de szeretnék ( átmenetileg) javítani a minőségén grafikai szinten.
    Videó kártyát szeretnék venni bele ( van már pár játék amit nem tudok futtatni a DX11 hiánya miatt)
    Jelenleg ATI Radeon HD 4600 series 1024 MB, shader: 4.1
    Alaplapom: MSI 770I-C45 (3.0) , chipset: AMD 770
    proci: AMD Athlon II. X2, dual 2,8 GB

    Szeretnék (egyelőre ) erre az alaplapra még beépíthető ATI kártyát venni ami már tudja a DX11-et. és minimum 1 GB, (de inkább 2gb)
    vagy ha valaki tudna olyan oldalt linkelni ahol kifejezetten az alaplaphoz passzoló kártyákat lehetne megnézni. ( pl. valamilyen keresőbe beírva az alaplap adatait kidobna lehetséges típusokat). mert ugye hiába nézegetnék akármilyen kártyákat ha az alaplapra nem lehetne beszerelni.

    hálás köszönet!
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2015.03.30. 19:38:31
  • Inquisitor
    #86349
    A Source2 Vulcan API-t támogat és elvileg most jött ki vele a frissítés HL2-höz, gondolom NEM véletlen, hogy hónapok óta nincs friss Catalyst, illetve most volt egy darab béra, hanem mert gyúrnak ezerrel a Vulcanra. Még az is lehet beépítenek egy OpenGL-Vulcan wrapert is, ne kelljen duplán fejleszteni. ;)
  • Solten
    #86348
    Mantle-t a nepnek! Vagy Vulkan API-t. :)
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.03.29. 14:56:41
  • G18XM8
    #86347
    Hajrá... mindenki örülne, ha élvezhető játékélményhez nem lenne követelmény izmos gép. :)
  • Solt
    #86346
    A CPU limiten segít, nem a GPU limiten! :) Például...

    De mondom, ezek még szárnybontogatások... akkor lesz releváns a történet, amikor lesz olyan játék, aminek a fejlesztése már direkt a low-level API-k valamelyikére történt.
  • G18XM8
    #86345
    Akkor hagyd, amúgy sem kötelező ezt állítani, ha húzni akarod a gpu-t.