90029
  • Inquisitor
    #87189
    Átgondolva azért nem volt ám könnyű. át kellett állniuk a W8 féle WDDM-re, utána gyorsan a W10 félére. Ha jól látom, az elmúlt 2 év gyakorlatilag a driverekkel való háttér kísérletezésekkel telt el. A kérdés az, hogy meghozza gyümölcsét a W10 és a Fury startjára vagy nem.
    Másrészt amit a 15.200 driverrel való W7, W8 hackelésről olvasni lehet, már akinek nem hányta össze a rendszer magát, vannak eredményei a kísérletezésnek, a kérdés az, hogy lesz e stabil jól működő verzió.
  • arty
    #87188
    évek óta nem töketlenkedett ennyit az amd egy végleges és működő cata kihozásával :((
    sajna az "uj" radírok, a w10 miatt elúsztak gyanítom, lassan abszurd ideje nincs whql drv :(
  • Mr_no_NaMe
    #87187
    Nem szeretnék a monitoromhoz nyúlni, órákba tellett míg egy használható beállítást kipréseltem belőle. Szoftveresen szeretném megoldani.

    arty: rég letettem a catalystról, azóta sem működik. Az alapokat (bright, kontraszt,gamma) tudom profilozni, de a színtelítettséget és a +fényerőt/kontrasztot már nem, pedig az is kéne :/
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2015.06.20. 20:55:58
  • arty
    #87186
    azóta se jó egyik bétában se a profilozás??
  • broman191
    #87185
    A monitorod menüjében nézz szét... ;)
  • Mr_no_NaMe
    #87184
    Tudtok esetleg olyan programot amivel le lehet generálni fényerő, gamma, kontraszt, színtelítettség beállításokat majd el lehet őket menteni presetekbe? Pl set1 : asztali használatra kicsit szürkés, sötétebb, szemkímélő. Set2: fényes, kontrasztos, sokkal színtelítettebb játékokra.
    És mondjuk ezek között gyorsgombokkal lehessen váltogatni.

    ismertek ilyen programot?
  • Solten
    #87183
    Ja csak az emberek nem fognak rohanni 4k tv-t venni, es azert sem mert hdmi 2.0 ficsor. 46 vagy afeletti inches tulajok 90%-ka mar beruhazott vagy boven elvan a full hd-val. Jatszani biztosan nem a nappaliban fognak 4k felbontasban a htpc-vel... :))
  • Hasselhoff72
    #87182
    Mondjuk itt drága minden mert megnéztem annyi a 390-en koppra mint egy 970, szóval akkor 100 körül otthon.
  • Hasselhoff72
    #87180
    Na itt kint néztem az árakat.. ház szomorú a helyzet, eltűnt a kínálatból a 290 csak 300-as sorozat 4BG-od 380-an átszámítva 85 WTF??? 390 nem X.... 128e köszönjük AMD:DDD
  • Maala
    #87179
    Amíg nincs a kezedben a kész termék, addig sosem tudhatod, igazak-e a pletykák.

    Mellesleg DP >>> HDMI. Ez tudott. Az, hogy TV-re mi a jó, pont letojom. Ha már vannak olyan ügyesek a TV-gyártók, hogy lehagyják róla a DP-t.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.06.20. 07:59:36
  • broman191
    #87178
    Nem tudom hogy miféle isten barma mondta ki a partnereknek, hogy a 'kissé negatív' hozzáállás miatt nem kapnak tesztkártyát...valami PR-barátabb kamu indoka nem volt a tárban? Tesztre szánt videokártyát előbb-utóbb kerítenek, akik nagyon tesztelgetni akarnak, attól még kimondják ezután is amit gondolnak a termékről...az elszánt user eleve nem fogja elkapkodni a vásárlást, az a minimum, hogy megvárja az általa mérvadónak tekintett reviewer oldal objektív beszámolóját, akárhanyadiknak kapnak is kártyát a sorban...és ha a tesztereket lehet is akadályozni, a vásárlókat úgysem lehet elnémítani... No de gyártsanak kevésbé leszólható termékeket, csináljanak jobb és időszerűbb drivereket stb. végsősoron a mindenapi felhasználás során az ilyesmi malőr senkit nem érdekel... :)

    ui.: loál


    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.06.19. 22:49:40
  • arty
    #87177
    http://ipon.hu/hir/problemak_a_tesztre_szant_radeon_r9_fury_x_vga_k_korul/34043

    ilyenekből érezni, hogy gondban van az amd ... :/
    és a lehető legrosszabbul próbálják megoldani :( hogy az istenbe gondolták, hogy ezt megúszhatják nyilvános leégés nélkül?!
  • Inquisitor
    #87176
    "ui.: Vajon ennél a Tier módosítágatásnál nem-e volt pénzestasi tologatás?"
    Összes DirectX verziónál volt. A leglátványosabb az volt, amikor az Intel GMA 950 istenverése kapott WDDM 1.0-ás drivert Vista alá, miközben a vas DX7-et tudott és CPU-ból szoftverből nyomta a DX9 tudását. Meg persze a híres eset a Radeon 256 kártya Pixel Shader 1.0-ás tudásáról miközben a Dx8-hoz hirtelen 1.1 kellett.
  • broman191
    #87175
    Kíváncsi leszek, hogy a GCN v1/2/3-ra épülő GPU-k vajon a gyakorlatban mennyire teljesítenek majd másképp az eljövendő next-gen API-s játékokban...ugye sokáig ment az 'OMG de jövőbiztos a GCN', hogy majd a legmagasabb DirectX 12 Tier-t fogja tudni mindegyik, aztán a mostanság véglegesedő verzióra kiderül, hogy hoppá pl. a GCN 1.0/1.1 nem elég csak az eggyel kisebb Tier csoportba és még a GCN 2/3 között is vannak itt-ott különbségek...ember legyen a talpán, aki követi az egészet...

    ui.: Vajon ennél a Tier módosítágatásnál nem-e volt pénzestasi tologatás? :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.06.19. 21:32:10
  • broman191
    #87174
    Az utolsó mondatot mintha egy minimum 55"-os 4K-s monitorokat frissen kidobó cég marketingese mondta volna a CES-en előre megfontolt szándékkal elkövetett fogyasztóhülyítésből... :D Szóval aki úgy dönt, hogy hogy vesz egy Furyt mondjuk 250e Ft-ért, az minimum valami másfél millió Ft-os TV-t is tesz mellé a kosárba, csak mert fogyasztói világ rulz és yolo...valószínűleg minden tipikus 4K-ban gondolkodó fogyasztó így gondolkodik. Álmában. Esetleg egy másik univerzumban. Downsampling mellett 55"-nál sokkal kisebb monitorokra is lehet értelme 4K-nak vagy 8K-nak, vagy amekkora renderelési felbontást csak rá lehet erőltetni, főleg a végtelenségig élsimított képet imádóknak vagy/és minél magasabb PPI hívőknek.
  • repvez
    #87173
    Hát én is csalódtam, most hogy kijöttek a speckók az "uj" VGA-K ról. Nem gondoltam volna ,hogy már szinte a 3 szeriát adják ki csak átnevezve.
    Ugy voltam vele, hogy most a nagy API válták korszaka miatt majd előállnak egy teljesen uj ezt kihasználó alappal. ÉS érdemes lesz a régi 4850esemet lecserélni , hogy ujabb évekre ellegyek ,de ugy néz ki, hogy ez még várat magára.
    Na nem azért mintha nem tudnának jóval többet a 4850es szériánál, hanem azért mert miért fizessek közel 100k-t egy olyan termékért ami már egy közel 2 éves verzió is tud.
    Igy marad még a várakozás, hogy talán a 400as széria változást hoz vagy a zöldeknél lesz valami best buy a középkategóriában
  • arty
    #87172
    aki 4k-ra ilyen 24-30as kijelzőkben gondolkodik, hát arra sok jót nemtok mondani :)

    és most olvasom, h amd megerősítette: a furyn sincs hdmi2.0 !!!! egy 250k-s kártyán, 2015-ben !!!

    na, erre szavak nincsenek..................
  • Inquisitor
    #87171
    Nos én halál elégedett lennék egy 21:9-es 29-31"-os NEM UHD monitorral is, de szerintem ha valaki hozzám vágna egy 39"-os 4K Phillips Brilliance monitort, nem dobnám vissza. :D
    Ettől még értem a célcsoportot, van aki videózás okán TV-t használ és most divat már a PC-t is kanapéról használni játékra. De direkt monitor helyett nem használnám. Az R9 Nano meg sokaknak birizgálja a fantáziáját, nekem is, pedig én valószínűleg egy R9 380-at SE tudok megvenni.
  • Borg
    #87170
    A 4K living room dream a quantummal (steam box), meg a htpc piac a nanoval is pont, hogy TV-t céloz meg elsődlegesen, nem monitort...
    Eleve aki 4K-ban gondolkodik, az nem zsepi monitort nézeget, hanem legalább 55"-t.
  • Inquisitor
    #87169
    Nem tudtam, hogy egy videokártya topikban a TV az elsődleges megjelenítő. Másrészt elég szégyen, hogy nincsen.
  • broman191
    #87168
    i7 vonalról gyakorlatilag nem lehet beszélni, mivel abban a 'professzionális CPU' kategóriában nincs AMD-s vetélytérs, tehát ott relatíve elszálltak az árak. i5 (non-K) vs FX-8xxx terén pedig nincs olyan horror árkülönbség, főleg ha hozzávesszük az azokhoz dukáló alaplapok, esetleg aftermarket hűtések többletköltségét/megspórolható költségét.
  • arty
    #87167
    nincs dp a 4k tévéken....
  • arty
    #87166
    Abszurd! :(
  • Inquisitor
    #87165
    Mert DP 1.2-n nem megy a 4K 60Hz vagy mi?
  • Inquisitor
    #87164
    A 370 valóban szégyen, de nem lehet nem észrevenni, hogy a 200 és 400 dollár között azért nincs új kártya, mert el kel sózni előbb ami raktáron van. Utána lesz Tonga 4GB (vagy Antiqua), meg lesz 4GB 390 is. Addig meg nem. A 370 helyére tehettek volna egy még butább Tongát, de ez van. Még mindig jobb mint a 200-as széria, ahol csak az 260X és 290/290x volt új.
  • arty
    #87163
    szerinted nincsenel elszállt árak i5/i7 vonalon??? :O
  • broman191
    #87162
    A Radeon R9 380 és R7 370 videokártya tesztje @ PH!

    R7 370

    'a GPU még a legelső, 2012 első felében megjelent GCN1 (S.I.) mikroarchitektúrára épül, mely így szinte teljesen megegyezik a korábbi HD 7800-as kártyákon látott Pitcairn kódnevű lapkával' - Yay, GCN1 15'-ben is...

    'Sajnos mindez egyben azt is jelenti, hogy az R7 370 sem a FreeSync, sem pedig a TrueAudio technológiát nem támogatja, ami – tekintve az ezek körül korábban keltett felhajtást – szerintünk kissé ciki. ' - Amikor már az AMD fanoknak titulált PH! is kiemelten megemlíti az ilyeneket, akkor már tényleg ciki van...

    Egyébként vicces, hogy az R9 380 (ex-R9 285) még mindig 2 GB VRAM-mal rendelkezik referencia modellként, amíg a 390/390X-re már 8 GB-ot erőltetnek referenciaként... Annyira barom módon differenciálnak a VRAM-mal, hogy már-már az nVidia is megszéldül tőlük...


    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.06.19. 19:18:53
  • Borg
    #87161
    Meg a HDMI 2.0 csatija 4K-hoz... ja várj, az nincs!
  • Maala
    #87160
    Nem is ezektől kell várni a megváltást, ez eddig is tudott volt. Inkább a Fury Nano lesz az érdekes ebben a szegmensben, no meg az ára.
  • broman191
    #87159
    MSI R9 390X Gaming 8 GB review @ TPU Szvsz egy forinttal sem ér többet a 290/290X-nél a 390/390X, nevetségesen magas árakon kínálják őket, még az általában elszállt bevezetési árazást tekintve is... A 8 GB VRAM-nak jelenleg semmi haszna és belátható időn belül aligha változik a helyzet...a memórián kívül szinte ugyanaz a hardver, az előddel megegyező tuningpotenciállal. Amiért valamivel gyorsabb bizonyos tesztekben, többnyire csak az elődnél magasabb órajeleinek köszönheti...és ugye a magas fogyasztása és gyenge ref. hűtése miatt abból sem volt érdemes ref. példányt venni, tehát egy jóféle aftermarket hűtős, emelt órajelekkel rendelkező 290/290X nagyjából hasonlóan teljesít elméletileg...a piacot elnézve jelenleg használtan - akár féláron - érdemben szinte ugyanazt kaphatja az ember a 290/290X-ekkel, amit az új 390/390X ad...

    ...és a fogyasztás:

    "Radeon R9 290X has been notorious for its high power consumption and R9 390X is no exception here. MSI's R9 390X Gaming actually consumes much more power than the R9 290X, requiring around 350 W during typical gaming, with peaks up to 370 W. The only card requiring more power is R9 295X2. But not only gaming power consumption is high, multi-monitor and Blu-ray power consumption are increased, too. Those two scenarios have been an issue on AMD cards for a long time, and things are even worse now. 98 W GPU power required just to play back a Blu-ray is simply insane. NVIDIA does the job with around 10 W, so no way a R9 390X should go in your media PC. Overall the MSI R9 390X Gaming has one of the worst performance per Watt ratings, worse than R9 295X2."

    A CPU-k esetében legalább összeizzadták a 95W-os FX8320E modellt a régi 125W-os leváltására, erre VGA-nál még nem hogy legalább szinten tartanák, de tovább rontanak rajta... Kis túlzással ingyen sem kellene kategória, mert lehet mellé venni egy aggregátort, úgy meg már nincs ingyen...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.06.19. 18:54:32
  • Hasselhoff72
    #87158
    Ez mennyire lehet kamu?:)))) link

  • Hasselhoff72
    #87157
    Elég érdekesek ezek az új árak, miért fizetnék én 45e forintnyi különbséget 290X/390X-ért???? Majd 50%-al többet ez inkább tragikus mint vicces.... Azt nem is mondom hogy hét elején volt 209 fontért XFX 290X!!! Úgy már 60e a különbség LOL.. úgy látom az AMD mindent megtesz hogy Nvidia kártyát vegyek....
    Nézem a teszteket 1-2 FPS-el gyorsabb 50%-os árkülönbség... pff most kell 290X-et venni azt hiszem ez egy vicc....
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.06.19. 17:28:40
  • broman191
    #87156
    'akkor se lenne csőd' - Viszont az AMD ennyitől nem menne tönkre és az nVidia sem kerülne vezető(bb) pozícióba...és a piaci részesedését ugye évről évre növeli ilyen húzások nélkül is... ' végre itt is egy szereplőssé válna a piac' - ...és milyen örömteli is lenne...hálistennek' a CPU piac sem annyira egyszereplős még, hogy igazán elszállt horror árak legyenek...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.06.19. 16:45:42
  • Hasselhoff72
    #87155
  • Borg
    #87154
    Elég valószínűtlen szituáció, mert nem játszok autóversenyes programokkal. De ha játszanék, csak neked áthajtanék egyen. Könnyedén 60FPS-el :D
  • arty
    #87153
    Amikor áthajtasz egy nvidiareklámtáblán a pcarsban, mantrázd magadnak, hogy tuti nem fizették le a szarjankókat! :D
  • grebber
    #87152
    Így van te már csak tudod, lottószámokat esetleg?
  • Solten
    #87151
    Komolyan agyzsibbadast kapok a suletlensegeidtol... Amugy meg kerlek, maradj a temanal; Senkit nem erdekel hogy a huszoneves konfigodat mire fogod lecserelni es hany evtizedig fogsz szenvedni vele. Az AMD-n meg ne gorcsolj, ugy se fogsz venni soha, kezelhetetlen Nv fanboy vagy.
  • grebber
    #87150
    Pedig most ez az a pillanat ahol el lehetne érni hogy a kutya se vegyen 390-390X-et.
    NV Maxwellel megszedte magát és ha levinné a 970-980-980Ti árát mégjobban akkor se lenne csőd mert ezeken akkora a haszon hogy beszarsz.
    Az AMD köpni nyelni nem tudna és végre itt is egy szereplőssé válna a piac mint a prociknál.
  • Solten
    #87149
    Hogy te mekkora zseni vagy. Nem is ertem miert nem az Nv-nel dolgozol mint marketing manager. Hogyan nem jutott ez eszukbe, zsenialis!

    Mondjuk csodbe vinned oket fel ev alatt, de ez egy mas kerdes...