90029
  • Hasselhoff72
    #87229
    Szép új világ...
  • bardocz
    #87228
    Én rakosgattam fel szépen az upgradeket Az is tutira a driver hibája, hogy néha elkezd 80 fok fölé melegedni, és ha nem állítom le a játékot, felmegy 4000ig is a ventilátor fordulata. Mint egy porszívó. Ha kilépek a játékból, és ugyan oda vissza, újra 80fok, meg normális fordulat.
  • steweee
    #87227
    azt tudja vki hogy miért nőtt egy hónap alatt 10.000 Ft-al az R9 285 ára ?

    http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/amd-radeon-video-chipset/?st=R9+285&orderby=1
  • arty
    #87226
    rosszkor vetted, 350.12(?) óta nem szabad frissiteni, a 352 óta mind szar (sokaknál)... remélem a betmen miatt most tényleg megcsinálják, itt ugyanis appcrash van uj és régi driverrel is (noha tudom, h itt a játék a legalja elsősorban, azé a gémwörksz-pénzestasiért legalább stabil 30frém lehetne :D )
  • bardocz
    #87225
    Nekem pl amd driver sose omlott össze játék közben, nvidia már nem egyszer, pedig nincs meg két hónapja a kártya.
  • arty
    #87224
    nincs ott az opcio. próbáltam rátelepiteni, próbáltam clean installt is :(
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.06.23. 20:44:09
  • Solt
    #87223
    Kevesebbe került nettó a 290X-m, mint amennyiért a 780-t eladtam, úgyhogy rossz ötlet biztos nem volt! :)) Éreztem, hogy a 980Ti előtt el kell adnom, mert túlságosan hátra kerül a sorban. Ez lesz a Maxwell sorsa is, csak abba még a DX12 is sanszos, hogy belerúg...

    A 390 jó lesz, ha lejjebb megy az ára... jelenleg a Sapphire Nitro 120K... pár hét múlva szerintem 100K környékén lesz, annyiért meg bőven jó az új hűtésekkel.

    Inquisitor #87221: Vannak bizony! Sok év tapasztalata alapján bátran kimerem jelenteni, hogy egyik sem különb a másiknál driverek terén.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.23. 20:43:08
  • alyr2
    #87222
    minek par vidias szellemhuszar szerint csak az amd ir szar drivert, a vidia mindig mindent tokeletesre gyart es ir! Ha nem igy van akkor sem a termek vagy driver szar hanem a program vagy az amd!:D
  • Inquisitor
    #87221
    Azért érdemes néha követni NVidia fórum témákba, főleg driver topikot, mert vannak hibák mindkét oldalon még is meglepő módon egyesek hivatkoznak rá, hogy nincs. Az is idetartozik, hogy mióta szokás drivert frissíteni játékok miatt (nehogy megírják programot normálisan, ahhoz kell drivert írni), azóta több a probléma mindkét gyártónál. Ugye a régi szokás az volt, hogy akkor frissítesz ha a régivel gond van.
  • bardocz
    #87220
    Nekem is visszarakta magától limitedre, de át tudom állítani full rgb-re.
  • arty
    #87219
    ha valakinek fáj az amd elb*szása (370-390), itt lehet nézni a vidiásokat is sírni egy sötétzöld játék kapcsán... :D

    nálam csak a fullrgb kapcsoló tűnt el, lehet ez a betmen gameredi drv valami féléves (atombugos) driverből lett származtatva, amiben ez a ráketszájensz tudás még hiányzott.

    az amd driverek pedig szarok.
    és csak azok!!!

    (solt - lehet neked nem volt rossz ötlet elváltani a 780-ról, azok zokognak a leginkább. nv hátrahagyta őket, mióta van maxwell... gondolom igy lesz ez a maxwellel is, ha jön a pascal :( és eközben nincs hova "menekülnöm", mert a hasonló amd termék (390) egy ordas nagy elb*szás.... :(((((( )
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.06.23. 19:38:30
  • arty
    #87218
    jahogy..... :/
  • arty
    #87217
    lehet mégis lett rajta 2.0?
  • Solt
    #87216
    Ha több kártya áll rendelkezésre, akkor természetesen minél többet kell összehasonlítani... de amikor a párját keressük valaminek, akkor szerintem azt kell nézni, hogy X összegért mit kapunk cserébe.
  • Thaddeus
    #87215
    Kamu ez a kép, bocs.
  • Inquisitor
    #87214
    Komplett tesztbe szerintem be kéne férnie egy olyan GeForce kártyának ami árban közel van hozzá, egy olyan referencia kártyának ami teljesítményben van közel hozzá, és egy olyannak IS, amin vízhűtés van. Ellenkező esetben nem lehet egy csomó összehasonlítást elvégezni ugye. Csak sokan nem értik, hogy a legtöbb HW oldalnál már elvégzett tesztek (régi driverkkel) használnak fel az új kártyák, új driverrel való tesztelése mellé, mert nem áll módjukban amazokat újratesztelni vagy hely és idő hiányában nem csinálják meg. Ezért felemás egy csomó teszt manapság, és tök jogosan lehet hőbörögni is ezek miatt.
  • Inquisitor
    #87213
    A Powercolor dobozán az utólag átragasztott 4GB HBM matrica izgalmasabb, hogy mi lehetett alatt eredetileg és miért.
    Egyesek szerint a GPU nem tudja a HDMI 2.0-át, szerintem meg meg pár centet akart AMD spórolni licencen, kinézem belőlük.
    Aztán az is lehet, hogy a beépített UVD nem kezeli a HDMI2.0-át és ezért nem tették rá. Passz. De nincs rajta csak DP 1.2a.
  • Solt
    #87212
    Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én arról beszélek, hogy összehasonlítani azt kell, ami árban egyező kategória, majd meg kell nézni, hogy azért mit kapsz.

    Ezt írtad: "Majd a tesztben is egy hybrid 980TI-t kell mellé tenni"

    Ez abban az esetben igaz, ha ugyanannyiba kerülnek, mert mondjuk egy EVGA Hybrid 980Ti kapásból 100 USD-vel drágább, így az összehasonlítás máris sántít.
  • Borg
    #87211
    Senkit nem érdekel mi van vele egy árban. Az AMD-nek eddig is hátrányból kellett küzdenie ár terén, mindig is az olcsóbb alternatívaként gondoltak rájuk. Most sem lesz ez másképp, nem tudják ezt levetkőzni egyik napról a másikra. Ha csak egy árban lesz az azonos teljesítményű nv kártyával, az kevés, attól még nem a furyt fogják venni.
  • Borg
    #87210
    Az az utólagos HDMI matrica azért egy érdekes részlet :)
  • Borg
    #87209
    Nekem is volt 2db H75-öm amit vissza kellett egyből küldenem, mert kluntyogott. A harmadik szerencsére jó. Sok múlik azon is, hogy a radi hogy van beszerelve. Elvileg alsó csövezés az előírt, hogy ne tudja recirkulálni a buborékokat.
  • Inquisitor
    #87208
    Nem, két NDA volt. A Radeon 300 szériára 16-án járt le, a Fury családra meg holnap 24-én fog.
    Viszont a Nano szvsz még jó sokáig titok lesz.
  • Solt
    #87207
    Nem-nem... a tesztben olyat kell mellé tenni, amivel egy árban van! Ha az egy ref 980Ti, akkor azt, ha valami brutál vizes 980Ti akkor azt! ;)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.06.23. 14:18:31
  • Thaddeus
    #87206
    Guru3D-s teaser
    Ezek szerint már holnaptól lesznek tesztek? Én azt hittem, hogy 26-a a megjelenés és az NDA vége is.
  • Thaddeus
    #87205
  • Inquisitor
    #87204
    Nézd az észrevétel jogos, de a hybrid kártya nem általános, a Fury X meg elvileg csak ilyen hűtéssel jön ki.
    A vízhűtés meg nem azért kell mert melegszik és sokat fogyaszt, mert sokat fogyaszt, hanem azért mert be van sűrítve pár négyzetcentiméterre a GPU, interposer, 4x4 HBM lapka és a VRM. Tehát ami látható a kártyából annak a lényege annak harmadán van.
    Itt lehet nézni képeket szétszedett Fury X hűtéséről.

    Amúgy a Corsair Bulldog gépben egy hybrid megoldás van a kicsi hely miatt és nekem tetszik. Viszont sok embertől hallottam, hogy eléggé szörcsögnek ezek a folyadék hűtések.
  • Borg
    #87203
    Kompakt vízzel (pl G10-zel) azokat a Geforceokat is bőven 50 fok körül lehet tartani, amik amúgy léggel a 80-at karistolják.
    Ilyen hőtermelés mellett egyszerűen a kompakt víz sokkal hatékonyabb. Ez nem feltétlenül a kártya érdeme. Majd a tesztben is egy hybrid 980TI-t kell mellé tenni, bár ezt valszeg az AMD egyből "negative contentnek" titulálná, és megvonná a Furyt a tesztelőtől :)
  • Rita79
    #87202
    Ezek az újabbak gondolom tartalmazzák az előzőek általi W3 és GTA5 optimalizációkat is?
  • Inquisitor
    #87201
    Tegnap kijött a 15.6 béta Catalyst, ha valaki lemaradt volna róla és mer feltenni bétát.
  • Solten
    #87200
    Terheles alatt a 32dB is kituno, ezzel a vizhutessel mondjuk nem lehetetlen. De jol hangzik mindenesetre.
  • alyr2
    #87199
    hat en nem abban kapok fizut:D sajnos..100 font 47 ezer forint..ami nem szar emelkedes.
  • Hasselhoff72
    #87198
    Értem, tényleg ez volt a lényegi mondandó... nem az hogy 100 fontot ugrott az ára:)))
  • alyr2
    #87197
    Az XFX kartyak hutése nem jo, volt egy teszt amiben kimertek mindnek a hangjat vrm huteset...stb az XFX lett a legszarabb az asus elozte meg
  • Inquisitor
    #87196
    AMD "Fiji" Block Diagram Revealed, Runs Cool and Quiet (Techpowerup)
    Egy pletyka szerint a gyártónak fontos, hogy 54 fok alatt legyen a GPU. Na ezt a 290x (és persze 390x) fogyasztása és melegedése okán kétkedve fogadták páran, eme cikk szerint viszont bizony terhelés alatt 50 fokos a Fury X. Valahol pedig azt is letesztelték, hogy ha nem kap a venti "levegőt" rendesen akkor is csak 58 fok. Ez biztató. Mint ahogy a Nano kártya fotóján az egy darab 8 tűs tápcsatlakozó is.
  • Hasselhoff72
    #87195
    Múlt héten az XFX 290X 209 font volt az amazonon, most 307 azt hiszem erre is jó a gif:DDDD
  • Solt
    #87194
  • arty
    #87193
    mert az utóbbi fél évben jött játékokhoz nincs benne optimalizáció
  • alyr2
    #87192
    És minek következő ha jo az OMEGA?
  • arty
    #87191
    és főleg, hogy MIKOR.
    amig amdm volt, a 14.12 omegával nagyon jól elvoltam, problémamentesen tudott mindent.

    csak azóta eltelt fél év és sehol a következő verzió ...
  • Inquisitor
    #87190
    AMD R9 Nano Performance Indirectly Revealed – More Compute Power Than A Titan X

    Ööö, ha feltételezem, hogy a táblázat a cikkben nem marhaság, akkor elég érdekes dolgok következnének belőle.
    Például a Nano alig gyengébb a Fury X-nél, erősebb a Titan X kártyánál (itt a számítási teljesítményről van szó, ami játékban nem biztos, hogy átjön!) és SOKKAL kevesebbet fogyaszt mint a Fury X, mindezt léghűtéssel?
    Ki van zárva, hogy ha nem kamu, akkor a Nano 28 nanométeres. Ha pedig nem az, akkor simán lehet rajta HBM 2, hiszen az már tavasz óta gyártásban van. De megmagyarázná, hogy miért sokkal később kerűl kiadásra, mint a Fury/Fury X és azt is miért nem tudni róla semmit, például mennyi VRAM lesz rajta. Ha viszont 28 nanométeres és EZT mind sikerült kihoznia belőle az AMD-nek, akkor ezek varázslók. Vagy az egész cikk hülyeség.