90029
  • KranaZoli #66718
    Úgy nézem komoly. Viccnek elég szar lenne. :) TechPowerUp VGA Database-ben biztos találsz mod-olt BIOS-t. Tuning kártya ennyi az egész. De ne hidd, hogy +40Mhz a megváltás. ;)
  • KranaZoli #66717
    Jahh-jahh, PH-n többen a 10.4-re esküsznek a 4xxx tulajok.
    Szummázva: Próbálj ki előző Catalyst-et. :)

    Nem jó Memtest-et szedtél le. Olyat tölts le, amit pl. ki lehet írni boot usb-re.

    Milen egy BIOS az ilyen?! :) Keress benne vmi olyat amiket írtam.

    Memtest86+ 4.10 USB (0.17MB)
  • goso
    #66716
    most ez komoly hogy egy Ghz-n megy a gpu? link csak mert nekem pl a catalyst 960 ig engedi húzni az 5770 em
  • ToM1113
    #66715
    A bioszban csak Main, Advanced, Power, Boot, Tools, Exit fő menüpontokat
    találtam.

  • ToM1113
    #66714
    Írtad a Memtest-et. Leszedtem valami Memtest nevű progit, elinditom, majd meg kell adni a tesztelni kívánt memória mennyiséget mb-ban.
    2048 at nem tudok beállítani... azt írja hogy próbáljam kevesebbel.
    De akkor úgy mégis hogyan lesz mind2 letesztelve?
  • ToM1113
    #66713
    4 hely van a Ramnak ( Asus m2n-e lap)
    Akkor kipróbálom az egyik rammal illetve a másikkal, valamint akkor már egy másik csatlakozón is ki kéne a 4 ből.

    Biosz eddig tökéletesen megfelelt, pont akkor frissitettem amikor a 4850-et vettem, és nem ismerte fel. Azóta ( kb 2 éve) jó.
  • [HUN]FaTaL
    #66712
    10.4? Szerintem az fos. 9.8, 10.5, 10.12 ezek a jók, legalábbis nálam. :)
  • KranaZoli #66711
    Szüleimnél még megvan a Commodore Plus 4-esem.
    Lehet még jó is.
  • KranaZoli #66710
    No, akkor kapásból próbáld meg csak 1 RAM modullal. S mennyi RAM bővítőhely van a gépben?! 2; vagy 4?! Mert ha 4 és úgy van pakolva, akkor tedd úgy Őket, hogy a proci felől az első ill. harmadik slot-ban legyen. Főleg ha Dual Channel a lap. De első körben 1 modul az első slot-ba, aztán próba, majd ugyanezt a másik modullal is.

    Ha már BIOS, talán érdemes lenne frissíteni is, ha esetleg van hozzá újabb BIOS frissítés.

    Ez a neve bakki. Default Setting, vagy Optimized Settings. BIOS fő menüpontok között kell lennie.

    De ami még eszembe jutott. Több emberkének 4xxx-hez a 10.4-es Catalyst vált be a legjobban. Ezzel vagy meg a legkönnyebben és leggyorsabban. Töltsd le az OS-ednek megfelelő 10.4-es Cata-t először. Régi uninstall, 10.4-es feltesz.
  • [HUN]FaTaL
    #66709
    Nekem még CD olvasó is van a szekrényben, de nem a dobozokban, azok a szekrény tetején vannak :D
  • ToM1113
    #66708
    2 1 gigás Ram van a gépben.

    Bioszban melyik résznél és mit állítsak defaultsra? mire gondolsz.
  • KranaZoli #66707
    Én is csak ezért teszem el, no meg fele tele van pakolva kábelekkel. Azt, hogy azokat mé nem szórom ki a kukába?! Régi CPU hűtők, IDE kábelek, Molex csatik, Floppy kábel, ... Viszont így meg van funkciója is a dobozoknak.
  • KranaZoli #66706
    Szerintem nem VGA probléma lesz. De ha van kéznél másik, akkor érdemes megpróbálni. 1, vagy 2 RAM modul van a gépedben?! Ha 2, akkor próbáld meg 1-el, vagy tedd másik slot-ba a RAM-ot; RAM-okat. BIOS-ban állíts mindent Defaults-ra (Optimized - ha így szerepel). Futtass Memtest-et is.
  • [HUN]FaTaL
    #66705
    Nekem megvannak, eladásnál jól jön. :)

    Na jó ami csak egy műanyag csomagolásban volt, gamepad, fejhallgató azt kidobtam.
  • KranaZoli #66704
    Szép példány! Dobozok: Ti megőrzitek Őket?! Én már nem tudom, hogy hova dugjam, hogyan pakoljam el a dobozokat. Melyik szekrény, ágy alja, ...
  • kifli
    #66703
    egy szerverből kibányászott hasonló valami hűtőtte anno az e8400-amat. Elég jól bírta magas órajeleken is, mondjuk annak 2x ilyen vastag volt a radiátora, és a víz is több volt benne.
  • Solten
    #66702
    Wow, na ez mar felsokategoria by CM :) Szep nagy joszag, belepakolhattak volna egy 14-es ventit is.
  • ToM1113
    #66701
    Üdv!

    3 napja a következő történt:

    Játék közben hirtelen elment a kép és a monitor kiirta hogy no signal. A gép ment, de se kép se hang. Újrainditottam, majd később amikor megint játszottam ezt megismételte. Megint restart, majd feltelepítettem a legújabb vga drivert ( HD4850 1gb OC Zalman) aztán kikapcsoltam a gépet és szétszedtem, kiportalanítottam.

    A probléma megszünt, azonban most 2 napja pedig az jött elő hogy játék után, mikor kilépek a játékból 3 percre rá egyszercsak megfagy a gép, nem mozog az egér, capslock ra nem reagál a billentyűzet. A gép megy, a monitor mutatja az asztalt, de az egész le van fagyva.
    Újrainditás után megint jó. Ha csak így simán netezek, akkor nem fagy. De ha játék után kilépek, akkor 3 percre rá befagy.

    Windows7 reinstall volt. De ma az imént megint előjött a probléma.

    Everest szerint nincs baj a hőfokokkal. A vga 2 órás játék után se ment 60 fok fölé.

    Mi lehet a gond? Van itthon egy 8600GT vga-m lehet azzal érdemes lenne tesztelni a dolgot? Egyáltalán vga val lehet a gond? vagy mivel?

    Köszönöm.
  • [HUN]FaTaL
    #66700
    Vettél volna 1200Wattost, még egy szekrényt is kapsz ajándékba
  • TurboX
    #66699
    ejj, ez a csomagolás már az igénytelenség tetőfoka ;)

    h50-ről majd egy kis beszámolót kérek mert nálam is itt kukucskál a felső polcon tegnap óta de még a házra várok, dupla munkát pedig nem végzek
  • item
    #66698
    Képek a tápról:
    Mikor megláttam a dobozát,azthittem lehidalok, nem gondoltam volna,hogy ekkora lesz..

    Kép 2
    Kép 3
    Kép 4
    Kép 5
    Kép 6

    Kezdem szétbontani a gépet... a másik gépről majd jelentkezem...
  • item
    #66697
    Más teszt nem ezt mutatta,de amúgy is itt corei7-el tesztelt a srác,ami tudjuk,hogy alapban is melegebb mint az én i5 760-am. Szóval majd meglátjuk..

  • Ari18
    #66696
    Nem valami meggyőző Olcsóbban kapható jobb hűtő is.
  • KranaZoli #66695


    Na, erre a proci hűtésre kíváncsi leszek.
  • Loál János #66694
    [ÜL, ÉS VÁRJA A KÉPEKET]
  • Loál János #66693
    Ja, az jó lenne. Csak ne nyírbálták volna meg a fizetésen felüli juttatásoknak pont azt a részét, amiből az eddigi cuccaimat finanszíroztam. :-D
  • item
    #66692
    Ma jön meg a drágaszágom (CM Silent Pro Gold 600W), áttervezem a ház kábelezését is.

    Új projektbe vágom a fejszém: Corei5 760 @ 4Ghz
    És közben egy ilyet is beépítek,hogy jó legyen a procihűtésem: Corsair H50 Hydro

    Majd készítek képeket...

  • Blum
    #66691
    IMSI TurboCAD Deluxe 17
    Google SketchUp
    MeshLab

    Ezeket próbáld meg.
  • balint1111
    #66690
    Nem nyitja meg azért kérdezem. Ennyire hülyének ne nézz:D
  • Blum
    #66689
    Talán 3DS Maxal? :D
  • balint1111
    #66688
    OFF:
    Kapok egy .3ds fájlt akkor azt mivel tudom megnyitni? Valahogy semmivel se sikerül.
  • balint1111
    #66687
    Sok van amit nem lehet moddolni. De vannak kivételek:D
  • balint1111
    #66686
    Kösz. Ezzel már sikerült megnyitni. Most még kell egy 3dsmax és már moddolt is lesz a game:D
  • [HUN]FaTaL
    #66685
    Mondom valószínűleg, hány játékot mondjak, amit nem lehet szarrá moddolni?:)
  • item
    #66684
    Rossz link...

    Erőforrás szerkesztőt akartam linkelni.. pl mint ez is: www.multiextractor.com
    Vagy ez: www.heaventools.com

    "Ha ez játéknak a kiterjesztése, akkor valószínűleg nem."
    Erre azért nem vennék mérget.
  • Solten
    #66683
    Szerintem a jovoben majd beruhazhatnal egy min. 2 x 8-as deszkaba. Nem sokkal lassabb a 2x16-nal, a tesztek szerint: 2-3 fps.
  • Solten
    #66682
    Szvsz 1GB DDR5 boven eleg full HD-hoz.
  • balint1111
    #66681
    Sajna játéknak a kiterjesztése. Ki kéne csomagolni vagy nem is tudom, mert akkor lehetne moddolni(pl mapot).
  • [HUN]FaTaL
    #66680
    Ennek semmi köze ahhoz, amit kérdezett.

    #66677: Akárminek lehet ilyen kiterjesztése szóval előbb nyomozd ki a tényleges kiterjesztést. Ha ez játéknak a kiterjesztése, akkor valószínűleg nem.
  • balint1111
    #66679
    Kösz. Kipróbálom hogy működik-e.