90029
  • broman191
    #87749
    Ahhoz a Nano sikertelensége egymagában nem sokkal járulna hozzá, de attól többnyire függetlenül lehetséges hogy összehozzák...
  • Borg
    #87748
    Nem a pricecut hírek fognak jönni, hanem a 90-10-es részesedés Q3-ra...
  • broman191
    #87747
    Haha, jöhetnek a pricecut hírek...
  • bardocz
    #87746
    Annyiért sincsen semmi értelme olyan embernek, aki egy gépházba akarja rakni. Annyiért ott a gtx980 akár.
  • SaGa Jr
    #87745
    650 dolláros áron lesz elérhető és az első 3 hónapban a megjelenés után még nem lesznek custom hűtős változatok a boltokban, majd csak utána.
    R9 Nano price
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2015.08.27. 08:56:25
  • grebber
    #87744
    140-170 k közé tippelem az árát. Bár ez még mindig az hogy a kutyának se ennyiért kategória. Majd hamarosan elválik.

  • Solt
    #87743
    269K-s árat írtak PH-n! Olyan írta, akinek van rálátása az árakra! :D A Fury X esetében is volt egy 200 USD-s vágás az utolsó nap, de a Nano még 200K-ért is horror! Valamivel a 980 alá kéne árazniuk, különben adtak egy pofont a szarnak... :))
  • broman191
    #87742
    Csak nem, ha teljesítményben nincs ott mint a Fury/Fury X, de a 290X-nél gyorsabb, akkor csak 500 USD alatt maradnak, gondolom max. 450 körül. Persze az is rengeteg érte. Mondjuk a 290X $300 vs 390X $430 is nonszensz...
  • repvez
    #87741
    Nem hiszem, hogy ez alapján határozták meg a méretét.Hanem a chip és az uj memoria ekkora nyákon is elfért akkor miért noveljék meg akkora területre mint a mostani átlag. arról nem is beszélve, hogy 1 tápcsati elég neki a mostani 2vel szemben.
  • Solt
    #87740
    Mert az AMD oldaláról nincs ilyen teljesítményű kártya ilyen kis fogyasztással. Mondjuk, ha 500 USD fölé árazzák, akkor úgyis halott ügy.
  • broman191
    #87739
    Biztosan nem felém a 'desktop sz4romban', de csak találnak célközönséget a tervezőtáblán túl is, ha már arra jutottak hogy szükség van erre...
  • Borg
    #87738
    És? Arra hogy ennyire rövid legyen, még itx-ben sincs szükség. A mókuskerék lazán odaférne. Pont mint az asus 970 turbón pl, ahol a venti két irányból tud szívni.

    De játsszunk el a gondolattal, hogy ezt a nanot mibe teszed? A mezei desktop szarjába minek venne ilyet bárki, amikor hodály nagy hely van mindben? A kis ITX kockákba meg szépen be fog fűteni, mert csak összevissza ledobja magáról a hőt, szanaszéjjel. Szal hol a piaca, ennek a kártyának, ezzel a hűtéssel?
  • broman191
    #87737
    Csak akkor nem lenne kis mérete, mert ha sikerülne is megoldani hogy ne legyen hosszabb, akkor magasabb lenne, 2 helyett inkább 3 slot. A mókuskerék elfoglalná a PCB hosszának több mint felét és a klasszikus blower hűtés alapján mögé jönne az alu lamellázás, hőcsövezés stb. A hőcsövezés még esetleg oké is, de a lamelláknak jutó terület nagyon lecsökkenne. A PCB-t valószínűleg át kellene tervezni és a GPU-t hátrébb tolni, hogy ne legyen a mókoskerék legalább egyharmada felette, ami foglalná a helyet a rézmagtól és hőcsövektől... A mókuskerekezés kivitelezhető egy random 30 centis tégla karin, de ilyen apróságot inkább ésszerű vizezni vagy marad a fentről fújó venti, ha elégséges. Gondolom fog a venti pörögni 2000 RPM felett, amint elkezd fogyasztani a GPU, nem lesz egy kifejezetten halk valami.
  • Borg
    #87736
    Reméljük lesz olyan gyártó, aki ráteszi az erre való hátrafújós hűtést. Hogy valami értelme is legyen a kis méretével htpc-be rakni.
  • broman191
    #87735
    Elég komoly azokkal a lapított réz hőcsövekkel, kihasználták azt a kevés helyet rendesen. :)
  • Solten
    #87734
    Az nem is art a 170W-hoz.
  • grebber
    #87733
    Hamarosan befut az apró, de gyors AMD Fury Nano VGA
    Képek a kártyáról Csak a hűtése közel fél kg ennek a csöppségnek
  • grebber
    #87732
    AMD Radeon R9 Nano tipped for launch on Thursday
  • grebber
    #87731
    AMD-Benchmarks sehen R9 Nano vor der R9 290X
  • Blum
    #87730
    Minden szir-szarral játszik, de többnyire FIFA, WOW, LoL, GTAIV-V amivel kockul.
    Nem tudom, hogy ezek a játékok mennyire szeretik az CF-t de összességében akkor tényleg jobban járna egy új, combos kártyával.
    Kösz srácok!
  • broman191
    #87729
    Ha a haverod valami nagy multigamer és a magas FPS az első, a grafika másodlagos és az általa játszott címek támogatják is megfelelően a CrossFire-t, akkor vegye meg a 2. 270X-et... :) Ha a grafika az első, a sebesség másodlagos, akkor általában jobban járhat egy 290/290X-szel, ugye nem mindegy a 2x2 GB vagy 1x4 GB VRAM...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.23. 17:01:55
  • arty
    #87728
    egy kártya... az MINDIG rendesen skálázódik :) lenne csomó játék, amiben 0 előrelépése lenne, pedig kiadott egy csomo pénzt (a 270xre)
  • Blum
    #87727
    Múltkor nálam is ezt csinálta, most épp tökéetesen működik.

    Más:

    Haverom gondolkozik VGA fejlesztésben. Jelenleg egy 270X dolgozik nála egy FX-95xx mellett. 120-ig gondolkozik valamiben de most kitalálta, hogy vesz mégegy 270X-et és akkor mehet a CF. Szerintem jobban járna ha venne egy komoly kártyát 120-130k-ig mint mégegy 270X-szel. Melyik lenne okosabb döntés? (Fogyasztás nem érdekli)
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.08.23. 16:43:16
  • bardocz
    #87726
    Hm, ez lehet...:) Bár nem tudom hogyan kéne piszkálnom.
  • broman191
    #87725
    Gondolom nem csökkentetted hőmérséklet értékhez tartozó fan speed %-ot a görbén manuális kontroll alatt... :)

    ui.: #87724: Kipróbáltam, Maxthon alatt tökéletesen működik jelenleg.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.23. 15:40:46
  • Jim Morrison
    #87724
    Tök jó a Manually select driver a weboldalon, mindent kiválasztok, majd mikor rányomok a Display resultsra Step 1 választója alapra ugrik :/
  • bardocz
    #87723
    Én a sajátomnál próbálkoztam ezzel, igaz nem amd, de nem lett halkabb, sőt. Nem értettem, msi afterburnerben csak annyit állítottam, hogy mehessen 90 fokig, játék közben felment 86-ra ha jól emlékszem, és nagyon hangos volt. Pedig pont az ellenkezőjét kéne csinálnia...
  • arty
    #87722
    engedd el 90 fokig, akkor halkabb lesz a hűtés :)
  • broman191
    #87721
    Nincs vele semmi gond, ha felülírható a venti profil, akkor tedd olyan fordulatszámra a hűtést pl. MSI Afterburner-ben, ami még nem zavar... :)
  • janihunk
    #87720
    Sapphire Dual x hűtése van. Játéközben max 76 fok, de az csak a nagy melegekben volt. Mostmár 71-73 inkább.
  • bardocz
    #87719
    Vízhűtésnél ugyan úgy van ventilátor, meg mellé egy pumpa ami nyomja a vizet, nem hiszem, hogy lényegesen halkabb lehetne egy rendes léghűtésnél.
  • janihunk
    #87718
    Nem akarom én emelni. Csak halk gépet szeretnék.
  • broman191
    #87717
    Inkább csak blokk külön...de lényegesen azzal sem tudnád tovább emelni az órajeleket, mint egy jobb 2-3 ventis léghűtéssel. :)
  • janihunk
    #87716
    280x re nincs komplett vízhűtés?
  • Solt
    #87715
    Láttál már komplett, átfogó NAV ellenőrzést? :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.08.23. 10:33:06
  • Rita79
    #87714
    sztem ezt te sem hiszed el, hogy ott van egy számla, egy adott gépről, a cégnél van 30 gép, és pont azt az egyet fogják kiszúrni, hogy a gyári számokat megvizsgálják. nulla ennek az esélye és valószínűsége. Meg eleve, ha kimondottan alkatrészt veszel bele (mint pl. egy videókártyát), akkor meg pláne nulla a visszaellenőrzés lehetősége.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.08.22. 20:13:06
  • Zoli007
    #87713
    Bemegy a NAV, és véletlenül számon kéri a cégen az adott alkatrészt, hol van leltárba véve, etc. /más kérdés, hogy mi a valószínűsége/
  • Rita79
    #87712
    Nem értem mi lehet a kockázatos, ill. illegális a történetben? Bemész a boltba, megveszed, a számlát meg egy adott cég nevére iratod. Aztán a cégnél beadod a számlát, és az áfát visszafizetik. Hidd el, működik ez, hisz számítástechnikai cuccokat ma már minden cég le tud írni.
  • steweee
    #87711
    már látom hogy néztem el. szar az a kártya :)
  • arty
    #87710
    én abban nem is látok r7-250et :)