90029
  • Loál János #67439
    : Ezt a hotfix-et most rá kell rakni a sima 11.1-re, vagy önállóan is jó?
  • w77d
    #67438
    azanyád hogy hasít ez a kártya XD kérném javítani a kiírásomat is hd6970-re :D
  • IMYke2.0.0.0
    #67437
    Filhippo.com - Drivers - Catalyst

    ATI Catalyst Drivers
    ATI Technologies Inc - (Freeware)

    ATI Catalyst: A free software suite for ATI Radeon graphics that helps improve PC performance by increasing overall stability and providing innovative...
    ATI Catalyst Drivers 11.1 Vista 64 - Download
    ATI Catalyst Drivers 11.1 Vista - Download
    ATI Catalyst Drivers 11.1 XP 64 - Download
    ATI Catalyst Drivers 11.1 XP - Download
  • w77d
    #67436
    gyerekek linkeljetek létszi egy legújabb vista 64bit drivert a 6970-hez... az ati oldala nekem sehogy sem jön be...
  • w77d
    #67435
    100ezer ft körül van az ára mindenhol pár ezer ft-os eltéréssel...
  • Gibor
    #67434
    6970... Hmm lehető legjobb választás :) Csak nemtudom hogy a magyarországi ára csökkent-e már, mert ugye a héten csökkentette az AMD az árakat, de nem figyeltem, nem néztem hogy nálunk csökkent e az ára.
  • w77d
    #67433
    holnap becipelem a VGA-t a legközelebbi szervízbe, hogy teszteljék.. ha szar, már megyek is a boltba és magamhoz szólítok egy 6970-et...
  • Solten
    #67432
    Blend Cpu+Ram teszt is okes? Ha igen, vagy VGA vagy tapegyseg.
  • w77d
    #67431
    egyik sem hibázik, gyönyörűen futnak a tesztek... semmi, de semmi hiba nincs odáig, hogy benchmark-ra vagy játékra kattintok...
  • w77d
    #67430
    működik persze, meg nem is melegszik a kártya, hisezn nicsn is rá lehetősége :D amint a gépem 3d alkalmazást észlel olyan szinten merevedik ki egy pillanat alatt mint az álom... nem dologzik tovább semmi...
  • [HUN]FaTaL
    #67429
    Próbáld ki valamilyen cpu teszterrel, ha az is megfagy akkor nem vga. Pl. prime 95ben próbálj small fft-t (cpu). Ha nem fagyott akkor még egy memtestet próbálnék és ha az se ír hibát akkor vga.
  • Solten
    #67428
    Kisse furanak tuno kerdes, de mukodik a kartyan a venti? Vagy nem akadozik? Csekkold a fordulatszamat is.
  • item
    #67427
    Mikori a tápod ? Amikor 3D-s dolgot futtatsz, hirtelen megnövekszik a fogyasztás,lehet tényleg a tápod is benne lehet a dologban. Én nem feltétlen gondolnék VRAM hibára. próbáld ki a kártyát egy másik gépben ha van rá lehetőséged,akkor leszűkítheted a lehetséges hibaforrásokat.
  • w77d
    #67426
    tépegység az nem alkothat ilyet nem? ha azzal lenne baj, akkor ki is kapcsolna, vagy újraindulna a gép, nem csak kimerevedne nem?
  • Gibor
    #67425
    Ha csak 3D-s alkalmazás akkor mindenféleképpen, mivel ram,proci egyaránt működik 2Dbe is :) De nem feltétlen VRAM, mert nem tudom hogy a kártya a shaderek illetve tranzisztorok stb...-t hogy kezeli. Annyira nem vágom a témát.
  • w77d
    #67424
    tehát akkor a kártya a ludas szerinted
  • Gibor
    #67423
    Szerintem VRAM hiba, és mikor a 3d alkalmazást írja be a VRAM-ba akkor kilövi magát... avagy a rendszert.
  • w77d
    #67422
    mondjuk nem tudom, hogy tényleg a kártya nyakkant e meg.. a következő a problémám srácok:
    akármilyen 3d alkalmazást indítva 1 másodperc után kimerevedik a kép és megfagy a gép, semerre sem indul tovább.. újraindításkor áramtalanítja magát és elindul rendesen. A wint már újrahúztam, a driveres és egyébb szoftveres hiba kizárható. Filmet nézni meg hasonlókat baj nélkül tudok, de se benchmark se játék se semmi, ami 3d alkalmazást használ....
  • Solten
    #67421
    6970
  • w77d
    #67420
    6970 mennyivel jobb??? megéri az árkülönbözetet?
  • Gibor
    #67419
    Szerintem gond nélkül vehetsz akkor egy 6870-est, szerintem az van körülbelül a 4870x2 szintjén, bár nemtudom, láthatatlanba gondoltam. Mivel gondoltam a 4870x2 a 2maggal körülbelül 5870 szinten van, és a 6870 meg körülbelül 5870 szinten van, és árban jobb.
  • w77d
    #67418
    srácok beszart a 4870x2-esem... mit ajánlotok helyette, aminek minimum ilyen teljesítménye van? holnap veszek helyette valamit, csak azt nem tudom mit...
  • Gibor
    #67417
    Gondolkoztam rajta, de majd meglátjuk :D
  • arty
    #67416
    pixelhiba csekk miatt én bekapcsoltatnám helyszínen... feleslegesen ne vidd haza ;)
  • Gibor
    #67415
    Csak gondoltam azért ittis megkérdezem, hogy némileg informáltabb legyek :)
  • Gibor
    #67414
    Dehogy, nekem azonnal kell :DD
  • MR ME
    #67413
    ja hát ha személyesen veszed át akkor ott megmondják úgyis h mi kell és mi van a csomagban, azthittem h neten rendeled :)
  • Gibor
    #67412
    Ühüüm, köszi :) De azért a boltban az eladókkal még úgyis fogok beszélni, meg remélem azért egy hdmi kábelt adnak hozzá. De ha nem veszek.
  • MR ME
    #67411
    akkor elvileg egy ilyen kell neked
  • Gibor
    #67410
    Hááát :D Most azis kétséges hogy egyáltalán valamiféle kábelt adnak e hozzá :)
    Weboldalon ennyi van írva:
    Tartozékok : felhasználói kézikönyv, távirányító

    Amúgy innen tervezem a vásárlást.
  • MR ME
    #67409
    sztem adnak hozzá átalakítót, de nézd meg h a csomag tartalmazza e
  • Gibor
    #67408
    Viszont 1 valamiben tényleg segítségre szorulnék :)

    Azt írja a leírás hogy van a "TV"n DVI csatlakozó, de utána olvastam, azt írják nincsen és HDMI/DVI átalakító kell hozzá, és persze az XFX a 4870 ről lespórolta a HDMI-t. Tehát átalakító mindenképp kell, és tulajdonképpen milyen átalakító kell? DVI anya és HDMI apa? Mert ilyeneket találtam de nem tudom melyik fele az anya és az apa :)
  • Gibor
    #67407
    Hát jó, látom senkinek semmi véleménye :(
    De legalább nem szombat hanem holnap kerül megvásárlásra :)
  • item
    #67406
    Azért a ramokat 6Ghz-re felhúzhatnák,had ketyegjen már azon a frekin amire tervezték...
  • KranaZoli #67405
    Tuningolt Radeon HD 6970-es a PowerColor-tól

    "elkészült a Radeon HD 6970-es modell PCS+ sorozatú változata is, amely a PCS névből fakadóan professzionális hűtéssel (PCS – Professional Cooling System)"

    FÁKKK! Végre tudom mit jelent a rövidítés.
    THX Ipon!

    "újdonság hűtéséről egy kétslotos megoldás gondoskodik, amely 8 mm-es átmérővel rendelkező réz hőcsövekből, számos alumínium lamellából és két 92 mm-es átmérővel rendelkező légkeverőből áll. A PCS hűtőrendszer akár 20%-kal is alacsonyabb üzemi hőmérsékleten tudja tartani a Cayman GPU-t, mindezt pedig a referencia megoldások esetében megszokott zajszintnél halkabban teszi."

    "A referencia Radeon HD 6970-es videokártyák GPU-ja 880 MHz-en ketyeg, a memóriachipek effektív órajele pedig 5500 MHz-es értéket képvisel, ehhez képest a PowerColor mérnökei a PCS+ sorozatú Radeon HD6970-es modellnél 940 MHz-es GPU- és 5700 MHz-es effektív memória órajelet alkalmaznak."
  • KranaZoli #67404
    Érdemes. De még minden csak béta verzióban van, de működnek a fícsörök.
    Az érem másik oldala, hogy ne lepődj meg ha ezeket használva; vagy csak Maga a hotfix miatt problémáid adódnak. (Én a 01.26-i 11.1a hotfix-et használom - no problem - eddig)

    R3TR0

    Nyugodtan szedd le a teljes APP csomagot ha már felteszed a 11.1-est. A legkevésbé ennek az esetleges kihasználatlanságát fogod érezni - sokkal inkább attól tartok a szinte nem HD68xx ill. HD69xx szériák lexarását.
  • R3TR0
    #67403
    Hello!!

    A 11.1-es catalystból kell nekem a OpenCL Driver??

    4870 1GB van

    Vagy a sima csomagot szedjem?
  • pxxl
    #67402
    tudom, de azt nem szoktam minden program telepítés után eljátszani, és van h ott marad valami :D
  • arty
    #67401
    már ha ez driverhiba...
  • [HUN]FaTaL
    #67400
    És ki mondta, hogy kapcsolja ki az aerot? Átlátszóságot le lehet venni 0%-ra, attól még marad az aero.