90029
  • arty
    #67879
    2xDVI és 1xminidisplay2dvi átalakitoval hajthatod a 3 megjelenítőd
    de hogy az átalakito aktiv vagy passziv kell legyen azt nemtudom

    a passziv az filléres, azt tudom (de ahoz dp++ csati kell)

    a cikk szerzője a kormányos topikban gyakran jár, irj neki tapasztalatért!

    ha még nicsenek meg a monitoraid, lehet jobban járnál, ha az egyik helyett eleve displayportost vennél ...
  • arty
    #67878
    minden max+1920x1080-ban rohangáltam de_infernon:





    3x3500mhz-en megy a phenom2

    vegyél egy phenom2-t lapodba, simán menne benne (ez nem intel ;) ):
    itt katt a cpu support linkre

    rev C3/95W-os phenomok simán mennek benne. ha Black Editiont veszel, akkor szorzoallitos tuninggal meglehet a 3400-3600mhz nálad is. fillérekért :)
  • gurubefree
    #67877
    Sziasztok

    1 x Dual Link DVI-I
    1 x DVI-D
    1 x HDMI
    2 x mini DisplayPort

    Eyefinity 3 monitor setup. Egyszeruen csak vegyek mini DisplayPort - DVI atalakitot es hasznalom a HDMI + 2x mini DisplayPort csatit ?
    Vagy trukozni kell ?

    elore is koszi
  • morcosqtya
    #67876
    de_inferno (kültér, bárhol)
    de_assault (főutca, kültér)

    4850-essel a munkatársam 500 FPS-t produkált, de nyilván jobb procival...

    Nem rakhatok ebbe a lapba semmit (Gigabyte GA-M57SLI-S4) mert AM2-es foglalatú, rev2.0-s de nem éri meg belepakolni már semmit.

    Áprilisban váltok platformot, valószínűleg egy Core i5 köré építek valamit de ez a HD6850 marad az új konfigban is.

    Egyébként sem tiszta ez nekem.. ez most egy jó vagy csak egy átlag közepes kártya?

    Munkatársam ajánlotta a kártyát, gyorsan kellett valami (nem követtem az utóbbi 3 évben a hardver-teszteket és fejlődést, de egyébként is átlag felhasználó vagyok, nem foglalkozom igazán behatóan ezzel, bár érdekelne..)
    Munkatársam szerint ez egy jó kártya de a középkategória belépője. Míg egy másik ismerős szerint igencsak komoly középkategóriás kártyáról van szó (mivel házon belül (ATI) alapvetően a 6870 és a 69xx család (6950,6970) áll felette).
    Külföldi tesztek is igen csak ambivalensek: némelyik best buy-nak hozza, mások meg csak átlagosan jó jó, elmegy és kész..

    Most hova soroljam én ezt??
    Direkt CS-re vettem... :((
  • arty
    #67875
    nem kizárt, hogy a cs ennyire cpu limites

    melyik pályát próbáljam ki? (6870+3magos phenom2)

    ha mákod van, a mostani lapodba simán belemegy egy jobb cpu, a 6850 megérdemelné :)
  • Blum
    #67874
    Proci csere :(
  • Ari18
    #67873
    Nagyon kevés alá az a proci, egy Phenom II X4 955 kellene mellé legalább.
  • morcosqtya
    #67872
    Véleményeteket várnám a következő problémában, mivel az én tudásom itt elég felszínes:

    Nemrég vettem egy ATI HD6850-et (OC verzió: Gigabyte GV-R685OC-1GD HD 6850 1GB).
    Az előző kártya egy GeForce 8600GT volt.

    A gondom az, hogy a kártya az új driverrel CCC-ben az alábbi beállításokkal és harveres környezetben is gyenge FPS-eket produkál Counter Strike Source-ban:

    Video stress test-ben 197 átlag(!!)FPS értéket mér, ami nem rossz, ugyanakkor játékban átlagosan 75-100-at, de igen gyakorta (tágabb tereken) 28-30-as értékeket (!!!), ami már bűnrossz, szaggat, nem elvárható egy ilyen kártyától..
    Próbálkoztam a beállításokkal, próbáltam a natív felbontásról kisebbre átállítani.

    Adatok:
    húzás:
    GPU: 850 Mhz (aktuális órajelre viszont 300-at ír ki, és fel le ugrál)
    Memória: 1150 Mhz
    GPU hőfok terhelés alatt 50-52 C fok. (fan speed: 67%)

    Proci: AMD Athlon64 X2 5600+ (2 mag, 2800 Mhz) (ez úgy tudom már gyenge és kevés ez alá a kártya alá)
    RAM: 4 Gb (800Mhz, CL4)

    CS Source beállításai, ami mellett nem vagyok elégedett a FPS-el:
    (a csillagot az ajánlott mellé teszi)

    Model detail: high *
    Texture detail: high *
    Shader detail: high *
    Shadow detail: low (itt a magasat ajánlaná a rendszer de levettem)
    Water detail: reflect world *
    Color correction: enabled *
    Antialiasing mode: none *
    Filtering: trilinear *
    Vsync: disabled *
    Motion blur: disabled *
    Multicore rendering: disabled *
    High Dynamic Range: Full (if available) *

    Software DirectX: v9.0
    Hardware DirectX: v9.0+

    jelenleg beállított felbontás: 1440 x 900
    natív monitorfelbontás: 1920 x 1080

    Mi a franc baj van itt??
    (Másnál 250-500 FPS-el megy a játék....)
  • item
    #67871
    Ja mert köv héten elviszik a jelenlegit. A másik meg csak szerda reggel jön meg.
  • Blum
    #67870
    Én végigjátszottam többször is,kiegészítőket is.
    Optimalizáció szar,de a játékélmény az marha jó. Baromi jól össze van rakva.
  • KranaZoli #67869
    Baxtadod állandóan a géped!
  • KranaZoli #67868
    Még Én se game-eltem vele, de amiket láttam belőle; akikkel beszéltem és adok a véleményükre bizony a Rockstar Games azért egyet s mást. Jó kis játék az, csak egyelőre kedvem nem volt elkezdeni.
  • item
    #67867
    Bakker, visszaklónoztam egy vinyóra a rendszert. Nem vagyok én ehhez hozzászokva, kattog zörög,meg tölt. Az ssd egy álom volt,ez meg rémálom.
  • arty
    #67866
    azért egy minFPS-re kiváncsi lennék :)
  • IMYke2.0.0.0
    #67865
    Majd 'eccer' játszom vele, még nyugdíj előtt... amikor már mindenkinek (és nekem is) 8 magos PC-je lesz... :)
  • MerlinW
    #67864
    Pedig pedig.. előítéletek ide-oda, zseniális cucc lett az.
  • MR ME
    #67863
    nekem meg 4 magom van és nem játszom gta4el. pont!
  • IMYke2.0.0.0
    #67862
    Én konkrétan lexarom a GTA4-et. S a kétmagosommal bármi mást élvezettel tudok játszani.
  • MerlinW
    #67861
    Én tudok 2 maggal GTA4-ezni..:) Nem ultrán, de high-on.
  • BIZ0906
    #67860
    Az tény!
  • grebber
    #67859
    Váltani fogok mindenképpen mert két maggal nem tudok normálisan GTA 4ezni!
    (Ha már megvettem szeretnék vele játszani is)
  • BIZ0906
    #67858
    De aztán meg torpansz mert jön még valami ami esetleg 1 év múlva jó lehet :D
  • Solt
    #67857
    Hát én is csak akkor cserélem le a Q9550-t, ha lesz értelme...

    ( mondjuk ahogy Poi-nak is megy az új i7... 4.8GHz 1.3xxV-n... brutál... )
  • grebber
    #67856
    Én is a bulldozerre várok.Utánna meg még 1 évig az árcsökkenésre és akkor cserélem is lesz az öreg harcost!
  • Solt
    #67855
    Hagyjuk... Az ArmA ugyanúgy cpu zabáló... ráadásul nem csak az ArmA van ott... Mindenki arra költi a pénzét amire akarja...

    ( minél nagyobb felbontás, minél több monitor, annál inkább lesz vga limit )

    Az új i7-ben látok fantáziát, főleg a húzhatósága miatt... viszont azt meg nem vennék, amíg nem tudni milyen lesz a buldózer.

    Részemről ennyi.
  • Ari18
    #67854
    Egy 6950 Cf-ről beszélünk nem egy szem 5870-ről. Persze, hogy belefutottak egy vga limitbe, az Arma egy vga zabáló.

    "Nem tudom miben lett neked nagyobb a minimum fps, de nem lepne meg, ha csak érzéki csalódás lenne..."

    PH 6850/6870 topik. Ott vannak tesztek tőlem képekkel stb.
  • arty
    #67853
    jonagy marhaság lenne :) 3 monitornyi felbontásban MINDIG vga limit lesz

    én a 6 magot se erőltetném, mert minek?
  • Solt
    #67852
    Picit lapozgasd EZT a tesztet... és ez csak 1680x1050...

    Nem tudom miben lett neked nagyobb a minimum fps, de nem lepne meg, ha csak érzéki csalódás lenne...

    Azonos MHZ-n, nagyon minimális az eltérés játékok alatt az intel vs amd "vitában"... természetesen a minimum fps-t tekintve.

    Butaság régi i7-t venni...
  • Ari18
    #67851
    Akár 1156-os I7 860-at, sokkal erősebb. Ha meg vár, akkor vehet "sanyit"-is, mert addig biztosan javítják a hibákat.
  • Ari18
    #67850
    Azért írtam Intel-t mert egy 6950 CF-el nem nagyon lesz VGA limites sehol, szóval oda kell egy erős proci. Az X6 1090T-nél még az X4 965-ös phenom II is jobb játékok alá. Nekem X4 955BE volt az I5 750 előtt, kb 1 hétig birkóztam vele, de nem fogott meg. Került vagy +20k-ba a csere, de megérte. Minimum fps-ek nagyobbak lettek. ( ph 6850/6870 topikban utánaolvashatsz, ha nekem nem hiszel)
  • Solt
    #67849
    És mégis mit? :) A "sanyikat" nem forgalmazzák a hibás lapok miatt... régi i7-t meg jelenleg butaság venni... és akkor még nem beszéltünk arról, hogy érdemes megvárni mire lesz képes a buldózer fiú...
  • MerlinW
    #67848
  • Ari18
    #67847
    CF alá inkább valami erősebb intel procit vennék.
  • goso
    #67846
    igen tényleg nagyon durva, nézte is hogy lehet hogy platformit kellene váltanom mert egy 6 magos amd csak 40 körül van míg az intelbe normális 4 magosat se kapsz ennyi pénzért
  • Solt
    #67845
    Szerintem várjál még, ha tudsz. Legalább az új amd lapokig... ha nem is vársz a buldózerig, később legalább lapot nem kéne cserélned. Egyébként odab@sz a cucc! :D

    Mondjuk én a többmonitoros dolgot nem szeressem, de ez egyéni szociális probléma! :) SSD-t ne hagyd ki egy ilyen konfigból... vétek lenne... ;)
  • Zunex
    #67844
    Sajna nincs rajta :(
  • gurubefree
    #67843
    A terv :

    3xBenQ G2222HDL
    AMD Phenom II X6 1090T Black Edition
    2x6950 ( szerinten az 1GB lesz )
    Gigabyte GA-890FXA-UD5

    A tobbi marad a gepben. Elso nekifutasra megveszem a monitorokat mert nagyon olcso £107/db )
    2-3 het mulva vga ; mobo ; cpu
  • Solt
    #67842
    Elégnek kell lennie! ;)
  • gurubefree
    #67841
    Erre voltam kivancsi .... HD4890 cserelem 2x6950-re es egy enermax 620 tapom van ...
    Nem igazan tevezem a tap cserejet ezert voltam kivancsi hogy elbira e a tap a VGA cseret ... koszi
  • Solt
    #67840
    Valamit elnéztél... :) A 329W a két kártyára vonatkozik csak gpu-ra vetítve... a 6950 CFX teljes rendszer fogyasztása terhelve 473W...

    Egy jó 600-s táp bőven elég! ;)